Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2016 - Temmuz 2018)  (Okunma sayısı 234798 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi eu_kobe

• Üye
  • Yer: antalya
Ynt: Ynt: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #4230 : 15 Temmuz 2018, 20:40:05 »
1 senelik bir veteran alırız.
Manu Ginobili :)  Ne kadar güzel olurdu değil mi?  Hayali bile çok güzel :)

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4231 : 16 Temmuz 2018, 00:21:38 »
Larkin traşmış..Delaney de Obra vetosu yemiş..Cem twitter'da yazdı. Free agent bir pg gelecek gibi duruyor

Yeni bir JT vakasi olmaz ins. Wilbekine bile uzulecek noktaya gelmeyelim de.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #4232 : 16 Temmuz 2018, 01:05:11 »
James Anderson boştaymış. Nunnaly gidiyorsa şununla anlaşalım bari, hem Obra da istiyordu sürekli.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #4233 : 16 Temmuz 2018, 02:12:14 »
James Anderson boştaymış. Nunnaly gidiyorsa şununla anlaşalım bari, hem Obra da istiyordu sürekli.
Efes'le imzaladı.Efes gerçi oyun kurucu bir James Anderson almış:)

mirinkirin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4234 : 16 Temmuz 2018, 08:37:12 »
nunnaly'nin yerine kimi istersin diye sorsalar kopponen derim. kabul herif 1-2; 3 değil ama elimizde bu kadar mobil uzun 3'e koysan bile varken sırıtmayacağını düşünüyorum. obranın 4 kısalı formatında nefis iş yapar. kısa adam savunması da iyi. üçlük yüzdesi geçen sene %51. üstelik attıklarının çoğu nunnaly gibi sadece ona çizilen setler üzerinden değil. "slou saçmalaması" yaşadığımız zamanlarda da koy guarda mis gibin oynasın. pana'ya transferi gündemdeydi ama o iş fazla sündü, yatacak gibi geliyor.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4235 : 16 Temmuz 2018, 09:36:52 »
bu şubenin özellikle Gher geldikten sonra 4 senedir transfer başarısı ortada
geçen sene Jason ile gol yedik
şimdi öyle yorumlar yapılıyor ki sanki yıllardır transferde bu takım sıçıyor , 4 senedir f4 yapmıyoruz 3 senedir final oynamıyoruz gibi konuşuluyor.
şöyle bir teknik ekip hoca varken hala böyle negatif konuşulması Fenerbahçe taraftarına özgü diye düşünüyorum

Çevrimdışı fundamental

• Üye
« Yanıtla #4236 : 16 Temmuz 2018, 11:50:09 »
şimdi öyle yorumlar yapılıyor ki sanki yıllardır transferde bu takım sıçıyor , 4 senedir f4 yapmıyoruz 3 senedir final oynamıyoruz gibi konuşuluyor.
şöyle bir teknik ekip hoca varken hala böyle negatif konuşulması Fenerbahçe taraftarına özgü diye düşünüyorum

Cem Hocam şuan 1-2 pozisyonunda tecrübeli kiminle dolduracağımız konusunda bir fikriniz var mı? Geçen sene wanamaker konuşuluyordu bu dönem. Üstelik nunnaly de gitmişken duyulan bir isim yok. Olanları da almadık. Bu sene bu iki oyuncunun yeri için geç kaldık gibi değil mi? Jason'ın alındığı dönemde o pozisyonda 2-3 isim konuşuluyordu. Şuan öyle bir bolluk da yok açıkçası.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4237 : 16 Temmuz 2018, 11:56:03 »
https://hoopshype.com/2018/07/10/nba-free-agency-2018-point-guards/

oyun kurucu için bence bu listeden birisi gelecek .
bu listede olmayan Lakers oyuncusu CAruso var ( çift taraflı kontratı var boşa düşer mi bilemiyorum )
bunun harici eski laboral oyuncusu DArius Adams var.
inan isim filan yok , kimse birşey söylemiyor doğal olacak
ama bence amerikadan gelecek diye düşünüyorum.

bakalım bu hafta birşeyler olur diye düşünüyorum

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4238 : 16 Temmuz 2018, 12:05:10 »

