Gönderen Konu: Fenerbahçe | Erkek Voleybol Takımı Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 566429 defa)

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı VamosRafa

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımı Transfer Dosyası
« Yanıtla #1395 : 13 Haziran 2017, 17:03:13 »
Merhaba arkadaşlar. Voleybol forumundan tanıyanlar vardır , burayı da zaman zaman okuyordum ama yeni üye oldum. Anladığım kadarıyla voleybol bölümü pek aktif değil ama belki aktifleştiririz bundan sonra  :)

Kadınlar tarafındaki transferler beni tarifsiz bir buhrana sürüklediği için ilk mesajimi buraya yazmak istedim. Bana göre hakettiği degeri göremese de son iki üç senedir erkek basketbol takımımızdan sonra izlemekten en çok zevk aldığım şube burası. Kısaca eksiklerimiz, ihtiyaçlarınız neydi ve ne yaptık özetlemek istedim biraz.

1- Koçumuz Veljko. Son iki senedir takımımızla beraber . İlk sene takım beklenmedik bir bicimde son dörte kaldıktan sonra final etabında normal sezonun çok altında bir performans izleyince biraz üzüldük tabi.Bu sene de normal sezonu lider bitirip beklenmedik bir başarı elde ettik ama rakiplerimiz sezon ilerledikçe form tutarken biz dar rotasyonun da etkisiyle sezon sonu düştük. Özellikle takımın skor yükünü çeken Metin ve Sket bocaladı biraz. Buna rağmen Ziraat'i geçerek cl biletini aldık. Bu noktadan bakarsak her iki sezonda da takım ve koç beklenenden fazlasını yaptı. Hem genc oyuncularla düzgün iletisimi hem de bizimki civarindaki bir bütceyle iyi isler basarabildigini ispatlamasi nedeniyle koçla devam etmemiz gerekiyordu ve ediyoruz da.

2- Çaprazımız Metin. Son iki senedir ligde güzel performanslar sergiliyor Selçuk sağolsun. Yetenekli ama bekledigim gelişimi bur türlü göremiyorum onda. Kötü pasa vurmayı artık bir şekilde öğrenmesi gerekiyor Metinin. Türkiye ligi için bulunmaz nimet ama şl seviyesinde sırıtacaktir, belki bu seneki si serüvenimize Metin vb oyuncularımiza deneyim kazandırma gözüyle bakmamız gerekir. Yedeğinin olmaması da ayrı bir sorun, Bertuğ ne amaçla kadroda duruyor bilmiyorum ama altyapıdan başka birini koymamız lazım oraya, o çocuktan birşey olmaz yani.

3- Smaçörlerimiz Sket ve Quesque ile uzattık. Quesque yedek mi as mi dusunuluyor bilmiyorum ama insallah yedektir cünkü güzel bir yedek olacak.Sezon içinde Quesque yerine manşeti sağlam , hücumda da sırıtmayacak bir isim gerekli olduğunu gördük. Böyle bir transfer yaptığımızda manşet problemimiz olduğunda Sket yerine manşeti bir parça daha iyi olan Quesque'yi yedekten getirebilme şansımız olur, hücumda sıkışırsak ta geçen seneki gibi diğer smaçör yerine kullanırız en kötü, biraz dengesiz olsa da hızlı-yatık paslara iyi vuruyor Quesque. Şu an en büyük gereklilik dediğim tarzda bir smaçör, inşallah alınır.

Çevrimdışı VamosRafa

• Üye
« Yanıtla #1396 : 13 Haziran 2017, 17:03:49 »
4- Ortalarımız  geçen sene İbrahim, Sabit, Oğuzhan ve Pajenk ti. İbrahim ve Sabit yerine Resul ve Ferhat'ı aldık. Resul yedek geçirdiği sezondan sonra oynamaya gelirse Türk orta açısından bir tık iyi oldu rotasyonumuz. Pajenk'in gitmesine oldukça sevindim, yerine alınan Gladyr'ı izlemedim ama olumlu yorumlar duydum izleyenlerden. Polonya'da son sezonu Skra da yedek olarak geçirmiş , blok ortalaması 0,58 görünüyor pek parlak değil ama çoğu maçta tek set oynamış sonradan girerek, bunun da etkisi vardır. Önceki sezonlarda Resovia da uzun süre oynamiş , 2015 teki blok ortalaması da çok parlak olmasa da Polonya liginin seviyesinin bize göre çok yüksek olmasını hesaba katarak iyimser davraniyorum.Servisini bilmiyorum,hücumu iyi, izleyenler daha iyi yorumlayacaktır ama ben en az Pajenk kadar katkı vereceğini düşünüyorum.

5- Liberolarımız, başımızın belaları. Mehmet'i de Alperay'ı da yolladık. Alperay'ı yollamasaydık koç cinnet geçirecekti zaten :)  Arkas'tan Ahmet'i ve eski oyuncumuz Burak'i aldık. Açıkçası Burak yerine Mehmetin yedek olarak kalmasını isterdim. Ahmet as olacaktır zaten. Benim beğendiğim bir libero, ve en önemlisi bizim ihtiyacımız olan şeye sahip, iyi manşet. Nedense Gleen ile yıldızları bir türlü barışmadı , inşallah bizimle güzel bir sezon geçirir.

