Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Voleybol CEV CL  (Okunma sayısı 49587 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ertuğrul

• Üye
  • Yer: istanbul
Ynt: Fenerbahçe | Kadın Voleybol CEV CL
« Yanıtla #900 : 20 Mart 2024, 01:27:28 »
Bıktım artık, her sene aynı hikaye. Hastalık gibi bir şey. Buraya gelince ne oluyorsa artık. Sinir hastası ettiler. Tek teselli vakıfbank olmaması. Onlara kaybetmek çok daha büyük acı veriyor.

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #901 : 20 Mart 2024, 05:12:22 »
Mükemmel manşet:
FBO:%28 Milano:%12

Arina, Melisa ve Meliha’ nın yaptığı hücum sırası ile 39, 55 ve 5!
Eeee hani manşet alınca işler düzelecekti?

Bu işin olmasının iki yolu vardı ya Ana form tutturulup oynayacaktı yada Meliha daha çok top alıp onlarıda öldürecekti ikiside olmadı bunu tüm dünya biliyordu ama bi bizim hoca mı bilmiyordu benim aklım almıyor, bir insan neden hiç bir şey denemez anlamıyorum Stysiak’ın smaçör geçmişi var hem kulüp hem mtda şunu bile denemedi en azından kız iyi blok yapıyor fizik getiriyor sana ne kayıp ederdin ki taraftarın tüm branşlardaki hocalara genel eleştirisi bundan İsmail Kartal da Lavarani de bir şeyler denemiyor Santarelli ise Eczacı karşısında kıçını yırttı. Milano hocası Cazaux çıkardı cepten

Çevrimdışı altann

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Fenerbehçe Spor klübü
« Yanıtla #902 : 20 Mart 2024, 10:30:40 »
Hoca büyük takım hocası değil.Takımda ileri  giden oyuncu yok.
Melihanın durumu ortada.
Rus ortayı maçlarda çok az oynattı sonra mecburen oynattı gördük.
Mesela aslı iki maçta 8 sette 1 blok yapmış.Fetisova 4 blok yapmış.
Crististina maçlarda hiç hazır değildi çünkü hoca meliha il oynamayı düşündüğü için maalesef B planı düşünmemiş.

Drça kritik yerlerde her iki maçta da yanlış pas tercihleri yaptı.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #903 : 20 Mart 2024, 10:53:25 »
Bu işin olmasının iki yolu vardı ya Ana form tutturulup oynayacaktı yada Meliha daha çok top alıp onlarıda öldürecekti ikiside olmadı bunu tüm dünya biliyordu ama bi bizim hoca mı bilmiyordu benim aklım almıyor, bir insan neden hiç bir şey denemez anlamıyorum Stysiak’ın smaçör geçmişi var hem kulüp hem mtda şunu bile denemedi en azından kız iyi blok yapıyor fizik getiriyor sana ne kayıp ederdin ki taraftarın tüm branşlardaki hocalara genel eleştirisi bundan İsmail Kartal da Lavarani de bir şeyler denemiyor Santarelli ise Eczacı karşısında kıçını yırttı. Milano hocası Cazaux çıkardı cepten
Sevgili kardeşim meliha'nin kapasitesi belli. Bu kız ligde Sarıyere top öldürebilir ama sampiyonlar ligi yari finalinde milanoya karşı bocalar ki karşısında egonu var. İlk maçta meliha üzerinden 17 sayi almışlar. Neredeyse 1 set. Yani bunu hocanin görmemesi tam bir fiyasko. Rus ve brezilya milli oyuncular var takımda, adam tüm sezon kenarda oturtuyor. Ikinci maç yine meliha sahada. Aldigi manşet de ortada ki hadi manşet için oynuyor diyelim o da yok. Blok yok hiç bir şey yok. Melihaya kızmıyorum ki kızı yeni tanımadık. Meliha bu. Bu kadar. Dediğin gibi stysiaki da hiç düşünmedi.

