Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2004242 defa)

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aykutpmkc

• Üye
  • Yer: Kars-Karabük
    • aykutpmkc
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #14205 : 06 Mart 2023, 23:58:10 »
Papa ve sertac isimleri cikmis ortaya. Sertaç yerli olmasi açısından daha önemli. Papa da 2.20 civari pivot kontenjanini doldurur. Dis sutu da var. Ben şahsen ikisine de fitim. Bir de çok iyi bir pg lazim. Arjantinlileri malesef kaçırdık. Campazzo kizilyildiz birlikteliği 2 beden bol elbise gibi. Fazla tutunamaz bence orada. Insallah seneye daha once de dediğim gibi efes dağılır da micic bırakır orayı biz alırız. Olmadi Darius Adams da olur. Bu uc takviye + onuralp yeter seneye.
Abi o efesin dağılma senaryosu gerçekleşse biz de micicle anlaşsak nba hakları en güçlü şampiyonluk adayına takas olur onu da takımın önemli parçası yaparlar salary cap de artacakken iyi paraya nba gider.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #14206 : 09 Mart 2023, 01:19:40 »
Seneye carsen, booker, jekiri ve ante derhal gönderilmeli. 1 tane neyse, iki tane tolere edilebilir ama 4 tane vasat, balon adam olunca takımın neredeyse %35'ini kaplayan vasatligi takım kaldıramıyor.
Özellikle carsen bence bookerdan bile öncelikli gönderilmeli. Bookerin gideri belli ama bu çocuk ya kendine guvenenlerden yada kendine guveninden ötürü yaptıkları ile takıma ciddi zarar veriyor. Bir adam 40 maç gecmis hala potansiyel, gelişim, özgüven falan deniyorsa yok arkadaş kimse kusura bakmasın ben 1 yıl daha bekleyemem bunu, çocuk yetiştirme yurdu değil burası. 1.mac neyse 40.mac hala aynı, Gr gelişme yok.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #14207 : 09 Mart 2023, 08:48:16 »
Seneye carsen, booker, jekiri ve ante derhal gönderilmeli. 1 tane neyse, iki tane tolere edilebilir ama 4 tane vasat, balon adam olunca takımın neredeyse %35'ini kaplayan vasatligi takım kaldıramıyor.
Özellikle carsen bence bookerdan bile öncelikli gönderilmeli. Bookerin gideri belli ama bu çocuk ya kendine guvenenlerden yada kendine guveninden ötürü yaptıkları ile takıma ciddi zarar veriyor. Bir adam 40 maç gecmis hala potansiyel, gelişim, özgüven falan deniyorsa yok arkadaş kimse kusura bakmasın ben 1 yıl daha bekleyemem bunu, çocuk yetiştirme yurdu değil burası. 1.mac neyse 40.mac hala aynı, Gr gelişme yok.

Gitmesi gereken isimlere katiliyorum sadece Jekiri nin kontrati var sanirim cikma derdi olan. Digerleri bitiyor zaten....
Bjelica nin durumuna karar verilir sanirim... Ama guzel bir iskeletimiz var.

Carlsen icin hocanin karari ne ise bana uyar. Sinirliyken unutuyoruz ama bu sene iki deplasmani carlsen in katkisiyla aldik. Ama katiliyorum cok bilinmez bir denklem Carlsen, bir mac iyi bes mac kotu ... bir istikrari yok.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #14208 : 09 Mart 2023, 09:54:36 »
Jekiri gitmez. Daha doğrusu şöyle söyleyeyim, göndermeyiz.
« Son Düzenleme: 09 Mart 2023, 09:54:55 Gönderen: Maldonado »

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #14209 : 09 Mart 2023, 13:29:51 »
Carsen ile ilgili şunu söyleyim. Ne kadar doğru bir örnek olur bilemem ama yine de o açıdan da bakmak gerekiyor. Misal ben yıllardır Alanya'da plaj voleybolu oynuyorum. Kendi arkadaş grubumuzun olduğu bir takımda 4'e 4 veya 5'e 5 maç yapıyoruz. Ben bazen libero bazen de pasör olarak oynuyorum. Takımların kuvvet dengesi benim olduğum takıma göre değişiyor. Kendimi övüyor gibi olmasın ama arkadaşlarım beni "iyi" olarak görüyor ve benim olduğum takım favori sayılıyor.