Şubenin parkedeki başarısı hepimizi gururlandırıyor. Transfer konusunda ince eleyip sık dokuyorlar ve özellikle avrupalı oyuncularda nokta atışı yapıyoruz. 5 senelik periyotta ilk sene biraz da yokluktan aldığımız Zoric ve Kleiza hariç pişman eden avrupalı neredeyse hiç olmadı. Ancak aynı şeyi amerikalı tercihlerinde pek söyleyemeyiz. Udoh hariç herkesi tatmin eden bir amerikalı alamadık. JT Bennett Jackson gibi tamamen elde patlayanlar olduğu gibi, Hickman Nunnaly Wanamaker Goudelock da bir kısmımızı memnun edemedi.

Kendi adıma özellikle geçen yıl şampiyon olamamızın esas sebebini JT ve lider guard eksikliği olarak görüyorum. Basketbolun ekonomik dinamikleri düşünüldüğünde çok büyük fedakarlıklar yapılarak bütçenin korunduğunu de göz önünde bulundurarak bu fedakarlıkların şampiyonluk ile karşılık bulmasını istiyorum. Yine JT benzeri bir hata ile şampiyonluğu kaçırmaktan kendi adıma endişeleniyorum. Dar olan oyuncu havuzu sebebiyle yapılacak guard transferinin fiyasko çıkma olasılığı şu anda hiç de azımsanacak veya küçümsenecek boyutta değil. Umarım bu sefer tuttururuz, iş gene zar atmaya dönecek gibi görünüyor.

Bazen güzel seçenekleri biraz fazla kasarak kaçırıyormuşuz gibi geliyor. Delaney konusunda bazı endişeler var belli ki ama bu endişeleri göze almak, bir tarafı Udoh bir tarafı JT yazan bir para atışından daha mı fazla riskli acaba aklımdan geçmiyor da değil.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4239 : 16 Temmuz 2018, 12:15:00 »
Şubenin parkedeki başarısı hepimizi gururlandırıyor. Transfer konusunda ince eleyip sık dokuyorlar ve özellikle avrupalı oyuncularda nokta atışı yapıyoruz. 5 senelik periyotta ilk sene biraz da yokluktan aldığımız Zoric ve Kleiza hariç pişman eden avrupalı neredeyse hiç olmadı. Ancak aynı şeyi amerikalı tercihlerinde pek söyleyemeyiz. Udoh hariç herkesi tatmin eden bir amerikalı alamadık. JT Bennett Jackson gibi tamamen elde patlayanlar olduğu gibi, Hickman Nunnaly Wanamaker Goudelock da bir kısmımızı memnun edemedi.

Kendi adıma özellikle geçen yıl şampiyon olamamızın esas sebebini JT ve lider guard eksikliği olarak görüyorum. Basketbolun ekonomik dinamikleri düşünüldüğünde çok büyük fedakarlıklar yapılarak bütçenin korunduğunu de göz önünde bulundurarak bu fedakarlıkların şampiyonluk ile karşılık bulmasını istiyorum. Yine JT benzeri bir hata ile şampiyonluğu kaçırmaktan kendi adıma endişeleniyorum. Dar olan oyuncu havuzu sebebiyle yapılacak guard transferinin fiyasko çıkma olasılığı şu anda hiç de azımsanacak veya küçümsenecek boyutta değil. Umarım bu sefer tuttururuz, iş gene zar atmaya dönecek gibi görünüyor.

Bazen güzel seçenekleri biraz fazla kasarak kaçırıyormuşuz gibi geliyor. Delaney konusunda bazı endişeler var belli ki ama bu endişeleri göze almak, bir tarafı Udoh bir tarafı JT yazan bir para atışından daha mı fazla riskli acaba aklımdan geçmiyor da değil.

