Gönderen Konu: 2016-2017 Sezonu Hazırlık Maçları  (Okunma sayısı 37510 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: 2016-2017 Sezonu Hazırlık Maçları
« Yanıtla #90 : 25 Eylül 2016, 23:34:02 »
onların turnuvası... önemli değil zaten...maksat sakatlık olmadan maçı bitirmek... benim tek endişem nunnaly'nin s.o.s. vermesi

Çevrimdışı guraygun

• Üye
  • Yer: şırnak
« Yanıtla #91 : 25 Eylül 2016, 23:34:43 »
Daçka nın sertliğine izin veriyolar özellikle
aynen. biz daçka ayarında savunma yaptığımız an seri fauller çalınıyor. pota altı ikili mücadelelerde furkanın tokatlamadığı kişi kalmadı :). ancak daçka her potaya drive ettiğinde bi faul cepte .

Çevrimdışı FeNeRiM669

• Üye
  • Yer: Almanya
« Yanıtla #92 : 25 Eylül 2016, 23:35:12 »
Dacka yi yazin bir kenara.icerdeki maclarda cok fena yapmaliyiz öyle böyle degil..

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #93 : 25 Eylül 2016, 23:42:00 »
Udoh 3 lük attı:)

(EREN)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #94 : 25 Eylül 2016, 23:43:01 »
Nunanly'i yine erken eleştiriyorsunuz. Adam yepyeni bir ülkeye ,yepyeni bir takıma geldi. Üstüne üstlük kendisinden istenlien görevlerde 180 derece değişti. Geçen sene Kaliniç'te de aynı sıkıntıyı yaşamıştık. Kızılyıldız'ın en önemli skor opsiyonuyken,rolü değişti bu yüzden Obradovic olmasına rağmen ligin sonuna doğru kendini buldu.

Biraz sabır.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #95 : 25 Eylül 2016, 23:45:12 »
penetre edememesinin yeni takımla ilgisi yok ki....ya blok yiyor ya kaçırıyor..atletizmi de bir beyazdan iyi değil...bunlar için pek beklemeye gerek yok

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #96 : 25 Eylül 2016, 23:50:04 »
Başından sonuna idman havasında ve çok rahat yenilmemiz rahatsız etti beni. Yeni kurulan ve birbirini tanımayan onlar, birbirine alışık oyunculardan kurulu takım ise biziz oysa. Özellikle ikinci çeyrekte yanılmıyorsam üst üste 7 hücumun 6sında top kaybı yapmamız ise hiç yakışmadı.

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #97 : 25 Eylül 2016, 23:58:31 »
Bizim takıma kısa delici bir skorer lazım sıkışık anlarda gerekşyor

Çevrimdışı ELM

• Üye
  • Yer: Adana-Antalya
« Yanıtla #98 : 26 Eylül 2016, 00:00:34 »
Takım bugün kötüydü evet ama Dacka da çok iyi savunma yaptı bugün. Sezonu daha erken açtılar ve an itibariyle daha hazırlar. Atletik takımlar bize ters geliyor. Çok ribaund verdik içeriye her top indiğinde hemen yardıma gelerek bize bolca top kaybettirdiler.
Nunnally hücumda iyi değil, set temposuna ayak uyduramadi henüz evet ama savunmada böyle oynamasi çok kabul edilebilir değil. Keşke imkan olsada 4 numaraya atletik ribaundçu bir oyuncu alabilsek. 70 maçlık bir maraton oynayacağımızı düşünürsek maalesef bu durum ileride başımızı ağrıtabilir.
~ Zeljko's Soldiers ~

(EREN)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #99 : 26 Eylül 2016, 00:00:49 »
penetre edememesinin yeni takımla ilgisi yok ki....ya blok yiyor ya kaçırıyor..atletizmi de bir beyazdan iyi değil...bunlar için pek beklemeye gerek yok

Abi biraz düz mantık belki ama penetre edemeyen, atletizmi de olmayan bir Amerikalı sayı kralı olamaz. Belki şu an oynanan setlere alışamadığı için maç esnasında karar anlarında sıkıntı yaşıyordur.

Ben de açıkçası gidip Euroleague'de 15-20 sayı ortalaması tutturacağını beklemiyorum ama Obradovic'in kendisine çizdiği rol çizgisinde belli süre sonra katkısını verecektir. Hickmandan geçen sene yapmasını beklediğimiz rol için üst düzey bir kalitesi olduğunu düşünüyorum ben hala. Takımda olası bir performans düşüklüğü olursa bunda en son faktör Nunally olur.

Takımda beni endişelendiren iki ufak nokta var açıkçası. Bir tanesi uzun rotasyonundaki darlık, ikincisi de Bobby'nin bu sene bir yaş daha yaşlanacağını ve Sloukas'ın da piyango gibi performansını hesaba katarsak Guard rotasyonumuz. Ama bunlar bile olumlu şeylerin yanında çok düşük bir neden gibi kalıyor telaşlanmak için.