Bilirsiniz her maçta bir-iki tip çıkar ve kendi yetersizliklerine başka sebep bulmak için farklı bahaneler üretir. İşte bizim maçlarda da bazı böyle tipler çıkar ve verdiğim pası beğenmez. Yok fileye yakın olsun, yok kısa olsun, şuraya kaldır, buraya atma... gibi sürekli ikazları sonucunda tamamen dağılırım. O gün benden hayır gelmez.

Veya 2 ye 2 oynarken kurallar daha değişik oluyor. Örnek, 4 e 4 veya 5 e 5 te parmak pası ile topu karşılayabilirken veya avuç içi ile karşıya atarken, 2 ye 2 oynanan oyunda parmak pası ile almak veya avuç içi ile topu karşıya atmak faul sayılıyor. Ben yıllardır kendi kuralımıza göre oynadığım için 2 ye 2 oynayınca çok bocalıyorum ve performansım ister istemez düşüyor. Biz genelde 5 e 5 oynarken diğer sahalarda genelde 2 ye 2 maçlar yapılıyor ve orada rus-ukraynalı gibi yabancı ülke vatandaşları çoğunlukta. Bazen arkadaşlarımız o sahada 2 ye 2 maç yapıyor ve beni de davet ediyor. En son dün öğleden sonra için bir arkadaşımız karşı sahada yabancılarla 2 ye 2 maç almış ve bana güvendiği için beni de partner olarak seçmiş. Her ne kadar istemesem de hatır için gittim ve maç başladı. Başta da dediğim gibi 2 ye 2 de kurallar farklı olduğu için ister istemez performansım düştü ve arkadaşım sayı verdikçe bana nasıl oynamam konusunda konuşmaya başladı. "Yok topları neden o kadar kaldırıyormuşum, neden orada duruyormuşum vs. vs." Akabinde de rahatlıkla yapabileceğim birçok şeyi yapamaz oldum ve öbür sahada süperstar! iken burada sudan çıkmış balığa döndüm. Maçı 2-1 kaybettik ve bir daha o arkadaşla 2 şerli oynamaya tövbe ettim.

Demek istediğim şu: Carsen farklı bir coğrafyadan ve farklı kurallarla oynanan bir organizasyondan geldi. Bunun yanında yaşı oldukça genç ve duygusal bir çocuk. Koç baskısı, takım baskısı ve daha da önemlisi taraftar baskısı ister istemez onun dengelerini bozdu. Şu anda oynadığı basketboldan zevk aldığını düşünmüyorum. Kendi evinde kral iken şu anda burada takımın zayıf halkası olduğunu biliyor ve eminim ki şu anda aklından geçen tek şey bir an önce ülkesine dönmek veya eski kimliğine dönebileceği bir takıma kavuşmak.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #14210 : 09 Mart 2023, 15:18:50 »
Plaj Voleybolü keyifli ama 2 2 çabuk bitiyor 3 3daha iyi.Ne güzel.2 2 top fazla gidip gelmediği için sevemedim.Bu  arada sanırım Jekiei 1 senelik sanırım imzalandı.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #14211 : 09 Mart 2023, 17:51:14 »
Carsen ile ilgili şunu söyleyim. Ne kadar doğru bir örnek olur bilemem ama yine de o açıdan da bakmak gerekiyor. Misal ben yıllardır Alanya'da plaj voleybolu oynuyorum. Kendi arkadaş grubumuzun olduğu bir takımda 4'e 4 veya 5'e 5 maç yapıyoruz. Ben bazen libero bazen de pasör olarak oynuyorum. Takımların kuvvet dengesi benim olduğum takıma göre değişiyor. Kendimi övüyor gibi olmasın ama arkadaşlarım beni "iyi" olarak görüyor ve benim olduğum takım favori sayılıyor.