Şube fazlasıyla başarılı ama
bu mevcut sistemde her sene Avrupa şampiyonu olabilmek imkansız basketbolun doğasına aykırı bu . Hocaya da sorsak o da her sene f4'de kupayı almak ister ama ne yazık ki böyle bir dünya yok basketbol da aslında biraz bu yüzden güzel.
jason harici patlayan bir oyuncu olmadı bennet zaten devre arası ya tutarsa diye alınmıştı.
onun harici gou kötü diyoruz ama ilk f4 ümüzü yaptıran en önemli oyuncuydu , ricky sakatlanmasa o da ikinci senesi iyi iş çıkartmıştı
james de iyiydi wanameker fazlasıyla iyiydi.
biz istiyoruz ki 10 yabancının hepsi muhteşem performans versin ama bu da mümkün olmuyor

transfer konusunda evet hoca biraz takıntılı ama hoca da böyle bir hoca yapacak birşey yok bizim sevdiklerimizi o sevmiyor :)

Çevrimdışı canfb

• Üye
  • Yer: İSTANBUL
« Yanıtla #4240 : 16 Temmuz 2018, 12:31:45 »
Udoh ve Bogdan çıtayı o sezon öyle bir noktaya çıkardı ki ne Udoh gibi bir Amerika'lı nede Bogdan gibi bir Avrupa'lı yakın zamanda kolay kolay bulamayız.Aldığımız oyuncuların en son hallerine baktığımızda bana göre de tek kötü transferimiz JT fakat kağıt üzerinde bakıldığında alınmayacak bir oyuncu değildi kendisi tutmadı sadece.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4241 : 16 Temmuz 2018, 12:34:51 »
Boştaki oyunculara baktım da acaba Shabazz Napier düşünüyor mu?

Zamanında Lebron bunun için drafttaki en sevdiğim pg demişti. Ncaa kariyeri çok parlak ama nba'de bekleneni veremedi, fizik olarak biraz zayıf kalıyor nba için. Bu sezonu nba'deki diğer yıllarına göre daha iyi geçirdi. Potansiyelini de göz önünde bulundurursak düşünülen adaylardan birisi olabilir.

Edit: Tüh anlaşmış Brooklyn
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2018, 12:36:15 Gönderen: Cemalex »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4242 : 16 Temmuz 2018, 12:38:05 »
Boştaki oyunculara baktım da acaba Shabazz Napier düşünüyor mu?

Zamanında Lebron bunun için drafttaki en sevdiğim pg demişti. Ncaa kariyeri çok parlak ama nba'de bekleneni veremedi, fizik olarak biraz zayıf kalıyor nba için. Bu sezonu nba'deki diğer yıllarına göre daha iyi geçirdi. Potansiyelini de göz önünde bulundurursak düşünülen adaylardan birisi olabilir.

Edit: Tüh anlaşmış Brooklyn
Vallaha keşke gelse buraya het türlü iş yapar diye düşünüyorum
Tabi şu da var işte hoca biraz zor bir adam
Kime nasıl davranacağını iyi biliyor ama gelen oyuncu ona kendisini %100 teslim etmek zorunda
Belki de bu yüzden Obradoviç avrupalı oyuncular ile çalışmayı daha çok seviyor olabşlir
Şimdi nbaden gelecek bir oyuncu ekpe gibi değilse hoca ona ağır gelebilir bu risk hep var
Bizim de hocanın bu konuda böyle bir sorunlu tarafı var :)

Çevrimiçi ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #4243 : 16 Temmuz 2018, 12:41:33 »

Bence kaçan şampiyonluğun tek sebebi Thompson dır (ve biraz da Vesely..). Guard konusunda sıkıntı yaşadığımızı düşünmüyorum.
Bennet ve Jackson devre arası transferleriydi. Avrupalılarda da sıçtık sezon ortası seçimlerde, Sekulic ve Tripkovic de hiçbir fayda vermediler.
Hickman sakatlanmasa, hatta sadece 1 kez sakatlanmış olsaydı bile faydalı olurdu, hatırla ne kadar üzüldüğümüzü ikinci sakatlığında.

Birde "bir kısmımızı memnun etmedi" demişsin, bence herkesi memnun eden tek oyuncumuz Udoh ve Bogdan dır diye düşünüyorum.

Bence bir 2 seçenekli bir yazı tura kadar keskin değil transferler, her seferinde JT çıkmaz.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #4244 : 16 Temmuz 2018, 12:41:50 »
Devin Harris 35 yaşında olduğu için 1 yıllığına ikna eder miyiz diyecektim ki adam anlaşmış. Yogi de takım bulmuş. Isaiah zaten ne işi var Avrupada. Shabazz Nets yaptı.