Gönderen Konu: Spor Toto Şampiyonlar Kupası Fenerbahçe Opet'in  (Okunma sayısı 335225 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sener_nureddin

• Üye
  • Yer: bursa
Ynt: Fenerbahçe Bayan Voleybol Genel Haberler
« Yanıtla #30 : 12 Aralık 2013, 19:59:26 »
Sarı meleklerde, Amerikalı Milli pasörümüz Alisha Glass ülkesi ABD'de yılın voleybolcusu seçildi. Tebrikler!  yabancılarımız maşAllah 1. kalite ama bunların yanına 1. kalite yerlileri ekleyemiyoruz malesef  :(

Secildi ama maalesef takima adapte olamadi henuz.  Ilginc bicimde Amerikali oyuncularin cogunda mevcut olan bir problem bu.  Milli takimdaki performanslarinda  eser olmuyor kulup maclarinda.

aynen size katılıyorum lakin adaptasyon sorununun birinci ve en mühim sebebi TR de oynayamaması bence. devamlılık olmayınca sıkıntı oluşuyor. hem takıma alışamıyor, hem arkadaşlarına... aynı şey bauer için de belli bir oranda geçerli. abd milli takımında ise, devamlı bir şekilde ve neredeyse aynı oyuncularla oynuyor.
HER ZAMAN VE DAİMA FENERBAHÇE

Çevrimdışı erik2929

• Üye
« Yanıtla #31 : 12 Aralık 2013, 22:11:39 »
Abd lilerin milli takimlarda ya da kendi ulkelerinde aldiklari odul pek umurumda degil acikcasi, cunku gittikleri takimlar da genellikle misafir sanatci gibi takiliyorlar. Kendi milli takimlarin da harcadiklari eforun yarisini bile sergilemiyorlar neyime lazim boyle 'basarili' oyuncular... Suan Alisha Eliften kotu oynatiyor uyum sureci de olabilir ama durum bu yani..
You're never as good as everyone tells you when you win, and you're never as bad as they say when you lose

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : 12 Aralık 2013, 22:36:20 »
Abd lilerin milli takimlarda ya da kendi ulkelerinde aldiklari odul pek umurumda degil acikcasi, cunku gittikleri takimlar da genellikle misafir sanatci gibi takiliyorlar. Kendi milli takimlarin da harcadiklari eforun yarisini bile sergilemiyorlar neyime lazim boyle 'basarili' oyuncular... Suan Alisha Eliften kotu oynatiyor uyum sureci de olabilir ama durum bu yani..

logan tom oynadığı her klüp takımında ( avrupa burası japonda vs ) her zaman sahada maximumu ile oynamış bir oyuncudur. haa tribünlere hiçbir zaman oynamadı , ama işini çok iyi yaan muhteşem oyuncudur.
Keza Larson Rusya da herşeyi ile oynuyor
Keza Harmotto italya da
Akin ise Rusya da bir çok maçını izledim
Keza Berg Cortese de oynarken takım direği idi ...

evet sorumsuz oyuncuları da var belki de yapıları bazı oyuncuların rahat ( hooker yüzünden böyle bir algı oluşmuş olabilir )
ama ben böyle oyuncu genellemeyi doğru bulmuyorum şahsen..

heleki Usa erkek milli oyuncular için kesinlikle bunu söyleyemeyiz.

