Gönderen Konu: Fenerbahçe | Turkish Airlines Euroleague (2024-25 Sezonu)  (Okunma sayısı 6518 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi bothersome man

• Üye
Ynt: Fenerbahçe Beko-Olympiacos | Euroleague 1. Hafta
« Yanıtla #60 : 04 Ekim 2024, 23:45:39 »
Evet Wilbekin'in ön çapraz bağlar gitmiş herhalde. İsmail Şenol da haberler iyi değil filan yazmış. Bir kısa alınır artık Wilbekin yerine.

Çevrimiçi BenFener46

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #61 : 04 Ekim 2024, 23:49:43 »
Evet Wilbekin'in ön çapraz bağlar gitmiş herhalde. İsmail Şenol da haberler iyi değil filan yazmış. Bir kısa alınır artık Wilbekin yerine.

Ver Saben Lee için 400 bin bonservis al başka çaresi yok. Takım içinden eksikligi giderelim diye bir düşünceleri yoktur umarım.

Çevrimdışı MotorCade

• Üye
« Yanıtla #62 : 04 Ekim 2024, 23:51:36 »
Ver Saben Lee için 400 bin bonservis al başka çaresi yok. Takım içinden eksikligi giderelim diye bir düşünceleri yoktur umarım.
Öyle bir düşünceyi oluşturacak bir oyuncu yok abi. Transfer yapmak zorundalar şu anda. Zagars'a güvenirlerse 5 dakikada gösterir etkisini ve oyundan atılır. Benim bu takımda gördüğüm en kötü yabancı olabilir Zagars. Net EuroCup topçusu herif.

Çevrimiçi BenFener46

• Üye
« Yanıtla #63 : 04 Ekim 2024, 23:55:39 »
Öyle bir düşünceyi oluşturacak bir oyuncu yok abi. Transfer yapmak zorundalar şu anda. Zagars'a güvenirlerse 5 dakikada gösterir etkisini ve oyundan atılır. Benim bu takımda gördüğüm en kötü yabancı olabilir Zagars. Net EuroCup topçusu herif.

Zagars Volves'ta oynarken bile fark yaratamadi Eurocup orta seviyelerde takilabilecek görüntüde maalesef. Guduric ve Hall orayi tolere eder deyip de transfer işine soğuk bakarlar mi diye endişe etmiyor degilim.

Çevrimiçi bothersome man

• Üye
« Yanıtla #64 : 04 Ekim 2024, 23:58:09 »

Ben sezon başı Zagars için az biraz umutluydum fakat 1-2 maç izledikten sonra yok yani mümkün değil, henüz çok çok çaylak buralar için. Hatta onu da buralarda Madar gibi heder etmeden kiraya verip Lee alınmalı.

Bu sefer her nasıl olduysa bizim lehimize olacak şekilde gelişti olaylar  :D Önce burnumuzun dibine kondu ihtiyaç olan guard, akabinde Wilbekin muhtemelen sezon kapadı (buna seviniyorum gibi algılanmasın hiçbir oyuncunun sakatlığına sevinilmez, fakat pratikte bizim hayrımıza sonuç doğuracak gibi görünüyor). Alışık olmadığımız şeyler vesselam  :)

Çevrimdışı ertugrul_solomon

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #65 : 05 Ekim 2024, 00:14:18 »
Wilbekin'e efes maçında aşırı sövmüştüm ama keşke bu şekilde sakatlanmasaydı. İyi bir oyun kurucu transferi ile daha dengeli bir takım olabiliriz.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • 1899
« Yanıtla #66 : 05 Ekim 2024, 08:13:58 »
Saha içi kararları tartışılır ama karakterini tartışmaya bile gerek yok. Tam Fenerbahçe ruhuna sahip bir koç. Ah bir de şu rotasyonu çorba haline getirmese...
Kardeşim nasıl çorba yapmış mesela? Boban'a blok süre verip maksimum faydayı almış, Khem-Sertaç ikilisinden bile birşeyler çıkarmış, maçın sonunu da en ideal beşle bitirmiş. Takımın iki starı Baldwin 31, Hayes 27 dakika süre almış. Nasıl bir çorba bu?
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #67 : 05 Ekim 2024, 10:53:17 »
Sezon başı olmasına rağmen takımın enerjisini çok beğendim. Bana göre tek aksayan Sertaç'tı.  İşin kötüsü Sertaç sadece dün akşam için böyle olmayacak ve sezon boyunca benzer şikayetleri edeceğiz.

Yıllardır son toplarda veya sorumluluk alınması gereken yerlerde Guduriç ve Wilbekin'in eline baktık. Şimdi Baldwin'i görünce neler çekmişiz diyorum. Allah nazardan saklasın.