Çevrimdışı ELM

• Üye
  • Yer: Adana-Antalya
« Yanıtla #100 : 26 Eylül 2016, 00:12:26 »
Geçen senede oldu bu maçtada gördük  zone presse karşı rahat top çıkaramıyoruz coğu zaman. Özellikle Sloukas oyundayken daha fazla oluyor. Buda önemli bir handikap ve çokta düzelecek gibi durmuyor.
~ Zeljko's Soldiers ~

Çevrimdışı Afgan

• Üye
  • Yer: Afganistan
« Yanıtla #101 : 26 Eylül 2016, 08:01:05 »
Böyle maçlarda kalinic ve özellikle antic in sertliği lazım, nunanly yavaş yavaş ısınır, barış bile belirli seviyelere geldiyse..

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #102 : 26 Eylül 2016, 08:04:18 »
sonucta hazirlik maciydi ama uzuldugum konular oldu;
1-Dixon ve Vesely hazir degiller
2- Reboundlarda cok sikinti yasadik ama tahminen bu durum kisalarin yardiminin azalmasindan oldu..
3- Ahmet den umitliydim biraz pota altini rahatlatir sure alir diye ama .... hoca demek ki mennun degil... hic dusunmuyor... bu da demektir ki bu sene yine pota alti konusucaz....

Birde hocayi otururken gordum sinirlenmisti ... arada boyle yenilgilere sanki bilerek izin veriyormus gibi geliyor... bu sezonki biraz erken oldu .... her sene boyle bir yada iki macimiz var sonrasinda takimin toparlandigi....

Tek aarti... egehan ve berk icin sevindim.... bence bu sene ikisi de sure alacak ...

Bu arada ELM, katiliyorum yine cok zorlandik iki kisaya tam saha pres varken. Ozellikle Sloukas in arkasindan gelip ikili sikistirmayla top caldiklari pozisyon, takimi hic izlememis olsak kimse birbiriyle konusmuyor dersin o pozisyondan sonra... anlamiyorum neden oldugunu, gecen sene Baris rahatlatmisti hatilarsan Efes yada GS serisinde ... Sanirim hoca bu durumu ele almistir... Hic olmazsa bu sene erken oldu, masaya yatirmak icin zaman var....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #103 : 26 Eylül 2016, 11:42:36 »
dun sloukas-vesely ve ozellikle bogdan sahada yoktu..antic ve kalinic'te olmayınca iyice duzen bozuldu...

ama bunun esas sebebi hic yerli katkısı olmaması melih haric..

ne yazık ki el'de oynayan 4 takımın yerlilerine bakınca en zaıf halka biziz sanki...

berk-melih-egehan-barıs-ahmet...

boyle bir 5 kisi cıkıyor ama melih haric katkı veren yok...berk ve egehan neyse genc oyuncular belli bir katkı bir nebze alırsın...zamanları var ama artık barıs ve ahmet'ten ozellikle katkı almadıgımız surece uzun rotasyonu patlkayacak gene elde...

barıs tum hazırlık donemini sakat gecirdi...ahmet desen cok agır olmayacak gibi...(yanlıs transfer olarak gozukmeye basladı)...

bir tane yerli 4 numaramız olsa katkı veren isin rengi cok degisecek hem ligde hem de el'de..

en azından yerli bulamıyorsak bile el de oynaması icin (hatta antic'i sadece el'de kullanmayı dusunup) ligde de antic yerine kadroda olabilecek bir yabancı mı alınsa ucuzundan acaba?

yerli olarak samed geyik'i efes'e kaptırdık...tolga'yı banvit vermiyor...acaba en azından dacka'dan metin turen'i alabilirmiyiz...enerjisiyle ligde katkı verebilir...dacka'da sure alamayacagı asikar...
moerman-harangody-ersin daglı gibi 4 numaraları, semih-furkan-slaughter-oguz gibi 5 numaraları var...nasıl sure alacak bu cocuk...

sahsen metin turen'i deneyebilir miyiz diyorum cunku baska da oyuncu yok ulkede...

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #104 : 26 Eylül 2016, 12:51:32 »
yilmaz baba bence ne samet ne metin ....

bu takima katki verebilecek (NBA disinda oynamayan) iki turk oyuncu var Furkan ve Semih .... onlarda aldiklari para ile cok luksler....

Samet te sure alamayacak .... metin de ... biri alinabilirdi belki ama ne kadar katki verirdi supheliyim...

9. yabanci olarak Iverson gelse guzel olabilirdi .... aldigi para anlaminda (yillik 500 bin Dolar), ama Euroleague disinda oynamayacakti ve bence kabul etmesi imkansiza yakindi... ayrica butce ve emir meselesi vardi .... neyse yapacak birsey yok, gecti artik ....

Butun sene Kalinic e kizdik son duzlukte tam ihtiyacimiz olan katkiyi verdi ... umarim Ahmet icin de benzeri bir durum olur ...
« Son Düzenleme: 26 Eylül 2016, 12:54:39 Gönderen: ETIRYAK »
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....