Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2276824 defa)

0 Üye ve 20 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #18885 : 10 Eylül 2024, 16:03:29 »
Samanic'in alınması bi rezillik.
Samanic'in gönderilmeye çalışılması ayrı bir rezillik.
Emekliliği gelmiş, bitik Birch'ün transferi apayrı bir rezillik.

Neresinden tutarsan tutayım insanın elinde kalıyor tüm bu süreç. Hayır yâni hangi birini sayayım? NBA'den 3 tâne Türk dönüyor ve birini bile almıyoruz. Daha önce de iddia ettim, Ömer Faruk Euroleague'in içinden geçecek, ihtiyacımız varken almadık. Cedi Pana'ya sâdece 1,3 milyon Euro'ya gitmiş, yıllardır katkı vermeyen Gudu'dan daha çok katkı yapar ama almadık. Furkan kafasını basketbola verirse Euroleague'in sayı kralı bile olabilir ama hiç şans vermedik, almadık.

Allah aşkına birisi söylesin Hall çok mu lâzımdı bize ki yabancı kontenjanını işgal ediyor? Mâdem Colson geldi Pierre neden yollanmıyor?

Hall ve Pierre yerine Cedi ve Ömer gelseydi, hem 1 numaraya sağlam yabancı çekerdik hem de atletik çember koruyucu 4-5 oynayan yabancı alırdık. Hatta Samanic falan hiç uğraşmazdık.

Eylülün ortasına geldik, kadro hâlâ delik deşik ve mühendislik hatâlarıyla dolu. Sebep büyük ihtimalle Saras, onun izni olmadan kimse kafasına göre kadroyu bu hâle getiremez.

2 İspanyol, 2 Yunan, Monaco, Efes, Laso'lu Baskonia ve Milano sıralamasıyla ilk 8 dolu. İlk 10 mücadelemiz hayırlı olsun.

Cedi'den de Furkan'dan da bir şey olmaz. Ömer Faruk olabilirdi sadece.

Çevrimdışı NigelHayesDavis

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #18886 : 10 Eylül 2024, 16:26:57 »
Melih'ten çıkıp Furkan'ı alsaydık keşke..
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • 1899
« Yanıtla #18887 : 10 Eylül 2024, 16:28:45 »
Samanic out, Birch in olacaksa yetmez;
Samanic in, Birch in olacaksa tamam;
Samanic out, Birch ve başka bi uzun in olacaksa buna da tamam.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #18888 : 10 Eylül 2024, 16:37:08 »
ya bu furkan cedi omer faruk guzellemelerini ben hakkaten saskinlikla izliyorum bunlarin ustune alperen onuralp sertac larkin felan varken milli takim olarak gurcistanin felan eline verdigi bir milli takimiz biz hatirlatiyim hic bir sampiyonaya gidemiyoruz uzun zamandir onuda hatirlatayim😂

Sadece omer faruk bizim icin olabilirdi ligdede sertac geriye gitmisken dinamizm ve guc katardi buna katiliyorum fakat yok furkan sayi krali felan olabilirmis kafaya takarsa bu yorumlar basketboldan cok uzak yorumlar furkan 10-15 dk sure alir ondada o ciliz vucuduyla - yazar.Playy ofta felanda sure alamaz.Avrupa basketbolu oyle ciliz akli basketbolda olmayan vasat adamlarin yildizlasacagi bir yapi degil.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #18889 : 10 Eylül 2024, 16:37:30 »
Samanic out, Birch in olacaksa yetmez;
Samanic in, Birch in olacaksa tamam;
Samanic out, Birch ve başka bi uzun in olacaksa buna da tamam.
katılıyorum. şu transfer gelişmelerine bakınca anlaşılan o ki samanic’i 5’te kullanacakmış saras. yoksa samanic ve birch bambaşka oyuncular. o yüzden iyi denk gelmiş bile olabilir. ama hayes’in arkası bomboş. 4-5 oynayabilen singleton tarzı bi adam şart hala.