Vargas milli takımda dünyanın en iyisi gibi oynadı ama bizde tek maç 8 blok yedi, set sayisinda blok yiyor, en kritik yerde dışarı atiyor. 2-3 sene öncesinin blok yeme rekortmeni acemi vargas geri dönmüş sanki. En kritik yerde topu verdiğimizde sayi asla diyemedim dün ama mili takımda öyle bizde böyle olmasının nedeni nedir. Şimdi sakatlik,  pasor vs diyenler olabilir ki milli takımda da dünyaca ünlü pasorlerle falan oynamadi bu kız. Tek nedeni yine santarelli ile lavarini farkına geliyor. Kimi sahada maçı yaşıyor neredeyse saha içine kadar giriyor diğeri bildigin odun gibi izliyor maçı. Sahada takimi costuracak bir eda da yok. Olmayınca takım düşünce düşüyor.

Bir sene daha gitti. Hep aynı şekilde gidiyor ama bizim bir türlü şu hocalardan yana şansımız tutmuyor.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #904 : 20 Mart 2024, 12:53:06 »
Ana konusunda koçu fazla eleştiremem. İzlediğim maçlarda Ana gerçekten çok kötüydü. Kız doğru düzgün manşet alamazken ısrarla oyunda tutmaya devam etti. Hatta ben dahil birçok kişi bu duruma tepki gösterdik. Meliha'ya gelince tamam hücum konusunda büyük zaafı var ama manşetlerde en azından Ana'dan iyiydi. Hal böyle olunca ister istemez birçok maçta ve bu maçta Meliha'ya süre vermek zorunda kaldı.

Ha bunun yanında koç oyunu okuma, oyuncuları hazırlama, gerekli müdahaleleri yapmakta yetersizdir o konuda yorum yapamam. Zira o kadar detaylı teknik bilgim yok. Ben sadece oyun içerisinde oyuncuların günlük performansı ile ilgili izlenimlerimi belirtiyorum.

Benim gördüğüm kadarı ile; Şimdiki Arina'nın 15 yaşındaki Arina'ya göre çok gelişmiş bir hali yok. Keza Vargas. Milli takımdaki Vargas ile şimdiki Vargas'ın uzaktan yakından alakası yok. Büyük ihtimal bu olumsuzluk da yaşamış olduğu uzun sakatlık ile ilgili.

Benim gördüğüm kadarı ile şu anda Avrupa da en elit oyuncular; Egonu, Haak ve Boskoviç.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #905 : 20 Mart 2024, 12:55:47 »
Sevgili kardeşim meliha'nin kapasitesi belli. Bu kız ligde Sarıyere top öldürebilir ama sampiyonlar ligi yari finalinde milanoya karşı bocalar ki karşısında egonu var. İlk maçta meliha üzerinden 17 sayi almışlar. Neredeyse 1 set. Yani bunu hocanin görmemesi tam bir fiyasko. Rus ve brezilya milli oyuncular var takımda, adam tüm sezon kenarda oturtuyor. Ikinci maç yine meliha sahada. Aldigi manşet de ortada ki hadi manşet için oynuyor diyelim o da yok. Blok yok hiç bir şey yok. Melihaya kızmıyorum ki kızı yeni tanımadık. Meliha bu. Bu kadar. Dediğin gibi stysiaki da hiç düşünmedi.

Vargas milli takımda dünyanın en iyisi gibi oynadı ama bizde tek maç 8 blok yedi, set sayisinda blok yiyor, en kritik yerde dışarı atiyor. 2-3 sene öncesinin blok yeme rekortmeni acemi vargas geri dönmüş sanki. En kritik yerde topu verdiğimizde sayi asla diyemedim dün ama mili takımda öyle bizde böyle olmasının nedeni nedir. Şimdi sakatlik,  pasor vs diyenler olabilir ki milli takımda da dünyaca ünlü pasorlerle falan oynamadi bu kız. Tek nedeni yine santarelli ile lavarini farkına geliyor. Kimi sahada maçı yaşıyor neredeyse saha içine kadar giriyor diğeri bildigin odun gibi izliyor maçı. Sahada takimi costuracak bir eda da yok. Olmayınca takım düşünce düşüyor.

