Gönderen Konu: Fenerbahçe Kadın Basketbol Ligi (2013 - 2014 )  (Okunma sayısı 112294 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
Bülent merak etme tepki olmaz. Benim içimde de Şampiyon olamayacağımız inancı hiç bir zaman olmadı. Biz Fenerbahçe'yiz adımız yeter.
Bizim olduğumuz her yerde umut vardır.
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
Bu koç insanda inanç bırakmıyor...

Zerre kadar katkısı yok takıma
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
Bülent senij gibi güzel bir adam tepki çekmez...

O senin güzelliğin abi.

Bülent merak etme tepki olmaz. Benim içimde de Şampiyon olamayacağımız inancı hiç bir zaman olmadı. Biz Fenerbahçe'yiz adımız yeter.
Bizim olduğumuz her yerde umut vardır.

Aynen Özcan hocam.

Şampiyonluğa inancım dünden daha az değil.
Rakip yapabileceklerinin farkında ve elinden geldiğince disiplinli oynuyor.
Onun dışında pek numaraları yok.
Biz ritmimizi bulalım.
Angel ve Cappie hatta Big İso ortalama gününde olsunlar(şut kaçırmalarına bir şey diyemem ama çok kolay turnikeler kaçtı ki saç baş yoldurdu) sözüm ona ezeli rakibin bizden maç alabilme şansı yok.
Zaten sezonluk 2 maç alıyorlardı.
Onları verdik sayalım.
Gerek rusya'da f8'de gerekse playoff'ta bu arkadaşlara nefes aldırmayız.
...

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
Ynt: Fenerbahçe Kadın Basketbol Ligi (2013 - 2014 )
« Yanıtla #873 : 08 Nisan 2014, 09:18:28 »
Kız basketbolda Cappie S.O.S. veriyor hoca ayrı bir alem şampiyon da olsa avrupa şampiyonu da olsa bence çok yetersiz. en az 2 tane yabancının acilen değişmesi/yenilenmesi lazım bu arada genç çocuklar hiç şans bulamıyor bazı maçlarda sadece 7 kişiyle oynuyor hoca tam deli saçması genç kadro çıksa forması sahada savaşır Kübra falan sezon boyunca sadece 3-5 maçta oynatıldı yetersizlerse o zaman neden kadroda tutuluyorlar değilse neden şans verilmiyor. Olcay bile zar zor ittire kaktıra girebiliyor takıma.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #874 : 08 Nisan 2014, 10:30:42 »
zeki abi yorumların ile şenlendiriyorsun buraları

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #875 : 08 Nisan 2014, 11:28:40 »
Kız basketbolda Cappie S.O.S. veriyor hoca ayrı bir alem şampiyon da olsa avrupa şampiyonu da olsa bence çok yetersiz. en az 2 tane yabancının acilen değişmesi/yenilenmesi lazım bu arada genç çocuklar hiç şans bulamıyor bazı maçlarda sadece 7 kişiyle oynuyor hoca tam deli saçması genç kadro çıksa forması sahada savaşır Kübra falan sezon boyunca sadece 3-5 maçta oynatıldı yetersizlerse o zaman neden kadroda tutuluyorlar değilse neden şans verilmiyor. Olcay bile zar zor ittire kaktıra girebiliyor takıma.

Yalnız o biraz koç tercihi.. Bazı koçlar bol rotasyonla oynamayı sever bazıları mümkün olduğunca az rotasyonla oynar. Aynı  şekilde gençler konusu da aynı.. Bazı koçlar gençlerle oynar ama bazıları oynamaz. Ben kendi adıma gençlere şans veren koçları değerlendirirken bunun için yanına bir artı daha koyarım ama gençlere şansı vermeyen koçu eleştirmem. O benim için ekstra bir şey..

Ki gençlerin şans bulamaması yada parlayamaması bu koçla alakalı bir şey de değil. Ben kendi adıma takip ettiğim 5-6 yıldır alt yapıdan sürekli övülen kızlar takıma geliyor. Ancak daha bir tanesini bile takıma monte edemedik. Bunda hem bizim hem de oyuncuların çok fazla hatası var.

Yeterli değiller ve çalışmıyorlar. Şuan hepimiz Olcay'a güveniyoruz, şans bulmasını istiyoruz ama Olcay şuanda hakikaten yeterli değil. Birsel'ın eskisi gibi olmaması sebebiyle Olcay'ın oyuna girip iki baskı yapması hoşumuza gidiyor. Ancak Olcay'ın şuanki konumunda 28-29 yaşında bir oyuncu olsaydı takım da gitse deriz. Olcay kendi yaşıtlarında iyi bir skorer olabilir. Ancak bu seviye de çok yetersiz. Yıllardır bir şekilde zaman zaman izliyoruz. Şutunda bir gram gelişme görmüyorum ben. Aynı şekilde bir guard olarak oyunu kontrol etme de hala seviye olarak üste çıkamadı.

Potansiyeli var ancak ben bundan 5 yıl sonra Olcay, Birsel'i geçer diyemiyorum. Gelişmesi gereken özelliklerinin bir çoğunun oynayarak olacağını biliyorum. Bunu noktada da bizim hatamız başlıyor zaten.. Oyuncuları 2. lige göndererek oyuncuların gelişmesini bekleyemeyiz.

