Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2084723 defa)

BenFener46 ve 15 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #16485 : 24 Mayıs 2024, 15:26:45 »
Bir insan sizin gibi düşünmüyor ise sizin baktığınız perspektifin dışından bakabiliyor ise  zaten o otomatikman saçmalıyor demektir. Yorumunuzun son bölümünde neyi kast ettiğinizi çok iyi anladım. Siz de kusura bakmayın her şeye laf ettiririm ama Fenerbahçeliliğime asla! Lütfen bu türden bir şeyler ima etmeyiniz bir daha. Bu bir meydan okuma değil, sadece bir rica. Fenerbahçe taraftarını hiç bir zaman eleştirmedim. Eleştirim seyirci kısmına oldu. Taraftar iseniz, zaten üstünüze almazsınız olur biter.

Şu forumda hemen hemen herkes aynı şeyi istiyor, Fenerbahçe'nin başarısını. Herkes kendine göre doğru ya da yanlış bulduğu şeylerin altını çiziyor, görüş bildiriyor. Sırf sizinle aynı şeyi düşünmüyor diye birilerine saçmalama falan demeyi de bırakın bi-zahmet. Çoğu zaman farklı düşünüyoruz. Buna karşın hiçbir zaman saçmaladığınızı ya da maksadınızın başka bir şey olduğunu belirten yorumlarda bulunmadım... Herkes için hayırlı bir akşam, hatta hafta sonu olsun...
Hocam yazdığın 10 mesajın 9u taraftara giydirme. Hiç boşuna taraftar seyirci bilmem ne diye zorlama kendini. Ayni kapı işte. Daha geçen oynanan prag - plzen maçından sonra neler olmuş bir bak. Dünyayı kurtarmaya çalışıyor gibi bir misyon edinmissin.  1500 defa dedim ki dünyanın her yerinde olan şeyler bunlar. Bak bakalım gs son hafta sampiyonlugu kaybetsin taş taş üstünde kalıyor mu? Biz 3 defa yaşadık bunu. Hala kalkıp taraftarin Ergin gibilerine tepkisini elestiriyorsun. Obradovic yumruk sıkmış da taraftar tepki göstermiş. Bu kadar olaylara yüzeysel bakarsan ben de bunları diyebilirim. Taraftar ne yaptı obradovice. Adam salona ilk geldiğinde çiçek verdi, siktir etti fırlattı çiçeği elinden. Tek bir müspet hareketi açıklaması yok klube karsi. Reali, panayı, olıyı, efesi, kizilyildizi yendiğinde yapmadığı sevinci hatta 10 mislini yapti bize. Düşman mı bu klup ona. Bedavaya mi çalıştı. 5-6 yılda 10-15 milyon euro götürdü gitti. Pana başkanı çok daha beter şeyler yaşadı ama tek kelime etmedi. Bunları gecelim. Senin hakikaten taraftarla derdini anlamıyorum. Şimdi seyirci diyip yine laf cambazligina girmeyelim. Ne sen ne de ben o eleştirdiğin insanlardan daha fazla taraftar değiliz. Bunun ölçümü de yok. Bak sivas maçı sonrası sanırım bir fenerbahceli kalp krizinden öldü.  Gencecik adam. Bu klubun başına gelen onca şeyden sonra insanlar cinnet geçirmediyse ne kadar sağduyulu olduklarindandir.  Rizede de, trabzonda da, peskestepede de gördük taraftari. Fenerli olduğumdan falan değil inan en medeni taraftar bizde. Diğerleri dediğim gibi bizim yasadiklarimizi yaşasa neler olurdu o zaman görürdük hep beraber. Neyse konu uzamasın. Aksama birlikte eğlenelim sevinelim diyip son  noktayi kendi adıma koyayım.
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2024, 15:29:57 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #16486 : 24 Mayıs 2024, 16:02:35 »
Hocam yazdığın 10 mesajın 9u taraftara giydirme. Hiç boşuna taraftar seyirci bilmem ne diye zorlama kendini. Ayni kapı işte. Daha geçen oynanan prag - plzen maçından sonra neler olmuş bir bak. Dünyayı kurtarmaya çalışıyor gibi bir misyon edinmissin.  1500 defa dedim ki dünyanın her yerinde olan şeyler bunlar. Bak bakalım gs son hafta sampiyonlugu kaybetsin taş taş üstünde kalıyor mu? Biz 3 defa yaşadık bunu. Hala kalkıp taraftarin Ergin gibilerine tepkisini elestiriyorsun. Obradovic yumruk sıkmış da taraftar tepki göstermiş. Bu kadar olaylara yüzeysel bakarsan ben de bunları diyebilirim. Taraftar ne yaptı obradovice. Adam salona ilk geldiğinde çiçek verdi, siktir etti fırlattı çiçeği elinden. Tek bir müspet hareketi açıklaması yok klube karsi. Reali, panayı, olıyı, efesi, kizilyildizi yendiğinde yapmadığı sevinci hatta 10 mislini yapti bize. Düşman mı bu klup ona. Bedavaya mi çalıştı. 5-6 yılda 10-15 milyon euro götürdü gitti. Pana başkanı çok daha beter şeyler yaşadı ama tek kelime etmedi. Bunları gecelim. Senin hakikaten taraftarla derdini anlamıyorum. Şimdi seyirci diyip yine laf cambazligina girmeyelim. Ne sen ne de ben o eleştirdiğin insanlardan daha fazla taraftar değiliz. Bunun ölçümü de yok. Bak sivas maçı sonrası sanırım bir fenerbahceli kalp krizinden öldü.  Gencecik adam. Bu klubun başına gelen onca şeyden sonra insanlar cinnet geçirmediyse ne kadar sağduyulu olduklarindandir.  Rizede de, trabzonda da, peskestepede de gördük taraftari. Fenerli olduğumdan falan değil inan en medeni taraftar bizde. Diğerleri dediğim gibi bizim yasadiklarimizi yaşasa neler olurdu o zaman görürdük hep beraber. Neyse konu uzamasın. Aksama birlikte eğlenelim sevinelim diyip son  noktayi kendi adıma koyayım.

