Gönderen Konu: Raul Neto  (Okunma sayısı 2839 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
Raul Neto
« : 05 Ağustos 2023, 12:14:06 »
Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, kariyerine sekiz sezondur NBA’de devam eden ve son olarak Cleveland Cavaliers forması giyen Brezilyalı oyun kurucu Raul Neto (1992, 1.85) ile 1+1 yıllık anlaşmaya varmıştır.

Raul Neto kimdir?

19 Mayıs 1992 tarihinde Brezilya’da dünyaya gelen Raul Neto, kariyerine ülkesinin Minas Tenis Clube takımında başladı. 2008-2011 yılları arasında bu takımı formasını giyen Neto, gösterdiği başarılı performansın ardından 2011 yazında İspanya’nın Gipuzkoa takımına transfer oldu.

2011-2014 yılları arasında Gipuzkoa forması giyen ve performansını her geçen yıl arttıran Neto, bu süreçte 2013 NBA Draft’ına da katıldı ve ikinci tur 47. sıradan Atlanta Hawks tarafından seçildi.

2014-2015 sezonunda İspanya’daki son sezonunu UCAM Murcia formasıyla geçiren Raul Neto, 2015-2016 sezonu öncesinde NBA ekiplerinden Utah Jazz ile sözleşme imzaladı.

Tam sekiz sezon süren NBA kariyerinde sırasıyla Utah Jazz (2015-2019), Philadelphia 76ers (2019-2020), Washington Wizards (2020-22) ve Cleveland Cavaliers (2022-23) formaları giyen Raul Neto, tam 464 maçta süre aldı.

Raul Neto’nun NBA kariyerindeki istatistikleri ise şöyle:

2015-16 Utah Jazz: 81 maç, 5.9 sayı, 1.5 ribaund, 2.1 asist
2016-17 Utah Jazz: 49 maç, 2.5 sayı, 0.8 ribaund, 0.8 asist
2017-18 Utah Jazz: 49 maç, 4.2 sayı, 1.2 ribaund, 1.7 asist
2018-19 Utah Jazz: 40 maç, 5.0 sayı, 1.6 ribaund, 2.4 asist
2019-20 Philadelphia 76ers: 55 maç, 5.1 sayı, 1.2 ribaund, 1.8 asist
2020-21 Washington Wizards: 71 maç, 8.5 sayı, 2.4 ribaund, 2.1 asist, 1.1 top çalma
2021-22 Washington Wizards: 70 maç, 7.5 sayı, 1.9 ribaund, 3.1 asist
2022-23 Cleveland Cavaliers: 49 maç, 3.2 sayı, 0,9 ribaund, 1.6 asist

Neto, aynı zamanda Brezilya Milli Takımı’nda da forma giyiyor. Sporcumuz, ülkesinin 2023 Dünya Kupası aday kadrosunda da yer alıyor.

Raul Neto, oyun kurucu yetenekleri üst seviyede olan ve enerjisini savunmaya ve hücuma yansıtabilen çok tecrübeli bir isim. Sporcumuz, sekiz sezonluk NBA deneyiminin ardından, mücadele edeceği tüm kulvarlarda başarı parolasıyla yola çıkacak olan Fenerbahçe Beko ile Avrupa’ya dönüş yapıyor.

Bu anlaşmanın Kulübümüze ve Raul Neto’ya hayırlı olmasını diliyor, oyuncumuzun sarı-lacivertli forma altında zaferlerle dolu sezonlar yaşamasını temenni ediyoruz.
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
Ynt: Raul Neto
« Yanıtla #1 : 05 Ağustos 2023, 12:27:22 »
Hayırlı olsun.  Kendisini çok tanımıyorum ama en azından söylenildiği gibi savunma,  serbest atış ve orta mesafe şutu iyiyse bu bile yeterli.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #2 : 05 Ağustos 2023, 14:12:48 »
Herkes bir şey söylüyor, bâri Murat abiye bakayım dedim ne diyor.

Genel görüntü çok mutlu olmasa da Calathes'ten daha iyi olacağını düşünüyor. Exum örneğini verdi, NBA kariyerleri neredeyse aynıydı, Exum burda Obra ile sınıf atladı, Neto da benzeri bir sınıf atlayabilir dedi. Önemli söylediği bir detay daha var, ''Nba'de hiçbir zaman maç sonunu oynayan, karar veren oyuncu olmadı. Burda bunu nasıl yapacak bilmiyorum'' dedi. Maç sonu oynamak başka bir şey çünkü.

Sonuç olarak artık 5'e 4 hücum etmeyeceğiz ve gerek ön alan, gerekse de tam sahada daha iyi savunma yapan bir takım olacağız. Neto bahsedildiği kadar iyi bir savunmacıysa Madar ve Wilbekin ile ligin en iyi ön alan savunması yapan takımı oluruz.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #3 : 05 Ağustos 2023, 19:58:05 »
Herkes bir şey söylüyor, bâri Murat abiye bakayım dedim ne diyor.