6- Pasör konusunda çok söylenecek birşey yok, Selçuk as olarak devam ediyor. Genç pasörümüz Oğulcan da epey yetenekli bir çocuk ama pek oynama fırsatı bulamıyor. Bu sene de böyle devam edecekse Selçuk'un arkasına birini alıp, gelecek yılları düşünerek Oğulcan'ı kiralamak iyi olacaktır.

Uzun olduğu icin böldüm mesajımı ama inşallah yine çok uzun olmamıştır :) Şu ana kadar güzel transferler yaptık bence. Bundan sonrası için manşeti iyi bir smaçör ile transferi tamamlarsak ligde şampiyonluk hayelleri kurabilirim :) Şl ne elemelerden katılacağız, elemeleri geçersek kura büyük önem arz ediyor. İyi bir kura ile gruptan cikmayi hedef olarak koymak lazim. Güzel bir sezon olur inşallah.

Çevrimdışı Sisley Volley TV

• Üye
« Yanıtla #1397 : 13 Haziran 2017, 21:09:30 »
Hoşgeldin Vamos. Valla bu yazdığının iki katını yazsan yine okurdum. Durumu çok güzel özetlemişsin.

Dediğin gibi özellikle erkek voleybol bölümü fazlasıyla dutluk. Ama benim bildiğim Vamos tek başına bile burayı değerlendirir. Bende fırsat buldukça sana katılıp bi iki şey karalayacağım. :) Umarım takımımız için güzel bir sezon olur.

Çevrimdışı VamosRafa

• Üye
« Yanıtla #1398 : 13 Haziran 2017, 22:00:55 »
Hoşgeldin Vamos. Valla bu yazdığının iki katını yazsan yine okurdum. Durumu çok güzel özetlemişsin.

Dediğin gibi özellikle erkek voleybol bölümü fazlasıyla dutluk. Ama benim bildiğim Vamos tek başına bile burayı değerlendirir. Bende fırsat buldukça sana katılıp bi iki şey karalayacağım. :) Umarım takımımız için güzel bir sezon olur.

Hoşbuldum :)

Bu sene erkeklerden şampiyonluk bekliyorum artık. Şu ana kadar eksik bölgelere güzel hamleler yapıldığïna göre en ihtiyaç duyduğumuz bölge es geçilmemiştir diye umuyorum ama fazla mı iyimserim bilemedim :) Birkaç güne belli olur heralde.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #1399 : 13 Haziran 2017, 22:54:29 »
Fazla iyimsersin. Ziraat çok çok iyi bir kadro kurdu.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #1400 : 13 Haziran 2017, 22:54:57 »
Bir tane 4 geleceği belli...ama şöyle düşünmek lazım...sket gerekirse çapraz da oynayabilir eğer akşama olursa...tabi bu olan iyi bir 4 daha gelirse...yani sket-quesque ve transfer...
O yüzden Bertug un yedek olmasında problem yok...

Yani esasen bir transfer kaldı gibi erkeklerde..umarım üst düzey bir 4 gelir...

Oguzhan-bertug ve Oğulcan kadroda kalacaktır bence..ama Bertug yerine de yerli bir çapraz bulabilsek tecrübeli iyi olur ama çok sanmıyorum..daha Metehan da var malum orada

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı VamosRafa

• Üye
« Yanıtla #1401 : 13 Haziran 2017, 23:28:18 »
Fazla iyimsersin. Ziraat çok çok iyi bir kadro kurdu.

Evet güzel transferler yaptılar ama yenilmeyecek bir takım değil bence. Öncelikle antrenörlūğe Maliye'nin ve milli takımımızın antrenörü Milenkovski'yi getirdiler , ben iyi bir antrenör olduğunu dusunmuyorum. Transferlere gelince , Kurek 4 numara oynayacak, bu bir sorun onlar için. Konarski ve Kurek banko as olur heralde, yanında ya Kaliberda as olacak ya da yabancı pasõr, alırlarsa. Kaliberda oynarsa Ulaş pasör olacak, bu da bir sıkıntı. Yabancı pasör alırlarsa Kaliberda kenarda olacak ve yerli smaçör oynatmaları gerekecek, ama Burak'ı bıraktılar,kimle oynayacaklar? Yabancı orta da almadılar bildiğim kadarıyla, ortadan da çok etkili olamayacaklar yani.

