Gönderen Konu: Erick Green  (Okunma sayısı 19848 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hmetin

• Ziyaretçi
Ynt: Erick Green
« Yanıtla #15 : 25 Ekim 2018, 08:05:44 »
Hayırlı olsun.Yalnız ben buradaki bilgili arkadaslardan bir degerlendirme almak isterim.Tyler Ennis oyun kurucu, topu tasıyan,pas veren bir guarddı.
Eric Green ise benim gordugum sadece sut atan bir oyuncu peki oyun kurma konusunda Sloukas'a kim yardım edecek?

Çevrimdışı ertuğrul

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #16 : 25 Ekim 2018, 08:46:06 »
Takımın oyun şekli onu  farklı oynamaya zorlayacak bu süreçte.
Bireyselden takım oyununa doğru geçiş yapmak zorunda olacak.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 25 Ekim 2018, 09:41:03 »
Hayırlı olsun.Yalnız ben buradaki bilgili arkadaslardan bir degerlendirme almak isterim.Tyler Ennis oyun kurucu, topu tasıyan,pas veren bir guarddı.
Eric Green ise benim gordugum sadece sut atan bir oyuncu peki oyun kurma konusunda Sloukas'a kim yardım edecek?

abi takımın sene başından beri oynadığı oyunu iyi izlediğini düşünüyorum
20 küsür ortalama ile asist yapmışız
6 oyuncumuz 2 ve üzeri ortalama ile asist yapmış  kostas ortalaması 4.5

yeni Fenerbahçe sadece Kostas'a bağlı bir oyuncu değil ,
biraz daha derin bakmanı rica ediyorum

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #18 : 25 Ekim 2018, 10:02:42 »
Erick Green Fenerbahçemize hayırlı olsun. Sistemimize rahatça uyum sağlayacaktır. Yeter ki yeteneği ve oyun zekası olsun hocamız geri kalanı halledecektir içim çok rahat bu konuda. Bence çok yetenekli ve cesur bir oyuncu,saf bir skorer. Sloukas kadar olmasa da topu da yönlendirecektir. Bu sene komutan tartışmasız Sloukas. Green de müthiş bir yardımcı olacak bence. Hatırlanacak olursa şampiyon olduğumuz İstanbul'daki Final-Four'da yarı final maçında CSKA'ya 40 saniye kala kaldırıp attığı bir üçlük var maçı koparan. Sloukas-Green kaza bela olmazsa çok iyi ikili olacak inşallah.

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #19 : 25 Ekim 2018, 12:04:32 »
Öncelikle hayırlı olsun. Erick green, öncelikle yürekli bir oyuncu, final fourda 76-76 iken son 40 saniyede 3 lüğü kullandı. ki öncesinde rezile yakın oynamıştı. 1 isabeti vardı. ama korkmadı, savunmada kolları çalıştırması lazım, adam değişmede rakibin arkasında nasıl duracak görmek lazım,  yardım savunmalarını görmek lazım, ama barcelonadaki fransız gard kadar boş adam değil. hırslı ve vazgeçmiyor. hücum kısmı bence işin kolay yanı. setleri hızlıca öğrenmesi lazım, ama en önemlisi pota altımız daha da güçlendi, çünkü savunmalar içeriye o kadar rahat kapanamayacak, çok iyi bir şut tehdidimiz daha var. bakalım, ennis de martta dönebilirse  başta şer gibi görünen hayra döner.:)

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 25 Ekim 2018, 16:33:15 »
Bizim gibi spacing konusunda çok başarılı bir takımda çok da parlayabilir
dış şutu iyi %40 civarı atmış.
kendisini bizim hocaya ve sisteme emanet ederse çok sever millet.
ben çok sevmem kendisini ama sıvarız bundan sonra tabi ki :)
kağıt üzeri olarak şu anda herhangi bir eksik kalmamış gibi görünüyor ..
her türlü kombinasyonu olan bir takım olduk bundan sonrası hoca ve takıma bağlı..
hayırlısı olsun bakalım

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #22 : 25 Ekim 2018, 17:54:03 »
Erick oyun tarzı olarak Mike James/Scottie Wilbekin/Andrew Goudelock tayfasından olduğu için işin savunma kısmında ne olacak bakalım. Yukarıda ismini saydığım tayfa ''ulan her maç 25 sayı atıyorum, savunmayı da mı ben yapıcam'' mantığı güttüğü için Obra tarafından kolayca veto yerler. Goudelock gibi bir oyuncuyu gözünün yaşına bakmadan kapı önüne koymuştu. Bu yüzden Erick bizim yardımlaşmalı savunmamız için mutlaka gayret göstermeli biraz.