Çevrimdışı erik2929

• Üye
« Yanıtla #33 : 12 Aralık 2013, 22:55:24 »
Berg bizdeyken cok pro takildi sehri gezdi gitti, Logan keza oyle, Larsonun soyunda Rus oldugu icin orada ozel oynuyor onun disinda milli takim performansina birtek Akinradewo yaklasmisti herhalde baska da ahim sahim oynayan Abd'li bayan aklima gelmiyor. Biraz sans isi seni sevip cok baglanadabilir ya da cogunlukla pro takilir belli katki verip cikip gider.
You're never as good as everyone tells you when you win, and you're never as bad as they say when you lose

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : 12 Aralık 2013, 22:56:32 »

logan tom oynadığı her klüp takımında ( avrupa burası japonda vs ) her zaman sahada maximumu ile oynamış bir oyuncudur. haa tribünlere hiçbir zaman oynamadı , ama işini çok iyi yaan muhteşem oyuncudur.
Keza Harmotto italya da

evet sorumsuz oyuncuları da var belki de yapıları bazı oyuncuların rahat ( hooker yüzünden böyle bir algı oluşmuş olabilir )

Logan Tom'un bizdeki performansini elestirmek istemiyorum zira eski Logan Tom degildi artik.  Savunmada muthis verim almamiza ragmen maalesef hucumda ciddi anlamda aksadigi cok mac oldu.  Servislerine zaten laf edemez kimse, carpiliriz. 

Bahsettigin oyuncularin hicbirinin (ve buna ek olarak Hooker, Akinradewo gibi oyunculari da ekleyecegim) ben milli takimdaki performanslarinin yanina yanasmadigini dusunuyorum.
Logan tom hayatında hiçbir zaman muhteşem hücum yüzdeleri ile oynamadı ki ,
onun standartları % 30 civarları idi bizde de onu tutturdu
o komple smaçör onun gibi oyuncu çok az bulunur ki onun eksikliği inanılmaz hissedilir.
etkisi yaptıklarından çok daha fazla olan oyunculardan ...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : 12 Aralık 2013, 22:57:49 »
Berg bizdeyken cok pro takildi sehri gezdi gitti, Logan keza oyle, Larsonun soyunda Rus oldugu icin orada ozel oynuyor onun disinda milli takim performansina birtek Akinradewo yaklasmisti herhalde baska da ahim sahim oynayan Abd'li bayan aklima gelmiyor. Biraz sans isi seni sevip cok baglanadabilir ya da cogunlukla pro takilir belli katki verip cikip gider.

logan tom istediği gibi takılabilir Avrupa kupası almamızda en önemli oyunculardan birisiydi..
dediğim gibi taraftara oynamadı tek yaptığı oydu..
berg in hangi şartlarda buraya geldiği unutulmasın...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : 12 Aralık 2013, 22:59:12 »

Keza Harmotto italya da

Bu arada, bahsettigin seyde aslinda gercegi yakalamissin.  Diger ulke oyuncularina gore cok daha profesyonel olduklari icin belki de Turk seyircisi olarak boyle bir algi olusmus olabilir.
İvan da böyle besim kesinlikle tribüne oynamıyor.. sahada bu kadar başarılı olmazsa millet onu da sevmez di kesin...

Çevrimdışı erik2929

• Üye
« Yanıtla #37 : 12 Aralık 2013, 23:11:00 »
Tribune oynamaktan kastiniz ? Fontales mesela tribune mi oynuyor ? Ya da Kim ? İvan diyorsunuz ama keske Amerikalilar onun kadar hirsli olsalar ki tribunle gayet hasir nesir de olabiliyor. Sampiyonluk sevincine katilmayip soyunma odasinda takilmak, her sene takim degistirmek vs vs bence de pek imrenilecek seyler degil. Ayrica Berg o Cevi bize aldiramiyorsa kusura bakmadin hicbir sey yapmamistir benim gozumde, sadece Kime pas atmakla is bitmiyor onu herkes yapar. Kankisi Nilayla takilip durdu İstanbulda ki en buyuk amaci da zaten İstanbulu gormekti muhtemelen.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : 12 Aralık 2013, 23:22:00 »
Tribune oynamaktan kastiniz ? Fontales mesela tribune mi oynuyor ? Ya da Kim ? İvan diyorsunuz ama keske Amerikalilar onun kadar hirsli olsalar ki tribunle gayet hasir nesir de olabiliyor. Sampiyonluk sevincine katilmayip soyunma odasinda takilmak, her sene takim degistirmek vs vs bence de pek imrenilecek seyler degil. Ayrica Berg o Cevi bize aldiramiyorsa kusura bakmadin hicbir sey yapmamistir benim gozumde, sadece Kime pas atmakla is bitmiyor onu herkes yapar. Kankisi Nilayla takilip durdu İstanbulda ki en buyuk amaci da zaten İstanbulu gormekti muhtemelen.