Favori oluruz demiyorum kesinlikle ama iyi bir smaçörle ben şampiyonluğu zorlayabileceğımizi düşünüyorum.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #1402 : 14 Haziran 2017, 11:50:49 »
@Vamosrafa

Şu anda avrupada Zenit hariç yenilmeyecek takım yok. Rusya ligi ve şampiyonlar liginde geçen sene namağlup şampiyon oldu adamlar. Herhangi bir resmi maçta mağlubiyet aldılar mı hatırlamıyorum. Şampiyonluğu zaten zorluyoruz ama play offta nefesimiz yetmiyor. Şimgi geçen seneden ne farkımız var da bu sene şampiyon oluruz sorusuna net cevap veremiyorum. Fark yaratacak bir smaçör takviyesi olmalı. Tabi bu durumda yukarıda  Ziraat için saydığın sıkıntılar bizim için de geçerli olacak. Hangi yabancı dışarıda kalacak? Kaldı ki çok maliyetli bir ismin geleceğini de düşünüyorum.

Çevrimdışı VamosRafa

• Üye
« Yanıtla #1403 : 14 Haziran 2017, 13:16:30 »
@Vamosrafa

Şu anda avrupada Zenit hariç yenilmeyecek takım yok. Rusya ligi ve şampiyonlar liginde geçen sene namağlup şampiyon oldu adamlar. Herhangi bir resmi maçta mağlubiyet aldılar mı hatırlamıyorum. Şampiyonluğu zaten zorluyoruz ama play offta nefesimiz yetmiyor. Şimgi geçen seneden ne farkımız var da bu sene şampiyon oluruz sorusuna net cevap veremiyorum. Fark yaratacak bir smaçör takviyesi olmalı. Tabi bu durumda yukarıda  Ziraat için saydığın sıkıntılar bizim için de geçerli olacak. Hangi yabancı dışarıda kalacak? Kaldı ki çok maliyetli bir ismin geleceğini de düşünüyorum.

Ben yenilmeyecek takım derken bizim yenip yenemeyeceğimiz takïmları kastediyorum.Zaten ben beklentimi o smaçör üzerine kuruyorum, yoksa senin de dediğin gibi geçen seneden çok farkımız olmaz.

Bu arada cl elemeleri için kuralar çekildi bugün, Avusturya'nın Posojilnica AICH/DOB takımı ile eşleştik, kolay bir rakip. Gruplara kalırız ama bakalım nasıl takımlar gelecek.

Çevrimdışı Sisley Volley TV

• Üye
« Yanıtla #1404 : 14 Haziran 2017, 17:06:38 »
Avrupadan değil ama Sada Cruzeiro iki yıldır Zenit'i yenerek Dünya şampiyonu oluyor.

Bizim lig içinse kalite gün geçtikçe düşüyor. Artık ligi domine edecek yabancılar alınamadığı için vasatın biraz üstü standartta oyuncular ile kadro kuran her takımın bu ligde şampiyonluk umudu olacaktır. Bu yüzden Fenerbahçe özelinde  böyle bir beklentiye girmek yanlış bir tespit olmayacaktır.

Şayet manşet/hücumda vasatın biraz ustu bir smaçör daha alabilirsek şansımızı dahada arttırmış oluruz.

Ziraat Konarski,Kurek ve Kaliberda ile favori gibi görünsede iyi servis atan takımlara karşı çok zorlanacaklardır. Konarski'yi alacaklarına Kurek'i çapraz oynatıp eldeki parayı Mikaya harcasalardı çok daha akıllıca bir işe imza atmış olacaklardı.
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2017, 17:08:32 Gönderen: Sisley Volley TV »

Çevrimdışı VamosRafa

• Üye
« Yanıtla #1405 : 15 Haziran 2017, 22:54:09 »
Abdullah Paşaoğlu erkek takımının üç yabancı ile devam edeceğini açıkladı. Cev cupa odaklanmak lazım artık, bu smaçörlerle cl de gruptan falan çıkamayız.

Çevrimdışı ertugrul_solomon

• Üye
« Yanıtla #1406 : 15 Haziran 2017, 23:05:14 »
Abdullah Paşaoğlu erkek takımının üç yabancı ile devam edeceğini açıkladı. Cev cupa odaklanmak lazım artık, bu smaçörlerle cl de gruptan falan çıkamayız.

Nerde söyledi , yazık ediyorlar şu şubeye. Kız takımına da smacor lazım.

Çevrimdışı VamosRafa

• Üye
« Yanıtla #1407 : 15 Haziran 2017, 23:30:34 »
Nerde söyledi , yazık ediyorlar şu şubeye. Kız takımına da smacor lazım.

Fbtv de .  Bence de yazık oldu.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #1408 : 16 Haziran 2017, 01:26:37 »
Fbtv de .  Bence de yazık oldu.
Kim bu Abdullah Paşaoğlu ya ?? Ne anlıyor voleyboldan her iki voleybol şubesinin de ..... Koydu bıraktı yani yok böyle şey ya.. 25 milyon taraftarı olan kulübün voleybol şubesinin teslim edildiği insanlara ve yaptığı planlamara bakın. Kabul etmiyorum edemem ya koskoca kulübün şubelerinin yetersiz 1-2 Adama teslim edilmesini.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #1409 : 16 Haziran 2017, 23:40:57 »
Bir yabancı daha smaçör gelmiyorsa demekki voleybol şubelerinde hedef küçüldü...ayıp...

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi