Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2025522 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
Ynt: Fenerbahçe / Kadın Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #6240 : 24 Ocak 2018, 10:40:52 »
ulkedeki enbuyuk problemin yabancı sorunu oldugunu dusunmuyorum kadın basketbolda..en buyuk sorun transfer yanlısları ve oyuncular apara odenmemesinden dolayı oyuncuların kacması...
ilk 5 te 2 yerli olayı mantıklı.3+2 ye karsı degilim..en azından 14*2:28 yerli oynuyor..bunun 4 tanesi devsirme desen 24 eder ki; milli takımicin 2 tane 12 kisilik kadro demek surekli oynayan...devsirmeler haric...bunun ustune en az her tkaımda belli bir duzeyde 1 yerli daha olunca havuz 40'a cıkıyor...

ama 12 lik kadroda  5 yabancı olması bence daha mantıklı eger 14 takımlı ligde 7 takım avrupa'da oynuyorsa...oyuncunun oynamadan kenarda beklemesi (saha dısı) de problem cunku...

en azından bunu soyle dengelersin..basından beri bunu soyluyorum ama bilemiyorum neden yapmıyorlar...

turk devsirmesi olan takımlar devsirmesi ile beraber 12 kisi icinde 4 yabancı + 1 devsirme ile oynayacaklar...(2 eu+2 kıtadısı+1 turk devsirme)
turk devsirmesi olmayan takımlar devsirmesiz olarak 12 kisi icinde 5 yabancı ile oynayacaklar...(3 eu+2 kıtadısı)

boylece takımlar arasındaki dengesizligi kaldırırsın...sade turk devsirmesi olan takım ilk 5'te 3+2 sistemi ile oynarken avantaj saglasın..turk devsirmesi ilk 5 te iken oyuncuyu turk olarak sahaya suruyor olsun...
yani 3 yabancı+1 devsirme +1 yerli olsun...1 yabancı benchte ; diger takımlar 3 yabancı+2 yerli oynasın...2 yabancı benchte....

bu kadar duzenleme yapıp salak sacma, bunu neden yapmazlar bilmiyorum...rekabet artacaktır daha cok bu sekilde..sahada mecbur 2 yerli olacagından zaten sonuc degismeyecek...sadece geriye kalan 7 oyuncudan 1 tanesi daha eu yabancı olacak...

ligdeki devsirme sayısını dusununce; quanitra-nevin-bahar ozturk-melisa can+sanders....bu duzenleme 9-10 yerli oyuncunun 12 dısında kalmasına sebep olacaktır..ama rekabet artacaktı...
esasında belki de daha mantıklı olacakı...en azından kadroyu belli bir sayıya tamamlamak icin dısarıda kalan genc oyuncular bos bos benchte bekleyecegine tkbl de oynardı...cunku zaten hicbir takımda belli bir seviyede 9 kisinin uzerinde iyi oyuncu yok...3 oyuncu genelede genc...en azından o oyunculardan 1 tanesi daha alt ligde oynar kenarda oturacagına...
ayrıca zaten her takımın nerdeyse 5 yabancısı var avrupa'da oynayanların yani...degistirip oynatıyorlar..

ayrıca diger bir nokta ise sene icinde ligde yapacagın transfer sayısına kısıtlama olması..mevcut duzende bu rakam cok fazla...

bu rakamı da 7+1 ile kısıtlamak lazım extra bir durum cıkmadıkca...su an tam sayısyı bilmiyorum ama gelen gidenin haddi hesabı yok resmen...5 yabancın oynayacak ama en fazla 7+1 ile sozlesme imzalayacaksın...2+1 degisiklik hakkın olacak...o gelsin bu gitsin diye diye paralar bosa gidiyor...yanlıs transfer yapan ceremesini ceker eksik yabancı ile oynar der gecersin...sezonu kapatan bir oyuncun olursa doktor raporlu  yada extra bir durumdan dolayı oyuncu gitmek zorunda kalırsa ve magdur olursan +1 tane de onun icin verirsin belki.

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • Yer: istanbul
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #6241 : 24 Ocak 2018, 11:21:43 »
devsirme almamak bu subenin ayıbıdır 3 yıldır..eger zirveye oynuyorsan ve karsında ydu gibi bir takım varsa almak zorundasın..
su an elinde sanders gibi bir oyuncu olsa cok farklı seyler konusurduk lig icin....

Aslında bütün olanların suçu her branşta bulunan sorumluların sırf torpille yada atamayla gelmeleri ve Transfer komitesindeki yetersiz kişiler.İsfendiyar bey bu takımı ne hallere getirdi.Fenerbahçe Doğuştaki Genel Menajer Maurizio Gherardini,Cenk Renda hatta Ömer Onan'ın çok fonksiyonu vardı.Potanın Kraliçeleri en iyi dönemde başlarında Murat Özaydınlı vardı okadroyu hatırlayın Dıana Taurasi,Peny Taylor,Nevriye falan yok yoktu.Şimdiki Transferlere dikkat edin sıradan takımlarda oynayan oyunculara göz dikiyoruz.Kendi oyuncularımıza sahip çıkmıyoruz.Angel gibi Gruda gibi Quigley gibi oyuncularımıza sahip çıkamadığımız gibi tek Devşirmemizi Alt yapıdan pişirdiğimiz oyuncuları Rakiplere hediye ediyoruz.Türkiye Devşirme olan Sanders'i alamamak nasıl fiyaskoysa bu yapılanların hepside Fenerbahçe sorumlularının ayıbıdır.
Tilbe'nin sakatlığına üzüldüm ama bu bile bizim ayıbımızdır.Bir maçta sakatlandı soyunma odasına ağlıyarak gitti.Sonra devreden sonra oynatıldı.Bir maç sonrada aynı omzunda yırtık çıktı.Sağlık heyeti yetersizliğide  söz konusu.
Fırat Okul az seyirciden sikayetçi vallaha bu konuda haklı  Maccabi ve Avendia maçında resmen taraftar sayesinde oyunları kazandılar 

• Üye
« Yanıtla #6242 : 24 Ocak 2018, 11:51:56 »
Aslında bütün olanların suçu her branşta bulunan sorumluların sırf torpille yada atamayla gelmeleri ve Transfer komitesindeki yetersiz kişiler.İsfendiyar bey bu takımı ne hallere getirdi.Fenerbahçe Doğuştaki Genel Menajer Maurizio Gherardini,Cenk Renda hatta Ömer Onan'ın çok fonksiyonu vardı.Potanın Kraliçeleri en iyi dönemde başlarında Murat Özaydınlı vardı okadroyu hatırlayın Dıana Taurasi,Peny Taylor,Nevriye falan yok yoktu.Şimdiki Transferlere dikkat edin sıradan takımlarda oynayan oyunculara göz dikiyoruz.Kendi oyuncularımıza sahip çıkmıyoruz.Angel gibi Gruda gibi Quigley gibi oyuncularımıza sahip çıkamadığımız gibi tek Devşirmemizi Alt yapıdan pişirdiğimiz oyuncuları Rakiplere hediye ediyoruz.Türkiye Devşirme olan Sanders'i alamamak nasıl fiyaskoysa bu yapılanların hepside Fenerbahçe sorumlularının ayıbıdır.
Tilbe'nin sakatlığına üzüldüm ama bu bile bizim ayıbımızdır.Bir maçta sakatlandı soyunma odasına ağlıyarak gitti.Sonra devreden sonra oynatıldı.Bir maç sonrada aynı omzunda yırtık çıktı.Sağlık heyeti yetersizliğide  söz konusu.
Fırat Okul az seyirciden sikayetçi vallaha bu konuda haklı  Maccabi ve Avendia maçında resmen taraftar sayesinde oyunları kazandılar

tilbe'nin durumu ne simdi...kac yerinden ne sakatlıgı var ve ne kadar yok?

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #6243 : 24 Ocak 2018, 12:11:59 »
tilbe'nin durumu ne simdi...kac yerinden ne sakatlıgı var ve ne kadar yok?

Omuz dokularından birinin yırtığı gibi en az 3 hafta

Fırat Okul  Transferler konusunda çok mutlu çok güçlendik diyor. Lynetta Kizer 15 Şubatta oynıyabilecek ikinic yarıya ve kupa maçına yetişecek dedi.
Zafer Kalaycıoğlu'nun yaptığı maç yorumu çok ilginçti.Fenerbahçe güçlendi daha yapacaklar transfere devam edecekler (Birde kimler alınacak onuda söylese :P ),bu maç çok önemli değil,ikimizde Euroleagueyi garantiledik.Önemli olanda buydu.1 veya 3 okadar önemli değil.Gerçi bu sene Euroleaguede deplasmanda henüz yenilmedik demeyide unutmadı.

