Gönderen Konu: Spor Toto Şampiyonlar Kupası Fenerbahçe Opet'in  (Okunma sayısı 335729 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sener_nureddin

• Üye
  • Yer: bursa
Ynt: Fenerbahçe Bayan Voleybol Genel Haberler
« Yanıtla #45 : 13 Aralık 2013, 16:12:51 »
abd li yabancılar konusunda cem hocama katılıyorum. bizler sıcak ve heyecanlı insanları seviyoruz. garay ve forteles misal. yada çok profesyonel ve iyi olanlara saygı duyuyoruz. ivan mesela. abd li yabancılar biraz soğuk geliyor bu yüzden bize...

glass ın soğuk olduğu veya işi benimsemediğine de pek katılamıyorum. bence tamamen TR de yabancı sınırından dolayı oynayamamasından kaynaklanıyor. istanbuldaki cev cup rovançında bursa belediye maçında çok iyiydi bence. ama milli takım arasıi sakatlık vs. tabii ki oyunu düştü. normal bence. ona bakılırsa bauerin de şu anda gerçek performansı yok. zira aralıklı oynuyor.

neyse benim iki voleybol takımında dikkatimi şu çekti. kadın takımı  3 yabancı smaçöre (1 PÇ, 2 smaçör) dönmesiyle ( ve tabii ki elifin iyi performansı) ile erkek takımının oyun düzenine benzer hale geldi. bahsettiğim 3 yabancı smaçörlü (1 PÇ, 2 smaçör) sistem ile sanki kadın takımı da erkeklerin çizgisine yaklaşarak iyi oynamaya başladı. Ayrıca her iki takımın da bana göre libero sorunu var. ayrıca arslanın performans dalgalanmaları ile bazen erkek takımı da, tıpkı kadın takımı gibi pasör sorunu yaşıyor. (arslan son zamanlarda iyi lafımız yok) tabii ki oyuncu ve antrenör bazında farklılıklar var. Oynadıkları ligler vb. farklı  ama ben bu şekilde bir benzerlik görüyorum.

Anlatmak istediğim benzerlikler şunun gibi;

Pasör çaprazı : aneta----> ivan ( manşet almıyorlar, bitirici olarak kullanılıyorlar)

2 Smaçör :      Kim ----> fonteles ( manşet alıyorlar,  hücum opsiyonu olarak kullanılıyorlar)

Garay---> Marshall (manşet alıyorlar, zıplama özellikleri benzer, arka orta hucumları benzer, hücum opsiyonu olarak kullanılıyor)

Liberolar:       Merve---> serkan (kronik sorunları var ve yetersizler)

Pasörler:         Elif----->  Arslan (son zamanlarda maşallah ikisi de iyi oynuyor ve takımı oynatıyor)

NOT: oyuncuların kariyer, fundamental, performans vb. kriterlerinden ziyade takım içindeki görevlerini nazara alarak bu şekilde bir benzerlikleri yazdım.
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2013, 17:15:06 Gönderen: sener_nureddin »
HER ZAMAN VE DAİMA FENERBAHÇE

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #46 : 13 Aralık 2013, 23:26:57 »
tabi bu örnekler bayanlarda çok artırılabilir :)
erkeklerde ne öyle bi ilgi var ne de yapan oyuncu var
ama bayanlarda durum farklı :) :) :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #47 : 13 Aralık 2013, 23:36:50 »

Erkeklerde buyuk basarilar gelmedigi surece bu degismez.  Kadinlar, bileklerinin hakki ile bunu basardilar.  Pektabii, kadin voleybolunda basari kazanmak, erkek voleyboluna gore nisbeten daha kolay.  Erkek voleybolunda, Avrupa ve Rusya'daki cetin rakip sayisi cok fazla.

şöyle diyim bayanların başarısına lafım yok büyük iş ama bu ilginin avrupadaki başarı ile gram alakası yok dostum
daha önce izah etmiştim
dünya üzerinde bayan voleybolun erkek voleybolundan daha fazla ilgi gördüğü iki yer Türkiye Azerbeycan , aynı coğrafya aynı kültür aynı bakış açıcı ( genelleme yapmıyorum ama ne yazık ki durum bu )

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #48 : 13 Aralık 2013, 23:47:13 »

Erkeklerde buyuk basarilar gelmedigi surece bu degismez.  Kadinlar, bileklerinin hakki ile bunu basardilar.  Pektabii, kadin voleybolunda basari kazanmak, erkek voleyboluna gore nisbeten daha kolay.  Erkek voleybolunda, Avrupa ve Rusya'daki cetin rakip sayisi cok fazla.

