Gönderen Konu: Spor Toto Şampiyonlar Kupası Fenerbahçe Opet'in  (Okunma sayısı 335361 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
Fenerbahçe Bayan Voleybol Genel Haberler
« Yanıtla #855 : 01 Temmuz 2017, 12:00:58 »
Fenerbahçe Dergisinde yer alan röportaj;

• Çağla Akın: “Bu forma beni çok heyecanlandırıyor”

Türk kadın voleybolu son 10 yıla Avrupa’da damgasını vurdu. Öyle ki gerek kulüpler gerekse Milli takımlar düzeyinde elde edilen başarılar da bunun en önemli kanıtı.

Kuşkusuz bu başarıların birer parçası olmak büyük bir gurur, büyük bir mutluluk… Dergimizin bu ayki sayısındaysa bu başarıların, bu gururun tanığı olan bir isim ile Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımımızın yeni transferi Çağla Akın’la bir araya geldik.

Genç yaşına rağmen, yaşadığı şampiyonluk sayısı, kaldırdığı kupa o kadar fazla ki… O’nun için hepsi ayrı bir gurur ve mutluluk kaynağı. Hedefleri de çok büyük, günden güne voleybolunu geliştirmek için kendisine yaptığı yatırım da… Üstelik başarılı bir okur, iyi de bir sinemasever… Başarılara oldukça aşina olan yeni sarı meleğimiz ile bu yıl 9’uncusu düzenlenen “Kadıköy Kitap Günleri" etkinliğine ev sahipliği yapan Haydarpaşa Garı’nda buluştuk ve sohbetimiz süresince hem sportif başarılarının öyküsünü hem de özel hayatını keyifle dinledik...

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle:

01: Burada olmaktan dolayı mutlu ve fazlasıyla gururluyum. Çok büyük bir camianın parçası olduğumu biliyorum. Bu da beni heyecanlandırıyor. Özellikle de Fenerbahçe taraftarının karşısında oynayacak olmak da heyecan verici. Elimden gelenin en iyisini yaparak mücadele ettiğimiz her kulvarda şampiyonluk istiyorum.

02: Ben ilk defa 2010 yılında Milli takıma girdim ve ilk başarılarımı Milli takım formasıyla elde ettim. Yıldızlarda Avrupa, Dünya ve Balkan şampiyonluklarımız var. O nedenle bu o dönemlerden başlayan bir başarı grafiğim oldu. Hiçbir zaman bir doyma noktam olmadı ve kazanmam gereken onlarca kupa var. Henüz 22 yaşındayım ve oynayabileceğim yüzlerce turnuva, kazanacağım yüzlerce şampiyonluk var.

03: Dünya Şampiyonası’nda mücadele edeceğiz ve bundan dolayı hem gururluyum hem de mutluyum. Milli forma her zaman ayrı bir yerdedir. Orada her takımdan sporcuyla bir aradasınız ve tek bir amaç uğruna mücadelenizi veriyorsunuz; ay-yıldız. Milli forma altında tek yürek olmayı öğreniyoruz. Bütün kafile kenetleniyor ve aynı hedefe odaklanıyoruz.

04: Ay yıldızlı forma için sahada mücadele eden isimlerden biri olan yeni sarı meleklerden Çağla Akın, A Milli forma ile 29 Eylül-20 Ekim 2018’de Japonya’da düzenlenecek Kadınlar Dünya Voleybol Şampiyonası’nda boy göstermeye hazırlanıyor.

05: Eğitim ve spor hayatındaki yoğunluğa rağmen milli voleybolcumuzun tutkunu olduğu şeylerden bir tanesi de; yabancı diziler… Özellikle de Grey's Anatomy! Oyuncumuz, Bahçeşehir Üniversitesi Fizyoterapist bölümü öğrencisi…
FENERBAHÇE

Çevrimdışı VamosRafa

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe Bayan Voleybol Genel Haberler
« Yanıtla #856 : 01 Temmuz 2017, 13:17:00 »
Mia Jerkov Volleywood'a video konferans şeklinde bir röportaj vermiş. Yaklaşık 45 dk lık birşeydi, tamamını izledim ama çok ta ilgi çekici sorular yoktu açıkçası. Yine de birkaç not aldım , paylaşayım onları.

Sarı melek olacağı için çok heyecanlıymış yeni sezonu merakla bekliyormuş.Voleybola başlamadan önce tenis oynuyormuş. Babası 2 olimpiyat madalyalı bir basketbolcu imiş, basketbola başlamayı düşünmüş ancak babasının voleybol antrenörü olan bir arkadaşı sayesinde voleybol ile tanışmış ve çok sevmiş, bir daha da bırakmayı düşünmemiş.

Maja Poljak ile küçükler seviyesinden itibaren milli takımda beraber oynamışlar, aynı okula gitmişler, onun gibi biriyle oynaması kendini geliştirmesi için yardımcı olmuş.