Genel görüntü çok mutlu olmasa da Calathes'ten daha iyi olacağını düşünüyor. Exum örneğini verdi, NBA kariyerleri neredeyse aynıydı, Exum burda Obra ile sınıf atladı, Neto da benzeri bir sınıf atlayabilir dedi. Önemli söylediği bir detay daha var, ''Nba'de hiçbir zaman maç sonunu oynayan, karar veren oyuncu olmadı. Burda bunu nasıl yapacak bilmiyorum'' dedi. Maç sonu oynamak başka bir şey çünkü.

Sonuç olarak artık 5'e 4 hücum etmeyeceğiz ve gerek ön alan, gerekse de tam sahada daha iyi savunma yapan bir takım olacağız. Neto bahsedildiği kadar iyi bir savunmacıysa Madar ve Wilbekin ile ligin en iyi ön alan savunması yapan takımı oluruz.
NBA de maç sonunu oynayıp karar veren adam neden Avrupa'ya gelsin abi. İlla bir kulp takıyoruz. NBA de süre bulamayan adam gelip yıldız oluyor, Avrupa'yı sikip atıyor, bkz Larkin, Wanamaker, James, Shved, Rodriguez, Teo... say say bitmez..

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
« Yanıtla #4 : 05 Ağustos 2023, 20:35:17 »
Ulema hemen boklamaya başlamış, çok ii penetreci, cesur, zeki, bileği de yumuşak adam aldık, calathesten sonra ilaç olacak.
umarım uyum sağlar. daha çok latin topçu almalıyız.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
« Yanıtla #5 : 05 Ağustos 2023, 21:53:06 »
Anladığım kadarıyla artık 5 e 4 hücum etmiyoruz ve tepede delinmiyoruz.

Çevrimiçi Murat

• Üye
« Yanıtla #6 : 05 Ağustos 2023, 23:10:41 »
Haydi hayırlısı inşallah

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
« Yanıtla #7 : 06 Ağustos 2023, 00:06:43 »
Anladığım kadarıyla artık 5 e 4 hücum etmiyoruz ve tepede delinmiyoruz.

anca bu kadar doğru anlanır :D

hatta rakibi delik deşik edioruz, guduraya top getirtmioruz.

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #8 : 10 Ağustos 2023, 10:50:52 »
ben bu adamdan pozitif beklentim var. bir kere latin . bu sene ters zamanda sakatlık olmazsa geçen seneden daha iyi olacağını düşünüyorum.

Çevrimdışı BenFener46

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #9 : 14 Ağustos 2023, 03:06:15 »
Calathes'ten çıkıp Neto'yu transfer etmek nerden bakarsan kral hareket. Teknik ekibin ince detaylara yoğunlaştığını gösterir. Calathes'le yola devam diyebilirlerdi.
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2023, 03:10:31 Gönderen: BenFener46 »

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #10 : 14 Ağustos 2023, 09:19:23 »
Calathes'ten çıkıp Neto'yu transfer etmek nerden bakarsan kral hareket. Teknik ekibin ince detaylara yoğunlaştığını gösterir. Calathes'le yola devam diyebilirlerdi.
Çalıştığım kurumda, Yönetim Kurulu Başkanı bir toplantıda, Rahmetli Şarık Taranın (Enka Şirketler Grubu Fahri Bşk.) bir yazısını okuduktan sonra çok etkilenmiş ve bizlere hitaben şöyle demişti; " Çalışanlarınıza kıymet verin, onları eğitin, bir gün gitmek isterlerse bu sizin için sancı yaratabilir, peki ya gitmezlerse? "

Biz her gün Calathesi gönderiyoruz ama ya gitmezse? Kaldığı senaryo için ne/neler yaptık!
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #11 : 14 Ağustos 2023, 16:50:49 »
Çalıştığım kurumda, Yönetim Kurulu Başkanı bir toplantıda, Rahmetli Şarık Taranın (Enka Şirketler Grubu Fahri Bşk.) bir yazısını okuduktan sonra çok etkilenmiş ve bizlere hitaben şöyle demişti; " Çalışanlarınıza kıymet verin, onları eğitin, bir gün gitmek isterlerse bu sizin için sancı yaratabilir, peki ya gitmezlerse? "

Biz her gün Calathesi gönderiyoruz ama ya gitmezse? Kaldığı senaryo için ne/neler yaptık!
Şu kadroda kalsa güzel olmaz mı ?

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #12 : 14 Ağustos 2023, 16:57:35 »
Şu kadroda kalsa güzel olmaz mı ?
Kaldığı senaryoda ben PG sürelerini dağıtamıyorum. SG sürelerini doldurup, PG den süre verdiğim gardlar da var... :P
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #13 : 26 Ağustos 2023, 14:12:30 »
Büyük kısmetsizlik, sezonu kapar gibi duruyor.

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #14 : 26 Ağustos 2023, 14:29:51 »
Bu adam zaten zırt pırt sakatlanmıyor muydu, şaşırmıyorum. Nerede sıkıntılı bir oyuncu var gidip onu alıyoruz.