Gönderen Konu: 7.kez Şampiyon Fenerbahçe Opet !!!  (Okunma sayısı 76483 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
Ynt: Fenerbahçe / Kadın Voleybol Lig Maçları (2021-22 Sezonu)
« Yanıtla #585 : 13 Mayıs 2022, 12:49:14 »
Beğenmeyen izlemesin kısaca… Katılıyorum.

Aslında sorun burada bir kaç arkadaşın yazdıkları da değil… Şu anda bir çok sosyal medya platformunda futbol dışındaki şubelerin küçülmesine yönelik yoğun bir atak var… Bunu kızlarımızın Vakıfbank’a 2-0 öndeyken verdikleri dördüncü maç tetikledi maalesef. Ali Koç çoğu zaman yaptığı gibi, rüzgarın esiş yönüne göre pozisyon alırsa vay halimize…

"Fenerbahçe'de şampiyonluk dışında hiçbir derece başarı değildir" mavalına son vermek gerekiyor artık. Böyle bir dünya kalmadı artık. Bu söylem artık ne spor dünyasındaki gerçeklerle uyuşuyor ne de ülkemizdeki siyaset merkezli spor atmosferi ile. Bir milletin başına gelebilecek en kötü şey otosansürün içselleştirilmesi, bir camianın başına gelebilecek en kötü şey ise loser ibaresinin içselleştirilmesidir. Biz loser falan değiliz, sabaha kadar tartışırım. Bunca badireyi atlatıp hala ayakta duran kulübe loser demek hakarettir. Ülkenin ekonomik durumu ortadayken yok şu kadar harcayalım, kulübün başına gelenler ortadayken yorulmayalım falan gibi yorumlar kolaycılık. Biraz da Aziz Yıldırım'ın (hem kulüp genelindeki başarı anlamında pozitif hem de taraftarı müşteri profiline çevirdiği bağlamda negatif) getirdiği nokta ile ilgili seyirci beklentisi. Ben erkek takımı Caferağa'da ilk yerel şampiyonluğunu kazandığında hüngür hüngür ağlamıştım.  Taraftar yorulur, müşteri zihniyeti yorulmak istemez. Bizim dönem gibi maçlara 5-6 saat önce girsinler falan demiyorum ama hiçbir şeyi beğenmemeyi de kabul edemiyorum. Oturup elinde telefonla twitter dan ahkam kesmek ne kadar taraftarlık tartışırım. İnsanlar sadece kendi egolarını okşuyorlar. Yorulmadan, gerektiğinde ağlamadan üzülmeden taraftarlık mı olur. Yahu Real Madrid taraftarı bile acı çekti bu dünyada Barcelona'nın dominant olduğu yıllarda, biz mi çekmiycez. Verem psikolojisine karşıyım ama müşteri profilindeki taraftar psikolojisini de kabul edemiyorum. 3 temmuz operasyonundan önce her branşta şampiyon olmuştuk. Uzun yıllar da böyle gidecekti. Olmadı. Bunlar çok çabuk unutuluyor. Tekrar o seviyelere gelmek için uzun soluklu ve sabır gerektiren organizasyonlara ihtiyacımız var. Şampiyon ol ya da olama sürekli kafaya oynamak ne zamandan beri loserlık oldu anlamadım gitti. Bize loser diyen kulüplerin şubeleri yerde sürünüyor, biz bu adamların söylemlerine çanak tutuyoruz...

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • İnadına Fener
« Yanıtla #586 : 13 Mayıs 2022, 13:17:12 »
"Fenerbahçe'de şampiyonluk dışında hiçbir derece başarı değildir" mavalına son vermek gerekiyor artık. Böyle bir dünya kalmadı artık. Bu söylem artık ne spor dünyasındaki gerçeklerle uyuşuyor ne de ülkemizdeki siyaset merkezli spor atmosferi ile. Bir milletin başına gelebilecek en kötü şey otosansürün içselleştirilmesi, bir camianın başına gelebilecek en kötü şey ise loser ibaresinin içselleştirilmesidir. Biz loser falan değiliz, sabaha kadar tartışırım. Bunca badireyi atlatıp hala ayakta duran kulübe loser demek hakarettir. Ülkenin ekonomik durumu ortadayken yok şu kadar harcayalım, kulübün başına gelenler ortadayken yorulmayalım falan gibi yorumlar kolaycılık. Biraz da Aziz Yıldırım'ın (hem kulüp genelindeki başarı anlamında pozitif hem de taraftarı müşteri profiline çevirdiği bağlamda negatif) getirdiği nokta ile ilgili seyirci beklentisi. Ben erkek takımı Caferağa'da ilk yerel şampiyonluğunu kazandığında hüngür hüngür ağlamıştım.  Taraftar yorulur, müşteri zihniyeti yorulmak istemez. Bizim dönem gibi maçlara 5-6 saat önce girsinler falan demiyorum ama hiçbir şeyi beğenmemeyi de kabul edemiyorum. Oturup elinde telefonla twitter dan ahkam kesmek ne kadar taraftarlık tartışırım. İnsanlar sadece kendi egolarını okşuyorlar. Yorulmadan, gerektiğinde ağlamadan üzülmeden taraftarlık mı olur. Yahu Real Madrid taraftarı bile acı çekti bu dünyada Barcelona'nın dominant olduğu yıllarda, biz mi çekmiycez. Verem psikolojisine karşıyım ama müşteri profilindeki taraftar psikolojisini de kabul edemiyorum. 3 temmuz operasyonundan önce her branşta şampiyon olmuştuk. Uzun yıllar da böyle gidecekti. Olmadı. Bunlar çok çabuk unutuluyor. Tekrar o seviyelere gelmek için uzun soluklu ve sabır gerektiren organizasyonlara ihtiyacımız var. Şampiyon ol ya da olama sürekli kafaya oynamak ne zamandan beri loserlık oldu anlamadım gitti. Bize loser diyen kulüplerin şubeleri yerde sürünüyor, biz bu adamların söylemlerine çanak tutuyoruz...
Dostum cefa çekmek istemiyor taraftar anladığım kadarıyla. 90’lı yılların başında BJK’den her maç üç-dört yiyeceğimiz garantiyken bile maçı izleyebilmek için her türlü fedakarlığı gösterirdik. Benim de bakış açım bu. Yaklaşımım bu… Naiflik olarak değerlendirilecekse canı sağolsun onu diyenlerin.

