Gönderen Konu: Jason Thompson  (Okunma sayısı 60980 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı friday

• Üye
  • Yer: Istanbul
Ynt: Jason Thompson
« Yanıtla #240 : 25 Mart 2018, 00:11:08 »
Rakibin tepe ikili oyunlarında çok patlatıyor bizi. Switch'ten sonra artık kısanın karşısında durabilmesi lazım, ayakları udoh'tan yavaş değil. Rakipler bunu bildiği için jason oyundayken buradan çok yükleniyor. Konsantrasyonda problem var sanki. Başaracak bence çok iyi niyetli oyuncu.
Dünyanın En Güzel Takımı

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #241 : 25 Mart 2018, 13:57:54 »
Aslında cska maçında bir iki pozisyonda rodriguez karşısında durdu ama devamı gelmedi. Karar veremiyor sankı ne yapacağına

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #242 : 27 Mart 2018, 16:19:35 »
Obra seneye tutarsa katkı alacağına inandığı içindir. ''Niye gönderilmedi'' diye sormam, demek ki patlama yapacak derim. Reis katkı alacağına inanmadığı adamı asla tutmuyor 2.sene.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #243 : 04 Nisan 2018, 11:19:22 »
http://www.eurohoops.net/tr/euroleague-tr/647290/bidon-dor-euroleague-2017-2018/

Bu yazıda Thompson sezonun bidonları arasında gösterilmiş şahsen katılmıyorum. Savunmada bekleneni veremedi ancak faydalı maçları da oldu. Bidon ağır gibi sanki.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #244 : 05 Nisan 2018, 08:06:43 »
http://www.eurohoops.net/tr/euroleague-tr/647290/bidon-dor-euroleague-2017-2018/

Bu yazıda Thompson sezonun bidonları arasında gösterilmiş şahsen katılmıyorum. Savunmada bekleneni veremedi ancak faydalı maçları da oldu. Bidon ağır gibi sanki.

Bence o adaylar arasında olmayı hak ediyor. Euroligde 29 maç oynadık bir zahmet 3-4 maçta iyi oynasın. Beklenen ve aldığımız katkı arasında uçurum var. Savunmada zaten sorunlu da hücumda hatta ortalaması fena olmasa da ribaundlarda bile bekleneni veremedi.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #245 : 05 Nisan 2018, 11:13:00 »
Bence o adaylar arasında olmayı hak ediyor. Euroligde 29 maç oynadık bir zahmet 3-4 maçta iyi oynasın. Beklenen ve aldığımız katkı arasında uçurum var. Savunmada zaten sorunlu da hücumda hatta ortalaması fena olmasa da ribaundlarda bile bekleneni veremedi.

Bence de hak ediyor. İyi niyetine, çalışkanlığına itirazım yok ama katkı+beklenti kısmında kendi adıma tam bir hayal kırıklığı oldu.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimiçi friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #246 : 06 Nisan 2018, 10:39:15 »
Onca balonun arasında, Jason için konuşmak bence erken! Bakalım play off ta ne yapacak, bakalım final fourda ne yapacak. Ona rotasyon oyuncusu olarak bakabilirsek, bence hepimiz mutlu olabiliriz.

Şahsen ben beklentimi düşürdüm, ama kesinlikle umutsuz değilim :)
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #247 : 06 Nisan 2018, 10:44:28 »
Onca balonun arasında, Jason için konuşmak bence erken! Bakalım play off ta ne yapacak, bakalım final fourda ne yapacak. Ona rotasyon oyuncusu olarak bakabilirsek, bence hepimiz mutlu olabiliriz.

Şahsen ben beklentimi düşürdüm, ama kesinlikle umutsuz değilim :)

Udoh'un yerine gelen 1,8 m dolar maaşı alan bir oyuncu Thomson. Ciddi bir hayal kırıklığı ve net bir şekilde bidon adaylarından biri.

Beklentileri düşürdüm diyorsunuz, beklentileri düşürmeniz bile zaten bidonluğunu kanıtlıyor. Olması gereken seviyede olmayacağını anlamışsınız. Bidon en kötü oyunculara denmez, yüksek maliyet ve/veya yüksek beklentideki oyuncular arasında bekleneni verememiş fos çıkmış oyunculara deniyor.

