Gönderen Konu: Fenerbahçe Ülker Beko Basketbol Ligi (2013 - 2014)  (Okunma sayısı 231185 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baydar94

• Üye
  • Yer: Ankara
Ynt: Fenerbahçe Ülker Beko Basketbol Ligi (2013 - 2014)
« Yanıtla #30 : 03 Aralık 2013, 12:45:29 »
Beko basketbol liginde şartlar ne olursa olsun Fenerbahçe Ülker ve Galatasaray finalde karşılaşıcaklardır.

Umarım sonunda gülen biz oluruz :)

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • tolgagumus_
« Yanıtla #31 : 03 Aralık 2013, 12:53:53 »
Ben bu sene gs'nin finale kalma olasılığını çok düşük görüyorum. Finale eğer play-off'ta bizle karşılaşmazsa Banvit kalacaktır diye tahmin ediyorum.
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Baydar94

• Üye
Ynt: 09.12.2013 20.30 Ligtv3 Galatasaray Liv Hospital-Fenerbahçe Ülker
« Yanıtla #32 : 03 Aralık 2013, 12:54:41 »
Galatasaray seyircisi yine küfürleriyle hakemleri etki altında bırakırsa o maçı zor atlatırız diyebilirim.

Ama eğer sakin bir ortamda geçerse bir galibiyet neden olmasın alabiliriz. Galatasaray şu anda iyi durumda değil.

Çevrimdışı badwachter

• Üye
  • Yer: Balıkesir
« Yanıtla #33 : 03 Aralık 2013, 12:57:38 »
Galatasaray seyircisi yine küfürleriyle hakemleri etki altında bırakırsa o maçı zor atlatırız diyebilirim.

Ama eğer sakin bir ortamda geçerse bir galibiyet neden olmasın alabiliriz. Galatasaray şu anda iyi durumda değil.
Galatasarayın direnci de piskolojiside maç içinde pamuk ipliğine bağlı üstlerindeki baskı ve içerideki ego savaşları yüzünden.
sağlam bir yumruk attığın anda maç içinde ben geri gelip maça ortak olacaklarını düşünmüyor ayni şekilde yumruk atsalar da belli anlarda oyundan düşerek rahatlıkla geriden gelip yakalar ve maçı alırız .. şuanda sertliğe sertlikle yanıt verecek takım yapıları yok .. EL 'de 3 tane sert maç oynadılar hiç birinde yerden kalkamadılar farklı şekilde yenildiler ..

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
    • tolgagumus_
« Yanıtla #34 : 03 Aralık 2013, 12:59:45 »

Bir FB-gs maçında küfür edilmeden bir maçın tamamlandığını bu zamana kadar hiç görmedim. Küfür elbette olacaktır. Ancak burada hakemlerin ne kadar tahammül edeceği önemli. Bizim salonda oynanan maçlarda başladığı gibi anons yaptırıyorlar ancak Abdi İpekçi'de bu daha geç oluyor. Küfürün oyuncu ve hakemleri çok fazla etki altına alacağına inanmıyorum. İstediğimiz oyunu oynarsak, vurur geçeriz.

Çevrimdışı Baydar94

• Üye
« Yanıtla #35 : 03 Aralık 2013, 13:00:32 »
Zor dönemden geçiyor olsalarda iyi ve kaliteli takımlar koçlarıda keza Türkiye ligini en iyi bilen koçlardan birisi. Bu ihtimalleri göz önüne aldıgımda öyle deme gereği duydum :)

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
    • tolgagumus_
« Yanıtla #36 : 03 Aralık 2013, 13:12:23 »
Zor dönemden geçiyor olsalarda iyi ve kaliteli takımlar koçlarıda keza Türkiye ligini en iyi bilen koçlardan birisi. Bu ihtimalleri göz önüne aldıgımda öyle deme gereği duydum :)

Ergin Ataman'ın son iki sezon ki şampiyonluğunun en büyük sebebi Fenerbahçe Ülker'in geçirdiği felaket sezonlar. Ataman bu ligin kaliteli hocalarından biri değil. Tam anlamıyla karakutusu. Kariyeri boyunca 3 kez lig şampiyonluğu yaşadı. Biri 2009'da doping ile bizi yendikleri seride diğer ikiside son iki sezonki bizim başarısızlığımız yüzünden. Ergin'in şampiyonlukları hep Fenerbahçe'nin performansı ile bağlantılı. Bu sezon o son iki sezonki takım yok. Hhaliyle Ergin'in şansı da yok.

Çevrimdışı Baydar94

• Üye
« Yanıtla #37 : 03 Aralık 2013, 13:13:40 »
 Galatasaray kadro olarak en kötü dönemlerinde bile kendi evlerindeki tüm maçları kazandılar.

