Gönderen Konu: Ali Koç  (Okunma sayısı 42725 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı furkan

• Üye
  • Yer: istanbul
Ynt: Ali Koç
« Yanıtla #255 : 05 Şubat 2022, 17:00:18 »
Şu an divanda konuşuyor. Hocaya haksız saldırılar oldu diyor hâlâ. Göndermeseydin öyleyse. Ardında dursaydın. Demek ki iyi bir başkan değilsin, haksızlığa uğradığını düşündüğün halde "harcadın." Nereden baksan tutarsızlık.

Utanç verici bir konuşma, neredeyse her cümlesi ayrı bir eleştiri konusu.

Aziz Yıldırım, RTE karışımı bir şey olmuş, Allah sabır versin hepimize.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #256 : 05 Şubat 2022, 17:19:23 »
bu açıklamaların tercümesi görüştüğümüz hocaların gelmesi zor,uefa da ceza verebilir.

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #257 : 05 Şubat 2022, 17:22:22 »
Kendisinin ve yönetiminin ne denli beceriksiz, iş bilmez olduklarına dair bir örnek:
Sadece 1 gün önce UEFA Konferans Ligi kadrosuna ismi yazılan Muhammed Gümüşkaya Giresunspor'a kiralandı, Rpssi ise 25 kişilik kadroya giremediği için liste dışı kalmıştı.
Şu an yaptığı konuşması da geçen dört yıldan  hiçbir şekilde ders çıkarmadığını dolayısıyla da bundan sonra da kendisinden bir halt olmayacağını gösterir nitelikte.

İş bulmez oldukları kesin, yalnız burada Muhammed genç oyuncu kontenjani ile yazılmış başka bir genç oyuncu yazılabilir deniyor. Rossi ise farklı kriterlerden dolayı yazılmamış benim okuduğum.
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • İnadına Fener
« Yanıtla #258 : 05 Şubat 2022, 19:12:25 »
Başkanımız olmasa ona söyleyeceğim bin türlü laf var ama 115 yıllık yıkılmaz çınarın başkanı. Ele güne alay konusu olmamak için susuyorum.

Rahmetli Prof. Kurthan Fişek’in yaptığı bir genelleme vardı; “Beşiktaş halkın, Galatasaray aristokratların, Fenerbahçe de burjuvaların takımıdır.”

Bu camianın burjuvanın önde gideni Ali Koç’a gel kurtar bizi demesi tabiatı gereğiydi zaten.

Hegel de “her millet layık olduğu şekilde yönetilir” demiş.

Kendiniz seçtiniz Ali Koç’u. Oy vermemiş olsanız bile “gel kurtar bizi” diye içinizden geçirdiniz,,,, yalan mı?

Başkalarını seçenler elektrik faturaları yüzünden gelen hacizlerle uğraşacak. Siz sahadaki işten keyif alamamışsınız, çok mu önemli bunun yanında…

Zihniyet devrimi olmadan çok ağlar sızlarız.

En azından ele güne rezil etmeyelim kendimizi………

« Son Düzenleme: 05 Şubat 2022, 19:13:01 Gönderen: Enver Tarcan »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #259 : 05 Şubat 2022, 19:46:27 »
Fenerbahçe Başkanı olaral net gitmeli artık ama Hulusi Bey hatalı tek şey söylemiş.Fenerbahçe başkanını komisyonculukla suçlayamazsın hele elinde belge olmadan.

Burda değerli koça Obraya denmiş ihraçlar olmuştu haklı olarak ki Koçun buna ihtiyacı yok.

Belgü muhtemelen ihraç yer üyelikten.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #260 : 05 Şubat 2022, 23:30:34 »
Belgü muhtemelen ihraç yer üyelikten.
İhraçlık bir durum yok bence. İftira oluşturacak bir şey de… Herkesin bildiği şeyi tekrarlayıp “menajerlik şirketlerine teslim ettiniz transferleri” demiş.