Bu tip oyuncuların içinde top kullanma canavarı var. Erick zamanla 1 numaralı skor opsiyonumuz olacaktır ama asist üzerinden oynadığımız için içindeki canavarı mutlaka dizginleyip buna uyum göstermeli. Oyunu da gelişecektir böylece. Bu açılardan bakınca biz onun için şansız.

Diğer taraftan; yaz döneminden beri ''sıkışan oyunu kim açacak, kimin bileğine güveneceğiz'' derdi vardı. Hattâ bu eksiklik yüzünden Ennis transferinden hiç memnun kalmamıştım ben. İşte şimdi kilidi çözecek oyuncu aldık. Erick'in mesafe tanımaz süper 3'lükleri ve kendi şutunu yaratabilmesi de bizim şansımız.

Erick'in oyun esnasındaki vücut diline baktığımızda da yukarıda yer alan tayfaya göre daha az egolu duruyor. Nasıl bir takıma geldiğini biliyordur ve oyun kimyamızın da farkındadır. Hücumda alacağı sorumluluk kadar savunmada da kendini kasarsa seneye de bu takımda kalır.

Ennis şimdi çok faydalı olur meselâ. Faydalı bir Erick Green ile formunu bulmuş bir Tyler Ennis yan yana oynadığında müthiş olacaktır. Bir an önce iyileşmeli Ennis.

Goudelock'ta tutmayan uyum umarım Green de umarım tutar. Hem kendisi hem de takım olarak biz acayip bir seviyeye ulaşırız.

2-3 transfer döneminde adı bizimle sıkça anılmıştı. Obra da kendisini yakından takip etti hep. İnşaAllah çok iyi olacak bu birliktelik. Ennis de iyileşince çok farklı bir takım olacağız.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #23 : 25 Ekim 2018, 20:15:16 »
Bence gereksiz takıyoruz top kullanma isteğini, savunma zaaflarına vs. Koç zaten biliyordur bunları, hem de bizden daha iyi. Transferden önce de Erick Green ile konuşulmuştur herşey. Yani her iki tarafda durumdan haberdardır ve karşılıklı anlaşmışlardır.

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #24 : 25 Ekim 2018, 23:40:50 »
İşler iyi giderkenn tüm takım işin içine giriyor asistler geliyor ama . Sıkıntıya girdiğinde dixon ve daha çok sloukas ın eline  kalıyoruz maalesef. Şu ortamda green katkı verecektir diye düşünüyorum.  Efeste bobueaıs tarzı bir katkı verse yeter.  herkesin adam değiştiği bir ortamda çok fark yaratıyor bu tarz adamlar

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #25 : 26 Ekim 2018, 08:25:44 »
Bu arada, beklentileri normale çekmek için söylüyorum, bize karşı mesela geçen sene rezil bir maç çıkarmıştı. Birebirde adam eksiltiyor, kendi pozisyonunu yaratıyor vs tamam ama oyun sertleştikçe bu iş zorlaşıyor. Avrupada bunun en iyileri De Colo ve Shved. Green o seviyelerin 1 yada 2 seviye altı.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : 30 Ekim 2018, 09:41:29 »
Bizim kalibremizdeki bir takımda olmaması gereken bir sorunumuz var. Hücumda zaman zaman tıkanmak. Öyle dönemler oluyor ki hücum çok aksıyor. Bu tip anlarda Green gibi bir oyuncumuz olması bize çok büyük artı katacak. Zaten sistem işlediğinde çok etkili bir takımız, savunmada vidaları sıktığımız anda başka bir seviyeye çıkıyoruz. Çok farklı hücum opsiyonlarımız var ve çoğunlukla bunlar işe yarıyor. Maç içinde tıkandığımız 5 dakikada devreye girecek bir oyuncu bulmamız bize seviye atlatacak. Green bu role uyabilecek bir oyuncu. Bence Guduric'in de üzerindeki baskıyı biraz alacak ve ona da katkı sağlayacak.

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #27 : 30 Ekim 2018, 16:21:47 »
Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı'nın yeni transferi Erick Green, FBTV'deki Günün Röportajı programına konuk oldu.

Fenerbahçe'ye geliş sürecinden, kendi özelliklerine kadar her şeyi anlatan Green, taraftarlara mesaj vermeyi de unutmadı.

