Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Süper Ligi / 2020-21 Sezonu  (Okunma sayısı 136860 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe Beko:83 Beşiktaş:92 | BSL 17. Hafta
« Yanıtla #660 : 17 Ocak 2021, 15:50:16 »
Şu maçta Vesely ve Nando'nun oynamaları, CSKA maçındaki performanslarına  zerre etki etmez, o da ayrı bir konu. 20-25 dk oynasalar yetecekti zaten bu maçta.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
Ynt: Fenerbahçe Beko-Beşiktaş | BSL 17. Hafta
« Yanıtla #661 : 17 Ocak 2021, 15:50:22 »
Bu gençlerin hepsinin aynı sezon Beşiktaş'ta parlaması tabii ki tesadüf değil. Bunlar ülkenin en iyi jenarasyonu falan da değil öncekilerden tek farkı birileri onlara güvenmesi ve süre bulmaları. Bu ülkede çok daha iyi jenarasyonlar sezonda ortalama 10 dakikaların üzerinde oynayamadan gitti. Basketbolda süre bulmadan oyununu geliştirmiş yıldız olmuş kim ki? Tarık kayıtsız şartsız en az 15-20 maç ortalama 20 dakika üstü süre almalı eksikleri sonrasında konuşulmalı...Son 10 yılda Avrupa Şampiyonasında U16 *2010 3. *2012 1. *2014 4. *2015 3. *2016 3. *2018 3. U18 *2011 3. *2013 1. *2014 1. *2015 2. *2017 4. *2019 2.  U20 *2014 1. *2015 3. *2016 3. lük derecelerimiz varken ben burada şu şu isim neden yok olup gitti desem suç yine gençlere atılacak o yüzden o muhabbetlere hiç girmiyorum.

Fenerbahçe daha önce gençlere yatırım yaptı. Hem dünyanın parası verildi hem de euroleague gibi bir platformda forma şansı. Tanjevic Semih, Oğuz, Ömer Aşık ve Hakan Demirel'e euroleague de forma verdiğinde 22 23 yaşlarında falandı ismi geçenler. Semih'in, Oğuz'un Hakan'ın akıbetleri ortada. Ömer Aşık da kendisine yapılan yatırımın karşılığını vermeden bastı gitti. Enes Kanter ha keza öyle, dünyanın parası verildi. Adam ceza almayı göze alarak gitti üstelik. Obradovic gibi bir koç Ömer Faruk için özel set çizdi karşında bir nba takımı varken. O da bastı gitti. Hülasa iki sonuç bekliyor eğer yerli genç oyunculara yatırım yaparsan. Ya çalışmıyorlar Semih, Oğuz vesaire gibi, F4 yapılan sezondan sonra şutlanıyorlar eğer başındaki adam bu işten anlıyor ise. Ya da çalışıp gelişip kendilerine yapılan yatırıma karşılık vermeden basıp gidiyorlar. Ha bu noktada şu sorulabilir,  bu genellemeler dışında kalan biri çıkamaz mı? Elbette mümkün. Ama yukarıdaki riskleri almaya değmez. Gençlere yatırım yapılmasına ve süre verilmesine karşı değilim ama insan kaynağı Sırbistan olmalı. Bogdanovic sende büyüdü gelişti ve seni şampiyon yapmadan basıp gitmedi. Dilekleriniz inanın 15 20 yıl kadar önce benim de diileklerimdi. Daha Ataşehir falan yokken kombine aldım Tanjevic döneminde o gençleri izleyebilmek için. Ve canlı şahidi oldum o sürecin...

Çevrimdışı Damir_Mrsic

• Üye
  • Mrsa
Ynt: Fenerbahçe Beko-Beşiktaş | BSL 17. Hafta
« Yanıtla #662 : 17 Ocak 2021, 15:57:45 »
Fenerbahçe daha önce gençlere yatırım yaptı. Hem dünyanın parası verildi hem de euroleague gibi bir platformda forma şansı. Tanjevic Semih, Oğuz, Ömer Aşık ve Hakan Demirel'e euroleague de forma verdiğinde 22 23 yaşlarında falandı ismi geçenler. Semih'in, Oğuz'un Hakan'ın akıbetleri ortada. Ömer Aşık da kendisine yapılan yatırımın karşılığını vermeden bastı gitti. Enes Kanter ha keza öyle, dünyanın parası verildi. Adam ceza almayı göze alarak gitti üstelik. Obradovic gibi bir koç Ömer Faruk için özel set çizdi karşında bir nba takımı varken. O da bastı gitti. Hülasa iki sonuç bekliyor eğer yerli genç oyunculara yatırım yaparsan. Ya çalışmıyorlar Semih, Oğuz vesaire gibi, F4 yapılan sezondan sonra şutlanıyorlar eğer başındaki adam bu işten anlıyor ise. Ya da çalışıp gelişip kendilerine yapılan yatırıma karşılık vermeden basıp gidiyorlar. Ha bu noktada şu sorulabilir,  bu genellemeler dışında kalan biri çıkamaz mı? Elbette mümkün. Ama yukarıdaki riskleri almaya değmez. Gençlere yatırım yapılmasına ve süre verilmesine karşı değilim ama insan kaynağı Sırbistan olmalı. Bogdanovic sende büyüdü gelişti ve seni şampiyon yapmadan basıp gitmedi. Dilekleriniz inanın 15 20 yıl kadar önce benim de diileklerimdi. Daha Ataşehir falan yokken kombine aldım Tanjevic döneminde o gençleri izleyebilmek için. Ve canlı şahidi oldum o sürecin...

Altına imzamı atacağım bir yorum , aynı düşüncelere sahibim ben de sizin gibi

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #663 : 17 Ocak 2021, 15:58:48 »
DeColo ve Vesely bu hafta içi en çok süre alan iki oyuncu. Yaşları ve sakatlık geçmişleri de dikkate alındığında dinlendirilmeleri en uygun iki oyuncu bunlar bence. Hele son maçtan sonra 48 saat bile geçmemiş durumdayken

Tersini düşünün maçta bir sakatlık geçirseler bu sefer niye oynattın derdik.

Kesinlikle katılıyorum. 20 25 dakikası yok bu işin. 5 dakika bile yeter hele rakiplerin salla parti girişiyorsa. Burada eleştirilmesi gereken Vesely ve Nando'nun neden oynatılmadığı değil, onlar yokken yeterli olabilecek bir kadro yapısının neden oluşturulmadığıdır. Para yok mali durum yok bilmem ne deniliyor, daha dün akşam 3 futbolcu transferi duyuruldu. Mali konulardan anlamam pek ama bir futbolcuya verilen ücretle ta sezon başında iyi bir 1 numara ile iyi bir uzun alınabileceğini tahmin edebiliyorum. Derbiler tabi önemli. Ama bunu yıllardır karşılık olarak bir bok vermeyen futbol şubesi için çatır çatır para harcayan yöneticiler düşünecek. Basketbol şubesi 6 7 yıl haysiyetini ayakta tuttu bu kulübün. Alınabilecek en büyük kupayı alması bir yana formayı zavallı durumuna sokmadı hiç bir zaman. Dibi gördüğümüz zamanlar da dahi hemen ayağa kalkmasını bildi. Basketbol şubesine piç muamelesi yapanlardır sorumlu, Kokoskov değil...

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #664 : 17 Ocak 2021, 16:08:10 »
Blackmoon'u daha önce de yazmıştım, almak lazım, yoksa bir EL takımı kapar yine.

