Gönderen Konu: Fenerbahçe / Süper Lig (2020-21 Sezonu)  (Okunma sayısı 304259 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
Ynt: Fenerbahçe / Süper Lig (2020-21 Sezonu)
« Yanıtla #3405 : 13 Mayıs 2021, 01:08:45 »
mevzu 19-20 puan değil ki.oynanan oyundaki fark çok bariz değil miydi?bu dönemde 19 puan toplayan erol bulut gençlere göztepeye kendi evinde yenildi peki aynı şeyi emre fenerbahçesi için diyebilir miyiz? bence diyemeyiz.emre o maçlarda takımın başında olsa ikisini de kazanırdık.e durum böyleyken bu tarz karşılaştırmalar ya da yorumlar saçma bence.

Bu tarz karşılaştırmalar saçma derken, Emre'nin Fenerbahçe'si için o maçları kazanırdı hükmünü nasıl veriyorsun? Emre'nin takımı Malatya ve Alanya deplasmanında puan kaybedip, içerideki en kritik maçı Sivas'a verdi. Bu bağlamda, Erol'un takımı deplasmanda çok başarılıydı, Malatya ve Alanya'yı da banko yenerdi mantığı ortaya çıkar.

Böyle giderse, "Bence Erol Bulut daha başarılıydı" cümlesine şaşırmayacacağım.  :D

İkisi de başarısız oldu demek zor olmasa gerek. Birini yererken, illa bir diğerini göklere çıkarma zorunluğu yok. Emre'nin en azından bir şey oynatmak istediğini ve belli bir şablonu olduğunu söylemiştim. O konuda hakkını yemiyorum. Ancak en kritik maçta Sivas'a içeride böyle bir oyunla kaybediyorsan ve yaptığın hamleler seni maç içinde daha geriye götürüyorsa, bu takımın başındaki hocaya yazar. Emre'ye başarılı demekle, Berat ekonomiyi şahlandırdı demek arasında pek bir fark yok.

Bu maçın kaybedilmesinde teknik ekibin panik havası yaratması var maalesef eğer Emre hata yaptığında daha tecrübeli bir ekip olsaydı bu hatalar olmazdı bence Emre-Volkan-Aurelio çok tecrübesiz bir ekip maalesef birde Emre şunu anlamalı bana göre oynattığı futbolu ve kendisini beğeniyorum fakat Sivas-Alanya gibi takımlara daha kontrollü oynamak şart

Fenerbahçe'nin kurtuluşu, bu tip durumlardan ayağa kalkmayı ve kaldırmayı bilen başarılı komutan Massimiliano Allegri'nin elindedir. Senin gibi sağduyulu bir Genç Fenerbahçeli'nin de hocam için kampanya yapması şart.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #3406 : 13 Mayıs 2021, 01:25:12 »
Bu tarz karşılaştırmalar saçma derken, Emre'nin Fenerbahçe'si için o maçları kazanırdı hükmünü nasıl veriyorsun? Emre'nin takımı Malatya ve Alanya deplasmanında puan kaybedip, içerideki en kritik maçı Sivas'a verdi. Bu bağlamda, Erol'un takımı deplasmanda çok başarılıydı, Malatya ve Alanya'yı da banko yenerdi mantığı ortaya çıkar.
erol’un fenerbahçe’sinin hiçbir maçı kazanacağının garantisi yoktu,her maç bugün ne olacak acaba diye çıkıyorduk.emrede denizli-malatya maçlarını çok hesaba katmıyorum hiçbir şeyi değiştirmediği için ama sivas maçı dışında oynattığı oyun bu ligde kolay-zor bütün maçları kazandırabilecek bi oyun.yani antep-erzurum-kasımpaşa maçlarında oynanan oyunla gençler göztepe maçlarını kazanır mıydık emin değilim deseydim kendimle çelişmiş olurdum.başarılı veya başarısız herhangi bi yorum yapmıyorum ama 0 antrenörlük deneyimiyle şu 9 maçına çok net bi şekilde başarısız demek haksızlık olur.sivas maçındaki değişiklikler dağılması vs de maalesef takımın başına teknik direktör dahi olmayan birini getirirsen doğal sonuç.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #3407 : 13 Mayıs 2021, 01:25:27 »
Fenerbahçe'nin kurtuluşu, bu tip durumlardan ayağa kalkmayı ve kaldırmayı bilen başarılı komutan Massimiliano Allegri'nin elindedir. Senin gibi sağduyulu bir Genç Fenerbahçeli'nin de hocam için kampanya yapması şart.

Allegri beklerken Pirlo gelmesin abi dikkat et :)

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #3408 : 13 Mayıs 2021, 01:29:56 »
İkisi de başarısız oldu demek zor olmasa gerek. Birini yererken, illa bir diğerini göklere çıkarma zorunluğu yok. Emre'nin en azından bir şey oynatmak istediğini ve belli bir şablonu olduğunu söylemiştim. O konuda hakkını yemiyorum. Ancak en kritik maçta Sivas'a içeride böyle bir oyunla kaybediyorsan ve yaptığın hamleler seni maç içinde daha geriye götürüyorsa, bu takımın başındaki hocaya yazar. Emre'ye başarılı demekle, Berat ekonomiyi şahlandırdı demek arasında pek bir fark yok.

Birini yererken, diğerini de yerme zorunluluğu var o halde. Harikalar yaratmasa da, bence gayet iyi iş kotardı zira işi bu noktaya getiren de o. Daha erken gelse, aynı şartlarda durum daha farklı olurdu muhtemelen. İçerideki GS mağlubiyetinden sonraki 7 maçın 4'ünde puan kaybı olmuş. Bu sonucun faturası Emre'ye değil, GS mağlubiyetinden veya en kötü Göztepe mağlubiyetinden sonra değişilik yapmayana çıkar.

Emre Belözoğlu hususunda elmayla armudu karıştırma durumu olduğunu düşünüyorum. Oyunculuğu döneminden kalma antipati, oyunculuktan sonraki kariyerine olan bakış açısını etkiliyor.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #3409 : 13 Mayıs 2021, 01:37:20 »
erol’un fenerbahçe’sinin hiçbir maçı kazanacağının garantisi yoktu,her maç bugün ne olacak acaba diye çıkıyorduk.emrede denizli-malatya maçlarını çok hesaba katmıyorum hiçbir şeyi değiştirmediği için ama sivas maçı dışında oynattığı oyun bu ligde kolay-zor bütün maçları kazandırabilecek bi oyun.yani antep-erzurum-kasımpaşa maçlarında oynanan oyunla gençler göztepe maçlarını kazanır mıydık emin değilim deseydim kendimle çelişmiş olurdum.başarılı veya başarısız herhangi bi yorum yapmıyorum ama 0 antrenörlük deneyimiyle şu 9 maçına çok net bi şekilde başarısız demek haksızlık olur.sivas maçındaki değişiklikler dağılması vs de maalesef takımın başına teknik direktör dahi olmayan birini getirirsen doğal sonuç.

Sevgili Efe kardeşim, zaten genel tabloda benzer şeyler düşünüyoruz. Ancak Ayhan abinin söylediği şeyi biraz daha soğukkanlı düşünmek gerekiyor. Bazen birine duyduğumuz öfke mantığımızı gölgeyebilir. Bunu zaman zaman bende yaşıyorum, sana doğrudan bir suçlama yapmak için söylemiyorum. Ama ortada bir başarı varsa ve bu Emre'ye yazılıyorsa, olası bir başarısızlık da ona yazılır. Bu çok düz bir mantık. Kazanırken (tecrübesinden bahsedilmeyip), kaybederken oraya atıfta bulunmak da çok adaletli olmuyor. Bu kaçan fırsatı sadece tecrübeye bağlamak, tecrübe kazanıyor işte diyerek anahtarı Emre'ye vererek yola devam etmek, önümüzdeki sezon da benzer sorunları beraberinde getirecek.

Fenerbahçe'nin bu saatten sonra tartışmasız üst seviye bir teknik adama ihtiyacı var. Allegri ismini adama aşkımdan dolayı değil, bu travmayı sadece etiketiyle bile ortadan kaldıracağı için söylüyorum.

Allegri beklerken Pirlo gelmesin abi dikkat et :)

Ali Koç vizyonu bunu gerektirir, haklısın..

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #3410 : 13 Mayıs 2021, 01:42:30 »
Fenerbahçe'nin bu saatten sonra tartışmasız üst seviye bir teknik adama ihtiyacı var. Allegri ismini adama aşkımdan dolayı değil, bu travmayı sadece etiketiyle bile ortadan kaldıracağı için söylüyorum.
buna kesinlikle katılıyorum abi.böyle bi adamı getirip tamamen geri çekilip adama bırakacasın her şeyi.çare güçlü başkan falan değil güçlü teknik adam.özellikle de ülkemizde.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #3411 : 13 Mayıs 2021, 01:44:46 »
Birini yererken, diğerini de yerme zorunluluğu var o halde. Harikalar yaratmasa da, bence gayet iyi iş kotardı zira işi bu noktaya getiren de o. Daha erken gelse, aynı şartlarda durum daha farklı olurdu muhtemelen. İçerideki GS mağlubiyetinden sonraki 7 maçın 4'ünde puan kaybı olmuş. Bu sonucun faturası Emre'ye değil, GS mağlubiyetinden veya en kötü Göztepe mağlubiyetinden sonra değişilik yapmayana çıkar.

Öyle bir zorunluluk ya da dayatma yok. Erol Bulut'a övgüler yağdırmadığım içinde içim gayet rahat. Erol'a gerekli eleştirileri yaptık zaten ama memnun olmanız için isterseniz darağacında sallandıralım.

Varsayımlar üzerine Emre'yi aklama çabasınıza karşı bir söylemde bulunmam sizi sinirlendirebilir. Ancak varsayımlar üzerinden gidecek olursak, Erol'un da son virajda toparlama ihtimalini de yok sayamazsınız. O malum mağlubiyetler sonrası GS maçına kadar 9 maçta 8 galibiyet, 1 beraberlik alan da Erol'du. Demek istediğim gayet açık, buradan bir yere varamayız.

Her şartta farklı bir varsayım ortaya çıkar.

Emre Belözoğlu hususunda elmayla armudu karıştırma durumu olduğunu düşünüyorum. Oyunculuğu döneminden kalma antipati, oyunculuktan sonraki kariyerine olan bakış açısını etkiliyor.

Emre'nin ne oyunculuğuna ne kariyerine bir antipatim yok. Adam, bu topraklarda yetişmiş en kariyerleri futbolculardan biri. Futbolculuğuna laf söyleyeni de ciddiye almam zaten. Emre'ye olan antipatinin nedeni gayet açık. Ben sindiremiyorum, sindirene de lafım yok.
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2021, 01:45:32 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #3412 : 13 Mayıs 2021, 02:07:10 »
Kim gelirse gelsin değişmez bu şekilde devam edersek.

Bugün şöyle bir yorum gördüm ve %100 katılıyorum.

https://twitter.com/tirajik/status/1392459066954375169?s=08

biraz çorba olmuş yazı hayat aşure, her şey bir şampiyonluğa bakar o kadar karamsarlığa gerek yok.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #3413 : 13 Mayıs 2021, 02:18:06 »
Fenerbahçe lig üçüncüsü / Antalyaspor kupa şampiyonu
KATILACAĞI KUPA: UEFA Konferans Ligi 3. Turu
• Başlangıç Tarihi: 5-12 Ağustos 2021

Fenerbahçe lig üçüncüsü / Beşiktaş kupa şampiyonu
KATILACAĞI KUPA: UEFA Avrupa Ligi Play Off Turu
• Başlangıç Tarihi: 19-26 Ağustos 2021

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #3414 : 13 Mayıs 2021, 02:26:14 »
Öyle bir zorunluluk ya da dayatma yok. Erol Bulut'a övgüler yağdırmadığım içinde içim gayet rahat. Erol'a gerekli eleştirileri yaptık zaten ama memnun olmanız için isterseniz darağacında sallandıralım.

Varsayımlar üzerine Emre'yi aklama çabasınıza karşı bir söylemde bulunmam sizi sinirlendirebilir. Ancak varsayımlar üzerinden gidecek olursak, Erol'un da son virajda toparlama ihtimalini de yok sayamazsınız. O malum mağlubiyetler sonrası GS maçına kadar 9 maçta 8 galibiyet, 1 beraberlik alan da Erol'du. Demek istediğim gayet açık, buradan bir yere varamayız.

Her şartta farklı bir varsayım ortaya çıkar.

Emre'nin ne oyunculuğuna ne kariyerine bir antipatim yok. Adam, bu topraklarda yetişmiş en kariyerleri futbolculardan biri. Futbolculuğuna laf söyleyeni de ciddiye almam zaten. Emre'ye olan antipatinin nedeni gayet açık. Ben sindiremiyorum, sindirene de lafım yok.

Varsayımlara değil, sonuca bakıyorum ve Erol Bulut'la aynı kefeye koyulacak bir vaziyet göremiyorum. Aynı kefeye koyanların, Gaziantep maçından GS maçına kadarki süreci gösterip "e ama E. Bulut da 9 maçta 8 galibiyet, 1 beraberlik aldı" argümanı oldukça zayıf zira Gaziantep maçı & öncesindeki 6 maçta 4 mağlubiyetlik süreci ve de içerideki GS maçıyla başlayan 8 maçın 5'inde puan kayıpları olan süreci kenara koyup o 9 maçlık periyodu cımbızla çekip öne sürmek oluyor bu.

----

Bu arada, Göktuğhan Argın "Ali Koç yeniden aday olacak. Yeni döneminde radikal ve sert kararlar ile başlanacak. Samandıra patron bir teknik direktöre teslim edilecek. Emre Belözoğlu getirilecek patron isimle tecrübe kazanacak." yazmış.

Başarısız olarak anılmayı kendine yedirememiş olsa gerek. Hakkımızda hayırlısı olsun. Umarım hatalarından ders çıkarır.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #3415 : 13 Mayıs 2021, 02:46:11 »
Ali Koç önce kongrede taraftara hesap vermeli umarım bu başarısızlığın hesabını soran birileri çıkar tüm branşlarda geçerli bu dediğim bu dediğim biraz saçma gelecek ama şampiyonluk garantisi vermiyorsa aday olmasın geçen seçime benzemez. Hadi ilk sene mali tablo bilinmiyordu hamleler istenildiği gibi olmadı diğer 2 senenin hesabını vermeli

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #3416 : 13 Mayıs 2021, 02:47:10 »
biraz çorba olmuş yazı hayat aşure, her şey bir şampiyonluğa bakar o kadar karamsarlığa gerek yok.

+1

"2010’un uzerinden 10 sene gecmis ve yine cift basli yapi ile son mac sampiyonluk veriyorsun." Arkadaşın yaşadığı hayal dünyasında BJK değil, meğer biz öndeymişiz de Sivas'a yenilip liderliği vermişiz. Gerçek olaylara "kafan güzelmiş, güle güle kullan" tespitleri ekleyip laf salatası yapmış, ciddiye almadım ben. Ayrıca, bu travma ağlaklığı da oldukça sinir bozucu. Her sezon kendi içinde gelişen dinamikleri ve olayları var.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #3417 : 13 Mayıs 2021, 03:03:17 »
Fenerbahçe lig üçüncüsü / Antalyaspor kupa şampiyonu
KATILACAĞI KUPA: UEFA Konferans Ligi 3. Turu
• Başlangıç Tarihi: 5-12 Ağustos 2021

Fenerbahçe lig üçüncüsü / Beşiktaş kupa şampiyonu
KATILACAĞI KUPA: UEFA Avrupa Ligi Play Off Turu
• Başlangıç Tarihi: 19-26 Ağustos 2021