İşte Green ile yapılan röportajın tamamı:

"GELECEĞİMİ İLK OLARAK LAUVERGNE'E SÖYLEDİM"

"Joffrey Lauvergne ile bir arkadaşlığımız var. Denver'da beraber oynamıştık. Buraya geleceğimi duyunca çok sevindi. Güzel bir dostluğumuz var. Koçumuzla çalışan Drew Nicholas ile konuştum. Onun da buraya gelmemde etkisi oldu."

"YERİN TİTREDİĞİNİ HİSSETTİK"

"Fenerbahçe taraftarı muhteşem. Olympiakos ile buraya geldiğimizde o kadar çok bağırıyorlardı ki gerçekten yerin titrediğini hissettik, gerçekten inanılmazdı.  Onların karşısına çıkmak için sabırsızlanıyorum."

"IQ SEVİYEM DİĞERLERİNE GÖRE FARKLI"

"Skor üretme şeklim birçok insana göre çok farklı, IQ seviyem de diğer oyunculardan farklı. Hücumun her yerinden, her bölgeden sayı üretebilirim."

"OBRADOVİC'İN SAVUNMAYA VERDİĞİ ÖNEM..."

"Kiminle konuştuysam Obradovic'in savunmaya ne kadar önem verdiğini söyledi. Eğer ben de özellikle savunmaya odaklanırsam karşılığını alırım."

"ÇOK MUTLUYUM, HAZIRIM"

"Euroleague tecrübem olduğu için takıma kolay adapte olacağımı düşünüyorum. Sadece koçun sistemine ısınmam gerekiyor. Euroleague'e döndüğüm için mutluyum, oynamak için hazırım."

"LİGİ FAZLA TANIMIYORUM"

"Türkiye Basketbol Ligi'ni çok fazla tanıma şansım olmadı. Euroleague'de oynarken çok duymamıştım ama çok zorlu bir lig olduğunu düşünüyorum. İyi bir çekişme olduğunu biliyorum."

"ANNEMİ İZLEYİNCE ONUN GİBİ OLMAK İSTEDİM"

"Basketbolu seçmemde annem ve babam ilk ilham kaynakları oldu. Annem kolej basketbolu, babam kolej futbolu oynuyordu. Annemi izledikçe onun gibi şutlar atmak istiyordum. Baksetbola başladıktan sonra, bütün ülkede tanınmaya başladım. Oradan sonra transferler yaptım ve en büyük hayalim NBA'e gitmekti."

"ÇOK GİRİŞKEN BİR İNSANIM"

"Çok girişken ve mutlu bir insanımdır. Beni gülmüyorken göremezsiniz, komiğimdir. Ayakkabı alışverişi yapmayı çok severim ve arkadaş canlısı biriyim."

"NBA İLE EUROLEAGUE ARASINDAKİ FARK..."

"NBA'de 82 maç oynuyorsunuz uzun bir maraton ve kaybetmenin fazla önemi yok. Ancak Avrupa'da kaybedeceğiniz bir maç bile sizi çok yaralıyor. En büyük farkın bu olduğunu düşünüyorum."

"ŞAMPİYONLUKLAR HEDEFİM"

"Kesinlikle şampiyonluklar kazanmak hedefim. Ben Olympiakos'tayken Fenerbahçe kupayı bizim elimizden almıştı. Burada hedefim elimden gelenin en iyisini yapmak."

FENERBAHÇE TARAFTARINA MESAJ...

"Burada çok mutluyum ve heyecanlıyım. Bana vermiş olduğunuz destekten ötürü teşekkür ederim. Terimin son damlasına kadar savaşacağımdan emin olabilirsiniz."

Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #28 : 31 Ekim 2018, 07:07:26 »

"IQ SEVİYEM DİĞERLERİNE GÖRE FARKLI"

"Skor üretme şeklim birçok insana göre çok farklı, IQ seviyem de diğer oyunculardan farklı. Hücumun her yerinden, her bölgeden sayı üretebilirim."

Nedense bu çeşit konuşmalara karşı bir allerjim var. Bırak da farkı biz görelim...

Çevrimdışı Intermed

• Üye
« Yanıtla #29 : 31 Ekim 2018, 08:15:25 »
Nedense bu çeşit konuşmalara karşı bir allerjim var. Bırak da farkı biz görelim...
Aynen Ayhan bey ben de ilk okuduğum da o bölüm çok itici geldi. İnşallah kısa sürede takıma uyum sağlar.