• Üye
« Yanıtla #6244 : 24 Ocak 2018, 12:14:42 »
Omuz dokularından birinin yırtığı gibi en az 3 hafta

Fırat Okul  Transferler konusunda çok mutlu çok güçlendik diyor. Lynetta Kizer 15 Şubatta oynıyabilecek ikinic yarıya ve kupa maçına yetişecek dedi.
Zafer Kalaycıoğlu'nun yaptığı maç yorumu çok ilginçti.Fenerbahçe güçlendi daha yapacaklar transfere devam edecekler (Birde kimler alınacak onuda söylese :P ),bu maç çok önemli değil,ikimizde Euroleagueyi garantiledik.Önemli olanda buydu.1 veya 3 okadar önemli değil.Gerçi bu sene Euroleaguede deplasmanda henüz yenilmedik demeyide unutmadı.

gecen macta bacagından sakatlanmadı mı ayrıca?

daha ne transfer yapacaksak...bende anlamadım...haa oturup plum yerine daha iyisi gelecekse o ayrı...yada bir devisrme alacaksak...

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #6245 : 24 Ocak 2018, 12:39:54 »
gecen macta bacagından sakatlanmadı mı ayrıca?

daha ne transfer yapacaksak...bende anlamadım...haa oturup plum yerine daha iyisi gelecekse o ayrı...yada bir devsirme alacaksak...

Sabah haberlerinde kendiside Omzum dedi bende ondan kızdım ya Sen maçta ters hareket yada faul sonucu omzundan sakatlanmışın, Oyunu bırakıp ağlıyarak soyunma odasına gitmişin ikinci yarı neden oynarsın.Sonraki maçtada Emar çektirmeden oynattılar.Guiliuano'da maçta sakatlandı hemen çıktı direk Emara gitti ondada yırtık var.Neden bunlar kafalarına göre davranıyor.Bence sonmaçlarda eski kıvamında olmasada  çokda önemli oyuncuydu.Ah  Esra birazcık kendini verse,çalışsa, en azından uzunlara dinlecek zaman verirdi.Fırat Okul'da yük Veremeyanka ve Kia ya biniyordu.35 dakika oynatmak zorunda kalıyorum,birde yol yorgunluğu onlarda hata yapıyorlar,uzun rorasyonumuz arttı artık dinlendire dinlendire oynatacam dedi.
Bakma Zafer Hocaya bence başka transfer yapmazlar.Zaten çok iyi transfer yoksa yapmasınlar daha iyi Ligde zaten oynatamazsın yerli veya Devşirme alacaklarsa süper olur.

• Üye
« Yanıtla #6246 : 24 Ocak 2018, 12:49:22 »
sezon sonu ; hatta mart sonunda yapmalarını gereken ilk is devsirme transferini bitirmek...
sonra dedigim gibi kadroyu kouyup 1 eu 1 abd li ve 1 yerli alıp isi bitirsinler...

Çevrimdışı __lefter__

• Üye
  • Yer: izmir
    • __lefter__
« Yanıtla #6247 : 25 Ocak 2018, 13:32:09 »
Anıl Yılmaz

@beckyanil
 45 sn.45 saniye önce
Daha fazla
FENERBAHÇE!!

Breanna Stewart ile anlaşmaya varıldı, resmi imzaya kaldı.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #6248 : 25 Ocak 2018, 17:43:16 »
Anıl Yılmaz

@beckyanil
 45 sn.45 saniye önce
Daha fazla
FENERBAHÇE!!

Breanna Stewart ile anlaşmaya varıldı, resmi imzaya kaldı.

Doğru ise çok iyi transfer. Muhtemelen Plum yollanır. Ancak yine geliyorum dün söylediğim şeye. 8 yabancı alıp yap boza çevirmek yerine sene başı adam akıllı bir yapılanma ile şimdi çok farklı durumda olurduk. Sürekli takviye yapıyoruz ama başımızdaki koç denen şahıs orada duruyor.

dabovic, sottana, powers, vera, kizer, kia, stewart

powers ve stewart kıta dışı, kia ve kizer (eu), diğerleri avrupalı olur bu durumda.

Ligde nasıl olur?
Stewart banko olur, kizer içeride kıta dışı olacak, oynamayabilir. Bu durumda ligde Vera oynar. Stewart + Powers + Vera + Dabo (yada Sottana)
Yada powers dışarda kalır, Stewart + Kizer + dabo + sottana oynar. Bu durumda da Vera dışarda kalır.

Nereden baksak çorba oluyor lig kadrosu.

Çevrimdışı dwdark

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #6249 : 25 Ocak 2018, 17:54:48 »
Stewart şuan Çin'de oynuyormuş ve takimi ile playoff oynayacakmış.Eger  transfer haberi dogru ise takima şubat ortasında katilir.