Çevrimdışı hangul

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #665 : 17 Ocak 2021, 16:08:59 »
Hakemler kotu niyetlimi bilemem ama kotu olduklari belliydi. İlk ceyrekte 10 sayi ondeyken yazmistim zaten bunu. Kotu hakem olmanin beraberinde getirdigi sekilde yetersizliklerinin verdigi asiri guven ve besiktasa ivmeyi verdikten sonra numaradan teknik faulle dengeli yonetim gosteriyormus gibi davranmalari mide bulandiriciydi. Ben sadece cocuklar bu kadar emek verdiler, kaliteli bir hakem uclusuyle bu emeklerinin karsiligini alabilirdiler diye uzuldum. Bence ilk ceyrekteki pozisyonlarda itiraz edip gerekirse teknik faul almaliydik. Kokoshkovun yetersiz ve kompleksli hakemlerle basetmeyi ogrenmesi cok onemli. Seyirci olsaydi zaten gerekeni yapardi seyirci olmayinca is Kokoshkov ve yoneticilere dusuyor.

Çevrimdışı ata771

• Üye
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Süper Ligi / 2020-21 Sezonu
« Yanıtla #666 : 17 Ocak 2021, 16:13:43 »
Türk katkısı lazım olası bir final serisinde bizde o çok eksik bir iki hamle yapılsa keşke ligden . Efeste sertaç doğuş falan çıkıp maçı değiştiriyor 2 senedir. Bizden öyle biri hiç çıkmıyor

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #667 : 17 Ocak 2021, 16:14:20 »
Maçın kaybedilmesine Ulanovas Guduriç maç içinde sakatlanmaları,hakemin tek pivot Ahmetide oyundn düşürmesi etkili.4-5 centilmenlik dışı nedir korkunç.
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2021, 16:14:29 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #668 : 17 Ocak 2021, 16:24:05 »
Alperen Sehmus bence gideceği klüp Efes olur.Aynı Voleybolde olduğu biz almayalım diye Ergin Beye bedava verirler.

Seneye Sertaçı almalıyız bravo çok geliştirdi
kendini.

Yine Sikma mutlaka almalıyız.Ve yabusele.Biz Fransız olmuyor diyoruz ama siyahi oyuncu almadık yabusele harika.

Çevrimdışı Av.Asım

• Üye
« Yanıtla #669 : 17 Ocak 2021, 20:00:01 »
Türk katkısı lazım olası bir final serisinde bizde o çok eksik bir iki hamle yapılsa keşke ligden . Efeste sertaç doğuş falan çıkıp maçı değiştiriyor 2 senedir. Bizden öyle biri hiç çıkmıyor

Efes'in Shane Larkin avantajını dengelemek için anca Wilbekin veya Ersan gelmeli. Onlar dışında kim gelirse gelsin mevcut kadroya çok şey katmaz o yüzden EL düşünerek tüm imkanları yabancı uzuna kullanmayı tercih ederim.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #670 : 17 Ocak 2021, 21:40:42 »
Erşan Kartal'ın senelerdir hakemlik yaptığı bir ülkede Alaattin Çakıcı'nın itibar görmesini pek de yadırgamamak gerek.

Ullanovas'ın kafasını patlattılar, faul bile çıkmadı. Üstüne bir de teknik. Hamilton oyun dışı. Ahmet zaten dörtlemişti. Maçı bir taraftan alıp diğer tarafa çevirmenin tanımı olan bir andı.
Aleyhimize verilen sportmenlik dışı faullerin komikliğini saymıyorum bile...

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #671 : 17 Ocak 2021, 21:57:06 »
İstedikleri oldu Karşıyaka önümüze geçti sıralamada.Bence hedef Karşıyakayı şampiyon yapmak Ufuğa kendilerini affetirmek.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #672 : 17 Ocak 2021, 22:00:11 »
İstedikleri oldu Karşıyaka önümüze geçti sıralamada.Bence hedef Karşıyakayı şampiyon yapmak Ufuğa kendilerini affetirmek.
Efes karsiyakayi süpürür. Hatta ortalama 20 sayi fark atamazsaniz karsiyaka sampiyon olacak deseler ortalama 20 sayidan fazla fark atarlar karsiyakaya.

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #673 : 17 Ocak 2021, 22:37:16 »
Ciddi bir uzun alırsak ve Pierre den oyun kurucu olmayacağını idrak edersek şampiyon biz oluruz.
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #674 : 17 Ocak 2021, 22:38:06 »
Pardon Pierre değil Brown yazacaktım
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.