Gönderen Konu: Fenerbahçe'ye Pislik Yapan Bir Sporcuya Fenerbahçe Formasını Yakıştırır mısınız?  (Okunma sayısı 5151 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Soru açık. Başka bir takımın formasını giyerken Fenerbahçe'ye karşı düşmanca ve aşağılayıcı tavırlar sergileyen, Fenerbahçe'yi küçük düşürücü söz ve hareketlerin içinde yer alan, Fenerbahçe'ye karşı doping yapıp şampiyonluğunu çalan, velhasıl basın yoluyla veya başka türlü bütün kamuoyunun önünde Fenerbahçe nefretini gösteren, bir şekilde pislik yapan bir sporcuya başarı uğruna Fenerbahçe formasını layık görür müsünüz?

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Soru açık. Başka bir takımın formasını giyerken Fenerbahçe'ye karşı düşmanca ve aşağılayıcı tavırlar sergileyen, Fenerbahçe'yi küçük düşürücü söz ve hareketlerin içinde yer alan, Fenerbahçe'ye karşı doping yapıp şampiyonluğunu çalan, velhasıl basın yoluyla veya başka türlü bütün kamuoyunun önünde Fenerbahçe nefretini gösteren, bir şekilde pislik yapan bir sporcuya başarı uğruna Fenerbahçe formasını layık görür müsünüz?

abi kaptanlık yapanlar var sen layık görürmüsünüzden bahsediyorsun ilahi Hakan Yaman :)

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
Bu sorun onlara o kaptanlığı yakıştıranların sorunu. 03 Temmuz sürecinde taraftardan Lig Tv dekoderi almasını isteyen yöneticilerden ne beklersin ki? Her devirde Damat Ferit zihniyetinde yöneticiler var maalesef.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Bu sorun onlara o kaptanlığı yakıştıranların sorunu. 03 Temmuz sürecinde taraftardan Lig Tv dekoderi almasını isteyen yöneticilerden ne beklersin ki? Her devirde Damat Ferit zihniyetinde yöneticiler var maalesef.

neyse abim bu konu derin bu konu Kemal beyin konusu  8)
bilirsin kendisi derin adamdır ve derin sohbetleri çok sever  ;D ;D

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
Cem kardeşim kaptanlık yapmış olabilirler ama bu beni pek bağlamıyor  ;D ;D ;D
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi

halen yapıyor yahu :)

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
    • özcanözdemir43

Elimden bir şey gelmiyor ki  ???

Cem Ağrak

• Ziyaretçi

Elimden bir şey gelmiyor ki  ???

can sıkmaya gerek yok zaten kronik sakat 2 maç var 2 ay yok :)
yani o yüzden sorunda yok ahahaha

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
    • özcanözdemir43
Hakan abinin sorusuna cevap olsun diye yazayım, soruyu sordu gitti ama olsun ;D ;D ;D
Kendimden örnekler vereceğim için kusura bakmayın, hatta bazı konularda yadırgayabilirsiniz de, bazen bende düşününce abarttığımı düşünüyorum :) ama Fenerbahçe sevgisi bu olsa gerek diyorum sonradan. Yanlış anlaşılmasın buradaki herkesin Fenerbahçe sevgisi üst düzeylerde sadece konulara bakış açımızdan dolayı farklı düşüncelerde olabiliyoruz.
Okulda öğrencilerle tanıştıktan sonra ilk sorum hangi takımlı oldukları, Fenerbahçeli olanlara ayrı bir sempati hemen orada oluşuyor zaten ve sözlülerine hemen bir artı, Beşiktaş'lılar yarım artı , malum Galatasaray'lılar eksi :) Büyüdüğüm ortamda ki abiler bakkalda alış veriş yaparken Galatasaray posteri görüp alış veriş yapmadan çıkan, buluştuğu kız arkadaşını Galatasaray'lı diye cafede bırakıp giden, düğününde salona Fenerbahçe Marşı ile giren insanlardı, başka başlıkta yazmıştım Şener Rize'de oynarken bize gol atınca babası Hakkı abi evlatlıktan reddetti.
Bu şekilde büyümüş hafta sonları ailecek radyodan Fenerbahçe maçlarını dinleyen, gol olunca apartmanı ayağa kaldıran biri olarak,Fenerbahçe'ye pislik yapan oyuncuya Fenerbahçe formasını yakıştıramıyorum.
Konu ilerledikçe yazarım fazla uzatıp sizleri de sıkmayayım.

Çevrimdışı Metality

• Üye
  • Yer: izmir
Fenerbahçe'ye küfür eden Emre ve Tümer.
Emre Belözoğlu: youtube.com/watch?v=BW_IESLkM7g
Tümer Metin: youtube.com/watch?v=BwEgBKpoPPw

2009 sezonundaki yaptıklarıyla Kaya Peker. Eczacıbaşı'na transfer olduğunda, Fenerbahçe için ''Bu başarılar sezona özgü başarılardır. Acıbadem ile yaptıkları sponsorluk 2 yıllık başarı getirdi. Ancak Eczacıbaşı 42 yıllık bir kulüp" diyen Elif Ağca ve benzerlerini hiçbir zaman sevmedim, sevmeyeceğim.
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2013, 02:50:16 Gönderen: Metality »

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
    • özcanözdemir43
Biraz Makyavelist bir yaklasim olacak ama benim icin sorun degil.  Neden diyecek olursaniz:

(1) Eger biri Fenerbahce'ye karsi yakisik almayacak soylem ve hareketlerde bulunup da yine Fenerbahce'ye gelmeyi kabul etmis ise, bu Fenerbahceyi degil, o oyuncuyu kucultur. 