Yapmamız gereken oyuncuyu ilk olarak düşmeye yakın bir takıma göndermek olmalı.. Kiradan geri geldiğinde ise tekrar kiraya göndermeli ancak bu sefer Botaş, Mersin, İstanbul Ünv. gibi Avrupa'da yer alan daha güçlü takımlara gitmesini sağlamalıyız. Oyuncu her seviye kendini kanıtlaya kanıtlaya gelmeli..

Oyuncu, bu seviyelerden herhangi birisinde başarısız olursa da bundan hemen vazgeçmemeliyiz. Bazen her ortam, her takım gençler için uygun olmayabiliyor çünkü. Öbür sene için tekrar şans vermeliyiz.

Biz bunları yapmıyoruz, oyuncular çalışmayıp aynı yerlerinde sayıyorlar ortaya da bir çok potansiyeli olan ancak kinetik te hiç bir şeyi olmayan oyuncu çıkıyor.
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2014, 11:32:07 Gönderen: Cem Ağrak »
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #876 : 09 Nisan 2014, 07:40:46 »
Katılırsın veya katılmazsın hepsine saygı duyarım Cem ama hocayı hiçbir şekilde beğenmiyorum ne oyuncu tercihlerinde ne oynatmaya çalıştığı şablonda nede problem çözümünde hiçbir atraksiyon yok malesef. Basmakalıp ezber birşey oynamaya çalışıyoruz ve her sene takımımız 1 yaş daha yaşlanıyor. Birsel eskisi kadar atletik değil ama yine de daha iyi Guardımız yok Cappie tam bir Bojan olmuş ne isabet var atışlarında nede kendine güveni kalmış bomboş turnikeleri üstüste kaçırıyor. Tuğçe bir maçın tamamında hiç süre alamayacak kadar kötü bir oyuncu mu? Olcay en azından genç ve atletik oynamadan oynatılmadan nasıl aşama kaydedecek kendine nasıl güvenecek. Nasılsa şubenin parası çok seneye başka transferler yapar devam ederiz bu mantıkla hoca da hasbelkader belki şampiyon olur biz yine kaybeden oluruz gerçekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #877 : 09 Nisan 2014, 08:01:20 »
Zeki abi ben senin yazdıklarının içeriği ile ilgili laf etmedim ki  aksine sadece yazmandan dolayı duyduğum memnuniyeti belirttim.
Sanırım sen benim seninle dalga geçtiğimi zannettin öyle hissettirdiysem de kusura bakma

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #878 : 09 Nisan 2014, 09:38:51 »
ben yanlış anladım o zaman hakkını helal et asıl sen kusura bakma, ihtiyar de geç gitsin :))

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #879 : 09 Nisan 2014, 09:47:15 »
ben yanlış anladım o zaman hakkını helal et asıl sen kusura bakma, ihtiyar de geç gitsin :))

[/quot

Süleyman dedem varken kimseye ihtiyar demem :) ;)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #880 : 09 Nisan 2014, 09:48:23 »
Ahahah alıntı birbirne girdi. Bu sabah içime Özcan kaçmış :)

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #881 : 09 Nisan 2014, 10:41:46 »
Işıl Alben Rusya Yolunda

Galatasaraylı kaynaklara göre Galatasaray Odeabank'ın milli basketbolcusu Işıl Alben önümüzdeki sezon takımdan ayrılıyor.

Kaynaklar, Işıl Alben'ın, şimdiden Rus takımı Dinamo Kursk ile anlaştığını açıkladı.

Yıllardır Galatasaray forması giyen Işıl Alben, bu sezn Euroleague'de 16 maçta ortalama 35 dakika sahada kalırken, 7.1 sayı-5.0 ribaunt-4.5 asist ortalamaları tutturdu.

Parkede Fener-Utkan
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #882 : 12 Nisan 2014, 16:33:57 »
17 Nisan 19.00 Fenerbahçe-Kayseri Kaski
19 Nisan 13.30 Fenerbahçe-Kayseri Kaski
22 Nisan 18.00 Kayseri Kaski-Fenerbahçe
24 Nisan 18.00 Kayseri Kaski-Fenerbahçe
27 Nisan 17.00 Fenerbahçe-Kayseri Kaski

Çevrimdışı Lf1907

• Üye
  • Yer: dark side of the moon - istanbul
« Yanıtla #883 : 13 Nisan 2014, 23:23:41 »
ligi kazansan,

biz avrupa şampiyonuz diyecekler..

ligi kaybetsen,

3 kupayı aldık diyecekler...

en güzeli finale kalmasınlar.
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2014, 23:24:06 Gönderen: Lf1907 »
FENERBAHÇE Hayattır ! | http://okulacik.blogspot.com/

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #884 : 13 Nisan 2014, 23:29:23 »
Ahahah alıntı birbirne girdi. Bu sabah içime Özcan kaçmış :)

hahahha bunu daha yeni görüyorum, noldu he noldu Cem bey :)
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.