Bak ağbi inan seninle kişisel bir derdim yok falan yok. Tesadüfen bir maç izlesek yan yana tribünde birbirimizi tanımadan bir golde ya da galibiyette sarılırız birbirimize, ondan da eminim. Son 10 yılda anamızın ağlatıldığı hususunda seninle hemfikirim. Haklı bir şekilde öfkeliyiz, ama malumun öfke ile kalkan zararla oturur demiş ekabir, genelde de haklı çıkıyorlar. Gergin kontrolü kaçırıp "fuck euroleague" falan diye bağırıp saçmalamasa iş aleyhimize dönecekti, ondan da eminim. Çok şükür ki kaymış şirazesi, ağzına yüzüne bulaştırdı. Obradovic hususunda da şunu belirteyim, Obradovic'in Partizan'ın başında İstanbul'a geldiği ilk maç, o altını çizdiğin çiçek olayının yaşandığı maç değildi. Sezon başında hazırlık turnuvası oldu İstanbul'da ve tribünlerde bin kişi var yoktu. Yani tüm yaptıklarına binaen herifi İstanbul'da ilk karşılayışımız, minnetimizi ilk gösterdiğimiz maç tam bir fiyasko idi.

Son bir soru; maçın seyri dahilinde, tam dananın kuyruğunun koptuğu yerde "euroleague mafya" diye bağırmanın mantıklı bir yanı var mı, bu şekilde bağırmanın Fenerbahçe'ye ne türden bir getirisi olabilir. Bana mantıklı bir izahat yaz şuraya, bir daha tek bir şey yazmayacağım bu hususta. Seyirci eleştirilerimi "kol kırılır yen içinde kalır" şiarı dahilinde, biz bize olduğumuz bu forumda yapıyorum. Forumda bir yerlere yazdım, Galatasaraylı çocukluk arkadaşlarımın bazıları ile olan münasebeti bitirdim Fenerbahçe nedeni ile. Daha ne yazayım...

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #16487 : 24 Mayıs 2024, 22:58:28 »
Lorenzo Brownda ilginç gelişme var.Oyuncu bize gelmek istiyormuş.

Kaynak:Dersimiz Fenerbahçe.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #16488 : 25 Mayıs 2024, 00:31:43 »
allahını seven wilbekin’in sözleşmesinden çıkış opsiyonumuz olduğunu söylesin.

