Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2016 - Temmuz 2018)  (Okunma sayısı 233448 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cemalex

• Ziyaretçi
Ynt: Ynt: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #4245 : 16 Temmuz 2018, 12:56:20 »
Bence kaçan şampiyonluğun tek sebebi Thompson dır (ve biraz da Vesely..). Guard konusunda sıkıntı yaşadığımızı düşünmüyorum.
Bennet ve Jackson devre arası transferleriydi. Avrupalılarda da sıçtık sezon ortası seçimlerde, Sekulic ve Tripkovic de hiçbir fayda vermediler.
Hickman sakatlanmasa, hatta sadece 1 kez sakatlanmış olsaydı bile faydalı olurdu, hatırla ne kadar üzüldüğümüzü ikinci sakatlığında.

Birde "bir kısmımızı memnun etmedi" demişsin, bence herkesi memnun eden tek oyuncumuz Udoh ve Bogdan dır diye düşünüyorum.

Bence bir 2 seçenekli bir yazı tura kadar keskin değil transferler, her seferinde JT çıkmaz.

Herkesin veya pek çoğumuzun memnun olduğu çok oyuncumuz var. Bjelica Vesely Datome Melli mesela. Hatta Sloukas Dixon Kalinic de ciddi bir çoğunluk tarafından beğeniliyor. Bu arada Tripkovic Obradovicin transferi değil öncesinin. Hiç unutmam resmi site avrupanın en iyi oyun kurucularından Tripkıovic diye haberi vermişti :) 

Ben Hickman'ı hiç sevemedim ve bizde hiçbir zaman iyi değildi. Zisis geldikten sorna bir iki maç fena oynamadı, öncesinde o kadar berabttı ki bir iki maçlık kıpırtı fazlasıyla abartılmıştı. O sezonki şut verilerine açın bakın %30 civarı şut atmıştı, inanılmaz verimsizdi. Devre arası transferi olarak Zisis için tutturmuştuk, amerikalılar fiyasko olmuştu.

Guard konusunda maalesef sıkıntı yaşıyoruz. Pota altı olarak avrupanın net en iyisi olduk. 3 numara rotasyonumuz taş gibi. Guardlar konusuna gelince diğer pozisyonlara göre zayıf kalıyoruz bence. Şu an kadroda Sloukas hariç üst seviye guard yok ki o da en iyilerden birisi değil. Potansiyel olarak Guduric var, yaşlanmış ve artık 10 dk rotasyonda süre alacak Dixon var. ( yüreği yetiyor o ayrı). 2 tane yabancı alıcaz eğer guard transferlerinde patlarsak diğer mevkilerde avrupanın en iyisi olan takıma guard yetersizliği köstek olacak.

Çevrimdışı cembut

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #4246 : 16 Temmuz 2018, 13:29:30 »
Obradovic detaylara çok önem veriyor, bir maçın sadece bireysel yetenklerle kazanılması diğer maçlar için risk teşkil ediyor.. Sürekli bu sekilde gidemessin, rakibi çözecek çeşitliligi sağlaması gerekiyor. Bunun için çok yönlü ve kendini geliştiren oyuncular lazım.. Amerikalılarla ilgili zor olan kısım bu heralde, avrupaya yolu düşenler ya başına buyruk yada belli noktalarda zaafları olan adamlar oluyor.. Zaten kendini eksik oldugu konularda geliştirmeyen oyuncularla obranın uzun süreli çalısması zor.. Bu yüzden baya ince düşünüyoruz transferde..

Jt bence Antic'in yerine geldi, antic'in ayaklar yavaşlamıştı ve onun eksik sürelerini JT'ye veririrz diye düşündük.. Ama işin hem çakallık kısmında hemde adaptasyon kısmında sınıfta kaldı JT.. İstedigi süreleri aldı ama çok verimsiz oldu hatta zarar verdi kritik anlarda..

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4247 : 16 Temmuz 2018, 13:49:04 »
Herkesin veya pek çoğumuzun memnun olduğu çok oyuncumuz var. Bjelica Vesely Datome Melli mesela. Hatta Sloukas Dixon Kalinic de ciddi bir çoğunluk tarafından beğeniliyor. Bu arada Tripkovic Obradovicin transferi değil öncesinin. Hiç unutmam resmi site avrupanın en iyi oyun kurucularından Tripkıovic diye haberi vermişti :) 

Ben Hickman'ı hiç sevemedim ve bizde hiçbir zaman iyi değildi. Zisis geldikten sorna bir iki maç fena oynamadı, öncesinde o kadar berabttı ki bir iki maçlık kıpırtı fazlasıyla abartılmıştı. O sezonki şut verilerine açın bakın %30 civarı şut atmıştı, inanılmaz verimsizdi. Devre arası transferi olarak Zisis için tutturmuştuk, amerikalılar fiyasko olmuştu.

