Gönderen Konu: Marko ''The Next One'' Guduric  (Okunma sayısı 68280 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
Ynt: Marko ''The Next One'' Guduric
« Yanıtla #315 : 10 Aralık 2022, 01:42:50 »
Sahada tek basina kalinca herseyi yapmaya calisirken "quicksand" denen pisikolojik zinciri basliyor. Bir hatayi duzeltmek icin daha iysini yapayim derken bir baska hataya neden oluyor vs vs ... kendi oyununu kendi bozuyor.... giderek dusuyor...

Ama sahada tamamlayici oyuncu rolunde oldugunda harikalar yaratiyor. Kendi de stres azaldigindan olsa gerek cok daha iyi performans veriyor. Bu anlamda yaninda oynadigi oyuncular onemli.

Hah işte bu "tamamlayıcı parça", iyisinden. Bizim taraftarın Bogdan muamelesi çekmemesi lazım bu oğlana. Geldiğinden beri bunu yaptılar maalesef. Zaman zaman boka sarmasında bu beklentinin de payı var ne yazık ki...

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #316 : 10 Aralık 2022, 15:08:06 »
Hah işte bu "tamamlayıcı parça", iyisinden. Bizim taraftarın Bogdan muamelesi çekmemesi lazım bu oğlana. Geldiğinden beri bunu yaptılar maalesef. Zaman zaman boka sarmasında bu beklentinin de payı var ne yazık ki...

Aynen boka sardi dedigimiz zamanlar hep tasin altina elimi koymam gerek diye kendini one attigi zamanlar....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #317 : 20 Ocak 2023, 15:18:14 »
Bir camia düşünün, yönetici aklının yanlış planlamasıyla, taraftarıyla ve koçuyla hep beraber el birliğiyle çok daha fazla verim alınabilecek bir oyuncuyu adım adım felakete sürüklesin. Çocuğa geldiği günden itibaren abuk subuk bir şekilde Bogdanovic muamelesi yaptılar, sonunda geldiğimiz nokta bu oldu. Ne yaptık ettik İSTİKRARSIZ damgasını yapıştırdık çocuğun üstüne. bir film şeridi gibi izliyorum. Seyirci o derece bir halet-i ruhiyede ki yaptıklarını görmekten ziyade yapamadıklarına odaklanan gözler iş başında. Hatta bir grup hata yapsa da sövsek diye pusuda bekliyor. Daha önce Sloukas günah keçisiydi şimdi Guduric. Biri babasını diğeri büyükannesini toprağa verip iki gün sonra maça çıktı.  İşin paradoksal tarafı tel tel döküldüğünde bile oyunda tutmak zorundasın, çünkü faul atışı sokabilecek bir kadron yok. Vallahi ne diyeceğini bilemiyor insan, akıl melekelerini kaybetmiş bir taraftar grubuna dönüştü Fenerbahçe seyircisi. Biz oyun kurucunun Erdal Koşan olduğu dönemde dahi kayıtsız şartsız destek oluyorduk Abdi İpekçilerde, gecenin bir yarısı giriyordum Beykoz'da bulunan evime...
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2023, 15:31:31 Gönderen: Ertan Ürkmez »

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #318 : 20 Ocak 2023, 17:00:16 »
guduriç topu getiren değil de perdeden çıkıp hareketli olarak topu alırsa,( kokos bu şekilde kullanmıştı) iyi bir yönlendirici ve bitirici. topu getirdiği zaman baskıya maruz kalırsa ballhandling i zayıf olduğu için çok top kaydediyor, sürekli yazıyorum bize kör topal bir oyun kurucu daha lazım, o da şut özürlüdür ama stefan markoviç i bile olurdu.  o zaman guduriçi 2 de kullanıp bitirici olarak değerlendirebilirsin. o zman da bu kadar küfür yemez. zavallı şeymuzun oyun kurucu oynarken 3. sınıf bir oyuncuya dönüştüğü gibi guduriç te 2. sınıf bir oyuncuya dönüşüyor. halbuki şeyhmus bize 2 numaradan 2. sınıflık, gudu da 2 numaradan bize 1. sınıflık  bir katkı  verebilir.
bir de bu itudis i biz gözümüzde fazla mı? büyütmüşüz, bilemedim.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #319 : 20 Ocak 2023, 23:20:45 »
guduriç topu getiren değil de perdeden çıkıp hareketli olarak topu alırsa,( kokos bu şekilde kullanmıştı) iyi bir yönlendirici ve bitirici. topu getirdiği zaman baskıya maruz kalırsa ballhandling i zayıf olduğu için çok top kaydediyor, sürekli yazıyorum bize kör topal bir oyun kurucu daha lazım, o da şut özürlüdür ama stefan markoviç i bile olurdu.  o zaman guduriçi 2 de kullanıp bitirici olarak değerlendirebilirsin. o zman da bu kadar küfür yemez. zavallı şeymuzun oyun kurucu oynarken 3. sınıf bir oyuncuya dönüştüğü gibi guduriç te 2. sınıf bir oyuncuya dönüşüyor. halbuki şeyhmus bize 2 numaradan 2. sınıflık, gudu da 2 numaradan bize 1. sınıflık  bir katkı  verebilir.
bir de bu itudis i biz gözümüzde fazla mı? büyütmüşüz, bilemedim.