(2) Nihayetinde Fenerbahce bir spor kulubudur.  Bir kulup, bir organizasyon olarak tipki biz insanlar gibi ayni mantik ve duygulari haiz olmamalidir.  Bir spor kulubu olarak rakiplerimize karsi bircok alanda cetin bir mucadele ortaya koymaktayiz.  Bu mucadelede bizi muvaffak kilan yegane sey sportif basarilarimiz.  O yuzden benim bakacagim kriter sudur: bu oyuncu Fenerbahce'ye esasli bir katki saglayacak midir?  Eger cevabi evet, ise benim icin gecmisinde yaptiklari muhim degildir.  Dedigim gibi bu biraz da (1) numarali madde ile ilgili.  Eger zamaninda yakisik olmayan hareketleri olmussa ve bunlari yutup yine Fenerbahce'ye gelmis ise, bence burada kuculen Fenerbahce degil, o kisidir. 

(3) Bu tur hareketlerde bulunup, Fenerbahce'ye gelen herkes zamanla "kraldan daha kralci" hale gelmislerdir.  Yani bir nevi sosyal rehabilitasyona tabi olmuslardir :) 

(4) Eger zamaninda Fenerbahce'ye pislik yapan oyunculari elemek istiyorsaniz bence bunu yapmanizin arkasindaki sebep sanirim "Fenerbahce'ye formasini tasimaya layik olmayan oyuncular" olmalaridir.  Bu mantiga gore, kisilik itibariyle Fenerbahce'ye yakismayan oyunculari da elemeniz gerekir.  Yani Fenerbahce'ye pislik yapmamis ve fakat ahlaki acidan kotu bir nama sahip oyuncular da bu kategoriye girmelidir.  Bu da, ilgili ahlak yargisini kimin yapacagi ve ne kadar isabetli kararlar alinacagi gibi problemler yaratmaktadir.  Ayrica piyasadaki bizde oynama ozelliklerine sahip oyuncu sayisini da hayli azaltacaktir. s

Bu aciklamalar isiginda neden buna karsi olmadigimi ifade ettim.

Beshem kardeşim olaya sen profesyonel yaklaşmışsın ben amatör, aileler arasında bile bazı konularda farklı düşünceler olur ki burası büyük bir aile farklı düşünmemiz normal. Herkes aynı görüşü düşünüyor olsaydı bir iki yorumdan sonra ki mesajlar; katılıyorum,aynen vb olurdu.
Fenerbahçe'yi kişilerin yaptıkları yada söyledikleri küçültmez haklısın. Sonuçta kulüp yönetimi bizim burada gelsin yada gelmesin dediğimiz oyunculara göre hareket etmez. Bize karşı çirkeflik yapan oyuncu içime sinmiyor sadece.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
Özcan hocam, ben bu "küçülmez" fikrine de katılmıyorum. Bir ülke düşün ki, o ülkenin bayrağına hakaret eden bir politikacıyı ülkelerine davet ediyorlar ve ona kırmızı halı seriyorlar. Bu ancak müstemlekelere yakışan rezil bir duruştur. Bağımsızlığı bir İttihatçı palavrası sananlar bu "onur" ve "bağımsızlık" kelimelerine nasıl kıs kıs gülüyorsa, bizim Neslihan Darnel gibilere - burada altı harfli ve O ile başlayan kelime olacak- karşı gösterdiğimiz duruş da bazılarına komik gelebilir. Ama milletlerin nasıl tarihsel süreçlerde oluşan bir onuru varsa, Fenerbahçe gibi kulüplerinde aynı şekildedir. Ve bu armaya karşı aşağılık davranış sergileyen Geyşalara karşı namus ve onur direnişimiz sürecektir.
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2013, 22:23:19 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
    • özcanözdemir43
Özcan hocam, ben bu "küçülmez" fikrine de katılmıyorum. Bir ülke düşün ki, o ülkenin bayrağına hakaret eden bir politikacıyı ülkelerine davet ediyorlar ve ona kırmızı halı seriyorlar. Bu ancak müstemlekelere yakışan rezil bir duruştur. Bağımsızlığı bir İttihatçı palavrası sananlar bu "onur" ve "bağımsızlık" kelimelerine nasıl kıs kıs gülüyorsa, bizim Neslihan Darnel gibilere - burada altı harfli ve O ile başlayan kelime olacak- karşı gösterdiğimiz duruş da bazılarına komik gelebilir. Ama milletlerin nasıl tarihsel süreçlerde oluşan bir onuru varsa, Fenerbahçe gibi kulüplerinde aynı şekildedir. Ve bu armaya karşı aşağılık davranış sergileyen Geyşalara karşı namus ve onur direnişimiz sürecektir.

Hakan abi, beshem daha önce hata yapsa da Fenerbahçe büyüklüğünü kabul etmiş dediği için dedim bir nevi bize lafını yiyerek gelmiş oyuncu olur o bakımdan oyuncu kendi küçülüyor, yönetim ise yanlış yapıyor.
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2013, 22:33:50 Gönderen: Hakan Yaman »