Gönderen Konu: Fenerbahçe | Erkek Voleybol Takımı Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 566493 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gzbyk17

• Üye
  • Yer: İzmir
Ynt: Fenerbahçe Grundig Transfer Dosyası
« Yanıtla #75 : 02 Nisan 2014, 23:05:32 »
aynen şirin kardeşim, bu sene sonu boşta diye biliyorum
Leon ile beraber Küba'nın yeni oluşturduğu jenarasyonun en önemli 3 oyuncusundan birisi ( Sİmon- Leal-Leon )
bakalım hayırlısı Castellani işini bilir
   Aynen abim koça güveniyoruz.
#Fenerbahçeliolmaknegüzelbirşey
#sporaşktıramavoleybolbaşka

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #76 : 03 Nisan 2014, 15:38:29 »
Sisley Volley tv;
değerli kardeşim geçen konuştuğumuz gibi Ziraat Bankası orta oyuncusu Cüneyt'in bu sene sonu sözleşmesi bitiyor.
hatırlarsın ben bir çalışma yapmıştım ilk 6 takım arasındaki oyuncuların bireysel performansları ile ilgili olarak
en iyi blok yapan oyuncu sırasında
( ilk yarı için konuşuyorum )
1- Cüneyt
'2- Erhan
3-  Mustafa Koç
4---
5---
6--Özkan İbb
7- Murathan Ziraat

Mustafa nn sözleşmesi devam ediyor ise Cüneyt hamlesi güzel olabilir.
Erhan da bizim eski oyuncumuz onun sözleşme durumunu bilmiyorum , severim kendisini ,blok konusunda iyidir
hem Cüneyt hemde Erhan hem fiziken hemde blok sezgisi olarak lig üzeri oyuncular , çok yüksek hücum performansı beklememek lazım ayrıca bu adamlar çok hücum etmezse de oyundan düşecek adamlar değil..
teknik ekip dikkatle izliyordur ..

Edit : ek olarak ligin en iyi blok yapan 20 oyuncusunun listesini koydum.
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2014, 15:44:48 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #77 : 03 Nisan 2014, 15:59:01 »
Türkiyede CL standartlarında Tek bir orta bile yok...Cem kaptan..Emin falan o isimlerden iyi..

Benim için orta oyuncu Kazma olsun ama Blok tekniği olsun bence
HaBaBaM GüM GüM GüM

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #78 : 03 Nisan 2014, 16:36:10 »
Türkiyede CL standartlarında Tek bir orta bile yok...Cem kaptan..Emin falan o isimlerden iyi..

Benim için orta oyuncu Kazma olsun ama Blok tekniği olsun bence
türkiye de Cl ayarında herhangi bir mevkiide oyuncu yok ki muratım
Emre hücum anlamında bence türkiye'nin en iyi orta oyuncusu ama biz Serkan kardeşim ile kadro yaparken ortaya Simon'u aldık , Simon gibi bir oyuncu varken yanına hücumdan ziyade daha çok blok sezgisi yüksek ve hücum egosu çok olmayan bir isim eklemenin takım dengeleri açısından daha iyi olacağını düşünerek o isimleri yazdım.
yabancı sınırı varken Cl de bile oynasak 5 yabancı oynayamayız bence , voleybol sporu biliyorsun rotasyonu sevmeyen bir spor , ne kadar çok aynı isimler oynar ise o kadar verim alma ihtimali yüksek 4 yabancı 2 de iyi türk ve mutlaka iyi bir libero ile Cl de şanslar zorlanabilir.

Edit : sen Emin yazmışsıın ben EMre anlamışım özür dilerim , Emin i hiç beğenmiyorum Murat bu arada .
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2014, 16:37:07 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #79 : 04 Nisan 2014, 00:01:33 »
türkiye de Cl ayarında herhangi bir mevkiide oyuncu yok ki muratım
Emre hücum anlamında bence türkiye'nin en iyi orta oyuncusu ama biz Serkan kardeşim ile kadro yaparken ortaya Simon'u aldık , Simon gibi bir oyuncu varken yanına hücumdan ziyade daha çok blok sezgisi yüksek ve hücum egosu çok olmayan bir isim eklemenin takım dengeleri açısından daha iyi olacağını düşünerek o isimleri yazdım.
yabancı sınırı varken Cl de bile oynasak 5 yabancı oynayamayız bence , voleybol sporu biliyorsun rotasyonu sevmeyen bir spor , ne kadar çok aynı isimler oynar ise o kadar verim alma ihtimali yüksek 4 yabancı 2 de iyi türk ve mutlaka iyi bir libero ile Cl de şanslar zorlanabilir.

Edit : sen Emin yazmışsıın ben EMre anlamışım özür dilerim , Emin i hiç beğenmiyorum Murat bu arada .

