Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2025525 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hmetin

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe / Kadın Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #6225 : 15 Ocak 2018, 18:15:06 »
10 tane oyun kurucu 10 tane de digerlerini alacagız.Elestiriye , acımasızca elestiriye geldi mi hepimiz varız.
Sottana bu seneye kadar Famila da oynamıs,belli bir duzeyde olan gayet iyi bir oyuncu ben faydalı olacagını dusunuyorum.Klup demek ki Plumu gozden cıkarmak istemiyor.Buradan bunu cıkarıyorum.
BLMA da 13s 4a ort. var.Sayı yapar,asist yapar,penetre eder.Gayet kaliteli bir oyuncu...
Pelin,Ayse ve Birselin dalgalı perf. da tatmin etmeyince,Plum da o ısıgı hic vermeyince belli kalitede bir oyuncuya gidilmis.

Ayrıca uzun transferi daha da elzem ve mutlaka hamle gelmeli/gelecektir diye dusunuyorum.Gelmezse hep beraber elestiririz zaten...
Bunun dısında TR de oynayan kaliteli yabancıları bence de ciddi izlemek lazım, Ormanın ABD lileri, Kiah Strokes,Abdel Kader gibi oyuncuları takip edip birini devsirebilmek gercekten onemli umarım olur.

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6226 : 15 Ocak 2018, 18:56:24 »
Sottana fiziği sayesine 1'den 3'e kadar birçok pozisyonda oynar. Takımın en büyük sıkıntılarından birinin kısa savunması olduğu ve bunun için Ayşe Cora'ya muhtaç kalındığını düşünürsek bu konuda da çok rahatlatır takımı. Powers dışında bire biriyle skor üretebilen kısa sıkıntısı da vardı bence, Sottana bu iş için de makul bir isim, aynı zamanda organizasyon kısmına da katkı sağlayacak hücumda. Takımda çok guard var ona katılıyorum ama üst seviye maçlar yaklaştıkça katkı veren oyuncu sayısının da azaldığını görüyoruz. Pelin, Ayşe işin enerji ve mücadele kısmında yeterli olsalar da kalite kısmında çok geri planda kalıyorlar. Dabo ve Plum'ın istikrar sorunu düşünülürse Sottana gibi güvenebileceğimiz bir el şarttı takıma.

Uzun konusunda da Kizer'la anlaştığımız haberleri çok dolandı, o transferde mutlaka sonuca ulaşmak gerekiyor. Tilbe şu an Tuğçe'den bile yetersiz, Vaughn'un hücumda kapasitesi belli, Verameyenka tek başına çırpınıyor da çok ezilmiyoruz Allah'tan. Ama Kizer da gelirse seyretmesi çok keyifli bir takım oluruz, orası kesin.

Çevrimdışı Murat

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #6227 : 16 Ocak 2018, 11:55:27 »
Hakikaten Tilbeye ne oldu. İlaveten  bu FB Gelişim takımında oynamaktan sürantrene mi oldu?

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #6228 : 16 Ocak 2018, 13:26:43 »
Sottana sonrası kizer hamlesi onemli...umaırm ligde de eu oynayan oyuncu olur...bakalım..keske devsirme olsa hatta ama sanmıyorum..gajic sorusuna gelince su an bizim takımda oynarmı bilemiyorum..

gelecek sene icin gercekten yapmamız gereken hamle quanitra, sanders falan olmuyorsa stokes'u devsirmek olmalı...bu islem halledilmeli...

eger basarı gelirse sottana-dabo falan yollanmayabilir yonetim tarafından...butceye baglı...hatta plum bile kalabilir uyum saglarsa...

ama seneye stokes devsirme yapılıp, vaughn/kizer'den bir tanesi tercih edilerek; soyle bir kadro kurulabilir...
gerci ben plum yerine gray isterim...her halukarda ama neyse artık...

sottana-pelin-(birsel)
(gray yada plum)-dabo
powers-ayse
vera-tilbe-tugce
stokes(dev)-(kizer yada vaughn)

bu senenin butcesinin dısına cok cıkmadan sezona bile boyle baslanabilir...belki bir tane de yerli 3 numara iyi gider...melis geri gelse mesela...
bu dedigim mutevazı butcelerle olabilecek is...

esasında bakarsak sezon bası devsirme almamak ve  plum'ın dengesizligi ile vaughn olayında yapılan eu kargasası yuzunden bunlar basımıza geldi.

seneye devsirme hamlesi sezon bitmeden halledilirse daha saglıklı bir yapılanma olur...

ama yonetimin plum noktasına dikkat etmesi laızm...bu kız ne amacla alındı ve bu amac uguruna dogru gelisim gosterdi mi bakmalılar sene sonunda...

Çevrimdışı ertugrul_solomon

• Üye
« Yanıtla #6229 : 18 Ocak 2018, 00:27:13 »
Plum u gondersinler artık olmadi iste. Al eu uzun + dupree ama nerde.