Bilirsiniz her maçta bir-iki tip çıkar ve kendi yetersizliklerine başka sebep bulmak için farklı bahaneler üretir. İşte bizim maçlarda da bazı böyle tipler çıkar ve verdiğim pası beğenmez. Yok fileye yakın olsun, yok kısa olsun, şuraya kaldır, buraya atma... gibi sürekli ikazları sonucunda tamamen dağılırım. O gün benden hayır gelmez.

Veya 2 ye 2 oynarken kurallar daha değişik oluyor. Örnek, 4 e 4 veya 5 e 5 te parmak pası ile topu karşılayabilirken veya avuç içi ile karşıya atarken, 2 ye 2 oynanan oyunda parmak pası ile almak veya avuç içi ile topu karşıya atmak faul sayılıyor. Ben yıllardır kendi kuralımıza göre oynadığım için 2 ye 2 oynayınca çok bocalıyorum ve performansım ister istemez düşüyor. Biz genelde 5 e 5 oynarken diğer sahalarda genelde 2 ye 2 maçlar yapılıyor ve orada rus-ukraynalı gibi yabancı ülke vatandaşları çoğunlukta. Bazen arkadaşlarımız o sahada 2 ye 2 maç yapıyor ve beni de davet ediyor. En son dün öğleden sonra için bir arkadaşımız karşı sahada yabancılarla 2 ye 2 maç almış ve bana güvendiği için beni de partner olarak seçmiş. Her ne kadar istemesem de hatır için gittim ve maç başladı. Başta da dediğim gibi 2 ye 2 de kurallar farklı olduğu için ister istemez performansım düştü ve arkadaşım sayı verdikçe bana nasıl oynamam konusunda konuşmaya başladı. "Yok topları neden o kadar kaldırıyormuşum, neden orada duruyormuşum vs. vs." Akabinde de rahatlıkla yapabileceğim birçok şeyi yapamaz oldum ve öbür sahada süperstar! iken burada sudan çıkmış balığa döndüm. Maçı 2-1 kaybettik ve bir daha o arkadaşla 2 şerli oynamaya tövbe ettim.

Demek istediğim şu: Carsen farklı bir coğrafyadan ve farklı kurallarla oynanan bir organizasyondan geldi. Bunun yanında yaşı oldukça genç ve duygusal bir çocuk. Koç baskısı, takım baskısı ve daha da önemlisi taraftar baskısı ister istemez onun dengelerini bozdu. Şu anda oynadığı basketboldan zevk aldığını düşünmüyorum. Kendi evinde kral iken şu anda burada takımın zayıf halkası olduğunu biliyor ve eminim ki şu anda aklından geçen tek şey bir an önce ülkesine dönmek veya eski kimliğine dönebileceği bir takıma kavuşmak.
Verdiğiniz örnek çok güzel. Carsen bence işleyen bir düzende, üstünde baskı yaşamadan daha başarılı olabilir. Bunun için doğru düzene ihtiyaç var. Maalesef o düzeni ona şu an veremiyoruz. Ama asıl soru şu, elimizde potansiyeline yatırım yaptığımız Şehmus da var! Bu sene gördük işte, Şehmus ikinci planda kaldı... Seneye iki renkten birini tercih etmek durumunda kalırız gibi geliyor bana.
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #14212 : 10 Mart 2023, 09:57:23 »
Carsen'in başarılı olabileceği tek düzen Kolej Ligi veya Geliştirme Ligi düzeni. Bahçeşehir Kolejinde bile bi halt olmaz ondan.

Arkadaşlar, birinde bir şey becerebilecek bir nüve olsa, onu görüp anlıyorsun zaten. Bir şeyler yapıyor sahada. İşin doğrusunu kovalıyor. Carsen'in iyi oynadığı maçları bulun, deli dana gibi içeri dalıp saçma sapan basketler atmış veya en üstü şut sokmuştur. Bu iyi oyun değil, iyi oyun basketbolun doğrusunu yapmak demektir.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #14213 : 10 Mart 2023, 23:05:27 »
Papa ve sertac isimleri cikmis ortaya. Sertaç yerli olmasi açısından daha önemli. Papa da 2.20 civari pivot kontenjanini doldurur. Dis sutu da var. Ben şahsen ikisine de fitim. Bir de çok iyi bir pg lazim. Arjantinlileri malesef kaçırdık. Campazzo kizilyildiz birlikteliği 2 beden bol elbise gibi. Fazla tutunamaz bence orada. Insallah seneye daha once de dediğim gibi efes dağılır da micic bırakır orayı biz alırız. Olmadi Darius Adams da olur. Bu uc takviye + onuralp yeter seneye.