Ben yazdıkların arasından dedim abi..Emin Arkasla F4 oynarken..Geçen sene Şampiyon olurken en iyi blokçuydu..Ama sadece Türkiye için iyi bence
HaBaBaM GüM GüM GüM

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #80 : 04 Nisan 2014, 00:09:13 »
ne bilyim murat ya bizimle doku tam uyuşmadı veya sakatlıklar sebebi ile form tutamadı bilemiyorum HOag akıllı adamdır ama Hakkı ve mustafa önünü açmak için emin i filan gönderdi gibi geliyor bana

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #81 : 04 Nisan 2014, 00:35:25 »
ne bilyim murat ya bizimle doku tam uyuşmadı veya sakatlıklar sebebi ile form tutamadı bilemiyorum HOag akıllı adamdır ama Hakkı ve mustafa önünü açmak için emin i filan gönderdi gibi geliyor bana

Hakkı çocuk abi daha..Fizik olarak da güçsüz..Mustafa koç eh işte de kısa abi...

Elin ortası 2 metre 5 cm en kısası
HaBaBaM GüM GüM GüM

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #82 : 04 Nisan 2014, 04:06:06 »
Fiziksel olarak gerideyiz Muratım dediğin gibi
Hem uzunlar hem atletler adamlar
Bizimde fiziken en azından orta oyuncuları yükseltmemiz lazım
Erhan 2.08
Cüneyt 2.08...
Simon 2.06
Saatkamp 2.10
Podrascanin 2.05.
Vb.vb vb diye.gidiyor

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #83 : 10 Nisan 2014, 11:32:03 »
Leonel'in sözleşmesi bu sezon sonu bitiyor, kendisini çok severim çok sayarım gerçekten çok özel bir oyuncudur
geçirdiği sakatlıklar onu çok yıprattı artık eskisi kadar yükseğe çıkamıyor , tabi yaş 35 oldu . Marshall gibi diz sakatlıkları çok geçiren oyuncular için yaşlanma süresi daha hızlı olabiliyor , seneye bizimle olmayacak büyük ihtimalle
ama Marshall yerini doldurmak çok zor birkere söyleyim kesinlikle Fonteles'ten çok daha iyi oyuncu kıyas bile kabul etmez.
Marshall oyunun her yönünde olan bir isim tek kötü yönü servis. ( bu sene çok iyi servis atıyor olmasına rağmen )
manşet savunma blok konularında çok özel bir isim, onun yerini doldurmak cidden çok zor olacak
geçenlerde Anka paylaşmıştı Divis rus vatandaşı olmuş , avucumuzu yalarız o konuda , İvan Zaytsev  i istiyor ama Zaytsev smaçörden ziyade çapraz oynamak isteyen bir oyuncu ( manşeti fena değil çapraz olmasına rağmen 2 senedir Macerata takımında manşete de giriyor ama ) o yüzden o da çok mantıklı durmuyor.
türkiye de alabikleceğimiz en iyi libero Arkas'taki hasan gibi duruyor onu bile alsak Fonteles in yanına transfer edeceğimiz smaçör oyuncunun mutlaka ve mutlaka çok iyi manşet alması gerekiyor , Kurek,Ngapeth  gibi isimler çok etkili olur hücumda ama  fonteles ile bizi şampiyonlar liginde yerler hemde çiğ çiğ yerler.
Simon veya dominant bir orta oyuncu alabilirsek fonteles yanına ( İvan'ın takımda kaldığını düşünüyorum ) manşet savunma blok dengesi iyi olan bir oyuncu şart çok süper hücum etmesede olur.
gönül ister osmany veya Matej alınsın ( matej de lig genelinde kötü manşet alıyor ama final 4 larda muhteşem oynuyor bu durumu çözemedim )

mevcut bütçeleri de düşündüğümüz zaman bizim smçör için 300 400 bin euro aralığında bir isim alacağımızı düşünüyorum

bütçe kısmını biraz zorlayabilirsek bize en güzel olacak üst seviye isim olarak benim
1nci tericim : Facundo Conte..:
kendisi zaten Arjantin milli takım oyuncusu , 25 yaşında. yalan söylemiyim bu sene Belchatow performansı ne şekilde nasıl bilmiyorum ama bize gelirse oyunun her anlamında çok katkısı olabilecektır diye düşünüyorum Fonteles -Conte ikisili ile blok servis manşet vs anlamında iyi bir ikili oluşturabiliriz

2nci tercihim : Leal Hidalgo :
 kendisi 2 senedir Brezilya da oynuyor. fundemental anlamında iyi bir isim. Sİmon olursa Leal tercihim olur benim adıma. iyi oyuncudur oyunun her anlamında katkı verir. Brezilya tecrübesinin ona çok şey kattığını düşünüyorum , aslında Simon ile beraber Piacenza transfer olmuştu ama bir takım sorunlar sebebiyle gerçekleşmedi o transfer .