Bu haber doğru ise ki doğru gözüküyor.Ne yazık ki Firat Okul takimda kalmıştır :(
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2018, 17:57:06 Gönderen: dwdark »

Çevrimdışı Tugrul

• Üye
« Yanıtla #6250 : 26 Ocak 2018, 11:25:51 »
Stewart 'ı takımı Seattle'da ki maçlarını seyrediyorumda sayılarının çoğu pick&roll'da Sue Bird'ün beslediği sayılar. Bizde bu kadını kim besleyecek?. Bizde bir Vandersloot yok ki??. Eskiden olsa Birsel derdim ama şimdi?
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2018, 15:04:51 Gönderen: Tugrul »

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #6251 : 26 Ocak 2018, 19:10:18 »
Stewert için süper transfer deniyor ama bakalım nasıl oynatacağız

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #6252 : 27 Ocak 2018, 22:09:00 »
Ahahaha belki hala kesin değil ama Breanna Stewart gibi bir oyuncu ile anlaşıldığı söyleniyor ama bu sene başından bu yana 135 defa kadro yazan Vanguards of FB tek yorum yapmadı. Bir garip durum :D

• Üye
« Yanıtla #6253 : 28 Ocak 2018, 00:06:36 »
Çünkü artık bende bunların ne yaptığını anlayamıyorum...
Yazık abicim paralara..sene başında yapacakları işleri sezon ortası yapıp duruyor bunlar..
Kardeşim sene başında Kia ve plum yerine sottana ve Stewart alıp, takımı şimdi kizer ile takviye etsen hadi diyeceğim....vallaha Deliricem..

Ama bunu hep söylüyorum...bu kadro dengesizliginin yarışı beceriksizlik ten, diğer yarısı ise devşirme almamaktan..

Kadro bu kadar geniş hale geldi ama hala lig için eksik...çünkü devsirmen olnali...

Zaten statü ile ilgili fikrimi de yazdım..bu işin düzelmesi ve her takıma hakkaniyet li olması için..4+1(devsime) ve 5 yabancı sistemi gelmeli....

Saha içinde 3 yabancı 2 yerli devam etsin gene...başka bir yerde bununla ilgili yazmıştım detaylı...

Bu arada İstanbul'da olduğumdan yazamadım..başka bir şeyden değil...cepten yazmak zor oluyor foruma...

Plum in gideceğini düşünüyorum cunku kitadisi direkt her yerde....ama vaughn i bilmiyorum...ama bence bu 2 oyuncu birden gidip Stewart+eu kısa gelmeli...
Ama kısa almayıp vaughn u tutabilirler.

Birsel-pelin
Dabo-sottana
Powers-ayse-tugce
Stewart-vera-tilbe
Kizer-xxx(vaughn)-esra

Muhtemelen vaughn u bırakacaklar kadroda..plum i yollayacaklar...

Ama.bu kısa rotasyonu yetecek mi Birsel bu halde iken bilmiyorum....

İşte hep diyorum sene başında devşirme olsa şimdi vaughn olmaz gider koşa alırsın..hem lig kadronda dengeli olurdu...nevin bile yeterdi..

Şimdi lig kadrosu..

Birsel-pelin
Dabo-ayse
Powers-tugce
Stewart-tilbe
Vera-esra

Olacak...kizer(Vera)----sottana(dabo) arasında seçim yapacağız her maç...vaughn dışarıda kalacak..
Ama diyorum devsirmen olsa çok farklı rotasyonla oynardin...

Seneye yapılması gereken belli....
Önce devşirme...
sonra 1 veya 2 yerli takviyesi(Birsel bırakırsa 2)
En son yabancı hamleleri ..devşirme kalitesi ve pozisyonuna gore...1 eu (kizer a göre) ve 1 kitadisi(Stewart a göre)

Dabo-sottana-vera ve powers i tutabiliriz...

• Üye
« Yanıtla #6254 : 28 Ocak 2018, 00:12:36 »
Bu arada Stewart i çok sağlıklı olmasa da parker gibi 3 olarak kullanma durumumuz olabilir...
Bu durumda powers 2 gibi oynayabilir..yani su rotasyonu görürsek sasmayalim
Birsel-powers-stewart-tilbe-kizer...
Kenardan pelin-ayse-vera destekli...+Tuğçe ve Esra...
Yada birsel-ayse-stewart-vera-kizer
Kenardan pelin-powers-tilbe destekli...+Tuğçe ve esra