Gönderen Konu: Ali Koç  (Okunma sayısı 43387 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
Ynt: Ali Koç
« Yanıtla #240 : 20 Aralık 2021, 11:53:08 »
Yok bursaninkini gorduk. O konuda bir ilkimiz var.

Aziz Yıldırım dönemiydi o.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #241 : 20 Aralık 2021, 12:32:33 »

Aziz Yıldırım dönemiydi o.
Aziz Ali Veli farketmez. Fenerbahçe'nin elinden bir Anadolu takımı şampiyonluk aldı iste. Onu soyluyorum. Ali Koç o konuda ilk olma şansını kaybetti. Seneye konya şampiyon olsa mesela bir önemi yok.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #242 : 20 Aralık 2021, 12:42:15 »
Aziz Ali Veli farketmez. Fenerbahçe'nin elinden bir Anadolu takımı şampiyonluk aldı iste. Onu soyluyorum. Ali Koç o konuda ilk olma şansını kaybetti. Seneye konya şampiyon olsa mesela bir önemi yok.

O Bursa kadrosu iyi kadroydu.3-2 yenip ondan sonra oldular.Bursa büyük şehir ama pek Anadolu takımı denemez.

Hatta beraberlik yetiyordu bize korner atarken kontradan yemiştik.Ancak iyi futbol oynanmıştı.
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2021, 12:42:52 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı furkan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #243 : 20 Aralık 2021, 14:19:53 »

O Bursa kadrosu iyi kadroydu.3-2 yenip ondan sonra oldular.Bursa büyük şehir ama pek Anadolu takımı denemez.

Hatta beraberlik yetiyordu bize korner atarken kontradan yemiştik.Ancak iyi futbol oynanmıştı.

Yalnız öyle bir anlatıyorsun ki sanki bizi yendikleri maç şampiyonluk maçıymış da beraberlik bize yetiyormuş gibi anlaşılıyor, Bursa bizi 3-2 yendiğinde ligin bitimine 10 haftadan fazla vardı, puanlar da aynı sayılırdı, daha sonra önce bize 6 puan fark attılar, ardından biz gelip 1 puan öne geçtik, sonra da malum Trabzon maçı.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • İnadına Fener
« Yanıtla #244 : 24 Aralık 2021, 14:21:57 »
Bir de şimdi hissetmediğimiz ama olası seçim zamanı ya da başkanlığı bıraktığında hissedeceğimiz başka bir zararı daha var Ali Koç’un; iğneden ipliğe, düğmeden cekete kulübün hemen tüm sponsorlukları (ülker grubu dışında) Koç Holding’te şu an.

Benim hemen aklıma gelenler; Beko, AVIS, Aygaz, Opet, Tüpraş…

İlk geldiği zaman finansal olarak her şeyi benden beklemeyin, katılımlı bir mali gelişim ve sponsorluklar yaratacağız demişti. Çok da doğru bir söylemdi…

Zamanla gördük ki katılım dediği şey Acun’un destek verdiği kampanyaların ilerisine geçemedi. HeforShe ile 2 milyon Euro gibi bir para Birleşmiş Milletler’den geldi ama o da aslında Tüpraş’ın parasıydı.

Sponsorluk meselesini ise tamamen kendi grubuna bağımlı hale getirdi. Toplamda Koç Grubu’nun Fenerbahçe ile olan sponsorluk anlaşmalarının 1 Milyar TL’yi aştığı söyleniyor. Bazıları adam para vermiş işte, ne yapsaydı diyecektir. Hatta Ali Koç’u finansal açıdan çok başarılı görenlerin olduğunu da duyuyorum, okuyorum.

Ben böyle bir yaklaşımın kulübü dolaylı borçlandırmak olduğunu düşünüyorum. Kendinden bağımsız ve sürdürülebilirliği olan anlaşmalar yapılmalıydı. Bir tane bilen var mı? Ben bilmiyorum. Bu adam dünya devi bir ailelenin mensubu değil mi? Bu vizyonu (!) için seçilmedi mi? Hani taraftar hayal bile edemiyordu onun vizyonunu. Google, Amazon falan sponsor olmalıydı öyleyse… Hani nerde?

Şimdi soru şu; kendinden sonraki yönetimler döneminde bu sponsorluklar devam edecek mi? Yoksa “madem beni oynatmadınız topumu alıp gidiyorum” mu diyecek. Kongre üyelerinin “özgür iradesine” ipotek koymakla birlikte (insanlar gelirler azalıcak diye Ali Koç’u tüm başarısızlığına rağmen seçmeye devam edebilirler!) kendinden sonraki yönetimlere devredilecek sürüdürülebilir/güvenilebilir bir sponsorluk geliri kalmama riskini de ortaya çıkarmış oldu.