3 ve 4ncü tercihler olarak Polonya pazarına yönelebiliriz , hocanın Zaksa dan eski oyuncusu Michal Ruciak veya bir diğer Polonya milli oyuncu Michal Kubiak , çok aşırı sizelı oyuncu değiller ama fundemental olarak çok iyi manşet savunma anlamında iyi olan , çok iyi servis atan oyuncular. öyle marshall gibi uçan kaçana vurmazlar ama takım için faydalı olabilirler. Polonya dan dışarı çıkıp çıkmama konusunda fikirleri ne olur bilemiyorum ama Castellani polonya da çok sevilen bir hoca her iki oyuncuda hem lig hemde milli takımdan öğrencisi ,

Şampiyonlar liginde hedef büyük ise mutlaka ve mutlaka 4 tane çok iyi yabancı şart. İvan 35/36 yaşında olacak seneye onun bazı lig maçlarında oynatmayız hem genç Metin'i hazırlamış oluruz hem İvan'ı dinlendirmiş oluruz hemde 4 yabancı oyuncuyu ligde rotasyona sokmuş oluruz.

Castellani'ye sonsuz güvenim var tabiki ama gönül Simon'u bu forma altında görmek istiyor. bu takım Castellani varken Şampiyonlar liginde mutlaka bi final 4 görecektir. seneye mi olur ondan sonra ki sene mi olur orasını bilemiyorum

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #84 : 10 Nisan 2014, 14:09:17 »
Cem Kaptan...

Sen benden iyi bilirsin Erkek Voleybolu ama...

Facunda Conte biraz aksıyor bu sene..Fonteles giderse olur Marshalın yerini doldurması zor..Marshall giderse ancak onun yerini OSMANY doldurabilir...

Serkan ve Hasan arasında çok fark yok be abi...
HaBaBaM GüM GüM GüM

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #85 : 10 Nisan 2014, 14:16:46 »
Cem Kaptan...

Sen benden iyi bilirsin Erkek Voleybolu ama...

Facunda Conte biraz aksıyor bu sene..Fonteles giderse olur Marshalın yerini doldurması zor..Marshall giderse ancak onun yerini OSMANY doldurabilir...

Serkan ve Hasan arasında çok fark yok be abi...
estarifullah
conte yi bu sene izmedim o yüzden yorum yapmam ama büyük potansiyel , italya rusya ve polonya tecrübesi önemli , hoca ile aynı ülkeden olması ve hocanın daha önceden de onu istiyor olması + olaylar aslında. Osmany yi alabilecek bütçemiz olmadığı için adını hiç yazmadım bile Murat Osman veya Matey 'i 300400 500 bin euro ya transfer edemeyiz biz 700 800 mly euro gibi rakamlar verebileceğimiz de düşünmüyorum o yüzden daha düşük maliyetli oyunculara yöneleceğimizi tahmin ediyorum
conte fonteles'ten bence çok daha iyi oyuncu.
Fonteles de düşük bir ücrete oynuyor bizde 300 bin euro. hakkını veriyor paranın ayrı mesele...
Serkan ı ben bi türlü sevemiyorum hedef maçların çoğunda hep kötü oynadı , kendisini de bu saatten sonra geliştirebilir mi zannetmem
aslında bütçe olsa avrupa için yabancı bir libero aksak çok iyi olur , ligi öyle veya böyle götürürüz zaten

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #86 : 10 Nisan 2014, 14:21:10 »
Felipe nin artıları var bizim için..1. savunma ve servisimizi 1 gömlek arttırdı..Birde ciddi hırs veriyor..
HaBaBaM GüM GüM GüM

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #87 : 10 Nisan 2014, 14:23:20 »
Felipe nin artıları var bizim için..1. savunma ve servisimizi 1 gömlek arttırdı..Birde ciddi hırs veriyor..
mutlaka önemli oyuncu tabi ki bende çok seviyorum onu zaten birde bizim takıma cuk diye oturdu , herkes ile arası çok iyi , çok güzel bir enerji verdi aslında ihtiyacımız olan enerjiyi verdi desek yalan olmaz.

