Gönderen Konu: Marko ''The Next One'' Guduric  (Okunma sayısı 68580 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
Ynt: Marko ''The Next One'' Guduric
« Yanıtla #300 : 27 Mayıs 2022, 16:32:25 »
Teşbihte hata olmaz, öyleyse dinleyin bir diyeceğim var.

Kokoskov ile Guduric ilişkisi;
Bir kaba yarım su bardağı su ve bir yemek kaşığı karbonat koyun. Yumuşak uçlu bir diş fırçasını karışıma batırın. Diş fırçası ile hafifçe altın takılarınızı ovun. İşlem tamamlandıktan sonra ılık su ile altın takılarınızı durulayın ve yumuşak bir bezle kurulayın. Altınınız parlayacaktır!

Sale ile Guduric ilişkisi;
Marketten 1 lt çamaşır suyu al, bir kabın içerisine dök. Altını içine bırak. Bir süre sonra altınınız reaksiyon verecektir. Buyurun, altının içine s*çtınız...
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #301 : 27 Mayıs 2022, 16:32:30 »
mevcut koçun sıfırladığı oyunculardan birisi.
katılmıyorum guduric geçen yıl nisan-mayıstan beri komple yok.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • İnadına Fener
« Yanıtla #302 : 27 Mayıs 2022, 18:50:57 »
Teşbihte hata olmaz, öyleyse dinleyin bir diyeceğim var.

Kokoskov ile Guduric ilişkisi;
Bir kaba yarım su bardağı su ve bir yemek kaşığı karbonat koyun. Yumuşak uçlu bir diş fırçasını karışıma batırın. Diş fırçası ile hafifçe altın takılarınızı ovun. İşlem tamamlandıktan sonra ılık su ile altın takılarınızı durulayın ve yumuşak bir bezle kurulayın. Altınınız parlayacaktır!

Sale ile Guduric ilişkisi;
Marketten 1 lt çamaşır suyu al, bir kabın içerisine dök. Altını içine bırak. Bir süre sonra altınınız reaksiyon verecektir. Buyurun, altının içine s*çtınız...
Güzel metafor olmuş.

Kokoşkov zaten NBA’de talent developer olarak biliniyor. Staff içindeki görev tanımı da buydu bize gelmeden önce… Bu sezon için de kendisi ile ilgili bir yazı okudum. Dallas’ta çıkardığı iş için underrated impact yazıyordu…

Sasha ne olarak biliniyor bilmiyorum. Rotasyon daraldığında takım iyi iş çıkarmıştı… Kendini geliştirecek gibiydi… Bir de Milano deplasmanında Sergio Rodriguez’e koyduğu postayı sevmişti taraftar…

İki koç arasında çok büyük fark var özetle…
« Son Düzenleme: 27 Mayıs 2022, 18:51:30 Gönderen: Enver Tarcan »

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #303 : 27 Mayıs 2022, 20:20:36 »
katılmıyorum guduric geçen yıl nisan-mayıstan beri komple yok.
Aslında sakatlar varken gayet iyiydi.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
« Yanıtla #304 : 15 Haziran 2022, 09:59:27 »
Final serisinden önce sezon sonu gitmesini istediğim oyunculardan birisiydi. Fakat final serisinde takımın ruhani lideriydi diyebilirim. Kafamı karıştırdı şimdi. :D

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #305 : 15 Haziran 2022, 22:58:24 »
Final serisinden önce sezon sonu gitmesini istediğim oyunculardan birisiydi. Fakat final serisinde takımın ruhani lideriydi diyebilirim. Kafamı karıştırdı şimdi. :D

Dostum Bogdanovic performansı bekleme, muhakkak seversin Guduric'i. Guduric candır, basketbol aklı vardır, kenarda oturmayı problem etmez, ego tavan değildir, kulüp ile aidiyet bağları vardır. Arada sıçıp sıvar ama onu yapmasa sana düşmezdi zaten. Olduğu gibi kabul edelim, kolay bulunmaz böyle yan parçalar...

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #306 : 15 Haziran 2022, 23:03:15 »
Takımda ilk kalması gereken oyuncudur kendisi

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
« Yanıtla #307 : 16 Haziran 2022, 07:38:18 »
Dostum Bogdanovic performansı bekleme, muhakkak seversin Guduric'i. Guduric candır, basketbol aklı vardır, kenarda oturmayı problem etmez, ego tavan değildir, kulüp ile aidiyet bağları vardır. Arada sıçıp sıvar ama onu yapmasa sana düşmezdi zaten. Olduğu gibi kabul edelim, kolay bulunmaz böyle yan parçalar...