darius adams’a kadar katılıyordum yazdıklarına.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #14214 : 10 Mart 2023, 23:09:28 »
bjelica’yı 5 kullanıyoruz. bu kadar uzun sakatlık sonrası fena başlamadı. 5 numara ihtiyacı bırakmayacak seviyeye çıkar nemanja. motley, bjelica, jekiri yeter oraya. sözleşmesinde çıkış maddesi varsa tamam ama extra para ödemek anlamsız olur.

thompson + pf yeterli olur şu görüntüde.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #14215 : 11 Mart 2023, 14:08:20 »
Jekiei Kostas Edwards Booker net gidecek isimler.Güzel hamleler bekliyoruz şu kırık dökük takım.bile fena iş çıkarmadı.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #14216 : 11 Mart 2023, 15:00:01 »
Edwards gidince net bir oyun kurucu istiyorum, safkan 1 numara. Öyle 1,5 numara falan değil, bileğine ve saha görüşüne güvenebileceğim 1 numara. Elimizde Wilbekin-Dorsey gibi hârika 2 numaralar var skor üretecek ve top getirmekle/oyun kurmakla meşgûl olmayacak, hatta Guduric var daha. Bu zenginliği yakalamışken net 1 numara gelmeli ve Calathes ile götürmeli.

Sloukas Oly ile ne kadar imzaladı bilen var mı? Boşa çıkacaksa gidip arttıralım imzayı. Calathes-Sloulas ikilisi gâyet iyi olur. Tabii öncelik Campazzo, olur da boşa çıkarsa hemen çökmeliyiz hemen.

Bir de şu Micic konusu. Allah'ın izniyle play-off yapamayacaklar inşallah:) dışarıda kalırlarsa dağılma ihtimalleri yükseliyor. Şu Micic'i bi düşürürsek hayal edemiyorum. Ya da dur ya ediyorum, Micic târihi gol olmakla kalmaz, bizi direkt şampiyon yapacak hamle olur. Avrupa'da kimsede olmayan bir kısa rotasyonuna sâhip oluruz:)

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #14217 : 11 Mart 2023, 15:19:44 »
Micic'i nasıl alıyoruz, bu adam yıllık 3-4 milyon euro gibi rakamlar almıyor muydu? Efes'ten gidecek olsa %90 NBA yapar, %10'luk ihtimal de Real, Barça, Milano, hatta Monaco gibi takımların arasında bölüşülür.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #14218 : 11 Mart 2023, 15:52:54 »
Micic'i nasıl alıyoruz, bu adam yıllık 3-4 milyon euro gibi rakamlar almıyor muydu? Efes'ten gidecek olsa %90 NBA yapar, %10'luk ihtimal de Real, Barça, Milano, hatta Monaco gibi takımların arasında bölüşülür.
Simdiye kadar neden almamışlar. Fenerden bile altin madeni gibi sloukas, vesely, kalinic, datome kapışıldı da efesten bir tane adam alamadi adamlar. Alip alabildikleri sertac iste.

Çevrimdışı daredevil

• Üye
  • Yer: Muğla
« Yanıtla #14219 : 11 Mart 2023, 22:05:40 »
Gelecek yıl için;

Gidecekler: Ante, Carsen, Booker ve olursa Jekiri..

Gelecekler: Thompson, Papagiannis, Serteç, Onuralp..

*2023-2024 Kadrosu*
Calathes - Thompson - Şehmus
Vilbekin - Dorsey - Melih
Guduric - Pierre - Onuralp
Bjelica - Hayes - Metecan
Motley - Papagiannis - Sertaç

9 yabancı, 1 devşirme olmak üzere 6yerli

Bence taş gibi takım olur bakalım neler olacak..
2023- Playoff
2024- Finalfour
2025- Şampiyon
Obra reis varsa gerisi teferruattır..
Sen kal gerisi farketmez..