Gelen pek çok yabancı sezonun ikinci yarısında vitesi arttırdı ama Thomson'ın bunu yapacağını da pek sanmıyorum. İdare edecek ve sene sonu da gidecek işte. İdare etsin yeter dememiz de bundan.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #248 : 06 Nisan 2018, 11:28:00 »
Benneth dan fazla ne verdi bilemiyorum.

Çevrimiçi friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #249 : 06 Nisan 2018, 11:42:57 »
Udoh'un yerine gelen 1,8 m dolar maaşı alan bir oyuncu Thomson. Ciddi bir hayal kırıklığı ve net bir şekilde bidon adaylarından biri.

Beklentileri düşürdüm diyorsunuz, beklentileri düşürmeniz bile zaten bidonluğunu kanıtlıyor. Olması gereken seviyede olmayacağını anlamışsınız. Bidon en kötü oyunculara denmez, yüksek maliyet ve/veya yüksek beklentideki oyuncular arasında bekleneni verememiş fos çıkmış oyunculara deniyor.

Gelen pek çok yabancı sezonun ikinci yarısında vitesi arttırdı ama Thomson'ın bunu yapacağını da pek sanmıyorum. İdare edecek ve sene sonu da gidecek işte. İdare etsin yeter dememiz de bundan.

Hay Hay, siz "Bidon" diyebilirsiniz. Ben "Balon" dedim! Bize gelmeden önce beklentilerimizin şişirildiği bir "Balon".
Ayrıca neye tepki verdiğinizi anlamadım! Ne yani, play off ve final fourda 15 sayı, 12 rebound, 4 blok 4 asist ortalama ile oynasa sizi tatmin etmeyecek mi? Beni fazlasıyla tatmin eder! Yine de "Bidon" olur mu sizin için?

Ödenen meblalar üzerinden bakarsak eğer; Udoh geldiğinde Vesely nin yedeği olarak alınmıştı. 910 bin EURO ya geldi. Giderken bizden aldığı son kontrat 2,6 Milyon EURO idi. Beklenti ile aldığımız verim tamamen zıt. Linas Kleiza yıllık 3.3 Milyon EURO ya oynadı bizde. Ne aldık, koca bir hiç... Başka bir örnekte ise Anthony Bennett e yarım sezon için, 450 bin EURO vermiştik. Yani beklentimizin düşük olduğu adamlara aşağı yukarı aynı bedelleri veriyoruz, beklentimizin yüksek olduğu adamlara da çok iyi maaşlar vermişiz. (Bu adamlar Obradovicin istediği ve onayladığı adamlar)

Jason' a 1,8 Milyon USD verdiysek, üstelik artan bütçemizde UDOH tan aldığımız verime kıyasla ve Kleizadan beklentimize oranla o kadar da yüksek beklentilerle getirmemişiz demektir. Buna ek olarak ben de diyorum ki, beklentilerimi düşürdüm. 1 Milyon dolarlık oyun bekliyorum, o kadarını verebileceğine inanıyorum :)

Jason "Bidon" sa şayet, Kleiza ve Bennette ne oluyor, bunu sormak isterim.

Çevrimiçi friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #250 : 06 Nisan 2018, 11:43:55 »
Benneth dan fazla ne verdi bilemiyorum.

Yapmayın Ayhan hocam, Benette' ı kadroda gören var mıydı ;)

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #251 : 06 Nisan 2018, 12:06:01 »
Yapmayın Ayhan hocam, Benette' ı kadroda gören var mıydı ;)
Eğer Udoh olsaydı Thompson ı ne kadar görürdük sahada ?

Çevrimiçi friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #252 : 06 Nisan 2018, 12:11:09 »
Eğer Udoh olsaydı Thompson ı ne kadar görürdük sahada ?
David Beckhem ile Devid De Souza yı karıştırmayalım lütfen. Sonuçta elimizde Vesely var, bir Udoh olmasa da ikisi de aynı anda sahada olabiliyor.
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2018, 12:12:49 Gönderen: friendchip »

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #253 : 06 Nisan 2018, 14:20:49 »
Aldığı paraya paralel bir katkı vermediği ortada. Koskoca sezon 2-3 maç hariç hiçbir etkide bulunmadı JT ve bidon olmayı hak etti açıkçası. Önünde play-offlar ve F4 var, gelecek sezon için umut verici bir performans göstermezse vedalaşmak en iyisi. Bazen tutmayınca tutmuyor işte.