Abi Bogi performansı beklemiyorum ama arada değil genelde sıçıp sıvıyor kendisi. Çok birşey beklemiyorum Efes serisindeki konsantrasyon ve azmi sezona yaysa yeter bana.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #308 : 16 Haziran 2022, 15:18:21 »
Abi Bogi performansı beklemiyorum ama arada değil genelde sıçıp sıvıyor kendisi. Çok birşey beklemiyorum Efes serisindeki konsantrasyon ve azmi sezona yaysa yeter bana.

Genele katılmıyorum. O genel algısı beklentinin yüksek olması ile ilgili bence. Guduric iyi pir parça, potansiyel x-faktör. Doğru takım kimyası bağlamında çok daha üst düzeyde de verim alabiliriz. Ama dediğim gibi doğru takım kimyasında. Hadi hepsini geçtim ben yanlışım diyelim, kulübe aidiyeti, takımı sahiplenmesi, egosentrik işlere bulaşmaması gibi özellikleri çok önemli. Kolay bulamıyorsun böyle karaterleri. Takım arkadaşının attığı baskete sevinmeyen yıldızlar gördü bu gözler (Willie Solomon, spesifik örnek Rytas euroleague maçı Terrence Kinsey'in kritik anda soktuğu üçlük). Mesela ben de play-maker özellikleri bağlamında Henry'yi yeterli bulmuyorum ama mücadelesi aidiyeti ortada. En önemli şey doğru takım kimyası...

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #309 : 17 Haziran 2022, 00:40:42 »
https://youtu.be/gs9AnX-iBM8
güzel röportaj olmuş vallahi bizim kadar fenerli marko da

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #310 : 29 Ekim 2022, 21:33:59 »
Bazı oyuncular vardır. Yaptıkları konuşulmaz. Hep yapamadıkları konuşulur. Guduric de öyle maalesef. Dişlinin önemli parçası...

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #311 : 09 Aralık 2022, 14:55:25 »
Bu oğlanın hep yapmadıkları görülüyor. Üvey evlat gibi. Sırf öveyim diye yazıyorum. Var bir sürü defon da bu takımın olmazsa olmazısın oğlum. Biraz daha dikkatli oynaman, Nisan ve Mayıs'a formda girmen sezonun kaderini belirleyecek.

Çevrimdışı BenFener46

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #312 : 09 Aralık 2022, 15:24:48 »
Bazen parkede öyle bir büyüyor ki tek başına oynasa maçı alır diyorsun öylesine güven veriyor. Bazen de öylesine basit hatalar yapıyor ki geçen maç oynayan elemanla aynı kişi mi diye sorguluyorsun. Değişik bir çar. Ama her haliyle seviyoruz Marko paşayı.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #313 : 09 Aralık 2022, 15:39:26 »
Bazen parkede öyle bir büyüyor ki tek başına oynasa maçı alır diyorsun öylesine güven veriyor. Bazen de öylesine basit hatalar yapıyor ki geçen maç oynayan elemanla aynı kişi mi diye sorguluyorsun. Değişik bir çar. Ama her haliyle seviyoruz Marko paşayı.
Sahada tek basina kalinca herseyi yapmaya calisirken "quicksand" denen pisikolojik zinciri basliyor. Bir hatayi duzeltmek icin daha iysini yapayim derken bir baska hataya neden oluyor vs vs ... kendi oyununu kendi bozuyor.... giderek dusuyor...

Ama sahada tamamlayici oyuncu rolunde oldugunda harikalar yaratiyor. Kendi de stres azaldigindan olsa gerek cok daha iyi performans veriyor. Bu anlamda yaninda oynadigi oyuncular onemli.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
« Yanıtla #314 : 09 Aralık 2022, 16:46:08 »
Topu 3lüün hemen dışında almalı en erken, kesinlikle top getirmemeli, oyun kurmamalı, 1e 1 hariç 3 saniyeden fazla topla oynamamalı, o bokun sineği değil, ama oralarda alsın drive etsin, teke tek oynasın, asist yapsın, hepsini yapar.