Wilbekin'in sakatlığına üzüldüm. İstediği kadar saçmaladığı maç olsun. Adamın iyi niyet ve emeği tartışılmaz. İnşallah en kısa zamanda sağlıklı döner. Yönetimin yapmak isteyip de yapamadığı hamle belki de onun sakatlığı ile fırsat olarak karşılarına geldi. Bir oyun kurucu ile hem takımın çehresi değişir hem de Baldwin'i daha az yıpratmış oluruz.

Sezona galibiyetle başlamak çok güzel oldu. Hele bu galibiyet Oly gibi bir takım karşısında alınmışsa daha da değerli olur. Tebrikler takım.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #68 : 05 Ekim 2024, 12:49:43 »
Maçın kırılma anlarından birisi de tribündeki taraftarla tartışan McKissic'in teknik faul alması oldu. McKissic, maçtan sonra yaptığı açıklamada Fenerbahçe'yi Euroleague'e şikayet edeceğini söylemiş. Dediğine göre tribündeki seyirci kendisine defalarca bir şey söylemiş. Her ne söyledi ise söylediğinin ırkçı kelime olmadığını ama daha önce hiç duymadığı rahatsız edici sözler olduğunu söylemiş. Ne dediğini merak ettim doğrusu. Söylediği sözden sonra atılsa da maçın kazanılmasında o taraftarın payı unutulmamalı.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #69 : 05 Ekim 2024, 13:06:04 »
Melli-Colson-Hayes-Baldwin sağlam bir temel oldu. Buraya iyi bir uzun ve kısa alabilirsek sağlam 6 tane adam bize F4 yaptırır.

Oly çok transfer yaptı ve zamana ihtiyaçları var. Fall ve Milutinov da yokken çok iyi zamanda oynadık ve kazandık.
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2024, 13:06:38 Gönderen: Kubilay Can »

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #70 : 05 Ekim 2024, 13:16:16 »

Kaç kere izledin Saben Lee'yi?

Çevrimiçi BenFener46

• Üye
« Yanıtla #71 : 05 Ekim 2024, 13:27:08 »
Kaç kere izledin Saben Lee'yi?

Varsa aleternatif isim önerin söyle. Son maçına bakman yeterli. Ligimizde bu şekilde çıkış yapip Avrupa'da yıldız olmuş isimler cok fazla bu ismin de onlardan biri olacağını tahmin etmek zor değil.

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #72 : 05 Ekim 2024, 14:13:35 »
Kardeşim nasıl çorba yapmış mesela? Boban'a blok süre verip maksimum faydayı almış, Khem-Sertaç ikilisinden bile birşeyler çıkarmış, maçın sonunu da en ideal beşle bitirmiş. Takımın iki starı Baldwin 31, Hayes 27 dakika süre almış. Nasıl bir çorba bu?

Elinde Birch varken halen çok kötü oynayan Sertaç'ta diretiyorsan çorba yapmışsındır. Sertaç'ın süre almasına gerek bile yok.

Çevrimiçi BenFener46

• Üye
« Yanıtla #73 : 05 Ekim 2024, 14:18:54 »
Saben Lee ile anlastigimiz söyleniyor. Kaynak: Aris Barkas

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Turkiye
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #74 : 05 Ekim 2024, 15:00:22 »
Saben Lee şu anda gereklilik oldu.
Maçın başında da yazmıştım, bu takım öyle bok atılacak bir takım değil diye. Saras doğru rotasyonu bulursa ve çok fazla rotasyonu çorbaya çevirmezse her takıma her sahada diş geçirebilecek bir takım. Bize cidden Saben Lee lazım şu anda. Ayrıca Sertaç'ın bu düşüşü cidden trajik. Herif 4 sene önce canımızı yakıyordu şimdi ise bench warmer bile olamayacak hale gelmiş. Zaten hep Fenerbahçe'ye oluyor böyle şeyler. Bize gelen yatıyor..
Saben Lee-Baldwin IV- Colson-Hayes-Melli beşi cidden en yüksek çitaya sahip beş EL'de. Tamamen modern basketbola uygun ve inanılmaz hücum ve savunma potansiyeli barındırıyor. Şaban pek iyi savunmacı değildi diye hatırlıyorum ama Larkin kadar bile savunma yapsa yeterli olur şu beşte.
Hall-Guduriç-Tarık-Birch ise tamamlayıcı dörtlü olmalı. Ekstrem durumlarda da Pierre falan oynar işte.

Ben çok umutluyum bu kadrodan, tek soru işareti benim için Hall ve beyinsiz Guduric.
sarasta manyaklık derecesinde rotasyon fetişizmi var çoğu zaman takımı bozuyor bundan kurtulmanın yolu benchin de yaklaşık kalitede oyuncuların olması en azından  takım bozulmaz 5 benzemez oyuncu giremez parkeye