Bir sene daha gitti. Hep aynı şekilde gidiyor ama bizim bir türlü şu hocalardan yana şansımız tutmuyor.
Abi ben senle aynı fikirdeyim zaten sen detaylandırmışsın burada suç Meliha’nın değil bu yüzden ben hocaya yükleniyorum kızın kapasitesi belli bugün çıkmadı piyasaya turuda zaten ilk maçta kaybettik.
Meliha sahada olduğu an rakip Arinayı yıpratıyor servisle herkesin malumu Meliha’ya da pas gitmeyeceğini bildiklerinden Vargas’a çok iyi yardım getirdiler ilk maç Egonu falan baya alan kapattı. Hoca bu maç neyi değiştirdi ilk maça göre hiç bir şeyi değiştirmeyip arayış içinde de olmadı benim isyanım ona sende aynı ruhsuzluktan şikayet ediyorsun seneye bir şeyler değişir mi göreceğiz Vakıf falan bu haldeyken keşke fırsatı değerlendirseydik

« Son Düzenleme: 20 Mart 2024, 13:01:07 Gönderen: Samet_GFB »

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #906 : 20 Mart 2024, 14:43:29 »
Son 3 yılda da şampiyonlar liginde 3 kez altın seti vererek elendik.

Bu durum hakikaten bayan basketteki 3 yıl üst üste kaybedilen euroleague trajedisine yaklaştı.

2022 11-15 (Vakıfa karşı 2.maçı 3-0 alıp sahamızda altı seti verdik)
2023 12-15 (Vakıfa karşı 2.maçı 3-0 kaybedip sahamızda altın seti verdik)
2024 11-15 (Milanoya karşı 2.maçı 3-1 kazanıp sahamızda altın seti verdik)

Sonuç olarak ikinci maçı kazansak da kaybetsek te altın seti kesin veriyoruz. Ayrıca 3 yıl üst üste 3 altın setin üçünü de sahasında dolu salonda oynayıp kaybeden başka bir takım yoktur dünyada.
« Son Düzenleme: 20 Mart 2024, 14:43:49 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #907 : 20 Mart 2024, 14:46:37 »
Evet 3 yıl üst üste olacak.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #908 : 20 Mart 2024, 14:50:01 »
Milano x Fenerbahçe Yarı Final Serisi

Folie 14 blok
Diğer Milanolular 11 blok
Fenerbahçe 9 blok

Bir diğer felaket ötesi istatistik daha.

Aslıyı yerli olarak severim ama sadece ligde oynamalı bu kız. Böylesi maçlarda olmuyor. Sene başı Danesi deniyordu o da gelmedi.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #909 : 20 Mart 2024, 15:05:04 »
Buda ortaların yetersizliğini gösteriyor.Hadi tutamıyorsun fena blokçu olmayan Magdelanayı oynat fena değil blokları.Ve yine olmadı yumuşat.Blok tutmak az sezgi işidir.
« Son Düzenleme: 20 Mart 2024, 15:08:17 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #910 : 20 Mart 2024, 15:35:24 »
Bu iki maçı mı kapsıyor yoksa sadece dünkü maç mı.25 kadınlar maçı için çok yüksek.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #911 : 20 Mart 2024, 20:54:06 »
Imoco çok.agir bastı. Bu takimi dünya yüzeyinde yenebilecek tek takım biziz. Bunu iddia ediyorum ama işte başımızdaki İtalyan buna engel oldu.

Çevrimdışı Murat

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #912 : 21 Mart 2024, 01:17:10 »
Sezon başındaki bir kaç maç sonucunda ben kaygılarımı dile getirmiştim. keşke yanılmış olsaydım.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #913 : 21 Mart 2024, 01:23:03 »
Kabul edelim İtalyanlar tekrar üstünlük kurdular.Beklenen finaldi bu.Dudak bükülen Egonu belki şampiyon yapacak.Egonuyu ilk keşfeden İlhan Bey.Dünya yıldızı kadın.
« Son Düzenleme: 21 Mart 2024, 01:24:27 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #914 : 21 Mart 2024, 14:08:19 »
Egonu'nun oynadığı takımlar son 5 sezon super finallerde yer almış. Egonu 3'ünde şampiyon olmuş. Sadece 2 yıl önce Vakıf'a kaybetmişlerdi. Novara, Vakıf ve Imoco ile şampiyon olan Egonu Milano ile de olursa 4 farklı takımla şampiyon olmuş olacak

Buradan çıkan sonuç Egonu varsa takımında Super Finaller'de yerin hazır demektir.