Gönderen Konu: Anthony Bennett  (Okunma sayısı 51311 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Ziyaretçi
Ynt: Anthony Bennett
« Yanıtla #165 : 30 Ocak 2017, 10:00:59 »
Bennet bu haliyle CSKA maçında 15 dakika süre alsa pota altı yol geçen hanı olur. 15 dakikada 40 sayı yeriz.

Dün oynanan maça bu kadar anlam yüklememek lazım. Nunnaly meselesine gelince...

Dün herkes Bennet'a sayı attırmak için uğraştı. Oysa Nunnaly geldiği zaman bomboş iken dahi pas alamıyordu. Tırnaklarıyla kazıyarak kendisini takıma kabul ettirdi ve şu an takımın en kilit oyuncularından birisi... Artık belli hedeflere erişilecekse Nunnaly hava gibi, su gibi elzem.
abi şaşırtıcı şekilde ön yargılısın anlamakta zorlanıyorum bunu söylemem lazım .. hele ki kıta dışından gelen siyahi bi oyuncuya karşı senin gibi adamın böyle ön yargılı olması da garip :)
Antiç ile 40 sayı fark yemedik ayıboğan ile mi yiyeceğiz ?
Bennett'in savunma konusunda eksikleri, post savunmasındaki bilgi eksikliğini göz önüne alarak söylüyorum bunları ..

edit :
dünkü maça anlam yüklememe kısmı ile ilgili bir şey diyeyim..
geçenlerde Trabzon maçıydı sanırım James çok güzel bi maç oynamıştı ve 18 sayı 5/4 3 sayılık isabeti ile bitirmişti maçı ..
burada bizim Başar dahil '' bu sayıları ben dikkate almıyorum çünkü maç kopmuştu diye yorumlar gelmişti'' o da ne kadar saçma geldiyse bu da o kadar saçma geldi , işte kötü lig maçı iyi lig maçı sonuçta bi katkı verdi. Cska maçında belki hiç süre almayacak dediğin gibi koç belki onu o maçta riske etmeyecek ..

Hakan Yaman seni kınıyorum ;)

« Son Düzenleme: 30 Ocak 2017, 10:06:21 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #166 : 30 Ocak 2017, 10:02:36 »
Bennet bu haliyle CSKA maçında 15 dakika süre alsa pota altı yol geçen hanı olur. 15 dakikada 40 sayı yeriz.

Dün oynanan maça bu kadar anlam yüklememek lazım. Nunnaly meselesine gelince...

Dün herkes Bennet'a sayı attırmak için uğraştı. Oysa Nunnaly geldiği zaman bomboş iken dahi pas alamıyordu. Tırnaklarıyla kazıyarak kendisini takıma kabul ettirdi ve şu an takımın en kilit oyuncularından birisi... Artık belli hedeflere erişilecekse Nunnaly hava gibi, su gibi elzem.
yüzde yüz katılıyorum bu yoruma. Bennet dünkü oynuyla eğer bir zorunluluk yada büyük fark olmaması halinde CSKA maçında süre alamaz. gerçekten savunmada nerde duracağını bile bilmiyor henüz. tabiki zamana ihtiyacı var, ve umut ediyorum ki başarılı olacaktır
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #167 : 30 Ocak 2017, 10:12:31 »
Hakan hocam seni tenzih ederek soyluyorum....

Ama CSKA nin gonderdigi Jeff Ayres i bile gelse razi olan arkadaslar vardi bu forum da.

Yokluk o boyuttaydi. Ben Sekulic transferini hatiliyordum, ve acil derken patlamayalim diye umuyordum.

Kendi adima ben Bennett in gelmesini beklentilerimin uzerinde bir transfer olarak yorumluyorum.

Ozellikle takimin ana taslari yerinden oynamadan getirilmesini de basari olarak nitelendiriyorum.