Nediyim ağbi kahroluyor insan...

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #320 : 20 Ocak 2023, 23:34:36 »
Efe kardeşim beni çatışmanın içine çekmek için arada Guduric'e sallıyor, yoksa o da biliyor, Marko canımızdır.

Nediyim ağbi kahroluyor insan...

Ertan abi, sen merak etme. Ben hem sana hem Fenerbahçemize yerli ve milli Guduric buldum;
https://baskettr.com/deniz-gokpinar-dengeyi-oturtursa-dengeleri-bozar.html

Deniz Gökpınar ismini buraya da not düşeyim. Bundan yaklaşık 3-5 yıl sonra çubukluyu giyecek, armanın hakkını sonuna kadar verecek, Fenerbahçe ruhunu sonuna kadar yaşayıp, yaşatacaktır.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #321 : 20 Ocak 2023, 23:39:38 »
Genç oyuncular için çalışmalarınız çok iyi.Ancak Efes bu çocuğu vermez ki.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #322 : 20 Ocak 2023, 23:43:49 »
Genç oyuncular için çalışmalarınız çok iyi.Ancak Efes bu çocuğu vermez ki.
Bursa'ya verir, oradan alırız.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #323 : 21 Ocak 2023, 00:01:03 »
Ancak Efes bu çocuğu vermez ki.

İstersek alırız, o konuda bir sıkıntı olmaz. Çok iyi niyetle yazıyorum Tom abi, ne diye her şeye bir muhalif olayım kafasında yazıyorsun? Bak şurada gurbet ellerdeki Ertan abimle biraz Guduric ve kopyası hakkında iki kelam edeyim diyorum, Efes vermez ki diyorsun. Konumuz bu mu şimdi? Biraz geleceğe dair kafa patlatalım diyoruz, yine başlıyorsun.

Neyse, bu arada Deniz çok iyi Fenerbahçelidir, ben böyle gençleri istiyorum bize, GS'nin şımarık, zengin çocuklarını değil.
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2023, 00:01:35 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #324 : 21 Ocak 2023, 00:17:52 »
Efe kardeşim beni çatışmanın içine çekmek için arada Guduric'e sallıyor, yoksa o da biliyor, Marko canımızdır.
haydaaa :D bu suçlamaları asla kabul etmiyorum, ne söylüyorsam fenerbahçe için :D :D

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #325 : 21 Ocak 2023, 17:36:33 »

Ertan abi, sen merak etme. Ben hem sana hem Fenerbahçemize yerli ve milli Guduric buldum;
https://baskettr.com/deniz-gokpinar-dengeyi-oturtursa-dengeleri-bozar.html

Deniz Gökpınar ismini buraya da not düşeyim. Bundan yaklaşık 3-5 yıl sonra çubukluyu giyecek, armanın hakkını sonuna kadar verecek, Fenerbahçe ruhunu sonuna kadar yaşayıp, yaşatacaktır.