Çoğu yerine katılıyorum konuşmanın. Hakaret etmeden, seviyeyi düşürmeden, Aziz Yıldırım’ın basın toplantısında yaptığı gibi kendi kişisel hırslarını Fenerbahçe’nin önüne geçirmeden efendice, hem nalına hem mıhına vurarak konuşmuş. Deşifresini aşağıya bırakıyorum.

https://www.sozcu.com.tr/spor/futbol/hulusi-belguden-ali-koca-olay-sozler-pamelanin-sevgilisini-6933771/?fbclid=IwAR3azQalCtQViVeEsorJuZ8JEyK9cm5Vf4Ieslwd-8Wau9VXLmlvEfgOAyE

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #261 : 05 Şubat 2022, 23:44:12 »
İhraçlık bir durum yok bence. İftira oluşturacak bir şey de… Herkesin bildiği şeyi tekrarlayıp “menajerlik şirketlerine teslim ettiniz transferleri” demiş.

Çoğu yerine katılıyorum konuşmanın. Hakaret etmeden, seviyeyi düşürmeden, Aziz Yıldırım’ın basın toplantısında yaptığı gibi kendi kişisel hırslarını Fenerbahçe’nin önüne geçirmeden efendice, hem nalına hem mıhına vurarak konuşmuş. Deşifresini aşağıya bırakıyorum.

https://www.sozcu.com.tr/spor/futbol/hulusi-belguden-ali-koca-olay-sozler-pamelanin-sevgilisini-6933771/?fbclid=IwAR3azQalCtQViVeEsorJuZ8JEyK9cm5Vf4Ieslwd-8Wau9VXLmlvEfgOAyE
Pamela’yı işin içine karıştırmasaymış daha iyiymiş tabii :)

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #262 : 09 Şubat 2022, 00:05:25 »
biz erkek basketbol,kadın basketbol,kadın voleybol,erkek voleybol,atletizm hatta masa tenisi gibi 9 ana branşımızın 6’sında avrupa,dünya şampiyonlukları,sayısız final,final-four,üçüncülükler görmüş bir kulübüz.bu konuda bugün sahada darmaduman ettiğimiz real madrid dışında benzeri yok bunun.böyle bir kulübün avrupa maçlarını ciddiye almayıp kadroya önemli oyuncularını bildirmediği,kendi ülkesinde ne ligde ne kupada yıllardır ilk 2’ye bile giremeyen bir futbol takımının olması artık rezalet gibi kelimelerle de anlatılacak bir şey değil.türkiye tarihinin en başarısız spor insanı olarak artık istifa bir tercih değil zorunluluktur.
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2022, 00:05:59 Gönderen: efeovic »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #263 : 09 Şubat 2022, 00:38:40 »
Bencede bırakmalı ama kim gelmeli.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #264 : 18 Şubat 2022, 14:27:15 »
Hadi Başkan başarabilirsin. Hayal bile edemeyeceğimiz rezillikler yaşattın bize, bunu da başarabilirsin. Elindeki Ferdi Kadıoğlu'nu kaptırmak tam sana yakışır bir rezillik. 22 yaşında, yetenekli bir Türk çocuğu. Sene sonunda şu çocuğa imza attıramayıp kaptırmalısın. Hatta trabzona falan kaptır da tam sana yakışan olsun.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #265 : 18 Şubat 2022, 19:51:37 »
Başlığı da ben açmışım, rezalet. :D
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #266 : 25 Şubat 2022, 00:28:02 »
Resmen tarihin en kötü başkanı oldu.
Diğer seçimi sabırsızlıkla bekliyoruz
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #267 : 27 Şubat 2022, 14:26:13 »
Burada eşyanın tabiatına aykırı bir süreç işliyor. Bu kadar başarısızsan gidersin. Hala kalmaya çalışmazsın.

Aziz Yıldırım’a yönelttiği tüm eleştirileri hatta daha fazlasını kendinde görüyorum.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #268 : 16 Mart 2022, 14:09:37 »
Fenerbahçe Koleji’ni, Bahçeşehir Kolejine satmış. Güçlerimizi birleştirdik falan diyor ama sadece kampüsün ismi olarak kalmış Fenerbahçe markası; Bahçeşehir Koleji Fenerbahçe Kampüsü…

Üniversiteyi devrettiğinde zaten organik bir şekilde ortaya çıkmadığı ve Türkiye’deki yetersiz üniversitelerden sadece bir diğeri olduğu için çok karşı çıkan olmamıştı. Ben de desteklemiştim bu kararı. Yine de devretmek yerine spor akademisine çevirip kaliteyi yüksek tutarak değişik bir eğitim modelinin öncüsü olabileceğini de düşünmüştüm. Sonuç olarak o dönemde sürekli “batığız” algısı yarattığı için taraftar da destek vermişti bu devir işine… Sportif başarıya dönüşeceğini düşünmüştük çünkü!

