Gönderen Konu: Nigel 50 Hayes-Davis  (Okunma sayısı 7982 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
Nigel 50 Hayes-Davis
« : 22 Temmuz 2022, 16:13:10 »
Hayırlı olsun.

Nigel Hayes-Davis kimdir?

16 Aralık 1994 tarihinde Westerville, Ohio’da dünyaya gelen Birleşik Amerikalı forvet, kolej kariyerinde Wisconsin forması giydi. Nigel Hayes-Davis, Wisconsin’den mezun olduğu sezon olan 2016-17’de 14.0 sayı, 6.6 ribaund, 2.7 asist ortalamaları tutturdu.

2017 yazında New York Knicks ile NBA Summer League tecrübesi yaşayan Nigel Hayes-Davis, aynı sezonda NBA takımlarından New York Knicks, Los Angeles Lakers, Toronto Raptors ve Sacramento Kings ile kısa süreli sözleşmeler yapsa da en ciddi forma şansını G-League ekiplerinden Westchester Knicks ile yakaladı.

Nigel Hayes-Davis, 2018 yazında Avrupa’ya gelme kararı aldı ve Galatasaray ile sözleşme imzaladı. İlk Avrupa deneyiminde oldukça başarılı bir sezon geçiren Birleşik Amerikalı forvet, Basketbol Süper Ligi’nde 12.6 sayı (%50.68 iki sayı, %37.40 üç sayı), 5.4 ribaund, 2.0 asist ortalamaları tuttururken, EuroCup’ta ise 15.7 sayı (%57.4 iki sayı, %43.2 üç sayı), 5.6 ribaund, 1.8 asist, 1.1 top çalma ve 17.8 verimlilik puanı istatistikleri yakaladı.

Nigel Hayes-Davis’in Avrupa’daki ilk sezonunda gösterdiği başarılı performans ona EuroLeague’in kapılarını açtı. 2019 yazında Litvanya temsilcisi Zalgiris Kaunas ile sözleşme imzalayan Hayes, bu takımla EuroLeague’de ilk sezonunda 6.3 sayı (%43.8 iki sayı, %37.2 üç sayı), 3.5 ribaund ve 1.0 asist; ikinci sezonunda ise 9.5 sayı (%44.3 iki sayı, %44.3 üç sayı), 3.9 ribaund, 1.2 asist ortalamaları yakaladı. Hayes-Davis, Zalgiris ile 2020 ve 2021 yıllarında Litvanya Kupası’nı, 2021’de ise Litvanya Ligi’ni kazandı.

Birleşik Amerikalı forvet, 2021 yazında, eski koçu Sarunas Jasikevicius tarafından çalıştırılan Barcelona’ya transfer oldu. İspanyol ekibiyle 37 EuroLeague karşılaşmasında boy gösteren Nigel Hayes-Davis, 6.6 sayı, 3.1 ribaund, 1.0 asist, 6.7 verimlilik puanı ortalamaları yakaladı. Hayes, Barcelona ile İspanya Kupası şampiyonluğu yaşarken, EuroLeague’de de final oynadı.

Her iki forvet pozisyonunda da oynayabilen Nigel Hayes-Davis, oyunun iki yönünde de katkı sağlayabilen, güçlü fiziği ve yüksek enerjisiyle dikkat çeken bir isim.

Bu anlaşmanın Kulübümüze ve Nigel Hayes-Davis’e hayırlı olmasını diliyor, oyuncumuzun sarı lacivertli forma altında zaferlerle dolu bir sezon yaşamasını temenni ediyoruz.
« Son Düzenleme: 29 Mart 2024, 22:46:36 Gönderen: kenz »
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
Ynt: Nigel Hayes-Davis
« Yanıtla #1 : 22 Temmuz 2022, 16:18:13 »
Hoş geldin.Basarili sezon gecirmen dileğiyle.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #2 : 22 Temmuz 2022, 16:32:44 »
Twitter'a yazdım, buraya da ekleyeyim:
Dimitris Itoudis'in istediği bir oyuncu ve yay burcu olduğu için kendisi bir şansı hak ediyor..

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #3 : 22 Temmuz 2022, 16:37:19 »
Motley-Jekiri-Booker-Bjelica-Hayes. Jekiri hariç şut atamayan, Booker hariç savunma yapamayan yok.

Ancak şu var ki şutu da savunmayı da elit düzeyde yapan oyuncu yok aralarında.
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2022, 16:41:36 Gönderen: Kubilay Can »

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #4 : 22 Temmuz 2022, 18:01:43 »
Umut Akıncıoğlu nun analiz videosunu izlemenizi tavsiye ederim. Oyuncu hakkında ufkumu biraz daha genişletmemde faydası oldu.

Yeni transferimizin, Pierre ile tencere kapak misali forvet hattında birbirlerini nasıl iyi tamamlayacakları hususunda fikrim oluştu. İkisi de aynı anda sahadayken, biri savunmaya diğeri hücuma yoğunlaştığında, birbirlerinin görevlerini anlık nasıl paslaştıklarını görmeyi umuyorum parkede...