Dışarıdaki bürolarda BJK'ye 1,40 verilmiş, yani Karagümrük maçından bile daha yüksek. Kazanamayacaksa da yenilsin bari. Hiç olmazsa, belki 2. olup ŞL playofflara katılırız.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #3418 : 13 Mayıs 2021, 03:10:54 »
Varsayımlara değil, sonuca bakıyorum ve Erol Bulut'la aynı kefeye koyulacak bir vaziyet göremiyorum. Aynı kefeye koyanların, Gaziantep maçından GS maçına kadarki süreci gösterip "e ama E. Bulut da 9 maçta 8 galibiyet, 1 beraberlik aldı" argümanı oldukça zayıf zira Gaziantep maçı & öncesindeki 6 maçta 4 mağlubiyetlik süreci ve de içerideki GS maçıyla başlayan 8 maçın 5'inde puan kayıpları olan süreci kenara koyup o 9 maçlık periyodu cımbızla çekip öne sürmek oluyor bu.

Cımbızla çekip bir şey öne sürdüğüm yok. Emre, şu maçları alırdı, bu maçlarda uçar kaçardı demek varsayımdır. Erol'la son virajda seri yapılabilirdi demek ne kadar varsayımsa, o da o kadar varsayımdır. İçin rahat edecekse eğer, bence Erol'la bir halt yapılmazdı. Konu bu değil, anlatamadım ya da anlamamakta ısrar ediyorsun.

Erol ne kadar başarısız olmuşsa, Emre de o kadar başarısız olmuştur. İçeride Sivas'a böyle maç kaybeden adam başarısızdır. Yensen lidersin, son haftaya en büyük favori olarak giriyorsun. Kaybediyorsan hedef tahtasına da oturursun. Ne güzel dünya valla başarısızlığı tamamen Erol'a ihale et, Sivas maçını görmezden gel, Emre'yi yıkayıp yağlamaya devam et.

Erol'u da ben ya da Ayhan abi getirmedi yalnız. Sportif direktör de biz değildik. En başından sonuna kadar sürecin her hattında Emre'nin de imzası var.
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2021, 03:11:17 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #3419 : 13 Mayıs 2021, 03:28:05 »
Cımbızla çekip bir şey öne sürdüğüm yok. Emre, şu maçları alırdı, bu maçlarda uçar kaçardı demek varsayımdır. Erol'la son virajda seri yapılabilirdi demek ne kadar varsayımsa, o da o kadar varsayımdır. İçin rahat edecekse eğer, bence Erol'la bir halt yapılmazdı. Konu bu değil, anlatamadım ya da anlamamakta ısrar ediyorsun.

Erol ne kadar başarısız olmuşsa, Emre de o kadar başarısız olmuştur. İçeride Sivas'a böyle maç kaybeden adam başarısızdır. Yensen lidersin, son haftaya en büyük favori olarak giriyorsun. Kaybediyorsan hedef tahtasına da oturursun. Ne güzel dünya valla başarısızlığı tamamen Erol'a ihale et, Sivas maçını görmezden gel, Emre'yi yıkayıp yağlamaya devam et.

Erol'u da ben ya da Ayhan abi getirmedi yalnız. Sportif direktör de biz değildik. En başından sonuna kadar sürecin her hattında Emre'nin de imzası var.

Sonuca bakıp değerlendirme yaptım ama halen ısrarla o mesajdan bir cümleyi çekip varsayım vaysayım diye sayıklıyorsun. Basit Türkiye Kupası maçları dahil Erol Bulut'un puan ortalaması 2,00, Emre Belözoğlu'nun puan ortalaması 2,22. Öznel tespitlerle aynı kefeye koymaya çalışsan da, Emre Belözoğlu > Erol Bulut, bunu ben değil veriler söylüyor. Ayrıca, Emre'nin iyi iç çıkardığını söyleyenleri "yıkayıp yağlama" yapmakla ihtam etmen saçma olmuş. Sanki Emre'den bir çıkarımız var. Kaldı ki, dün zaten kaliteli yabancı t. direktör getirilmeli yazdım.