Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2016 - Temmuz 2018)  (Okunma sayısı 236049 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
Ynt: Ynt: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #4200 : 13 Temmuz 2018, 10:35:28 »
Arkadaşlar, burasının en öne ;önemli özelliklerinden birisi duyumları önceden alıp, paylaşması idi, işin zevki de burada zaten. paylaşın, rahatlayın, içinizde kalmasın.  ;D

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #4201 : 13 Temmuz 2018, 10:44:51 »
Obradovic Solomon'u odunla döverdi orasına katılıyorum ama 1 ay çalışmazdı kısmından emin değilim. Solomon'un asi yanları olsa da başında çok saygı duyacağı bir adam olduğunda farklı bir kimliğe bürünebileceğine inanıyorum. Çünkü Solomon coşkuyu ve başarıyı çok seviyordu. Eğer reyize kanı kaynarsa reyiz ona ıslak meşe odunuyla çok güzel şekil verirdi :)

Ağbi temel sıkıntı süper-ego! Bizde oynadığı dönemler Avrupa bağlamında ligin alt katını tamamlayan sıradan bir takım olduğumuzu ve yerelde de şampiyonluklara aç olduğumuzu düşündüğümüzde Solomon'un büyük katkıları olmuştur yerel başarılarda. Fakat şu anki pozisyonumuza gelince işler değişiyor. Daha dün gibi gözümün önünde Rytas deplasmanında Terence Kinsey'in zor pozisyonda soktuğu üçlükten sonra suratını asması, daha açık bir ifade ile üzülmesi. Takım oyununa dayanan bir planın varsa orada Solomon veya benzeri oyuncular olmamalı diye düşünüyorum. Hatta bazı arkadaşlar kızabilir bana ama Wanamaker'ın da süper-ego bağlamında içinde gizli bir Solomon taşıdığını düşünmekteyim. Bu yüzden ta başından beri de istememiştim gelmesini. Bu tip oyuncular lider olamazlarsa mutsuz olurlar. Mutsuz adamdan da fazla verim alamazsın. Bir diğer önemli nokta Solomon tipi oyuncuların kolayca kontrolden çıkabilme özellikleri. Birçok örnek vardır ama aklıma gelen ilk ikisini yazayım; Abdi İpekçi'de iki defa havale geçirtmişti bana. Bunlardan biri ilk yarısını 27 sayı farkla önde bitirdiğimiz Galatasaray maçının Solomon ve ona uyan takımın kontrolden çıkması nedeniyle uzatmaya gitmesi (Paradoksal ve ironik bir biçimde  uzatmada maçı getiren basketi 8,5-9 metre civarından Solomon sokmuştu). İkincisi de 2-0'dan 4-2'ye dönen Efes final serisinin üçüncü maçı. Maçın bitmesine sanırım 5.40 civarı kala 14 sayı öndeydik. Yine Solomon ve ona uyan takımın kontrolden çıkmasıyla maç uzatmaya gitti ve uzatmada yenilip seriyi de 4-2 verdik. Hakem rezaletleri, doping kepazeliği olmakla beraber o gün 3-0 yapsak bitmişti iş. Nasıl mı kontrolden çıktık, ona da örnek vereyim. Hepimizin bildiği üzere öndeysen süreye oynamak diye bir olgu vardır. Bu ağbi ne yaptı? 10-12 saniye dolmadan yine 8-8.5 metrelerden şut sallamalar, girmeyen şut sonrası hızlı hücum yemek vesaire derken eriyen 14 sayı. Bu tür tiplerle oynayacaksan takımı ona göre kuracaksın ve koçun onun egosu altında kısmen ezilecek. Somut bir olay yazayım. Aydın Örs'ün molası dönüşünde Solomon'un yaptıklarına verdiği tepkiyi dudağından okumuştum; "iyi de ben bunu çizmemiştim" minvalinde sözler dökülmüştü hocanın ağzından. Evvelki yıl Murat Murathanoğlu'na verdiği röportajda neler çektiğini bizzat kendisi anlattı Aydın Örs. Hülasa Obradovic gibi bağırıp çağırma ve fırçalama eğilimine sahip koç ile süper-ego oyuncuların bir arada gitmeyeceğini düşünüyorum...

Çevrimdışı Erdem

• Üye
  • Yer: Adana
« Yanıtla #4202 : 13 Temmuz 2018, 11:36:50 »
Transferleri bilip de söylemeyenin :D

Ben de ;) ;)

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4203 : 13 Temmuz 2018, 12:54:27 »
Bu arada Eskişehir basket ligden çekilmiş, yerine Bahçeşehir alınacak büyük ihtimalle.

Bu duruma gsli birinin yorumu " keşke lig başladıktan sonra çekilselerdi, ligden düşecek bir takım belli olmuş olurdu" Adamlar ciddi ciddi ligden düşmekten korkuyorlar :) Acınası bir durum normalde ama acımıyorum elbette beter olsunlar.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #4205 : 13 Temmuz 2018, 13:26:37 »
Bu arada FİAT futboldan sonra basketbola da el atmış. Torino'da ciddi bir yatırım var. Benzer bir proje de Fransa'da ortaya çıktı. Paris Basket kurulmuş ve hedefleri euroleague. Üç dört yıl sonra Avrupa basketbolunda görünüm değişebilir.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4206 : 13 Temmuz 2018, 13:56:29 »
Bu arada FİAT futboldan sonra basketbola da el atmış. Torino'da ciddi bir yatırım var. Benzer bir proje de Fransa'da ortaya çıktı. Paris Basket kurulmuş ve hedefleri euroleague. Üç dört yıl sonra Avrupa basketbolunda görünüm değişebilir.

