Gönderen Konu: Fenerbahçe | Türkiye Süper Ligi (2022-23 Sezonu)  (Okunma sayısı 46045 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
Ynt: Fenerbahçe | Türkiye Süper Ligi (2022-23 Sezonu)
« Yanıtla #675 : 30 Ocak 2023, 00:58:26 »
J.J. bugünde sordular .herdefasında Emre'yle Arda'yı kıyaslıyor.Arda'yı oyundan çıkarıncada Emre'yi alıyor .Fenerbahçede oldum olası gençlere çok yer verildiğine şahit olduğumu pek hatırlıyamıyorum.Taraftara tek kelime lafım yok herzaman gençlerine sahip olmuştur.Hatta bir kaç taraftarın şu yorumuna şahit oldum,siz yer verin yanlışda yapsın razıyız der .
Benim kişişel görüşüm,birincisi Arda-Emre aynı mevki oyuncusu olduğuna inanmıyorum.ikinciside, evet çok genç oyuncu olabilir,Birçoğuda başarılı olabilirler. Bir çok kişinin anlamadığı Arda ufakda olsa yaşından çok ilerde çok kaliteli bir genç ve şuan ikincisini henüz görmedim.Ben Alex'i gibi bir 10 numara görüyorum.Arda onun içinde sol kanat veya sağ kanat olarak düşünemiyorum.J.J.  diyorki ''Lincon mevkisinde oynamıyor'',Peki Ardayı neden kanatta kullanmaya çalışıyorsun ki.Yada Emre'yle kıyaslıyorsun.
arda bence alex’i de geçecek potansiyeli olan bir oyuncu uluslararası seviyede en elit takımlara gitmemesi için yeterince çalışmaması dışındabir neden göremiyorum ben. emre’yle kıyaslamasını ben de hiç anlamıyorum, arda’yı değil emre’yle yetenek olarak kimseyle kıyaslayamayız bu ligde. bana biraz taraftarın gazını almaya çalışıyor gibi geliyor. 2 hafta önce de rossi’yle kıyaslamıştı maç sonunda. baskıyı hafifletmeye çalışıyor olabilir, ya da ben iyimserim :D

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #676 : 30 Ocak 2023, 10:08:16 »
arda bence alex’i de geçecek potansiyeli olan bir oyuncu uluslararası seviyede en elit takımlara gitmemesi için yeterince çalışmaması dışındabir neden göremiyorum ben. emre’yle kıyaslamasını ben de hiç anlamıyorum, arda’yı değil emre’yle yetenek olarak kimseyle kıyaslayamayız bu ligde. bana biraz taraftarın gazını almaya çalışıyor gibi geliyor. 2 hafta önce de rossi’yle kıyaslamıştı maç sonunda. baskıyı hafifletmeye çalışıyor olabilir, ya da ben iyimserim :D
Sergenden sonra gordugum en yetenekli genc oyuncu. 22-23 yasina kadar kollanmasi sart hem fizik hem de pisikolojik olarak. Sonrasi "Sky is the Limit"....

Hoca konusunda; sampiyon yap bizi diyerek getirdiler, bize 10 senelik kadro kur diye degil. Kasimpasa Ardayi oynatmaya uygun rakipti. Neredeyse %90 topu rahat aldi, az tekme yedi, ceza alani cizgisine kadar kimse basmiyordu vs ... Ama mesela Adana macinda bu rahatlikta oynayamaz, o nedenle hocayi da anliyorum. Riske edemiyor. Onu anlatmaya calisiyor.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #677 : 30 Ocak 2023, 11:35:20 »
Biz Adana'ya giderken Gs Ümraniye'yi ağırlıyor, ya kırılma gerçekleşecek ya da dört elle tutunacağız bu işe.

Biz Giresunla oynarken Gs'nin Başak deplasmanına gitmesine benzer bir durum hepimiz o hafta ligin kırılacağını düşünmüştük. İnşallah tam tersi bir durum bizim lehimize gelişir bu sefer.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #678 : 30 Ocak 2023, 12:06:07 »
Sergenden sonra gordugum en yetenekli genc oyuncu. 22-23 yasina kadar kollanmasi sart hem fizik hem de pisikolojik olarak. Sonrasi "Sky is the Limit"....

Hoca konusunda; sampiyon yap bizi diyerek getirdiler, bize 10 senelik kadro kur diye degil. Kasimpasa Ardayi oynatmaya uygun rakipti. Neredeyse %90 topu rahat aldi, az tekme yedi, ceza alani cizgisine kadar kimse basmiyordu vs ... Ama mesela Adana macinda bu rahatlikta oynayamaz, o nedenle hocayi da anliyorum. Riske edemiyor. Onu anlatmaya calisiyor.
abi işte hocayla hepimizin ayrıldığı konu da burada başlıyor zaten. mevcut kadroyla şampiyon olmak istiyorsak arda’yı oynatmadan bu mümkün değil. fizik olarak herkesin şüphesi var ama onun kadar koşan, özverili oynayan, geri koşan bir futbolcu da yok. arda bizim için bir mecburiyet, hoca da bunu anlamıyor.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #679 : 30 Ocak 2023, 12:34:45 »
abi işte hocayla hepimizin ayrıldığı konu da burada başlıyor zaten. mevcut kadroyla şampiyon olmak istiyorsak arda’yı oynatmadan bu mümkün değil. fizik olarak herkesin şüphesi var ama onun kadar koşan, özverili oynayan, geri koşan bir futbolcu da yok. arda bizim için bir mecburiyet, hoca da bunu anlamıyor.