Çevrimdışı Gzbyk17

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #88 : 10 Nisan 2014, 16:54:25 »
Leonel'in sözleşmesi bu sezon sonu bitiyor, kendisini çok severim çok sayarım gerçekten çok özel bir oyuncudur
geçirdiği sakatlıklar onu çok yıprattı artık eskisi kadar yükseğe çıkamıyor , tabi yaş 35 oldu . Marshall gibi diz sakatlıkları çok geçiren oyuncular için yaşlanma süresi daha hızlı olabiliyor , seneye bizimle olmayacak büyük ihtimalle
ama Marshall yerini doldurmak çok zor birkere söyleyim kesinlikle Fonteles'ten çok daha iyi oyuncu kıyas bile kabul etmez.
Marshall oyunun her yönünde olan bir isim tek kötü yönü servis. ( bu sene çok iyi servis atıyor olmasına rağmen )
manşet savunma blok konularında çok özel bir isim, onun yerini doldurmak cidden çok zor olacak
geçenlerde Anka paylaşmıştı Divis rus vatandaşı olmuş , avucumuzu yalarız o konuda , İvan Zaytsev  i istiyor ama Zaytsev smaçörden ziyade çapraz oynamak isteyen bir oyuncu ( manşeti fena değil çapraz olmasına rağmen 2 senedir Macerata takımında manşete de giriyor ama ) o yüzden o da çok mantıklı durmuyor.
türkiye de alabikleceğimiz en iyi libero Arkas'taki hasan gibi duruyor onu bile alsak Fonteles in yanına transfer edeceğimiz smaçör oyuncunun mutlaka ve mutlaka çok iyi manşet alması gerekiyor , Kurek,Ngapeth  gibi isimler çok etkili olur hücumda ama  fonteles ile bizi şampiyonlar liginde yerler hemde çiğ çiğ yerler.
Simon veya dominant bir orta oyuncu alabilirsek fonteles yanına ( İvan'ın takımda kaldığını düşünüyorum ) manşet savunma blok dengesi iyi olan bir oyuncu şart çok süper hücum etmesede olur.
gönül ister osmany veya Matej alınsın ( matej de lig genelinde kötü manşet alıyor ama final 4 larda muhteşem oynuyor bu durumu çözemedim )

mevcut bütçeleri de düşündüğümüz zaman bizim smçör için 300 400 bin euro aralığında bir isim alacağımızı düşünüyorum

bütçe kısmını biraz zorlayabilirsek bize en güzel olacak üst seviye isim olarak benim
1nci tericim : Facundo Conte..:
kendisi zaten Arjantin milli takım oyuncusu , 25 yaşında. yalan söylemiyim bu sene Belchatow performansı ne şekilde nasıl bilmiyorum ama bize gelirse oyunun her anlamında çok katkısı olabilecektır diye düşünüyorum Fonteles -Conte ikisili ile blok servis manşet vs anlamında iyi bir ikili oluşturabiliriz

2nci tercihim : Leal Hidalgo :
 kendisi 2 senedir Brezilya da oynuyor. fundemental anlamında iyi bir isim. Sİmon olursa Leal tercihim olur benim adıma. iyi oyuncudur oyunun her anlamında katkı verir. Brezilya tecrübesinin ona çok şey kattığını düşünüyorum , aslında Simon ile beraber Piacenza transfer olmuştu ama bir takım sorunlar sebebiyle gerçekleşmedi o transfer .

3 ve 4ncü tercihler olarak Polonya pazarına yönelebiliriz , hocanın Zaksa dan eski oyuncusu Michal Ruciak veya bir diğer Polonya milli oyuncu Michal Kubiak , çok aşırı sizelı oyuncu değiller ama fundemental olarak çok iyi manşet savunma anlamında iyi olan , çok iyi servis atan oyuncular. öyle marshall gibi uçan kaçana vurmazlar ama takım için faydalı olabilirler. Polonya dan dışarı çıkıp çıkmama konusunda fikirleri ne olur bilemiyorum ama Castellani polonya da çok sevilen bir hoca her iki oyuncuda hem lig hemde milli takımdan öğrencisi ,

Şampiyonlar liginde hedef büyük ise mutlaka ve mutlaka 4 tane çok iyi yabancı şart. İvan 35/36 yaşında olacak seneye onun bazı lig maçlarında oynatmayız hem genç Metin'i hazırlamış oluruz hem İvan'ı dinlendirmiş oluruz hemde 4 yabancı oyuncuyu ligde rotasyona sokmuş oluruz.

Castellani'ye sonsuz güvenim var tabiki ama gönül Simon'u bu forma altında görmek istiyor. bu takım Castellani varken Şampiyonlar liginde mutlaka bi final 4 görecektir. seneye mi olur ondan sonra ki sene mi olur orasını bilemiyorum

Çare Leal Cem abi:)
#Fenerbahçeliolmaknegüzelbirşey
#sporaşktıramavoleybolbaşka

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • KendoKamae
« Yanıtla #89 : 10 Nisan 2014, 17:15:46 »
bu yabancı sınırı mevzuu ortadan bir kalksa ve adam gibi bir tane orta oyuncusunu koyabilsek kadroya, kadronun geri kalan kısımlarını çok rahat doldurucaz. Türkiye'nin en iyi orta oyuncusu bile Avrupa'da iş yapmıyor.
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.