şöyle diyim bayanların başarısına lafım yok büyük iş ama bu ilginin avrupadaki başarı ile gram alakası yok dostum
daha önce izah etmiştim
dünya üzerinde bayan voleybolun erkek voleybolundan daha fazla ilgi gördüğü iki yer Türkiye Azerbeycan , aynı coğrafya aynı kültür aynı bakış açıcı ( genelleme yapmıyorum ama ne yazık ki durum bu )

Saygideger renkdasim.  Bu bahsettigin husus benim tezimi curutmez, aksine destekler.  Turkiye ve Azerbaycan gibi ulkelerde spor basariya endekslidir.  Yurtdisinda spor, altyapidan itibaren cocuklari ve genclerin saglikli bir beden gelisimini haiz olmasi icin yapilir.  Spor kulupleri buna destek verici unsurlardir.  Planlama uzun donemli yapilmaya calisilir.  Pektabii istisnalari var ama genel algidan bahsediyorum.  Bizde ise planlar mumkun olan en kisa surede en edilecek basariya endekslidir.  Bunun paralelinde taraftarlar var.  Belli bir spor subesine sirf o spor dalini sevdigini icin takip edenlerle; salt basari gelince keyif alip takibe baslayanlari ayirt etmek gerekir. Eger basari gelirse, pektabii devrim niteliginde bir donusum olmaz ama ciddi anlamda ilgi artar bence.

ya besim laz adam illa biraz sokak ağzı ile mi yazayım onu mu istiyorsun ...

neyse bir sürü bayan üyemiz var istemeden de olsa onların kalbini kırmak istemem

ben sana senin anlayacağın dilden twitterdan yazarım ..

Fazla londra da kalmışsın sen :) :) :)

edit : renktaş nedir yahu :) :) :)
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2013, 23:50:15 Gönderen: Cem Ağrak »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #49 : 14 Aralık 2013, 14:37:38 »
Besim tabi beni tam olarak tanımıyor. Zamanla daha da çok tanır.  :)

Ben humanist insanım ama Allah'ın bildigini kuldan mı gizleyeleim :) :) :(

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #50 : 14 Aralık 2013, 23:28:58 »

Fenerbahçe 3-1 Galatasaray

Küçük Kızlar İstanbul Ligi 13. hafta mücadelesinde Galatasaray ile karşılaşan Fenerbahçe Küçük Kız A Voleybol Takımımız, rakibini 3-1 mağlup etti.

Bahçelievler Spor Salonu'nda oynanan maça Takımımız, Hatice, Ecem, Selin, Ela, Ezgi ve Hülya altılısı ile başladı. 25-12, 25-20, 15-25, 27 25'lik setler sonrasında Fenerbahçe Küçük Kız A Voleybol Takımımız maçtan 3-1 galip ayrıldı.

FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #51 : 17 Aralık 2013, 15:07:58 »

Dünya Kupasına katılım için oynanacak Avrupa Elemeleri geniş kadrosunda Fenerbahçe den 3 oyuncu var.

Seda TOKATLIOĞLU

Eda ERDEM DÜNDAR

Elif ÖNER

Eda sakatlık sonrası ve Elif de uzun bir aradan sonra tekrar milli takım kadrosunda.

FENERBAHÇE

Çevrimdışı erik2929

• Üye
« Yanıtla #52 : 17 Aralık 2013, 15:29:29 »
Tam kadro ? 29 kisiye Gokcen su performansiyla giremiyorsa artik .... Elif adinda sevindim bu moralle daha da form tutar, Edayi da umarim sakatlayip geri yolamazlar su haliyle acik ara en iyi orta muhtemelen pestili cikana kadar onu zorlayacak Barboloni ( ufaktan da intikam alir )
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2013, 15:35:27 Gönderen: Cem Ağrak »
You're never as good as everyone tells you when you win, and you're never as bad as they say when you lose

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #53 : 17 Aralık 2013, 15:38:05 »

Gökçen in son haftalarda blok performansı çok iyi idi. Barbolini nerede ise tüm Galatasaray oyuncularını kadroya doldurmuş.

Bir sürü çok az süre alan libero varken geniş kadroda Merve de denenebilirdi.

FENERBAHÇE

Çevrimdışı magi

• Üye
  • gastronomy and culinary art
« Yanıtla #54 : 17 Aralık 2013, 15:46:43 »
Acaba Barbolini ne zaman gitcek..

Çevrimdışı Zihinbaz13

• Üye
  • Atam İzindeyiz. Biz de Fenerbahçeliyiz...
« Yanıtla #55 : 17 Aralık 2013, 15:48:19 »
Kadro nerde ? Yada kadroya girenlerin tam listesini burdan paylaşabilir misiniz saygıdeğer renktaşlarım :-*
Kim Yeon Koung,Fe Garay,Eda Erdem

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #56 : 17 Aralık 2013, 15:50:40 »
Kadro nerde ? Yada kadroya girenlerin tam listesini burdan paylaşabilir misiniz saygıdeğer renktaşlarım :-*

Bayan milli takım organizasyonları başlığında tam kadro var;

http://parkedefener.com/forum/index.php?topic=63.msg6807#new

FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #57 : 17 Aralık 2013, 15:54:28 »
Acaba Barbolini ne zaman gitcek..

Bu yıl sonu (31 Aralık) sözleşmesinin 1 yılı doluyor. Kalan sözleşme süresi maalesef 3 yıl daha var.  :(

FENERBAHÇE

Çevrimdışı magi

• Üye
  • gastronomy and culinary art
« Yanıtla #58 : 17 Aralık 2013, 15:56:15 »
Gerçekten mi yaa :( Motta niye gitti kı zaten iyiydik onla hem kızları da tanıyordu..

Çevrimdışı Zihinbaz13

• Üye
  • Atam İzindeyiz. Biz de Fenerbahçeliyiz...
« Yanıtla #59 : 17 Aralık 2013, 16:05:21 »

Bayan milli takım organizasyonları başlığında tam kadro var;

http://parkedefener.com/forum/index.php?topic=63.msg6807#new

Teşekkür ederim Anka :)
Kim Yeon Koung,Fe Garay,Eda Erdem