Neden 1 yıl kontrat onu anlamadım! Oyuncunun hedeflerinden çok, bizim güvenimiz kaynaklı sanırım.

Çevrimdışı agha

• Üye
« Yanıtla #5 : 22 Temmuz 2022, 20:12:18 »
3 ve 4 numarada oynayabiliyor, ve sırtı dönük oyunda çok iyidir. Dış şutu da iyidir. James ve Gigi’den sonra sonunda köşeden üçlük atabilen birini bulduk.
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2022, 20:19:46 Gönderen: agha »

Çevrimdışı kalimantan96

• Üye
  • Yer: Cenevre
    • utkueroglu
« Yanıtla #6 : 24 Temmuz 2022, 12:58:56 »
Nigel Hayes-Davis transferi aciklanali 2 gun oldu, ancak ilginctir ki oyuncu transferiyle ilgili sosyal medyada hicbir sey paylasmadi. Bizde oynamak icin hevesi olmayan oyuncu mu transfer ettik? Acikcasi beni rahatsiz ediyor bu durum.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #7 : 24 Temmuz 2022, 13:04:35 »
Eskiden sosyal medyamı vardı.?Bu daha çok Z kuşağı isleri.Takmasak bu kadar.

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
« Yanıtla #8 : 24 Temmuz 2022, 21:26:40 »
1 vesely parasına 2 veselhaahahhahahahahahahahahahah hahahahahahahah
suratına tükürdüüm şuursuzları

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #9 : 24 Temmuz 2022, 22:25:43 »
1 vesely parasına 2 veselhaahahhahahahahahahahahahah hahahahahahahah
suratına tükürdüüm şuursuzları

😄😄 yine bu yoneticilerin bir iki yalakası çıkıp bize sakatlık hesabi anlatır:)) hiç öyle deme 100. Yilin efsane kadrosu olacak bu kadro 😁😁
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Av.Asım

• Üye
« Yanıtla #10 : 29 Temmuz 2022, 13:37:57 »
Umut Akıncıoğlu nun analiz videosunu izlemenizi tavsiye ederim. Oyuncu hakkında ufkumu biraz daha genişletmemde faydası oldu.

Yeni transferimizin, Pierre ile tencere kapak misali forvet hattında birbirlerini nasıl iyi tamamlayacakları hususunda fikrim oluştu. İkisi de aynı anda sahadayken, biri savunmaya diğeri hücuma yoğunlaştığında, birbirlerinin görevlerini anlık nasıl paslaştıklarını görmeyi umuyorum parkede...

Neden 1 yıl kontrat onu anlamadım! Oyuncunun hedeflerinden çok, bizim güvenimiz kaynaklı sanırım.

Ben de şimdi izledim biraz içim rahatladı şimdi bana da sorsalar Polonara yerine Hayes'e gidelim derim  :D o kadar etkilendim analizden  :D

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #11 : 29 Temmuz 2022, 15:15:41 »
Ben de şimdi izledim biraz içim rahatladı şimdi bana da sorsalar Polonara yerine Hayes'e gidelim derim  :D o kadar etkilendim analizden  :D
Şu da bir gerçek ki, Hayes in tüm güzel istatistikleri #4 oynarken ve tüm sırıtan istatistikleri #3 oynarken... Aynı koç (Saras), onu hem #3 hem de #4 de denedi. Ne kadar verim aldığı ortada. Itoudis'in onu nasıl kullanacağı çok önemli...

Başka bir deyişle; "Mirotic' in yanında" vs "Mirotic'in ikamesi" olarak nasıl verim alındındıysa, "Bjelica'nın ikamesi" vs "Bjelicanın yanında" da aynısı olur.
Kağıt üstünde bence; #3-Hayes / #4-Bjelica / #5-Motley yerine #3-Pierre / 4#-Hayes / 5#Bjelica daha efektif olur. Bakalım pratikte neler olacak...

Çevrimdışı Aykutpmkc

• Üye
  • Yer: Kars-Karabük
    • aykutpmkc
« Yanıtla #12 : 16 Ekim 2022, 19:23:42 »
Kral sen bize neler izlettiriyorsun maşallah. Gösterişsiz ne kadar temiz oynuyorsun.

Çevrimdışı Av.Asım

• Üye
« Yanıtla #13 : 16 Ekim 2022, 23:13:23 »

Doğru tercih gibi :) Polonara Efes'te son maçta rotasyonda Mbaye'nin arkasında kalıp sadece 4 dk süre bulmuş. Mbaye'de EL'de muhtemelen ilk sezonunu oynuyor.

Çevrimiçi ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #14 : 17 Ekim 2022, 06:52:10 »
Doğru tercih gibi :) Polonara Efes'te son maçta rotasyonda Mbaye'nin arkasında kalıp sadece 4 dk süre bulmuş. Mbaye'de EL'de muhtemelen ilk sezonunu oynuyor.
Milanod oynadı galiba 1-2 sezon sanki..