Gönderen Konu: Fenerbahçe | Turkish Airlines Euroleague (2024-25 Sezonu)  (Okunma sayısı 6535 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MotorCade

• Üye
Ynt: Fenerbahçe Beko-Olympiacos | Euroleague 1. Hafta
« Yanıtla #75 : 05 Ekim 2024, 16:10:13 »
Kardeşim nasıl çorba yapmış mesela? Boban'a blok süre verip maksimum faydayı almış, Khem-Sertaç ikilisinden bile birşeyler çıkarmış, maçın sonunu da en ideal beşle bitirmiş. Takımın iki starı Baldwin 31, Hayes 27 dakika süre almış. Nasıl bir çorba bu?
Abi benim bahsettiğim olay bu maç ile alakalı değildi. Eğer Efes maçını izlemişseniz, Hayes'i resmen kenarda unuttu adam ikinci çeyrekte. Melli ikinci çeyreğin sonlarına doğru ilk kez parkeye koydu. Yani Melli kenardan gelebilir ama ondan önce Metecan'ın oyuna girmesi bile bu adamın rotasyon fetişini göstermiyor mu?
Yani Türkiye liginde isterse 12 kişilik rotasyonla oynasın, hiç umurumda değil ama EL'de yaptığın her hatayı cezalandıracak koçlar var. Bu yüzden rotasyonu biraz daha dar tutup, EL maçlarını oynamak daha faydalı olabilir diye yazmıştım.

Çevrimdışı myildirim

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #76 : 05 Ekim 2024, 16:38:11 »
Abi benim bahsettiğim olay bu maç ile alakalı değildi. Eğer Efes maçını izlemişseniz, Hayes'i resmen kenarda unuttu adam ikinci çeyrekte. Melli ikinci çeyreğin sonlarına doğru ilk kez parkeye koydu. Yani Melli kenardan gelebilir ama ondan önce Metecan'ın oyuna girmesi bile bu adamın rotasyon fetişini göstermiyor mu?
Yani Türkiye liginde isterse 12 kişilik rotasyonla oynasın, hiç umurumda değil ama EL'de yaptığın her hatayı cezalandıracak koçlar var. Bu yüzden rotasyonu biraz daha dar tutup, EL maçlarını oynamak daha faydalı olabilir diye yazmıştım.

Saras hocanın rotasyon takıntısını çoğu zaman fazla abarttığı konusuna net katılıyorum bence zaten yegane negatif denilebilecek konularından bu durum ama Efes maçı konusunda sahadaki 1 yerli zorunluluğu konusu dolayısıyla Metecan Mellinin önünde başlayıp o kadar süre aldı haliyle.

Kısalarda Melih denen arkadaş da sürekli - yazınca ve maalesef Tarık da olmayınca Metecanla dengelemeye çalıştı durumu, yani ordaki Metecan olayının rotasyon konusuyla pek alakası yoktu maalesef yeni saçma kural dolayısıyla mecbur kaldı biraz.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • 1899
« Yanıtla #77 : 05 Ekim 2024, 18:08:59 »
Kardeşim benim, rotasyon denilen nane günümüz basketbolunun olmazsa olmazı artık. Eskiden olsa 40dk oynayan çok oyuncu görürdük, belki senin yaşın gereği hatırlaman zor. Ve henüz sene başında olduğumuz için de bir yandan maçlar oynanırke bir yandan da denemeler devam ediyor. Bence kendimizi fazla negatife kaptırmamalıyız.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • 1899
« Yanıtla #78 : 05 Ekim 2024, 18:09:42 »
Saben Lee ile anlastigimiz söyleniyor. Kaynak: Aris Barkas
Elemanı tanımıyorum ama doğrudur umarım. Ya da en azından gard arayışı kısmı doğrudur.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
Anadolu Efes-Fenerbahçe Beko | Euroleague 2. Hafta
« Yanıtla #79 : 07 Ekim 2024, 10:05:45 »
10.Ekim.2024 Perşembe günü saat 20:30 da, Basketbol Gelişim Merkezinde deplasmandayız. SSport yayıncı.
PG Baldwin / SG Guduric / SF Colson / PF Hayes / C Melli
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • 1899
Ynt: Anadolu Efes-Fenerbahçe Beko | Euroleague 2. Hafta
« Yanıtla #80 : 07 Ekim 2024, 10:20:43 »
Yenip seriye bağlıyoruz.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #81 : 09 Ekim 2024, 13:04:12 »
Tarık idmanlara başlamış inşallah oynar.

Çevrimdışı BenFener46

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #82 : 09 Ekim 2024, 13:44:58 »
Tarık'i riske atmazlar ama tahmin edilenden kısa sürede iyileşmiş koltuk değnekleri ile yürüyordu daha düne kadar. Tam anlamiyla sağlığına kavuşup da oynasin o pozisyonda elimiz bol zaten. Melih son lig maçında çok iyiydi kadroya girebilir mi acaba.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #83 : 10 Ekim 2024, 20:34:50 »
Hadi bakalım gazamız mübarek olsun.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #84 : 10 Ekim 2024, 20:57:12 »
34 maç fenerle olsa herif tarihin en dominant mvpsi olacak aq

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #85 : 10 Ekim 2024, 21:25:35 »
baldwin bu kadar kötü oynamamalı

Çevrimdışı MotorCade

• Üye
« Yanıtla #86 : 10 Ekim 2024, 21:26:13 »
Son iki dakikayı kötü oynadık. Panik yapmamak gerekiyor, elbet bir yerde üçlükleri atacaklar yani.
Daha sakin oynarsak kazanırız.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #87 : 10 Ekim 2024, 21:26:58 »
Efes maçtan kopmasın diye her boku yaptı it oğlu itler. Birisi elbette ki Damir Javor...

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #88 : 10 Ekim 2024, 21:27:26 »
Efes maçtan kopmasın diye her boku yaptı it oğlu itler. Birisi elbette ki Damir Javor...
atış kararları doğruydu. hakemlik bir şey yok.

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #89 : 10 Ekim 2024, 21:29:21 »
Baldwin ve son iki üçlüğü dışında Hayes çok kötüler bugün. Kötüden de ziyade laubaliler. Hayes blok manyağı oldu, Baldwin'in de kaç kere potaya drive ederken ayağı kaydı sayamadım.

Colson ve Birch bizim adımıza en iyiler.
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2024, 21:31:33 Gönderen: bothersome man »