Abi bu işler kinder sürpriz yumurta gibi. Her ne kadar uzun süre sakatlansa da Khimkydeki T-Rob da hayal kırıklığı mesela. Ne kadar maaş aldığı da önemli tabi ama gerek Seraphin gerekse T-Rob da beklenen katkıyı veremedi.

Bence seneye büyük oynamalıyız. Kesin katkı alacağımız Marjanovic, Udoh, Zizic kalibresinde bir oyuncuyu sağlam bir maaşla getirmeliyiz.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #254 : 06 Nisan 2018, 23:46:15 »

Hay Hay, siz "Bidon" diyebilirsiniz. Ben "Balon" dedim! Bize gelmeden önce beklentilerimizin şişirildiği bir "Balon".
Ayrıca neye tepki verdiğinizi anlamadım! Ne yani, play off ve final fourda 15 sayı, 12 rebound, 4 blok 4 asist ortalama ile oynasa sizi tatmin etmeyecek mi? Beni fazlasıyla tatmin eder! Yine de "Bidon" olur mu sizin için?

Ödenen meblalar üzerinden bakarsak eğer; Udoh geldiğinde Vesely nin yedeği olarak alınmıştı. 910 bin EURO ya geldi. Giderken bizden aldığı son kontrat 2,6 Milyon EURO idi. Beklenti ile aldığımız verim tamamen zıt. Linas Kleiza yıllık 3.3 Milyon EURO ya oynadı bizde. Ne aldık, koca bir hiç... Başka bir örnekte ise Anthony Bennett e yarım sezon için, 450 bin EURO vermiştik. Yani beklentimizin düşük olduğu adamlara aşağı yukarı aynı bedelleri veriyoruz, beklentimizin yüksek olduğu adamlara da çok iyi maaşlar vermişiz. (Bu adamlar Obradovicin istediği ve onayladığı adamlar)

Jason' a 1,8 Milyon USD verdiysek, üstelik artan bütçemizde UDOH tan aldığımız verime kıyasla ve Kleizadan beklentimize oranla o kadar da yüksek beklentilerle getirmemişiz demektir. Buna ek olarak ben de diyorum ki, beklentilerimi düşürdüm. 1 Milyon dolarlık oyun bekliyorum, o kadarını verebileceğine inanıyorum :)

Jason "Bidon" sa şayet, Kleiza ve Bennette ne oluyor, bunu sormak isterim.

Neredeyse 1,8 milyon bizde standart maaş herkese veriyoruz diyeceksiniz. Biz yıldız beklentisi olanlara 1,5 üstü veriyoruz. Kleiza Datome Vesely gibi ,  standart katkı beklediklerimize de 1 m civarı. Dixon Sloukas Antic Udoh gibi

Udoh'tan beklenti standart katkıydı ki 900 bine anlaşmışız Kleiza da yıllık 3,3 milyona değil 2 yıllık 3,7 milyona geldi senelik 1,8 yapıyor. Bizim 1,8 milyon vererek transfer yaptığımız adamlar yıldız olacak diye gördüğümüz adamlar oluyor.  Bu beklentiyi karşılayıp üzerine de çıkarsa 2,5 milyona kadar da limitimiz var. Vesely ve Udoha sözleşme yenilerken bu paraları verdik. Bogdan sözleşme isteseydi onun için de bu rakamlara çıkardık. Thomson'a verilen 1,8 m demek büyük beklentiler var demektir boşu boşuna kendini kandırmana gerek yok. Gerçekler gün be gün ortada. Thompson ortalığı birbirine katsaydı sene sonunda sözleşme yenilemek için gene 2,5 milyona kadar çıkar şartları zorlardık.

F4'da şunu şunu yaparsa gibi fantazilere mi gireceğiz. Barış Hersek 50 sayı atarsa ne diyeceksiniz madem. Olmamış performansları ya olursa diyip buradan da bidon değile bağlamak çok da mantıklı bir düşünce sistemi değil. Kleia da tıpkı Thomspon gibi bidondu. Udohun beklentilerin çok üzerine çıkması ile Thompson'ın bidon olmaması arasında bir alaka kuramadım.