Dostum gün geliyor benim de sağlam sıçayıp sıvasım geliyor Guduric'e. Ama bizim taraftar o kadar acımasızlaştı o kadar vahşileşti ki tek bir maçla, geçtim tek bir maçı tek bir sekansla bile linç edebiliyor oyuncuları. Onun için atıyorum içime. Her şey bir tarafa bu çocuk iyi niyetli. Neymiş top eline yapışınca saçmalıyormuş. Evet doğru sağlam saçmalıyor ama bunu isteyen koç. Ayan beyan ortada bu. Maç sonunda Calathes'e versen topu herif faul sokamıyor. Alternatif iki isim ise tam anlamıyla DELİ DUMRUL. Ya kabul, ben anlamıyorum basketboldan da bu çocuğu Fenerbahçe'ye getiren Obradovic de mi anlamıyor. Ota boka "vardır bir bildiği" sloganını yapıştırdılar.. Ee Obradovic'in de vardır bir bildiği heralde. Efe kardeşim yazsın. Onun yaşında iken benim söylediğim cümlelerin yanında zemzemle yıkanmış. O sıcağı sıcağına maçın siniriyle yazıyor. Orada burada neler neler yazılıyor söyleniyor görsen diycem sen benden daha iyi biliyorsun. Bizim seyirci nasıl bu hale geldi ben onu anlamıyorum. Aslında anlıyorum da acı veriyor bu süreç bana. Ya kendimi övmek falan için yazmıyorum da oyun kurucunun "Erdal Koşan" olduğu zamanlar kayıtsız şartsız destekledik, bağırdık çağırdık. Ya biliyorum komik gelecek sizlere ama o yıl Avrupa kupası (avrupa'nın 3 numaralı kupası) hayali kurmuştum ben. Kendimizi kandırıyorduk ama gidip gerekirse erdal diye bile bağırıyorduk. Ya biter sezon yaparsın eleştirini, sıçarsın da söversin de. Maçlar oynanırken, sezon bitmemişken o çöp bu vasat, şunu gönderelim, bunu alalım... Cidden kendi kuyruğunu yutan yılana döndük. Ya maçlar ayrı yoruyor, şu acımasızlık ve gaddarlık iki kere fazla yoruyor beni. Aynısını Sloukas'a da yapmışlardı. Sloukas babasını, Guduric ise büyükannesini toprağa verdikten iki gün sonra geldi maça çıktı yaw. Melli'yi linçlediler, herifin yaptığı ettiği ortada bu kulüp için. Biraz şansı olsa ikinci kez Avrupa şampiyonu yapıyordu.
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2023, 17:37:13 Gönderen: Ertan Ürkmez »

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #326 : 01 Şubat 2023, 11:49:56 »
guduriç, asla oyun kurucu değildir, bu tür iyi niyetli adamlar kendi mevkisi olmasa da hoca öyle istediği için, elinden geleni yapmaya çalışır. sonra taraftara yem olur. üstelik iyi yaptığı şeyleri de yapamaz hale gelir. geçen sene nando de colo yu da sürekli oyun kurucu oynatıyorduk.  veya bir önceki sene, tam hatırlayamıyorum. üstelik 25 + dakikalarda. sonra ne oldu, yaş 35 de olsa  avrupanın en iyi 2 numaralarından birini kaybettik. şimdi asvelde gard gelince bak adam nasıl rahatladı.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #327 : 04 Mart 2023, 16:41:05 »
Resmen 3 yıl daha bizimle.
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #328 : 18 Mart 2023, 15:07:55 »
Valencia maçındaki son pozisyon (üçlüğü sokmadan önce pota altında saçmaladığı pozisyon) adeta bir oyuncunun ağzına nasıl sıçarız, ondan alacağımız verimi nasıl aşağı çekeriz özeti. Calathes'in hali ortada, geçtim 3 sayıyı serbest atışlar sıkıntı. Wilbekin'den asla bir play-maker olmaz. Edwards fantezi dünyasında yaşıyor. Ondan sonra bütün bu adamlardan alamadığımız verimi Guduric'den alalım diye bekliyoruz. Sonuç ortada, aşırı sorumluluk ve baskı altına saçmalamaya başlıyor çocuk. Umarı seneye iyi bir playmaker guard alırız. Alınmayacaksa da gitsin kurtarsın kendini Guduric Olympiakos'a falan...

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #329 : 22 Mart 2023, 10:01:12 »
Valencia maçındaki son pozisyon (üçlüğü sokmadan önce pota altında saçmaladığı pozisyon) adeta bir oyuncunun ağzına nasıl sıçarız, ondan alacağımız verimi nasıl aşağı çekeriz özeti. Calathes'in hali ortada, geçtim 3 sayıyı serbest atışlar sıkıntı. Wilbekin'den asla bir play-maker olmaz. Edwards fantezi dünyasında yaşıyor. Ondan sonra bütün bu adamlardan alamadığımız verimi Guduric'den alalım diye bekliyoruz. Sonuç ortada, aşırı sorumluluk ve baskı altına saçmalamaya başlıyor çocuk. Umarı seneye iyi bir playmaker guard alırız. Alınmayacaksa da gitsin kurtarsın kendini Guduric Olympiakos'a falan...

Kesinlikle katiliyorum. Guduric 1 den 3 her pozisyona yetismeye calisiyor Joker gibi... Ama en iyi katkiyi oyun kurucu oldugunda degil tamamlayici roldeyken veriyor.
Calathes sezon basindaki formuna donecekse bile, ikinci oyun kurucu rolu hala acikta. Bunu Guduric e yukluyoruz bu da alacagimiz katkiyi azaltiyor, bosa stres yaratiyor oyuncuda...
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....