Üniversiteyi California'da okumuş. 11 eylül zamanında ordaymış, hayatının en zor zamanları olduğunu söyledi. Daha sonra geçen yıl Türkiyedeki olaylardan ötürü benzer şeyler hissedip hissetmediği soruldu. 11 eylülden önce de ailesi ile beraber Hırvatistan'da savaşı yaşadığını ve Türkiye'deyken kesinlikle benzer korkulara-hislere kapılmadığını söyledi.

Profesyonel olduktan sonra uzun süre Rusya'da oynamış. Rusça'yı eskiden konuşuyor ve anlıyormuş şu anda ise pek konuşamıyormuş. Daha sonra İtalya-Kore-Japonya da oynamiş. İngilizce ve italyanca bilmesinin yanında Almanca ve Fransızca da biraz konuşabiliyirmuş. Türkçe-Japonca ve Korece'yi de çok az anlıyormuş :D

Milli takımda neden olmadığı ve aş da olup olmayacağı soruldu. Federeasyon gençlerin önünü açmaya çalışıyor gibi birşeyler dedi. Aş ile ilgili net birşey demedi ama halinden anladığım kadroda olmayacağı.

Fivb'in U23 turnuvası ile beraber getireceği yenilikler soruldu , hiçbirini beğenmedigini söyledi. En yakışıklı voleybolcuya cevabi Matt Anderson :) Favori voleybolcuları-idolleri Sokolova-Artamanova-Yamika Ruiz-Krillova. Günümüzden Bruno-Lucarelli-Ngapeth , Kim'i söylemedi :( Servis mi, blok mu, hücum mu sorusuna servis cevabini verdi. En unutamadığı maç 2013 aş Hollanda maçları imiş ( ben hiç hatïrlamıyorum valla) . En  sevdigi şarkıcı Dj Kygo imiş. Boyu 1.92 smaç yüksekliği 3.15 miş. Kendisini enerjik, karar verici ve geçilmez olarak tanïmlıyormuş :)

Çok faydalı bir röportaj olmamiş bence. Halini tavrını bir gòreyim diye izledim, 45 dakika boyunca sevimli birşeyler aradım ama nafile :(
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2017, 13:26:56 Gönderen: VamosRafa »

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #857 : 04 Temmuz 2017, 13:23:33 »
ozgenur nilufer e gitmis...
baska da yerli kalmadı piyasada orta oyuncu olarak galiba...

herhalde yabancı orta alırız bu gidisle biz..

yani baska smacor hayalimiz suya dustu bence artık...

Çevrimdışı VamosRafa

• Üye
« Yanıtla #858 : 07 Temmuz 2017, 20:33:23 »
Bugün WGP maçları başladı. Çağla hazırlık maçlarından beri kariyerinin en kötü voleybolunu oynuyor, ne desem şansımıza bilemedim :) Bir mucize olmazsa aş kadrosuna giremez.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #859 : 16 Ağustos 2017, 13:52:10 »
Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımımızın yeni antrenörü Belçikalı Jan de Brant, yeni sezon öncesi ilk görüşlerini  paylaştı.

Uzun bir aradan sonra Fenerbahçe’de olduğu için mutlu olduğunu belirten Jan de Brant, Fenerbahçe’ye transferinin kendisi için bir eve dönüş olduğunu söyledi. Kendilerini zor bir sezonun beklediğini de ifade eden Belçikalı antrenör, zamana ihtiyaçlarının olduğunun altını çizdi.

Fenerbahçe’de görev aldığım dönemde çok güzel hisler ve şampiyonluklar yaşadığını belirterek sözlerine başlayan Jan de Brant, “Her şey çok güzeldi. Çok güzel anılarım var Türkiye’de, Fenerbahçe’de. Benim için eve dönüş gibi bir şey.  Döndüğüm için çok mutluyum. Bildiğim, tanıdığım yerdeyim ve kaldığım yerden devam ediyorum. Tüm arkadaşları tekrardan görmek çok güzel. Çalışan herkesi tanıyorum ve tekrar gördüğüm için çok mutluyum” dedi.

Sezon öncesi görüşlerini de paylaşan Belçikalı antrenör, “Başlangıç bizim için biraz zor olacak. Çoğu oyuncumuz milli takımlarında. O yüzden antrenmanlara genç oyuncularla başlayacağız. Avrupa Şampiyonası’ndan sonra takım tam olacak. Ekim ortası gibi takım geri geleceği için tam olacağız ve Ekim sonunda Süper Kupa ve lig başlıyor. En büyük hedeflerimizden biri Şampiyonlar Ligi’ne hazır olmak. Şampiyonlar Ligi aralık ayının ortasında başlayacak ve ona hazırlanmak için daha çok zamanımız var. Ligde de tabii maç kaybetmek istemiyoruz. Zamana ihtiyacımız var, işimiz kolay olmayacak. Aralık ayının ortasından sonra tam bir takım olmaya ve iyi bir Fenerbahçe olmaya başlarız” şeklinde konuştu.