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
« Yanıtla #18890 : 10 Eylül 2024, 16:40:14 »
katılıyorum. şu transfer gelişmelerine bakınca anlaşılan o ki samanic’i 5’te kullanacakmış saras. yoksa samanic ve birch bambaşka oyuncular. o yüzden iyi denk gelmiş bile olabilir. ama hayes’in arkası bomboş. 4-5 oynayabilen singleton tarzı bi adam şart hala.

hayesin arkasini colsonda pierre de oynar hatta ve hatta melli bile oynar.Birch in onune esas saglam bir 5 numara lazim.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #18891 : 10 Eylül 2024, 16:41:17 »
ya bu furkan cedi omer faruk guzellemelerini ben hakkaten saskinlikla izliyorum bunlarin ustune alperen onuralp sertac larkin felan varken milli takim olarak gurcistanin felan eline verdigi bir milli takimiz biz hatirlatiyim hic bir sampiyonaya gidemiyoruz uzun zamandir onuda hatirlatayim😂

Sadece omer faruk bizim icin olabilirdi ligdede sertac geriye gitmisken dinamizm ve guc katardi buna katiliyorum fakat yok furkan sayi krali felan olabilirmis kafaya takarsa bu yorumlar basketboldan cok uzak yorumlar furkan 10-15 dk sure alir ondada o ciliz vucuduyla - yazar.Playy ofta felanda sure alamaz.Avrupa basketbolu oyle ciliz akli basketbolda olmayan vasat adamlarin yildizlasacagi bir yapi degil.
yıldız diye tüm avrupa’nın ayağına kapandığı dorsey’nin 3 ay tutunamadığı nba’de iyi kötü tutunmuş rol bulmuş yetenekli adamlara bu kadar sallamak mı basketbola yakın? milli takım hidayetler ersanlar varken de eurobasketlerde sonuncu oluyodu. milli takımın sorunu oyuncu ya da hoca bazlı değil kronikleşmiş bi hastalık.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #18892 : 10 Eylül 2024, 16:45:21 »
hayesin arkasini colsonda pierre de oynar hatta ve hatta melli bile oynar.Birch in onune esas saglam bir 5 numara lazim.
öyle bi 5 numara alacak olsalar birchü almazlardı. o tarz bi adamı şu an bulamazsın zaten. 4-5 yedeği bul ikisinden de az biraz süre alıp katkı versin. 3-4 sene öncenin singletonı bu takıma cuk otururdu. burda da yazılmıştı john brown belki olabilir de o 5’te çok olmaz. bi de sahayı da açabilen bi adam değil. umarım bulurlar öyle bi oyuncu.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #18893 : 10 Eylül 2024, 16:58:17 »

Her cümlesine katılıyorum. Bravo. Ömer olabilirdi sadece. Onu da Saras tercih etmemiş. Saras'ın zaten hep diyorum kendi kurmadığı takımla F4 yaptı, kurduğu takımı göreceğiz bu sene. Gerçi tahmin ediyoruz şu an az çok ama yaşayarak göreceğiz. Obra hocasının izinden gitmeye devam ettiği sürece genç yaşında her yerden kovulmaya devam eder.

Çevrimdışı BenFener46

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #18894 : 10 Eylül 2024, 19:20:50 »
Samanic'in hala gidecegine inanmiyorum veya inanmak istemiyorum her ne problem ise çözülüp takimla devam eder inşallah sakatlığı yok sadece psikolijik mental rahatsızlık deniyor. Veya başka bir pivot transferi için pintilik edip bu adamin gitmesi çare görülüyor. Kulüp tarihinde bu kadar kaotik bir sezon başlangıcı yapmamisizdir

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #18895 : 10 Eylül 2024, 19:48:48 »
Oyuncumuz Luka Samanic, kişisel nedenlerden ötürü kulübümüzden izin alarak 6 Eylül Cuma günü ülkesine gitmiştir.

Süreç şube yetkililerimizce yakından takip edilmekte olup, oyuncumuzun durumuna ilişkin gerekli bilgilendirme ilerleyen günlerde yapılacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
« Yanıtla #18896 : 10 Eylül 2024, 21:35:25 »
yıldız diye tüm avrupa’nın ayağına kapandığı dorsey’nin 3 ay tutunamadığı nba’de iyi kötü tutunmuş rol bulmuş yetenekli adamlara bu kadar sallamak mı basketbola yakın? milli takım hidayetler ersanlar varken de eurobasketlerde sonuncu oluyodu. milli takımın sorunu oyuncu ya da hoca bazlı değil kronikleşmiş bi hastalık.

nba de sure bulmak mesele pek degil oraya uygun olmana bagli turk milleti olarak havlu sallamayi ya da kolayi sectigimizden oturu he bide arkadas canlisiyiz benchte nese katiyoruz ;D  sure bulmalari tamamen buna bagliyorum ayrica ersan hidayet ornekleri vermissin dostum ama talihsiz bir ornek olmus ismini saydigin adamlar sayesinde basketbol da turk milli takiminin en buyuk basarilari geldi 12 dev adam lakabi takildi.He ayrica hidayet ile ersanin nba de ne kadar sure bulduklarina neler kattiklarina bir bakalim hidayet underdog olan bir takimi 2-3 sene nba in bas takimlarindan biri olmasinda en buyuk pay sahiplerindendi.Ersan ise senelerce bir takimda duzenli olarak sure aldi ve hatta bazi yillarda takiminin en onemli oyuncusu konumundaydi yorumlar cok talihsiz olmus.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #18897 : 10 Eylül 2024, 21:42:02 »

hocam sence ben burada hidayetin ersanın kariyerlerini mi kıyaslamışım? milli takımdan örnek vermişsin ben de milli takımın en iyi dönemlerinde bile rezillikler yaşadığını bunun oyuncularla alakasının biteli çok uzun zaman olduğunu söylemişim. böyle örneklerde neden hemen “kıyaslamak saçma olmuş” gibi hemen içi boş ve konuyla ilgisiz bir tepki veriliyor anlamak güç. havlu sallama mevzusu da çok doğru değil. son sezonları dışında cedi 25 furkan 20 dakika süre almış 6 sezonda. neyse anlatmaya çalıştığım şeyi yukarda gayet net anlattığımı düşünüyorum. sen de boşa yormuşsun kendini hidayetin falan kariyerini anlatarak.

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
« Yanıtla #18898 : 10 Eylül 2024, 21:44:06 »
Birch en azindan atlet ribaund sezgisi olan savunma yapabilen bir 5 numara takimda en azindan 1 tane 5 numara oldu ayrica onune bruno fernando cekilebilir waive olma durumu var.

Samanicin potansiyeline ulasma ihtimali sadece beni bu durumda uzer cunku gercekten fiziksel olarak inanilmaz uygun buralara boyu atletizmi ve topla iliskisi acisindan.Ama demek ki sikintilar var belki de bu durum hayirlisi oldu.

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
« Yanıtla #18899 : 10 Eylül 2024, 21:48:40 »
hocam sence ben burada hidayetin ersanın kariyerlerini mi kıyaslamışım? milli takımdan örnek vermişsin ben de milli takımın en iyi dönemlerinde bile rezillikler yaşadığını bunun oyuncularla alakasının biteli çok uzun zaman olduğunu söylemişim. böyle örneklerde neden hemen “kıyaslamak saçma olmuş” gibi hemen içi boş ve konuyla ilgisiz bir tepki veriliyor anlamak güç. havlu sallama mevzusu da çok doğru değil. son sezonları dışında cedi 25 furkan 20 dakika süre almış 6 sezonda. neyse anlatmaya çalıştığım şeyi yukarda gayet net anlattığımı düşünüyorum. sen de boşa yormuşsun kendini hidayetin falan kariyerini anlatarak.

Kardesim benim sana bir tepki veren yok.Ayrica biraz saygili olursan sevinirim senli benli konusma stilin de hos olmuyor.Senin yazdigin bir yazinin ustune ben zaten bir sey yazmamisim sohbet ediyoruz fikir farkliliklari olabilir.Ayrica oyuncularin garbage time da aldiklari sureleri degerlendirmiyosundur umarim ya da nba takip etmiyorsun bunlari ozellikle furkan ozelinde soyluyorum.