Çevrimdışı ertugrul_solomon

• Üye
« Yanıtla #6230 : 22 Ocak 2018, 00:14:00 »
Aydın Uguz olmaz mı bu takima yaa bu erif iki senedir rezil etti takımı. Kovmuyorlar da.

Sottana-Dabovic iki eu iyi oldu. Bu senede bisey olmaz gibi gözüküyor ama seneye adam akıllı bir antrenör ve kadro olsa keşke.

• Üye
« Yanıtla #6231 : 22 Ocak 2018, 17:02:25 »
yerli olacaksa ben gs'li olasa da ayhan avcı diyorum...
yabancı oalcaksa var alternatifler ama dogru adamı secsinler bir zahmet...

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #6232 : 22 Ocak 2018, 17:54:55 »
Kizer açıklanmış ama takıma 3 hafta sonra katılacakmış.

Çevrimdışı Tugrul

• Üye
« Yanıtla #6233 : 22 Ocak 2018, 19:25:41 »
Kizer hangi statüde oynayacak ?. Mersin maçında trübünde Türk statüsünde lafları dolaşıyordu. Nasıl olacak acaba bu?

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #6234 : 22 Ocak 2018, 20:41:46 »
Kadın bosna milli takımında da oynamış euro 2017'de. Türk sayılmasının hiç bir mantığı yok.
Umarım EU sayılır da kia'yı şutlarız, Plum kalır en azından sene sonuna kadar.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #6235 : 22 Ocak 2018, 23:39:04 »
İçerde kıtadışı dışarda eu

• Üye
« Yanıtla #6236 : 23 Ocak 2018, 09:36:07 »
İçerde kıtadışı dışarda eu

ulan ıcerde eu bile yapamamısız...
ligde plum-vaughn dısarıda kalır bence...

sottana-dabo-powers-vera-kizer den 4 u oynayacak demek ki..

• Üye
« Yanıtla #6237 : 23 Ocak 2018, 09:46:06 »
kizer'da bundan sonra boyle iceride kıtadısı oynamyaa devam edecekse (gelecek sene icin konusuyorum)
su kadro gayet mantıklı duruyor..

abdelkader-pelin-ozge(asena)
sottana-dabo
powers-ayse
vera-tilbe-tugce
jones-stokes(sanders)

yapsınlar su kadroyu dogru koc ile seneye...

mevcut yabancıları koruyup yapılacak 3 hamle var hepi topu...ozge-asena hamledne sayılmaz kolayca alınacak oyuncu...

1 devsirme sanders yada stokes....bence en zor hamle....hemen bu is bitmeli...
1 eu abdelkader..cok rahat alınır..
1 abd li j.jones...cok zorlanılanacak transfer degil kesinlikle bizim ayarımızda takım icin...ozellikle 2 rakipte (rus) ognuwike ve griner varken...

yeni yapılan degisiklik kısaca

birsel - ozge/asena
plum - abdelkader
esra - stokes/sanders
kizer ve vaughn - jones

su anki butceden cok fazla tutmaz...
abdelkader+jones yapamıyorsan gray+xxx(eu) yap...ne bileyim eu'yu gruda yap yada kizer kalsın gene; statusunu tam ayarla hem lig hem el'de eu olsun...

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • Yer: istanbul
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #6238 : 24 Ocak 2018, 10:05:45 »
Zafer Kalaycıoğlu konuşmasında Fenerbahçe'nin iyi transferler yaptığını ve hala transferler yapacağını söyledi.Rakip hocalar bizden daha  çok bilgili.Madem transfer yapacaksın neyi bekliyorsun?Lynetta Kizer en önemli 3 maçtada yok zaten ikisini kaybettik sıra Y.D.Ü.  de Bu kadroylada zor yeneriz.Ayşe,Pelin,Plum,Kia inişli çıkışlı maç grafiklari çok etkiliyor.Özellikle bir Devşirme bile almayı becerememiş bir takımda yabancı kuralına göre Ayşe,Pelin Hatta Esra,Birsel süreklilik kazanmalı.Tuğçe  aynı Polen gibi ilerleme olacağına gerileme oluyor.İlk geldiğinde potayla daha barışıktı üstüne süpriz üçlükleri olurdu.şimdi Kia gibi saç baş yolduruyor.Madem Transfer hala yapılacak bari şu devşirme işinide halletsek .En kötü Devşirme bile hiç olmamasından iyidir.Öyle insanların dediği gibi Fenerbahçe Kadrosunun kadro genişliğine inanmıyorum.Oyuncuların bir maçta tavan bir maçta taban yapıyorsa Hocanın hiçmi suçu yok.Ekrem Memnun ve Zafer kalaycıoğlunun en kötü oyuncuyu bile yıldız yaptığı maçlar seyrettim ama Fırat Okul zaten kendi genç ve yetersiz ki.   

• Üye
« Yanıtla #6239 : 24 Ocak 2018, 10:08:56 »
devsirme almamak bu subenin ayıbıdır 3 yıldır..eger zirveye oynuyorsan ve karsında ydu gibi bir takım varsa almak zorundasın..
su an elinde sanders gibi bir oyuncu olsa cok farklı seyler konusurduk lig icin....