Ancak Kolej aynı şey değil. Kolej çocukları Fenerbahçe’li yapmanın yöntemlerinden biri. Orada okuduğu için gururlanan öğrenci ve aileler biliyorum. Gençler için bir cazibe merkezi. Fenerbahçe markasının toplumsal hayata gençler ve çocuklar vasıtasıyla temas noktası…

Fenerbahçe şu dört yılda sportif olarak hep başarılı olsa bile karşı olurdum. Bir de bu başarısızlık içinde eldeki değerleri yok etmek ise yeni bir fiyasko. Hangi vasıfsız futbolcunun maaşı çıkacak acaba bu satışla…

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #269 : 18 Mart 2022, 21:50:41 »
Ali Koç meselesi enteresan. İleride bir çok alanda örnek olarak anlatılabilecek bir başkanlık dönemine şahit oluyoruz.

3 Temmuz süreci (şike lekesi, Avrupa’dan men vb) + Aziz Yıldırım’ın cezaevi süreci ve ardından sağlıklı düşünme yetisini büyük oranda yitirmesi + rakiplerin şampiyonluklarda bizi yakalaması + diğer travmatik olaylar (Alex, Aykut Kocaman vb)

Bunlar Ali Koç’u kurtarıcı haline getirdi. Kurtarıcı sendromu her zaman insanların başına çorap örmüştür oysa…

Arkasına tencere bağlanarak gönderdiğimiz Aziz Yıldırım dönemine baktım. 20 yılda 17 TD getirmiş. Ali Koç’un 4. yılında getirdiği TD sayısı 9 oldu.

AY’nin ortalaması sene başına 0,85, Ali Koç için 2,25.

Nicelik böyleyken kaliteye bakarsak; Ali Koç’un takımın başına getirdiği en kariyerli TD Vitor. Son alternatif olarak getirilen (yapmak istediklerini takdir etsem de…) Vitor. Aksini düşünen var mı bilmiyorum.

Aziz Yıldırım takımı finansal olarak batırdı. Peki buna ok. Ama bizim beklentimiz yerel ligde mücadele edebilecek bir takımdı zaten. Yerel ligde kimin durumu iyi ki…

Ali Koç döneminde rakipleri bırakın ezerek, rahatça yendiğimiz hiç maç hatırlamıyorum. Hatırlayan varsa yazsın. Aziz Yıldırım’ın son sezonu bile bu şekilde oynadığımız en az 5-6 maç bulabilirim.

Ağa atın üstünde, marabası önde yayan, kasabaya gidiyorlarmış. Kocaman bir manda boku öbeğine rast gelmişler. Ağa eğlence olsun diye marabaya demiş ki; şu manda bokunu ye atın üstünde gitmene izin vereceğim. Maraba ata binecek ya öğüre öğüre yemiş mandanın hacetini, sonra da atın üstüne binip ağayı önüne katmış. Ancak bir süre sonra boku yediği için sinir olmaya başlamış ağaya. Ağa da marabanın önünde yürüyor ama bunu da kendine yediremiyormuş. Bir süre sonra bir başka bok öbeği çıkmış karşılarına. Aha demiş maraba şimdi intikamını alacağım. Ağam demiş, yeniden ata binmek istiyorsan ye şu boku. Ağa hem yorulmuş, hem marabanın atın üstünde olması kanına dokunuyor… Kusa öğüre yemiş boku, çaresiz.

Ağa atın üstünde, maraba yayan… Maraba demiş ki ağam köyden çıktığımızda sen atın üstündeydin ben yayandım. Şimdi yine öyleyiz… O zaman neden yedik biz bu boku…