Ha ilk 5 oyuncusu olmaz... Bende o konuda umitli degilim ama son zamandaki Antic kadar katki verir en az .... Nunnaly de ayni sekilde ilk 5 oyuncusu degil bence ama kritik bir rotasyon oyuncusu oldu bu takimda... Bennett in da olabilecek kapasitesi var, gorunen o ki; istegi de var... e bu durumda neden olmasin demek kaliyor.....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #168 : 30 Ocak 2017, 11:04:01 »
Hakan Yaman sana yazıklar olsun , insanları negatif yönde etkiliyorsun :) :) :)
Ben Antiç'i severim ama son 2 3 aydır çok kötü durumda ama tabi ki oyun zekası ve tecrübesi ile yine de faydalı olacaktır buna inanıyorum
ama şu haliyle bile Bennett Antiç'ten fazla katkı vermezse ben de si sikten anlamıyorum :) (  CSka maçını 35 sayı fark ile kaybettik :) )

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #169 : 30 Ocak 2017, 11:17:07 »
Hakan Yaman sana yazıklar olsun , insanları negatif yönde etkiliyorsun :) :) :) ..

:D

Valla ben de Bennet'in henüz hazır olduğunu düşünmüyorum. Tamam, dün sayı attı, ribaund aldı bilmem ne. Ama bariz şekilde gördüm ki sahada henüz ayakları yere sağlam basmıyor ve emanet duruyor.  Zamanla olacağına, hem de çok faydalı olacağına inanıyorum ama biraz sabretmek lazım.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
« Yanıtla #170 : 30 Ocak 2017, 11:27:21 »
Gerçekten Bennettin önümüzdeki CSKA maçında Antiçten daha yararlı olacağını düşünüyor musunuz? yani umarım ben yanılmışımdır, ama kısa vadede ben öyle bir ihtimal göremedim. tabi burdaki arkadaşların basketbol görüşüne büyük saygım var.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #171 : 30 Ocak 2017, 12:08:35 »
Semazen ;
saygıdeğer abim..
henüz geleli 2 hafta oldu takımla ilk lig maçı o emanet duruşu çok da doğal değil mi ? hele bizimkisi gibi komplex bir savunma sistemi olan bi takım için en az 1 ay daha bocalaması çok doğal diye düşünüyorum ..

BAhadır ;
sevgili Adana'lı dostum .. Zeljko'yu kestirmek bence zor .. BU maça ilişkin kesin şunu şöyle yapar ben diyemiyorum şahsen
benim de beklentm bu maçta bennett'in az süre alacağı ama dedim ya koç bu bi bakmışsın 15 dak süre vermiş..

ayrıca hem zeljko hem de oyuncu zaten açıklamalarında oyuncunun zamana ihtiyacı olduğunu söylüyor..

ben sadece şunu anlamıyorum
yıllardır euroleague ve basketbol izliyoruz
Bennett'in yeteneklerinden nasıl şüphe edebiliyor insanlar ben yemin ederim anlamıyorum .. buna kafam basmıyor..

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #172 : 30 Ocak 2017, 12:27:40 »
Semazen ;
saygıdeğer abim..
henüz geleli 2 hafta oldu takımla ilk lig maçı o emanet duruşu çok da doğal değil mi ? hele bizimkisi gibi komplex bir savunma sistemi olan bi takım için en az 1 ay daha bocalaması çok doğal diye düşünüyorum .. .

Hakan'ın bahsettiği ve benim teyit ettiğim de aynı şey aslında :)

Biraz daha zaman vermek lazım.
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2017, 12:30:31 Gönderen: Semazen »
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #173 : 30 Ocak 2017, 12:36:08 »
Bennett euroleague de katkı veremese bile şu aşamada en azından lig de udoh ve vesely i daha çok dinlendirme şansı yaratacak . Antic daha kötü olmasının imkanı yok euroleague de oynarsa o da ayrı konu

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
« Yanıtla #174 : 30 Ocak 2017, 13:14:37 »
benim Bennettin yeteneklerinden ve takıma vereceği katkıdan hiç kuşkum yok. tam olarak söylemeye çalıştığım da bu zaten bizim savunma komplex. herkesin bireysel becerisi kadar bir organizasyon meselesi. yani Bennettin sırıtması gayet doğal, ve vermesini umduğum katkıyı şu aşamada verememesi normal. sadece doğru düzgün set hücumu bile olmayan muratbey karşısında bile bu zaafiyeti göründüğüne göre CSKA gibi organize bir euroleague takımına karşı şu aşamada savunmada antiç kadar bile katkı vermesi bence imkansız. tabi bu durum onu kötü oyuncu yapmaz, sadece bu takım için zamana ihtiyacı var. yani aslında paralel düşünüyoruz sanki
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2017, 14:22:55 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimiçi constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #175 : 30 Ocak 2017, 13:16:54 »
dünkü maça göre ilk gördüklerim.