3 sene önce çok kötü bir kadrosu vardı Galatasaray ın ama kendi evlerinde bizi 10 küsür farkla yenmişlerdi. Bu yüzden sıkı maç olucak. Rahat geçmemiz mümkün değil
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2013, 14:41:11 Gönderen: cemagrak »

Çevrimdışı Baydar94

• Üye
« Yanıtla #38 : 03 Aralık 2013, 13:15:56 »

Ergin Ataman'ın son iki sezon ki şampiyonluğunun en büyük sebebi Fenerbahçe Ülker'in geçirdiği felaket sezonlar. Ataman bu ligin kaliteli hocalarından biri değil. Tam anlamıyla karakutusu. Kariyeri boyunca 3 kez lig şampiyonluğu yaşadı. Biri 2009'da doping ile bizi yendikleri seride diğer ikiside son iki sezonki bizim başarısızlığımız yüzünden. Ergin'in şampiyonlukları hep Fenerbahçe'nin performansı ile bağlantılı. Bu sezon o son iki sezonki takım yok. Hhaliyle Ergin'in şansı da yok.

Ama bence ne olursa olsun Ergin Ataman kaliteli koçtur. Siena takımındaki şampiyonlukları falan çok iyiydi.

Bu sene şampiyon yüksek oranda biz olucağız gibime geliyor ama

Çevrimdışı badwachter

• Üye
« Yanıtla #39 : 03 Aralık 2013, 13:35:27 »
Ergin ataman iyi koçtur kötü koçtur tartışılır ama benim görüşüm fazlasıyla tek yönlü bir koç.. belli bir oyuncunun sırtına yüklüyor bütün takımın yükünü ve dış şutlara dayalı hücum setleri çiziyor .. BJK ve GS de Arroyo 'nun sırtında gitti resmen. 
Eğer gerekli odaklanmayı yaptığımız da lig de ben önümüzde durabilecek bir takım göremiyorum. Banvit de çok fazla bire bire dayalı oynuyor play off da ligdeki gibi devam ederlerse karşıyaka efes ve bize karşı aşırı zorlanır ve tıkanırlar..

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #40 : 03 Aralık 2013, 13:42:57 »
Ergin ataman iyi koçtur kötü koçtur tartışılır ama benim görüşüm fazlasıyla tek yönlü bir koç.. belli bir oyuncunun sırtına yüklüyor bütün takımın yükünü ve dış şutlara dayalı hücum setleri çiziyor .. BJK ve GS de Arroyo 'nun sırtında gitti resmen. 
Eğer gerekli odaklanmayı yaptığımız da lig de ben önümüzde durabilecek bir takım göremiyorum. Banvit de çok fazla bire bire dayalı oynuyor play off da ligdeki gibi devam ederlerse karşıyaka efes ve bize karşı aşırı zorlanır ve tıkanırlar..

Aynen öyle. Beşiktaş'ın başına geldiği zaman (ilk Beşiktaş dönemi) verdiği demeç şu olmuştu: "Yerli oyuncular gereğinden pahalı. Onlara para dökeceğime alırım 5 tane iyi yabancı; ligi onların sırtında götürürüm." Söylediğinin anlamı kelimesi kelimesine buydu. (Shumpert'i filan getirdiği sene...)

Şimdi zihniyet bu... İyi oyuncuya kendisini taşıtan bir koç... Haaa, onları idare konusunda usta sayılır; ama burası da su götürür. Mesela o sene Kaya ile yaşadığı sorunlar iddialı oldukları Eurocup finali hedefinden onları mahrum bıraktı ve Torino'da Galatasaray'a kaybettiler. Yine bu sene Arroyo ile yaşadıkları karnesine kırık olarak yazılacaktır. Yani en iyi yaptığı iş olan yabancıların sırtında ligi götürmek ve yabancıları idare konusunda da bu sene iyi sınav vermiyor.

Türk basketboluna kazandırdığı tek bir değer yok. Obradovic daha şimdiden Kenan'ı armağan etti.

Ergin?

Çevrimdışı Baydar94

• Üye
« Yanıtla #41 : 03 Aralık 2013, 13:47:20 »
Yani tabikide Obradovic ile kıyaslanamaz biri.

Kenan 2-3 sene içinde gerçekten milli takımımız için en önemli oyunculardan biri olucak. İnanılmaz saha görüşü var Kenan ın her maçta 4-5 asist yapıyor. Daha yaşı 19. Önünde uzun bir geleceği olsun

Çevrimdışı badwachter

• Üye
« Yanıtla #42 : 03 Aralık 2013, 13:49:50 »
Asist rakmalarının artması kenan'nın tamamiyle öz güveni ve fiziki anlamda yüksek seviyelere çıkmaya başlaması ile doğru ortantılı.. şutu ve sayı rakamları ise sürekli şut idmanları ve bireysel çalışmaları ile olacak..
Takımın ve uzunların ona her geçen gün alışması ve saygı duymasıda ciddi anlamda onun adına güzel haber..

Çevrimdışı Baydar94

• Üye
« Yanıtla #43 : 03 Aralık 2013, 13:57:55 »
Beyler bu arada Bo McCalebb in sankı şutunda bir gelişme olmuş bu konu hakkında görüşleriniz neler ?

Çevrimdışı badwachter

• Üye
« Yanıtla #44 : 03 Aralık 2013, 14:01:04 »
Beyler bu arada Bo McCalebb in sankı şutunda bir gelişme olmuş bu konu hakkında görüşleriniz neler ?
Dönemsel sanırım genelde böyle zamanları oluyor :)