Jan de Brant, “Yeni bir takım, burada olduğum için çok mutluyum. Bu benim için çok güzel bir heyecan” ifadeleriyle sözlerini noktaladı.
FENERBAHÇE

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #860 : 13 Eylül 2017, 10:02:58 »
Hakan Dinçay hayatını kaybetmiş

Çevrimdışı ertuğrul

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #861 : 13 Eylül 2017, 11:58:24 »
Allah rahmet eylesin.
Sevdiğim bir yöneticiydi.Şubeye de  değerli hizmetleri oldu.
Ailesine sabır diliyorum.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #862 : 13 Eylül 2017, 22:51:44 »
Toprağı bol olsun.. Seviyordum kendisini ya sebepsizce temiz bir duruşu vardı

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #863 : 04 Ekim 2017, 12:14:05 »

Fenerbahçe Dergisinde yer alan röportaj;

• Damla Çakıroğlu: “Fenerbahçe herkesin kenetlenebildiği çok nitelikli bir kulüp”

Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımımızın yeni transferlerini siz değerli taraftarlarımızla buluşturmaya devam ediyoruz. Bu ayki sayımızda küçük yaşta başladığı voleybol yaşantısında emin adımlarla zirveye çıkan genç ve başarılı oyuncu Damla Çakıroğlu’nu konuk ettik. Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesislerimizde bir araya geldiğimiz yeni Sarı Melek’le hedefleri, kariyeri ve özel yaşantısı üzerine keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

01: A milli takımın vazgeçilmez ismi olmayı çok isterim. Bunun için oyuncular olarak hepimiz çok çalışıyoruz. Fenerbahçe’de hem ligde hem de Şampiyonlar Ligi’nde görev alacağım. Bu dönemi çok iyi geçirmek ve birbirinden değerli katkılar vermek istiyorum. Şu andaki en öncelikli hedeflerim bunlar. Tabii ki bir Avrupa Kupası kaldırmadan da oyunculuk kariyerimi noktalamak istemem.

02: Fenerbahçe, camia olarak çok farklı. Bir aile yapısı var. O sıcaklığı içine girdiğiniz zaman çok daha iyi hissediyorsunuz. Herkesin her durumda bir arada olabildiği ve her durumda kenetlenebildiği çok nitelikli bir kulüp. İçine girdiğim zaman da beni hiç şaşırtmadı. Taraftar kitlesi olarak da bence dünyanın en iyisi. Rakip olduğum dönemlerden çok iyi biliyorum.

03: Tesislerimiz harika. Gördüğüm en iyilerden bir tanesi. İhtiyacımız olan her şey tam ve eksiksiz. Salonumuzdan malzemelerimize her şeyimiz tam. Tek yapmamız gereken çalışmalarımıza ve maçlarımıza odaklanmak.

04: Damla’nın en büyük destekçileri anne ve babası. Aslen Ankaralı olan aile her fırsatı görüşmek için değerlendiriyor. Damla, profesyonel basketbolcü olan babası Melih Çakıroğlu sayesinde “Salonda büyüdüm” diyor.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #864 : 08 Ekim 2017, 10:40:54 »
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #865 : 11 Ekim 2017, 13:31:53 »
Hazırlık Turnuvası - 10. Voleybol Barış Kupası

1. gün

Halkbank 2-3 Nilüfer Bld.
(20-25, 17-25, 29-27, 25-16, 5-15)

Çanakkale Bld. 0-3  Fenerbahçe
(15-25, 18-25, 15-25)
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #866 : 11 Ekim 2017, 13:33:08 »

2. gün

Fenerbahçe 3–0 Halkbank
(25-20, 25-17, 25-21)

Fenerbahçe nin maça başlangıcı  Çağla Akın, Polen Uslupehlivan, Damla Çakıroğlu,  Mia Jerkov, Eda Erdem Dündar, Bahar Toksoy Guidetti libero Merve Dalbeler

Çanakkale Belediyespor 3–1  Nilüfer Belediyespor
(25-17,25-20, 13-25, 25-22 )
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #867 : 12 Ekim 2017, 13:29:33 »

3. gün

Nilüfer Bld. 2-3 Fenerbahçe
(25-22, 28-30, 6-25, 25-20, 11-15)

Fenerbahçe nin maç başlangıcı;  Polen Uslupehlivan, Bahar Toksoy Guidetti, Natalia Pereira, Nootsara Tomkom, Mia Jerkov, Eda Erdem Dündar ve libero Merve Dalbeler

Çanakkale Bld. 3-1 Halkbank
(25-19, 26-28, 28-26, 25-23)

Fenerbahçe Barış Kupası’nı namağlup şampiyon tamamladı.
FENERBAHÇE

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #868 : 12 Ekim 2017, 13:41:03 »
Tam Kadro 3-2 yenebilmek düşündürücü

Pasör'e Çağlayı çekip çapraza Rahimovayı oynatmayı denemek lazım.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #869 : 12 Ekim 2017, 16:16:43 »
En skorer 28 sayı ile Rahimova olmuş. Natalia sanırım pek oynamamış.

Fenerbahçe: Ezgi( 8 ), Polen(9),Çağla(4),Dicle(6),Bahar(10),Natalia(1),Tomkom(1),Eda(8 ),Damla(3),Jerkov(9)
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2017, 17:52:23 Gönderen: iloturo »