Gönderen Konu: FENERBAHÇE / Euroleague 2017-18 Sezonu  (Okunma sayısı 246441 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
Ynt: Real Madrid 83-86 Fenerbahçe Doğuş - Euroleague 24.Maç
« Yanıtla #1935 : 03 Mart 2018, 04:18:56 »
Kostas - Nunnally - Datome toplam 10/12 üçlük atmış (%83), takım halinde de %65 ile atmışız ki çoğu doğru seçilmiş atışlardı. Muazzam gerçekten.

Kostas'a dengesiz oyuncu denebilir, asla büyük bir takımın lideri olamayacak da diyebilirsiniz ama loser bir oyuncu kesinlikle değil. Arada bunun gibi büyük maçlarda karakter koyup maçı aldığı oluyor. Cska maçının 2. yarısında da buna benzer oynamıştı. Keza 2 sene önce Real Madrid serisi + final four'u da çok iyi geçirdiğini hatırlıyorum.

Peki loser diyemeyiz de winner diyebilir miyiz? Yok onu da diyemeyiz. :) Maç sonunda sıçıp batırdığı zibilyon tane maç var. Bu yüzden diyoruz istikrarlı olmayı becerebilse büyük oyuncu olacak diye.

Maça geri dönersek skorer üçlümüz dışında maçın 2 tane gizli kahramanı vardı. Nicolo ve Nikola. İkisini de çok ayrı seviyorum. Kalinic'in bu takıma direnç anlamında kattıklarını çok özlemişim. Melli'nin de oyun zekasına hayranım. Gösterişsiz oyununa rağmen oyunun gidişatına çok olumlu etki ediyor.
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #1936 : 03 Mart 2018, 08:35:32 »
Real Madrid'i deplasmanda yenmek hem hakem hataları aleyhine iken müthiş bir şey,gerçekten inanılmaz bir seviyedeyiz.Gerek forumda gerek sosyal medyada da hep söyledim bu takımın birinci guardı kesinlikle Kostas Sloukas.Dün tam bir star gibi oynadı.Seneye Wanamaker ile yollar ayrılmalı,hem Bobby hem Kostas'ı bozuyor.Kostas-Pangos-Bobby mükemmel olur.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #1937 : 03 Mart 2018, 08:43:24 »
İlk 4'ün büyük oranda teminat altına alındığı maç oldu. Bir bunları bir de Cska'yı yenmenin keyfi gibisi yok. 12 sayıdan ilk yarıyı 5 sayı yenik kapayıp ikinci yarı direnç koymak çok önemliydi. Son çeyrek neredeyse iki basket üst üste attırmadık Real'e. Sloukas geçen hafta da iyiydi bu maçta da maçı ikinci devrede maçı aldı götürdü. Tam kadro olduğumuzda daha farklı bir takım oluyoruz. F4'te kazanan takımların süpürülme lanetini de kırdık.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #1938 : 03 Mart 2018, 09:06:09 »
Maçın oyuncusu seçeneğinde Obradoviç olmadığı için Sloukas'ı işaretledim.

Muazzam bir oyun ve galibiyet. Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı colossus35

• Üye
  • Yer: ankara
Sloukas bazen kötü olabilir ama ne olursa olsun Wanamaker ile kesinlikle kıyaslanmamalı bence. Araların bariz bir oyun zekası farkı var.

Sadece oyun zekası olsa iyi...

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #1940 : 03 Mart 2018, 09:37:09 »
Basketbol gibi sporda maç oynanırken yorum yapmanın ne kadar tehlikeli olduğunu gördük
Şu maç bitsin oyuncuları öyle asın kesin 10 dak kötü oynayan Kostas Mvp oldu. :)
Hacı biz zaten her maç Mvp performansı beklemiyoruz zat-ı muhteremden.. Maçın anasını skmesin yeter  ;)

FENERBAHÇE

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #1941 : 03 Mart 2018, 09:38:51 »
Sene başında Wana yerine Mike James olsaydı bence çok daha iyi olurdu.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #1942 : 03 Mart 2018, 10:17:52 »
Maçtan hiç umudum yoktu çünkü kostas tan ümidi kesmiştim ama resmen eski günlerindeki gibiydi..uzunlardan katkı gelmese de o 3 lük yüzdesine kimse dayanamazdı..ama hakemler ilk yarı maçı bayan maçı haline getirdi..