Fonteles tribüne oynamıyor adam Brezilya'lı ve karakter olarak farklı özellikleri olan çok hırslı bir oyuncu...
Tribüne oynamak kavramını burada izah etmeye gerek mi var yahu ne olduğu biliniyor işte...
Ivan ile neyi kast ettiğim yanlış anlaşılmasın , saha dışındaki tavrından duruşundan bahsediyorum , ki zaten herkes onun hakkında - laf edebilir ama ben etmem...
Her sene takım değiştirmek çoğu voleybolcu için normal birşeydir bu sporda sürkilasyon çoktur. ha Logan bu işi farklı yapıyor tarzı farklı ama aldığı paranın hakkını sonuna kadar veren bir oyuncudur.  bunun imrenilecek tarafı olsa ne olur ki , neyine imreneceğiz niye imreneceğiz
gelelim berg meselesine , Berg Villa Cortese takımı ile sezon bitirdikten sonra bellki bir süre Voleybola ara verdi , ( özel sorunlar vs ) sonra bizim şubenin önce küçülme kararı aptalca hareketleri vs dedikten sonra '' denize düşen yılana sarılır mantığı ile '' boşta olan berg'i bir şekilde ikna etti ama Berg 4 5 ay bırak oynamayı antrman bile yapmamış halde idi...
oyuncular kötü oynayabilir formsuz da olabilir bu farklı bir şey ama '' Usa milli takımındaki oyuncular çok sallamıyor demek farklı bir olay

maç sonrasında özel hayatlarında ne yaptıkları beni gram ilgilendirmez
Logan tom sahada fazlası ile katkı verdi , haa boş zamanlarında istanbul'u mu gezmiş , orası onun bileceği iş...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #39 : 12 Aralık 2013, 23:23:24 »

Dedigim gibi degil Berg, en iyi zamanindaki Venturini gelse o takima olumlu katki yapamazdi.  Paula, Mari, Seda, Ipek gibi isimlerin ilk 6'da oynadigi bir takimdan bahsediyoruz.

besim farklı şeyleri tartışıyoruz
kötü oynamak farklı birşey
labulabi takılıyorlar demek farklı birşey
benim kast ettiğim odur .
Ivan da bize geldiği ilk 5 ay çok kötüydü

Çevrimdışı erik2929

• Üye
« Yanıtla #40 : 12 Aralık 2013, 23:30:10 »
Neyse tartisma yokusa gidiyor gibi .... sahsen takima hirsiyla atesleyen ve herseyini veren tipte oyuncu istiyorum ( genellikle Abdliler bunu sadece kendi milli takimlarinda cok iyi yapiyor ::) ) , isterseniz tribune oynuyor degin ister baska birsey ama pro ve soguk takilanlarda hic hayir gormedim/gormedik. Bize en uygun olan ve bana gore mukemmel takim oyuncusu profiline Brezilyalilarin cogu uyuyor adamlar her yerde ayni, her zaman yuzde yuzlerini verip hirslariyla fark yaratiyorlar begenmediginiz Paula dahil buna...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : 12 Aralık 2013, 23:32:04 »
Neyse tartisma yokusa gidiyor gibi .... sahsen takima hirsiyla atesleyen ve herseyini veren tipte oyuncu istiyorum ( genellikle Abdliler bunu sadece kendi milli takimlarinda cok iyi yapiyor ::) ) , isterseniz tribune oynuyor degin ister baska birsey ama pro ve soguk takilanlarda hic hayir gormedim/gormedik. Bize en uygun olan ve bana gore mukemmel takim oyuncusu profiline Brezilyalilarin cogu uyuyor adamlar her yerde ayni, her zaman yuzde yuzlerini verip hirslariyla fark yaratiyorlar begenmediginiz Paula dahil buna...

saygım sonsuz.