hücumda;
 Alan paylaşımı ve yer tutması gayet iyi. pas verebiliyor. topu yere vurabiliyor. inşallah (biraz daha zayıflayınca) ribauntu alıp bjelica gibi topu diğer sahaya taşıyabilecek seviyededir. Obra mutlaka bunu deneyecektir. üçlük için atışı bana güven vermedi. ama ilk maç sonuçta. hem sırtı dönük hemde yüzü dönük hücum potansiyeli var. müdafaa da ayakları çok yavaş gibi gelmişti, ama hücumda topu alınca bayağı bir hızlı hareket edebiliyordu. serbest atışı böyleyse mükemmel. orta mesafesine bakmak lazım.

müdafaa;
savunma ayaklarla yapılır, hiç ayakları gitmiyor sağa sola. hiç kayma yapmadı. birebirde çok rahat geçildi.(hareket etmeden uzun kollarıyla bir kaç kez topa müdahele etti, ama ayaklar gene kaymadı) ama hücumdaki o ayakların hızını görünce, öğrenebilir diye düşünüyorum. kulaç uzunluğu gayet iyi. ayaklarıyla savunma yapmayı öğrendiği gün savunmamız bir adım daha yukarı çıkar. savunmada yardımlara gitmeye çalıştı. ama duracağı yeri tam bilemedi. acemiliği çok sırıttı zaman zaman.

sonuç olarak bu daha ilk maçı. ben hem ahmette hem james te olduğu gibi bunun da olacağına inanıyorum . hücumda hiç sıkıntı yok zaten. sadece savunmayı ciddi çalışması lazım. ve istemesi lazım. savunmayı oturtursa zaten takım olarak ta bir tık daha yukarıya çıkarız.

ancak bir şerh koyayım, savunma da sıkıntı yaşasa bile hem ligte hem eruolig te az süreler alsa bile fiyat fayda endeksine göre bize yeterli gelir.
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2017, 14:22:27 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
« Yanıtla #176 : 30 Ocak 2017, 13:17:40 »
Ayrıca Bennettin katkısından ziyade Kalinicin form durumu bana kaygı veriyor

Çevrimdışı serkan330

• Üye
  • Yer: Gebze / İstanbul
    • serkancelik
« Yanıtla #177 : 30 Ocak 2017, 13:55:58 »
bennett ile ilgili dünkü maçta bile gözüken büyük hucum potansiyeli var.
savunma deniyor ama savunma takım işidir. takım vidaları sıktığında bennetti değerlendirmek daha iyi olucak

hucumda sıkıştırma geldiğinde her seferinde top kaybı yapmadan boş adama geçirdi ki bu bizim hucum sistemimiz için çok önemli
bennett sayı atsın diye çalışılmış denmiş ama salonda öyle bir elektirik yoktu bence

fiziksel olarak bence çok iyi durumda değil zamanla daha iyi olucak
şahsi fikrim doğaçlama savunma yapıyor. nunnally nasıl savunma yapmayı öğrendiyse bennett da aynı şekilde olucak
şanslı olduğu kısım çok doğru amerikalılar var bobby james ekpe  hep doğru örnekler takımla kaynaşması çabuk olacağını düşünüyorum
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2017, 14:16:08 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı guadalajara

• Üye
  • Yer: karabük
« Yanıtla #178 : 30 Ocak 2017, 16:19:28 »
Bennet takımın parçası olmaya başladıkça savunma içinde gayret gösterecektir iyi yapar kötü yapar orasını bilemem ama savunma yapmaya çalışacaktır.
Çünkü savunmamızla var olan bir takımız.
Cska maçından sonra kupa maçları var. Finale kadar kalırsak üç maç Bennet için çok iyi bir fırsat olacak.
aziz İSTİFA!!!

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #179 : 30 Ocak 2017, 16:26:19 »
Bundan böyle Bennet hakkında olumlu şeyler yazacağım. İyi diyelim, iyi olsun. Cem başganı kıracağıma Antic'i kırarım. :)