Efe cok iddiali degilim bu konuda biliyorsun. Daha cok sure almasi gerektigine inaniyorum bende ama niye ilk 11 baslatmadi Adana macinda, GS macinda, Trabzon macinda demem... O sertlikle cocugu kaybetmek te mumkun gibi geliyor.

Daha 17 yasinda sonucta. Bellingham, yada o tarz fizigi oturmus genc degil Arda, sanki biraz daha fiziksel gelisim gerekiyor bu gladyatorlerin onune atmadan. Cunki gecen seneki resimleri ve bu seneye bakiyorum guzel fiziksel yukleme almis. Ama biraz daha almasi lazim sanki.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #680 : 30 Ocak 2023, 13:48:59 »
Efe cok iddiali degilim bu konuda biliyorsun. Daha cok sure almasi gerektigine inaniyorum bende ama niye ilk 11 baslatmadi Adana macinda, GS macinda, Trabzon macinda demem... O sertlikle cocugu kaybetmek te mumkun gibi geliyor.

Daha 17 yasinda sonucta. Bellingham, yada o tarz fizigi oturmus genc degil Arda, sanki biraz daha fiziksel gelisim gerekiyor bu gladyatorlerin onune atmadan. Cunki gecen seneki resimleri ve bu seneye bakiyorum guzel fiziksel yukleme almis. Ama biraz daha almasi lazim sanki.
ama yerine rossi oynayınca arda’nın “fizik gücü” de bahane olarak kalıyor. çok atletik veya güçlü bir oyuncu oynasa neyse ama oynayan adam rossi yani :)

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #681 : 30 Ocak 2023, 14:20:28 »
ama yerine rossi oynayınca arda’nın “fizik gücü” de bahane olarak kalıyor. çok atletik veya güçlü bir oyuncu oynasa neyse ama oynayan adam rossi yani :)

onda haklisin... ben rossi ye ayri ayarim zaten (bal yapmayan ari) :) irfan in da yavasligina da ayarim :) ... Ferdiyi klonlamak lazim acil...

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #682 : 30 Ocak 2023, 17:05:10 »
Altay
Ferdi-Peres-Ati-Jayden
         Arao-Crespo
             Arda
    Enner-Batşu-King

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #683 : 30 Ocak 2023, 17:21:40 »
Altay
Ferdi-Peres-Ati-Jayden
         Arao-Crespo
             Arda
    Enner-Batşu-King

orta saha çok zayıf kalıyor böyle Jesus defansı üçleyceğine orta sahayı üçlese 6s maçı böyl rezil olmazdı haybeye adamlara ivme ve özgüven verdik.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #684 : 30 Ocak 2023, 23:02:19 »
Altay
Ferdi-Peres-Ati-Jayden
         Arao-Crespo
             Arda
    Enner-Batşu-King

defansin gobeginee koydugun iki defansta sol ayakli... cok anlamam ama pek tercih edilmedigini biliyorum bu durumun.

Orta saha yi bir arttirip (tercihen zajc) ileride enner batshuayi ikili forvet olarak kullanmak sanki daha dogru ... ama hem ustteki kadroyu hem bahsettigim kadroyu sahada gormeden neyin dogru oldugunu bilmek zor .... kagit uzerinde super olup rezil biten, kagit ustunde sacma ama uygulamada harika sonuclar gorduk su ana kadar.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #685 : 31 Ocak 2023, 12:39:43 »
ADS maçı ve çıkacak on bir benim için önemli veri olacak.

Arda on bir + dörtlü çıkarsak JJ için fikirlerim değişmeye başlar.

Arda on bir + üçlü çıkarsa nötr kalırım ama,

Arda başlamaz, bir de üçlü çıkarsa son kredi kalıntılarını da yavaştan siler.

Merakla bekliyorum.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #686 : 01 Şubat 2023, 21:48:18 »
Penaltılar kırmızı kartlar havada uçuyor yine onun bunun cocuklarinin maçında. Dünya yüzeyinde bunlardan daha çok nefret ettiğim hiç kimse yoktur herhalde.
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2023, 01:07:34 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #687 : 02 Şubat 2023, 09:24:04 »
Tek farkla kazana kazana 109 puanla filan şampiyon olacak bunlar galiba.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #688 : 02 Şubat 2023, 17:24:11 »
Tek farkla kazana kazana 109 puanla filan şampiyon olacak bunlar galiba.

Ne gariptir ki, adamların en rahat kazandığı 2 maçtan biri Emre'nin Başakehir'i ve biz. Sen, evinde hiçbir şey oynamayıp 3 yersen, o özgüveni verirsen, bir şekilde öyle ya da böyle kazanırlar.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #689 : 02 Şubat 2023, 20:25:52 »
Adana böyle oynamaya devam ederse korkulanın aksine kolay ve farkı bir galibiyetle dönebiliriz.  Adamlar atak ve baskılı oynayacağız derken çok açık veriyorlar.  Bu fırsatları bu kadar cömert harcamamak lazım. Ama olur da bizden önce Adana golü bulursa işte o zaman işler tersine dönebilir.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.