Gönderen Konu: Fenerbahçe | Bitci Türkiye Kupası (2021-22 Sezonu)  (Okunma sayısı 14968 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
Ynt: Fenerbahçe Beko-Anadolu Efes | Bitci Türkiye Kupası Finali
« Yanıtla #345 : 21 Şubat 2022, 00:56:31 »
Seneye Pascualı koç olarak başa getirmeliyiz.Efese üstünlük kurmak için.

Çevrimiçi bothersome man

• Üye
« Yanıtla #346 : 21 Şubat 2022, 01:36:07 »
Renktaş yukarıda da paylaştım daha öncesini, o dediğinizi yaptık zaten 2007-2017 arası. Adamlar uzan vadeli bir planla iyi bir kadro ve takım kimyası kurdular. Hedefleri de doğrudan bizdik. Aynı şeyi bizim yapmamız gerekiyor. Kadromuz kötü değil. Gittikçe de birbirini daha iyi tanıyor. Bu sene nasıl biter bilmiyorum ama silbaştan yapmadan yerinde 2 takviye ile önümüzdeki 3-4 yılın devamlılığı sağlanabilir...

Zaten bu bütçeyle mevcut kadroda silbaştan yapmak tam aptal işi olur, hem kalite hem karakter bakımından bu kadrodan iyisini kurmak imkansıza yakın gibi. Evet, 2-3 nokta atışı makyaj hamlesi ile her açıdan optimum seviyeye ulaşmış olacaktır bu takım.

Aslında tam da savunmacı kimliğin inşası gerekiyordu Efes'e karşı kazanma şansını maksimize etmek için, nitekim yapılan da bu ama (hem bugün için hem de genel olarak söylüyorum) biz öyle şanssız bir kulübüz ki uzun zamandır takımın en gözde iki oyuncusundan yoksun olmanın yanı sıra en iyi iki savunmacı kısamızdan biri hastalığı tam üzerinden atamadan final maçına çıkıyor (iyi de oynayamıyor), diğeriyse tam bu maç öncesi uzun süreli sakatlık yaşıyor.

Dolayısıyla biz bugün sezon genelinde ortaya koyduğumuz o kimliği parkeye yansıtabildik mi? Bence hayır. Her zamanki inancımızla, pes etmememizle maça yeterince asıldık mı? Cevabım yine hayır. Rakibin üstünlüğünü kabullenişlikle dolu alelade bir basketbol oynadık, maç bitince de sakince evlerimize dağıldık. Hal böyle olunca kaybetmek pek de beklenmeyen bir sonuç değil aslında, şaşırmamak gerekir elbette.

Ama kafaları yerden kaldırıp sert basketbola, takım halinde savaşmaya devam etmeliyiz. O bakımdan doğru yoldayız. Bu, Efes gibi ekstra yetenekli oyuncuları olan kadroları alt etmenin ilk şartı. Bunun yanı sıra hücumda da kendi kalitemizi belli bir seviyede yansıtabilmeli ve birazcık da şans olmalı yanımızda, tabii hakemler de menfi olarak bariz etki etmemeliler maça.

Bir kere olsun tam kadro iken karşılaşalım şunlarla. Real'i Milano'yu neye uğradığını şaşırtan, nefes aldırmayan takım halinde sert savunma bunlara da bir çarpsa neler olur merak ediyorum.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #347 : 21 Şubat 2022, 21:42:18 »
Resim ekleyemediğimden troll yada Galatasaraylı falan sanıyor bazı değerli üyeler ondan sordum.
bak bak lafa bak

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #348 : 21 Şubat 2022, 21:55:52 »
Lancelot ben Fenerbahçeliyim.1980'li yılların ortasından itibaren o zaman Avrupa yakasındaydık 3 kez vasıta değiştirip maçlara gittim deplasmanlar dahil.Sonra salonlar başta spor sergi.

Burda gelip oraya gittim buraya gittim demiyorum gerek yok burdaki çoğu renkdaş öyle.

Fotoğraf eklemeyi twıtter bile yapamıyorum tek beceremediğim şey.

« Son Düzenleme: 21 Şubat 2022, 21:56:26 Gönderen: Tom Hanks »