3,5 yıl bu açıdan ve kendisinin vizyonu (!) doğrultusunda da boşa geçmiş oldu yani.
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2021, 14:26:54 Gönderen: Enver Tarcan »

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #245 : 24 Aralık 2021, 19:08:09 »
Yalnız öyle bir anlatıyorsun ki sanki bizi yendikleri maç şampiyonluk maçıymış da beraberlik bize yetiyormuş gibi anlaşılıyor, Bursa bizi 3-2 yendiğinde ligin bitimine 10 haftadan fazla vardı, puanlar da aynı sayılırdı, daha sonra önce bize 6 puan fark attılar, ardından biz gelip 1 puan öne geçtik, sonra da malum Trabzon maçı.
Gene de kendi sahanda 2-0 dan maç vermeyeceksin.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #246 : 24 Aralık 2021, 21:23:19 »
twitter’da bir dönem kulüpte ve tff’de yöneticilik yapmış bir divan üyesi ferit şahenk’in başkan adayı olabileceğini yazmış.ne kadar güvenilir bilemiyorum.kendisinin adı selim koray illa tanıyan vardır.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #247 : 24 Aralık 2021, 22:01:32 »
twitter’da bir dönem kulüpte ve tff’de yöneticilik yapmış bir divan üyesi ferit şahenk’in başkan adayı olabileceğini yazmış.ne kadar güvenilir bilemiyorum.kendisinin adı selim koray illa tanıyan vardır.

Başkan adayından ziyade güçlü yönetim de şart. Aziz Yıldırım'a tek adam diye o kadar kızılıyordu ama yönetimine baktığın zaman elle tutulur, konuştuğunda ağırlığı olan tonla adam vardı. Ali Koç kusura bakmasın ama Aziz Yıldırım bir konuda çok haklı, onun kurduğu yönetimden bir başkan çıktı ve adaylığını koysa hiç sırıtmayacak başkan adayları vardı. Ali Koç'un yönetimine bakıyorsun, en çok öne çıkan isimleri zaten biliyorsun, toplasan bir yönetici etmiyor.

Ya biz yıllarca 2010 öncesi antu'da, sonrasında başka mecralarda Mahmut Uslu'ya demediğimizi bırakmadık, şimdi onu bile mumla arıyoruz.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #248 : 24 Aralık 2021, 22:44:28 »
Başkan adayından ziyade güçlü yönetim de şart. Aziz Yıldırım'a tek adam diye o kadar kızılıyordu ama yönetimine baktığın zaman elle tutulur, konuştuğunda ağırlığı olan tonla adam vardı. Ali Koç kusura bakmasın ama Aziz Yıldırım bir konuda çok haklı, onun kurduğu yönetimden bir başkan çıktı ve adaylığını koysa hiç sırıtmayacak başkan adayları vardı. Ali Koç'un yönetimine bakıyorsun, en çok öne çıkan isimleri zaten biliyorsun, toplasan bir yönetici etmiyor.

Ya biz yıllarca 2010 öncesi antu'da, sonrasında başka mecralarda Mahmut Uslu'ya demediğimizi bırakmadık, şimdi onu bile mumla arıyoruz.
zaten ali koç’un kendisi ne ki yönetimi ne olsun..geçen sene futbol takımının transferlerinden sorumlu kemal danabaş bu sene kadın basketbol sorumlusu oldu.böyle bir kulüpten ne bekleyebilirsin ki?

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #249 : 26 Aralık 2021, 03:59:25 »
Sinan Engin: Ali Koç olduğu sürece Ferit Şahenk başkanlığı düşünmüyor.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #250 : 26 Aralık 2021, 15:53:59 »
https://twitter.com/fenerbahce/status/1475021378717892612?s=21
şu açıklamayı yapmak büyük rezillik ya

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #251 : 26 Aralık 2021, 17:57:45 »
https://twitter.com/fenerbahce/status/1475021378717892612?s=21
şu açıklamayı yapmak büyük rezillik ya
Adam resmen Aziz Yıldırım vol 2 oldu.

Çok az kaldı kongre kararı almasına bence.Her şubeyi bitirdi adam.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #252 : 10 Ocak 2022, 22:30:48 »
İyice ilginç bir ruh haline büründü. Bot hesaplar saldırıyormuş. Norveç’ten… “Dış güçler” zırvasının başka bir versiyonu.

Taraftara küsmüş gibi bir hali var bir taraftan.

Platonik duygularının olduğu kız tarafından reddedilmiş ergen gibi bir takım tripli haller…

Üzülüyorum kendisi için. İyi bir taraftar olduğuna eminim. Ancak futboldan anlamak/yönetmek başka bir şey. Keşke taraftar olarak kalsaymış.

Fenerbahçe taraftarına da ders olsun; kimseyi kurtarıcı olarak görmemek lazım…

Çevrimdışı furkan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #253 : 05 Şubat 2022, 16:18:48 »
Kendisinin ve yönetiminin ne denli beceriksiz, iş bilmez olduklarına dair bir örnek:
Sadece 1 gün önce UEFA Konferans Ligi kadrosuna ismi yazılan Muhammed Gümüşkaya Giresunspor'a kiralandı, Rpssi ise 25 kişilik kadroya giremediği için liste dışı kalmıştı.
Şu an yaptığı konuşması da geçen dört yıldan  hiçbir şekilde ders çıkarmadığını dolayısıyla da bundan sonra da kendisinden bir halt olmayacağını gösterir nitelikte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #254 : 05 Şubat 2022, 16:56:49 »
Şu an divanda konuşuyor. Hocaya haksız saldırılar oldu diyor hâlâ. Göndermeseydin öyleyse. Ardında dursaydın. Demek ki iyi bir başkan değilsin, haksızlığa uğradığını düşündüğün halde "harcadın." Nereden baksan tutarsızlık.