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1943 : 03 Mart 2018, 14:28:09 »
hakemler maç boyu indirdi bizi..ilk yarıda çalınan faullerin dışında adamların yapıp da çalmadıkları var. hele son 3 dakikada Nunaly'nin dışarı attığı topta Rudi iti eline vuruyor., top ondan dengesiz çıkıyor.
Reyes'in Kalina'nın üstünden attığı baskette yaptığı net hatalı yürüme..
Bir de Rudi itinin önce Wana'ya sonra Sloukas'a yaptığı fauller..ilkini çalmadılar ikincisinde de centilmenlik dışı vermediler. orada topla nasıl oynayacak acaba Rudi? Bunlara rağmen geçirdik, iyi de geçirdik

Çevrimdışı HenryTurner

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #1944 : 03 Mart 2018, 19:07:55 »
Wana son 6.5 saniye kala topu oyuna ne güzel soktu değilmi? Eğilmeye gerek görmedi galiba.kazık gibi adam deli etmeye devam ediyor beni.ya son top bi hareketli ol sağ sola kay eğil bükül gerekirse.az kalsın maç gidicekti son topta yine.

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #1945 : 04 Mart 2018, 01:48:08 »
Eurohoops'ta güzel bir değerlendirme yazısı yazmış Utkan.

http://www.eurohoops.net/tr/euroleague-tr/627594/fenerbahce-dogus-sezoon-simdi-basliyor/3/
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #1946 : 04 Mart 2018, 12:55:38 »
Basketbol gibi sporda maç oynanırken yorum yapmanın ne kadar tehlikeli olduğunu gördük
Şu maç bitsin oyuncuları öyle asın kesin 10 dak kötü oynayan Kostas Mvp oldu. :)

Doğru söze ne hacet :) Sloukas'ın Zalgris maçında olası bir kötü oyununda -ki çok mümkün sporda var böyle şeyler- neler yazılacak çizilecek acaba. Çok doğru bir noktaya temas etmişssin. Hatta ben senin tespitini daha genele yaymak isterim. Asıp kesme işini sezon bitiminde yapabilsek keşke. Burada yazılanları çizilenleri kastetmiyorum. Oyuncu hatalarında salonda verilen seyirci tepkisini kastediyorum...

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #1947 : 05 Mart 2018, 13:00:06 »
bundan sonra evimizdeki  3 macta hata yapmamak demek mucize olmazsa ilk 3 demek..%90
4 macı kazanmak kalan 6 mactan 3. lugun resmilesmesi olur...%100
5 macı kazanmak 2. bile yapabilir..
6 macı akzanmak 1. bile yapabilir..

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #1948 : 05 Mart 2018, 13:46:18 »
bundan sonra evimizdeki  3 macta hata yapmamak demek mucize olmazsa ilk 3 demek..%90
4 macı kazanmak kalan 6 mactan 3. lugun resmilesmesi olur...%100
5 macı kazanmak 2. bile yapabilir..
6 macı akzanmak 1. bile yapabilir..
1. olmayı olasılık dahilinde olsa da çok çok zor olduğunu düşünüyorum. cska- zalgiris- khimki maçlarından ikisini kazanırsak bence 2. bitiririz. 4-5 real - pana olur.6 khimki 7 zalgiris 8 baskonia sıralamasını bekliyorum ben sonunda.. şahsen tercihim khimki olur playoff için. Reali yenerek 3. sırayı büyük ölçüde sağlama aldık sanki
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
Zalgiris Kaunas 78-85 Fenerbahçe Doğuş - Euroleague 25.Maç
« Yanıtla #1949 : 05 Mart 2018, 18:15:19 »
9.Mart.2018 Cuma günü saat 21:00 de beIN Sports 3 de yayınlanacak.

20   L   at Panathinaikos SF Ath.   94 - 93
21   W   vs Maccabi FOX Tel Aviv   99 - 84
22   L   vs Khimki Moscow Region   74 - 84
23   W   at Anadolu Efes Istanbul   70 - 86
24   W   vs FC Barcelona Lassa   90 - 74

Son 5 maçta; Direkt rakipleri pana ve Khimki ye yenildiler. Yerel ligde Rytas ile çekişiyorlar, 2 hafta önce de Rytas a yenildiler. Tam o dönemde Khimkiye de yenilmişlerdi. Fiziksel çöküşü bence aştılar, mental yorgunluk da dünya kupası nedeniyle kalmamış görünüyor. Ondan sonraki süreçte yaptıkları 3 maçı da aldılar. Hatta Barçaya fark bile attılar. Bizim maçımızla birlikte çok zor bir fikstüre giriş yapıyorlar. Son 6 maçlarında, sırasıyla Fenerbahçe - Baskonia (D) - EA7 - Real (D) - CSKA - Oly(D) maçlarına çıkacaklar. 

Bence, bu maç ilk yarıdaki gibi olmayacak. Ciddiye alacağız, maç başında bir fark yakalayıp, oyunu kontrol altında tutamaya çalışırız. Ama, Sarunas babanın hırsı ile öyle kolay lokma olmayacaklar. Çünkü fikstüre göre ilk 8 in dışında bile kalabilirler!

Bu maçı kazanırsak; "ilk 3 ve diğerleri" diye bir olgu perçinleniyor. Kalan son 5 maç için yukarı mahalle, aşağı mahalleyle oynayacak! :)

« Son Düzenleme: 09 Mart 2018, 23:00:59 Gönderen: kenz »
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis