Gönderen Konu: FENERBAHÇE / Erkekler Voleybol Ligi (2019-20 Sezonu)  (Okunma sayısı 17640 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Yeni sezon için başlık açılmamış gerçi ama halkbankasini 3-1 yendik. Günün tesellisi olsun.
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2019, 20:00:39 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
Ynt: FENERBAHÇE / Erkekler Voleybol Ligi (2019-20 Sezonu)
« Yanıtla #1 : 30 Ekim 2019, 18:28:56 »
Ligde de gs ile cekisicez gibi gözüküyor. Erkek voleybolda uzun süre sonra müessese takımları hariç bir rekabet olabilir. Tabi arkas ve ziraatin durumlarına da bakmak lazim.

Çevrimdışı furkan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #2 : 30 Ekim 2019, 18:43:32 »
Her ne kadar kupa maçını kaybetsek de Galatasaray'dan daha iyi takım olduğumuzu düşünüyorum, tabii bir de Nisan ayına kadar çok şey değişebilir, geçen yıl ilk sekize bile giremeyecek durumdayken antrenör değişikliği ve Hidalgo transferiyle iki kupayı birden kazandık.

Çevrimdışı furkan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #3 : 30 Ekim 2019, 18:44:38 »
Bu arada ligde ikinci hafta maçında deplasmanda Tokat Plevne Belediyesi ile karşılaşıyoruz, ilk seti 25-9 kazandık, ikinci sette de 19-10 öndeyiz.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #4 : 30 Ekim 2019, 20:15:46 »
Bu arada ligde ikinci hafta maçında deplasmanda Tokat Plevne Belediyesi ile karşılaşıyoruz, ilk seti 25-9 kazandık, ikinci sette de 19-10 öndeyiz.

Maçı 3-1 kazanmışız.

Çevrimdışı ertugrul_solomon

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #5 : 03 Kasım 2019, 20:43:09 »
Arkas ı deplasmanda 3 - 0 yendik. Rossard alışmaya başladı takıma. Çarşamba gs yi de yenersek yürür gideriz.

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #6 : 06 Kasım 2019, 12:46:38 »
AXA Sigorta Efeler Ligi'nin 4. haftasında derbi heyecanı yaşanacak. Fenerbahçe HDI Sigorta ile Galatasaray HDI Sigorta bugün karşılaşacak. İki yenilgisiz takımın mücadelesi, saat 19.00'da başlayacak ve TRT SPOR2'de yayınlanacak.
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Çevrimdışı Murat

• Üye
« Yanıtla #7 : 06 Kasım 2019, 15:52:40 »
AXA Sigorta Efeler Ligi'nin 4. haftasında derbi heyecanı yaşanacak. Fenerbahçe HDI Sigorta ile Galatasaray HDI Sigorta bugün karşılaşacak. İki yenilgisiz takımın mücadelesi, saat 19.00'da başlayacak ve TRT SPOR2'de yayınlanacak.

İnşallah rövanşı alacağız.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #8 : 06 Kasım 2019, 20:01:16 »
Ter Maat ile şampiyonluktan sonra yollar ayrılmalıydı takım bugün çok kötü

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #9 : 06 Kasım 2019, 22:09:26 »
Biraz izledim. Ne yapsak, bizden bir adım öndelerdi ve karşılık verdiler. Yani kupada bizi yenmeleri o maça özel bir hava değilmiş, şu görüntüde bizden daha sağlam, daha esaslı bir takım görüntüsü veriyorlar.

Voleybolun statüsü gereği ligde bu haftalar oynanan maçlara zerre kıymet vermem; ama söz konusu derbi olunca, yerine göre ligin kendisinden bile değerli... Kendi evinde, Galatasaray'a set alamadan kaybetmek...

Ali Koç bize sanırım Aziz Yıldırım'ı mumla aratacak. Ona diyeceğim:

-"Ya büsbütün kapat branşları, ya Galatasaray'ı yenecek bir takım kur!"

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #10 : 06 Kasım 2019, 22:36:15 »
Takımda uygarlaşma var. Rocky'nin sokaklardan gelerek apollo'yu yenip şampiyon olduktan sonraki doymusluk ve rehavetinin ardından o amatör ruhunu kaybedip clubber lang'den esaslı bir dayak yemesi aklıma geldi. Rocky serisini izleyen bilir. Biz iste sampiyon olduktan sonra dayak yiyen rocky gibiyiz su an. Ya o geçen seneki amatör ruhu yakalayıp kendimize geliriz. Ya da bu sene bir halt olmaz bu takımdan. Gs de payidarli senelerden sonra ilk şampiyonluğunu alır.

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #11 : 07 Kasım 2019, 10:29:47 »
Futbol da Rodriguez vurdum duymaz, burada da hidalgo. Bayan basketbol ile dönüşümlü izledim. Koç bir ara hidalgo nün taklidini yaptı molada, kafasını iki yana sallayıp yukarı bakındı, boş boş bakınıyorsun dercesine.
Hidalgo iyi oyuncu yalnız geride olduğumuz macta koptumu dönemiyor.

Çevrimdışı Murat

• Üye
« Yanıtla #12 : 07 Kasım 2019, 11:07:11 »
Futbol da Rodriguez vurdum duymaz, burada da hidalgo. Bayan basketbol ile dönüşümlü izledim. Koç bir ara hidalgo nün taklidini yaptı molada, kafasını iki yana sallayıp yukarı bakındı, boş boş bakınıyorsun dercesine.
Hidalgo iyi oyuncu yalnız geride olduğumuz macta koptumu dönemiyor.
Voleybolu çok iyi bilmem. İzlerim. Fakat gördüğüm, geçen yılki ivmede Hidalgo çok dikkat çekici bir performans göstermişti. Fakat şimdi geçen seneki performansına göre vasat bile değil. Geçmiş kariyerine bakmadım ama bu arkadaş aynı yerde devam ettiğinde istikrar göstermekte sıkıntı çeken sporcu profillerinden mi?

Çevrimdışı Sisley Volley TV

• Üye
« Yanıtla #13 : 07 Kasım 2019, 14:03:15 »
Hidalgo'nun Türkiye Ligi MVP liğinden iki hafta sonra yazmış olduğum bir yorum.

Hidalgo kimdir ?

Hidalgo 34 yaşına girmesine az bir zaman kalmış, kariyerinde 10 dan fazla kulüpte oynamış yetenekli bir voleybolcudur. Şimdi buraya dikkat!  Kariyerinde oynadığı kulüplerin hiçbiri Fenerbahçe'den başarılı bir kulüp değil.(Ki Fenerbahçe'de erkek voleybolunda fazla başarılı bir kulüp değildir.) FB dışındakilerin bir çoğu çer çöp. Peki bu kadar yetenekli bir oyuncunun büyük kulüpler tarafından neden seçilmediğini hiç düşündünüz mü ? Çünkü üst seviye voleybol için fazlasıyla disiplinden uzak. Takım olgusunu yok etme potansiyeli fazlasıyla yüksek.

CL de oynayacağız, yani üst seviyede. Eğer ezilmemeyi hedefliyorsak bu Hidalgo,Ulaş ve Ter Maat ile olmaz. Tamam Hidalgo bu sezon oldukça iyi bir sezon geçirdi. Ama nerede ? Vasat Türkiye liginde. Türkiye de acaba kaç kişi PlusLiga'yı takip eder bilmiyorum. Ama ben takip edenler arasındayım. Hidalgo Wegiel'den kadro dışı yedikten sonra aylarca maça çıkmadı. Buraya gelirkende göbeği salmış vaziyetteydi. (Bunu da ilk kez yazayım. İlk önce Galatasaray ile iletişime geçtiler ama Galatasaray istedikleri parayı fazla bulup vermeyince soluğu Fenerbahçe'de aldılar. İyi ki aldılar ama artık hedefi büyütme vakti geldi.)

Maç eksiği olan formsuz bir Hidalgo gelip bu ligde şov yapıyorsa kerameti onda bulmak yerine Türkiye Liginin seviyesini sorgulamak daha doğru olacaktır.

Velhasıl kelam eğer hedef CL de ezilmemek ise Hidalgo'ya yol verilmeli çünkü canı isteyince oynar canı istemeyince kasmaz oynar gibi yapar. Dünya onun etrafında döner. Adamın bakış açısı bu. O zaman canlı bomba Hidalgo ile devam etmek ne kadar mantıklı.

İyi bir kadro mühendisliğinin olmazsa olmazlarından biri de yaptığın hamlelerin iki veya üç adım sonrasını hesap etmektir. Bunun içinde risk unsurunu mimimuma indirgemek temel etkenlerdendir.. Risk almak iyi bir kadro mühendisliğinde kıymetli bir nüanstır ama organizasyonun ana noktalarında olmamak kaydıyla. Fenerbahçe için anlatmak istediğim nokta da bu. Hidalgo CL de ezilmeden oynayacak takım kurgusunda ana parça olmamalı. Fark yaratıcı yeteneklerine rağmen kariyeri boyunca hiçbir üst seviye organizasyon tarafından tercih edilmeyişi boşa değil.
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2019, 14:09:05 Gönderen: Sisley Volley TV »

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #14 : 07 Kasım 2019, 15:54:55 »
Hidalgo'nun Türkiye Ligi MVP liğinden iki hafta sonra yazmış olduğum bir yorum.

Geçen sene okumuştum yazınızı ,güzel bir bilgilendirme. Elinize sağlık.