Çevrimdışı erik2929

• Üye
« Yanıtla #42 : 12 Aralık 2013, 23:34:50 »
Bellinde ki rahatsizlik baslayana kadar gayet iyiydi, zaten o da gidince takim coktu gitti manset ve savunmada, hucumda da belli katki veriyordu her mac.

Çevrimdışı Rufat Sharafli

• Üye
« Yanıtla #43 : 13 Aralık 2013, 14:21:56 »
Cem ağabey, mesela senin bir lafın var  İvan amatör ruhlu diye.  Hakkaten de öyle, Fonteles de öyle, hatırlıyorum İvan Olympiakosda oynarken taraftar tribününe girmişti sevincinden dolayı demirlere falan tırmanmıştı. Yani İvan Logan gibi değil bence, Akinradewo Rabita da geçen sene çok iyi oynadı, maximumunu veriyordu. Bence de tribüne oynamak değil bu, erik2929 sanırsam hırslı ve takımına bağlı oyuncu seviyor... Kim gibi, İvan gibi..

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #44 : 13 Aralık 2013, 14:59:43 »
Cem ağabey, mesela senin bir lafın var  İvan amatör ruhlu diye.  Hakkaten de öyle, Fonteles de öyle, hatırlıyorum İvan Olympiakosda oynarken taraftar tribününe girmişti sevincinden dolayı demirlere falan tırmanmıştı. Yani İvan Logan gibi değil bence, Akinradewo Rabita da geçen sene çok iyi oynadı, maximumunu veriyordu. Bence de tribüne oynamak değil bu, erik2929 sanırsam hırslı ve takımına bağlı oyuncu seviyor... Kim gibi, İvan gibi..

Benim ne demek istemediğimi anlamamışsın güzel kardeşim
Trbüne oynamak demek Nihan ,Duygu bal gibi isimlerin sahada hiç birşey yapmamalarına rağmen taraftara şirin görünerek onların gözünde puan almasıdır. illa bunu izah etmeme gerek yoktu ama azerbeycanlı gardaşım için açmış olayım mevzuyu :)
tekrar söylüyorum bu
tarz
yapı
karakter meselesidir ,
sahada ne yaptığına bakarım ben Logan Tom özelinden gidelim ,hatun bildiğin '' cool '' takılırdı çünkü yapısı öyleydi. ama o sahada elinden geleni yapardı her zaman en iyi savunmacı olurdu , top kurtarmak için yerden yere atlardı çekinmezdi onu özel kılan da aslında o kolay pes etmeyen defansif oyunudur. onu tarzında en değerli oyunculardan birisi yapanda odur aslında.
Ivan amatör dememim sebebi de odur. o kariyere sahip bir oyuncu ama sahada herşeyini veriyor , ama Ivan da tribün ile çok temasa geçen bir sporcu değildir.
hatta bir Galatasaray derbisi sonrası röportajında '' bu tarz maçlara gelen seyiriciye teşekkür ederim tabiki ama esas bizim bütün maçlarımızda bizi yanlız bırakmayan kemik seyirciye teşekkür ederim onlar benim için daha önemli '' diyebilecek kadar amatör adamdır işte
hani tribüne oynamak deyimi nedir diyorsan sanırım 2 örnek ile izah ettim dimi kardeşim.

herkes istediği gibi oyuncu sevebilir rufat , bu zevk meselesidir. kimse laf edemez

Usa li oyuncular iplemiyor vs söylemine karşı geliyorum ben sadece.
derdim yanlış anlaşılmasın lütfen :)
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2013, 15:03:40 Gönderen: Cem Ağrak »