Guard konusunda maalesef sıkıntı yaşıyoruz. Pota altı olarak avrupanın net en iyisi olduk. 3 numara rotasyonumuz taş gibi. Guardlar konusuna gelince diğer pozisyonlara göre zayıf kalıyoruz bence. Şu an kadroda Sloukas hariç üst seviye guard yok ki o da en iyilerden birisi değil. Potansiyel olarak Guduric var, yaşlanmış ve artık 10 dk rotasyonda süre alacak Dixon var. ( yüreği yetiyor o ayrı). 2 tane yabancı alıcaz eğer guard transferlerinde patlarsak diğer mevkilerde avrupanın en iyisi olan takıma guard yetersizliği köstek olacak.
PG konusunda haklısın
orada hoca da biraz fazla seçici davranıyor herkesi istemiyor , orada biraz avrupalı oyuncular ile çalışmayı tercih ediyor ama o konuda kıtada büyük sıkıntı var.
her amerikalıyı da istemiyor..
bakalım günler ne gösterecek hep beraber göreceğiz.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4248 : 16 Temmuz 2018, 14:15:11 »
FA nba pazarındaki isimleri şöyle yazayım olur olmaz artık orasını bilemem
gelir gelmez iyidir kötüdür
bu konuda en yetkili isim Hakan abi görür de yorum yaparsa sevinirim

Tim Frazier
Shelvin Mack
Ramon Sessions
Tyler Ennis
Andrew Harrison bunun kontratı sınırlı sanırım bir de buraya yolu düşmez diye düşünüyorum
Isaiah Taylor
Wade Baldwin

bunlar boşta duran oyuncular

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #4249 : 16 Temmuz 2018, 14:26:00 »

Tim Frazier
Shelvin Mack
Ramon Sessions
Tyler Ennis
Andrew Harrison bunun kontratı sınırlı sanırım bir de buraya yolu düşmez diye düşünüyorum
Isaiah Taylor
Wade Baldwin

cem abi, digerleri hakkinda fikrim yok ama Sessions gelirse gitmemesi icin dua ederiz avrupa icin fazla bu herif

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #4250 : 16 Temmuz 2018, 14:49:02 »

Tim Frazier
Shelvin Mack
Ramon Sessions
Tyler Ennis
Isaiah Taylor
Wade Baldwin

Peki yaz ligi... orada parlayacak oyunculardan is cikmaz mi diyorsun ... Henry dahil bir kac oyuncu iyi performans gosteriyor. Minumum kontrat tan fazlada alamazlar.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #4251 : 16 Temmuz 2018, 14:49:12 »
Bunların içinden sadece Ramon Sessions'u biliyoruz sanırım hepimiz:) Lakerstayken çok beğenirdim ben. Nasıl kontrat bulamamış hayret.

Olur da getirirsek dağıtır Avrupa'yı.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4252 : 16 Temmuz 2018, 15:19:51 »
Sessions 11 senedir nba'de. Süresi ve kendisine biçilen rol bu dönemde epey daraldı. Geçen sezon 3 takım değiştirmiş. Yavaş yavaş nba dışına doğru kayıyor gibi. Yine de 11 seneyi nba'de geçirdikten sonra 32 yaşında gelmişken avrupaya açılmak ister mi emin değilim. En kötü ihtimal çine gidip sağlam para kaldırır. 11 sene nba'de oynadıktan sonra euroligi bizler gibi önemli görüp ciddiye alacağını pek sanmıyorum.

Çevrimdışı İbrahim Awwad

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #4253 : 16 Temmuz 2018, 15:57:42 »
Bence Shelvin Mack'i bekliyoruz, ama ikinci kısa kim olur bilemiyorum.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4254 : 16 Temmuz 2018, 16:00:50 »
Bence Shelvin Mack'i bekliyoruz, ama ikinci kısa kim olur bilemiyorum.
O buraya bu yaşta bence düşmez

Çevrimdışı İbrahim Awwad

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #4255 : 16 Temmuz 2018, 16:04:18 »
O buraya bu yaşta bence düşmez

Abi takım bulamazsa neden olmasın? İnşallah düşer bir şekilde.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4256 : 16 Temmuz 2018, 16:10:11 »
Abi takım bulamazsa neden olmasın? İnşallah düşer bir şekilde.
eurohoops şimdi haber yapmış
meck ve ennis avrupaya gelebilir gibisinden .
bakalım nasıl olacak . merakla bekliyoruz :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4257 : 16 Temmuz 2018, 16:24:56 »
https://www.eurohoops.net/tr/trademarks-tr/712833/nbaden-avrupaya-gelebilecek-10-serbest-oyuncu/7/
okumak isteyen olursa link yukarıda ..

larkin
delaney
mack
ennis
bu 4 isim var
hoca inat etmese bence Delaney alsak kafamız rahat etse
Pesiç ile Bayern'de çalışmış adam biizimki ile de çalışır diye düşünüyorum

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #4258 : 16 Temmuz 2018, 16:54:29 »
Sessions'ı gerçekten beğenirim beğenmesine... Bir kere takım oyuncusudur, arkadaşlarını oynatmayı sever, fizik avantajını kullanır vs... Ama Calathes kadar olmasa da üçlük çizgisinin gerisinden sıkıntılıdır. Sonra "şutu kötü" diye madara olmasın... :)

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4259 : 16 Temmuz 2018, 17:06:51 »
eurohoops şimdi haber yapmış
meck ve ennis avrupaya gelebilir gibisinden .
bakalım nasıl olacak . merakla bekliyoruz :)

Mack imkansız diye yazmadım hatta yazıp sildim, gelirse sevinirim. Her şeyden öte çok da iyi savunmacıdır. Topa baskısı çok etkilidir. Hücum yönü çok muazzam değil belki ama koçun setlerinde çok verimli olabilir. Son senesinde kontratı 6 milyon dolarmış o nedenle zor olur gelmesi diye düşünmüştüm. Yine de istediği kontratı bulamazsa gelsin başımızın üstünde yeri var.