Olursa çok iyi olur. Bayern de geliyor yavaştan. Avrupa'nın dev klüpleri basketboal yatırım yaparsa pazar büyür. İtalya Almanya ve Fransa avrupanın hem köklü ülkeleri hem de nufusları en yüksek olanlarından.

Çevrimdışı burcayyilmaz

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #4207 : 13 Temmuz 2018, 17:32:38 »
Yanlış hatırlamıyorsam Melli böyle bir cuma günü bu saatlerde açıklanmıştı. Bir bomba patlar mı acaba bu sıcak saatlerde.

Çevrimdışı Afgan

• Üye
  • Yer: Afganistan
« Yanıtla #4208 : 13 Temmuz 2018, 23:54:21 »
Insallah futboldaki gibi genc ve ucuz alicaz diye beklemiyoruzdur.Parasi neyse verip alsinlar su guardi

Çevrimdışı mrsic12

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #4209 : 14 Temmuz 2018, 01:09:07 »
Teodosic Fenere gelecek bu yaz.

Çevrimdışı canfb

• Üye
  • Yer: İSTANBUL
« Yanıtla #4210 : 14 Temmuz 2018, 01:16:51 »
2 gün önce sponsorunu kaybetmiş bir takımız öyle parayı basıp alabileceğimiz durumda olduğumuzu sanmıyorum.Bütçeyi aynı tutmak bile mucize şuan bu takım için.Ülke olarak ekonomik bakımdan zor günler geçiriyoruz oyuncuların maaşlarının TL ile ödenmediği düşünülünce oyun kurucu bonservisi için aman aman bir bütçemizin kaldığını sanmıyorum.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4211 : 14 Temmuz 2018, 01:23:20 »
2 gün önce sponsorunu kaybetmiş bir takımız öyle parayı basıp alabileceğimiz durumda olduğumuzu sanmıyorum.Bütçeyi aynı tutmak bile mucize şuan bu takım için.Ülke olarak ekonomik bakımdan zor günler geçiriyoruz oyuncuların maaşlarının TL ile ödenmediği düşünülünce oyun kurucu bonservisi için aman aman bir bütçemizin kaldığını sanmıyorum.

Butce ayni kalacak, gidenlerin maasini gelenlere verecegiz. JT ile Lauvergne benzer maaslari aldilar. Wanamaker ve Anticin maasini yeni gelecek oyuncuya verebiliriz. Ikisi toplam 2,5 m yapiyor.

Çevrimdışı mertnowitzki

• Üye
  • Yer: Milano-Lombardia
    • @anadol_mert
« Yanıtla #4212 : 14 Temmuz 2018, 02:02:29 »
Butce ayni kalacak, gidenlerin maasini gelenlere verecegiz. JT ile Lauvergne benzer maaslari aldilar. Wanamaker ve Anticin maasini yeni gelecek oyuncuya verebiliriz. Ikisi toplam 2,5 m yapiyor.
Nunnally’nin de aldığı ücreti katarsak daha fazla bile olabilir
Son bir şarkı be...

Çevrimdışı canfb

• Üye
  • Yer: İSTANBUL
« Yanıtla #4213 : 14 Temmuz 2018, 03:35:09 »
Antic'in maaşı daha çok geçen yıl Guduric ile Sinan'a kaydı gibi.Bu yıl ödediğimiz miktarın yaz için bütçe olarak kullanılacağını düşünmüyorum.Ayrıca geçen yıl yanlış hatırlamıyorsam Gigi,Sloukas,Kalinic,Dixon'ın sözleşmeleri uzatıldı maaşlarında artış elbet vardır.Dediğiniz gibi Wana ve Nunnually'den gelen maaş parası kalıyor elde geriye oda 1.5-2m arası yapar.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4214 : 14 Temmuz 2018, 08:52:36 »
Antic'in maaşı daha çok geçen yıl Guduric ile Sinan'a kaydı gibi.Bu yıl ödediğimiz miktarın yaz için bütçe olarak kullanılacağını düşünmüyorum.Ayrıca geçen yıl yanlış hatırlamıyorsam Gigi,Sloukas,Kalinic,Dixon'ın sözleşmeleri uzatıldı maaşlarında artış elbet vardır.Dediğiniz gibi Wana ve Nunnually'den gelen maaş parası kalıyor elde geriye oda 1.5-2m arası yapar.

Datome zaten yuksek aliyordu degismedi maasi, Dixon da benzer sekilde. Sloukas ve Kalinicin biraz artti. Onceki senelerde Kalinice bonservis veemistik gecen sene Gudurice. Gecen sene giden Udoh ve Bogdan 4 m kazaniyordu toplam arti  Bogdanin nba yapmasiyla gelen bir para var. Jatta biraz Anticten gecen yil yapilan tasarruf var. Hatta sezon ortasi tosuna verilen para var. Gecen sene de butcemizi duzgun yonettik.

Bu sene de butce ayni kalacak deniyor hep, gidenlerin toplam maasi Nunnaly dahil 4,5 m civari. Lauvergne muhtemelen 1,5 -2 arasi almistir. Hala 2,5 - 3 arasi paramiz var.