10 yıldır avrupa’da üst düzey oynayıp, avrupa basketboluna bu kadar mı adapte olmaz, mental olarak bu kadar mı gelişmez bir insan?

takımda görmek istemiyorum bu arkadaşı artık.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #16489 : 25 Mayıs 2024, 00:51:17 »
Valla yine kızan eden olacaktır ama isimlerde falan değilim, kurulacak kadro iki yıllık bir hedef dahilinde oluşturulmalı, yani önümüzdeki yıl için F4, sonraki yıl içinse şampiyonluk hedeflenmeli. Bu akşam da kabak gibi ortaya çıktı ki akıllara zarar bir takım kimyamız var, 6-7 hatta belki 8 kişi yolcu edilmeli, müteşekkir olduğum Calathes dahil. Bu yıl biraz Obra'nın ilk F4'ü gibi oldu, aynı şekilde 3-4 isim hariç lağvedilmeli kadro...
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2024, 01:08:43 Gönderen: Ertan Ürkmez »

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #16490 : 25 Mayıs 2024, 00:57:24 »
kalicak yabanci oyuncular nigel-guduric-wilbekin-motley-sestina olur muhtemelen.

geliceklerede shields-mamu-melli-lorenzo-evans eklemek lazim.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #16491 : 25 Mayıs 2024, 01:04:01 »
kalicak yabanci oyuncular nigel-guduric-wilbekin-motley-sestina olur muhtemelen.

geliceklerede shields-mamu-melli-lorenzo-evans eklemek lazim.

motley bu akşam itibariyle gitti.

yarı final maçında ilk 5 başlatıp, 37 dakika boyunca kenarda oturduğun adamı gönderdin demektir.
göndermiyorsan niye 37 dakika boyunca sahaya sürmedin derler.

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
« Yanıtla #16492 : 25 Mayıs 2024, 01:09:15 »
motley bu akşam itibariyle gitti.

yarı final maçında ilk 5 başlatıp, 37 dakika boyunca kenarda oturduğun adamı gönderdin demektir.
göndermiyorsan niye 37 dakika boyunca sahaya sürmedin derler.

evet buyuk ihtimalle motley de gidici kontratina dikkat etmemistim.
ama iste neboyu milanoya poirier i efese kaptiriyosun bu nasil bir sacmaliktir ya.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #16493 : 25 Mayıs 2024, 01:16:26 »
Shovon cam adam bakın muazzam oyuncu cam.İstemiyorum cam adam  artık.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #16494 : 25 Mayıs 2024, 01:17:58 »
Motleyin sakat olduğu görülüyor.Gayet sakatlanana kadar güzel maçları oldu.Sıçrayamıyor.Yeni 0 takım kuramayız.Hatalı yerler değişecek.

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
« Yanıtla #16495 : 25 Mayıs 2024, 01:34:37 »
Shovon cam adam bakın muazzam oyuncu cam.İstemiyorum cam adam  artık.

abi yeterki yetenekli olsun ya saklariz gerekirse sakiniriz ;D

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • 1899
« Yanıtla #16496 : 25 Mayıs 2024, 09:48:13 »
Şu anki bütçemiz hesaba katılarak kadro hayal etmk lazım. Net bir 4-5 numara ve net bir 1-2 numara bulmak şart. Calathes gitti deniyor, bu durumda Neto'nun durumuna göre karar verilecek sanırım.

Neto-X-Zagars
Onuralp-Guduric
Colson-Tarık
Hayes-Sestina
X-Motley-Sertaç

Boşlukları net doldurursak (Mamu, Evans ya da benzeri) yürürüz yine bence.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #16497 : 25 Mayıs 2024, 10:14:31 »
Hala Guduric görüyorum. Her yerde Guduric var. Kabus gibi, uyanamıyor camia bu karabasan heriften.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #16498 : 25 Mayıs 2024, 10:50:49 »
calathes - lorenzo
fournier - guduric
shields - tarık
hayes - kalinic - sestina
xxx - mamu - motley

5 numara aklıma gelmedi. poirier çok yazdım ama efese kaptırdık. ben playoff ve final fourda gösterdiği performanstan dolayı sestinayı tutarım. shields beğendiğim bi oyuncu, sağlık durumu vs nası olur bilemem ama takımımda görmek isterim eğer sağlıklıysa. kalinic de çok istediğimden değil, hayesin arkasına yazılabilir ondan gelse hayır demem. ama daha iyi alternatiflere açığım. kalın bi çember koruyucu bulmak şart.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #16499 : 25 Mayıs 2024, 11:33:27 »
Kontrat durumlarını bilmemekle beraber bende Guduric’i-Pierre’i istemiyorum

Motley son monaco maçında çok az süre aldı orada risk mi alındı bilmiyorum devamında ligde bursa maçından oynamış po oynamadı galiba bu maça saklandı herhalde dedim dünde doğru düzgün süre almadı hiç ben anlamadım bu işten bir şey

Tarık iyi bir potansiyel ama f4 vs için daha hazır değil onun önünede ondan iyi birisi lazım bana göre
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2024, 11:37:14 Gönderen: Samet_GFB »