Kulüp ile yöneticileri birbirine karıştırmamak lazım. Çok kötü yönetiliyoruz. Bu yönetimden kurtulmak asıl olan…

Diğer yandan da Manchester United’ın kaç yıldır şampiyon olamıyoruz diye futbolda küçülelim demesi gibi bir şey bu söylenenler. Biz onlar gibi değiliz mazeretine de katılmıyorum. Ol işte… Neyin eksik  :P :P Olamıyorsan da kendi rasyonel düzenini yarat. İflah olmaz bir irrasyonalite…

Neyse çok uzadı bu konu, meram anlaşılmıştır sanırım…

Tüm Fener’li dostlara selam olsun…

Çevrimdışı furkan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #587 : 13 Mayıs 2022, 13:39:37 »
Twitter yeni yetme, garip taraftar dolu da, benim mentalitem basittir şahsen: Ya bir işi düzgün yapacaksın ya da hiç yapmayacaksın. Benim şubelerden beklentim de bu. 3 milyon harcama, 4 harca, tüm kupaları topla. Yapamayacaksan, her yerde ikinci olacak takımlar kurmaya devam edeceksen 3 harcama, 1 harca, beşinci ol. Ne beni yor ne de kendini.

Şuna ne dersin: 3 harcanırken 1.5 harca, yine 2.ol, 1.5 ile de ikinci oluyorum diye övün :)

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #588 : 13 Mayıs 2022, 14:08:55 »
Şuna ne dersin: 3 harcanırken 1.5 harca, yine 2.ol, 1.5 ile de ikinci oluyorum diye övün :)

O zaman sonraki sene 1 harcarız, üçüncü olana kadar devam  8)

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #589 : 31 Ekim 2022, 14:05:46 »
Çarşamba 17:30 eczacı maçı ile yeni sezon başlıyor. Üst üste ikinci zorlu rakiple oynayacağız. İkinci bir test maçı olacak bizim için. Geçen sene çok rahat yeniyorduk bunları. Bakalım yeni sezon ve yeni transferler takımlara ne getirecek.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #590 : 31 Ekim 2022, 17:16:08 »
Neden hafta ici neden iş saati nedeni beli.Bu yıl çok güçlüler Vakıf ile aralarında olur yarış.Iyi bari ısınmadan kupa aldık.Fabrste var zor işimiz. Neden ilk hafta ayrıca.
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2022, 17:16:50 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #591 : 31 Ekim 2022, 17:35:29 »
Biz voleybol ülkesiymişiz.Ligin marka maçları bunlar tabi umurlarında değil sözkonusu Fenerbahçe olunca hiçbirinin.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #592 : 01 Kasım 2022, 16:25:36 »
Iyi ki baktık.Biletler bitmiş görünüyor bu mümkün mü bence değil.Neyse.Guruplara dağıtmış başkan net.19 Kaf kaf de dolmuyor bu bitmiş.Neyse güzel ara ara bakayım.Eczaxiya alalım dedim.Orda dolu.Kariyer yapmak için maça gelen tipler.Tigersmis.
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2022, 16:26:19 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #593 : 01 Kasım 2022, 17:10:35 »
Blok acmıslar sanirim aldım digital.Ozledik Voleybolde nefis dal..😃
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2022, 17:11:08 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #594 : 02 Kasım 2022, 10:40:52 »
Gizem Eda Fedo Lazareva Macris Meliha.Meliha drgistir Meryem.Eda değiştir Asli.Yabancida aksama olursa Cristinaa çok dar

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #595 : 02 Kasım 2022, 10:41:35 »
Seneye Kübra ve Tuğba Palazoglunu katmalıyız kadroya.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #596 : 02 Kasım 2022, 15:14:38 »
Seneye Kübra ve Tuğba Palazoglunu katmalıyız kadroya.
Pota altına da Serap Yücesir olabilir.
Kübra hangi Kübra?

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #597 : 02 Kasım 2022, 16:32:52 »
Akman Kübra.Zehra denen burnu büyük reklamasyon yedi kızın basını.Ben beğeniyorum.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #598 : 02 Kasım 2022, 16:35:18 »
Tuğba yedekten gelip bizi yakan oyuncu.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #599 : 02 Kasım 2022, 16:58:44 »
Soyadı Senoğlu olacaktı simdi aklıma geldi.