U16 Avrupa Şampiyonası (Dördüncü Gün)
Letonya'da düzenlenen U16 Avrupa Şampiyonasında ikinci tur grupları bugün başlarken, milli takımmımız gruptaki ilk maçında sahadan galip ayrıldı.
Bosna Hersek ile karşılaşan takımımız, sahadan 85-54 galip ayrılırken, yarın 20.15 te ev sahibi Letonya ile karşılaşacak.
E Grubu
Hırvatistan-Sırbistan: 61-68
Yenilgisiz olan Sırbistan, serisini Hırvatistan karşısında sürdürürken, sahadan 68-61 galip ayrıldı.
Sırbistan'da Aleksandar Aranitovic 16 sayı-6 ribaunt-3 asist yaparken, Bojan Nesic 13 sayı-6 ribaunt ve Aleksa Radanov 13 sayı-5 ribaunt yaptı.
Hırvatistan'da Kresimir Ljubicic 14 sayı-9 ribaunt yaparken, Mate Kalajzic 12 sayı-5 asist-4 ribaunt ve Mateo Colak 8 sayı-7 ribaunt yaptı.
Bosna Hersek-Türkiye: 55-84
U16 Milli Takımımız, ilk çeyrekteki muhteşem performansı sayesinde Bosna Hersek'i 84-55 mağlup etti.
Takımımızda Oğuzhan Varol 24 sayı-7 ribaunt-6 asist yaparken, Ömer Yurtseven 23 sayı-7 ribaunt ve Ömer Al 12 sayı-7 asist-4 ribaunt yaptı.
Bosna'da Dzanan Musa 17 sayı-6 ribaunt-4 asistle yaparken, Amar Gegic 10 sayı-6 ribaunt ve Sandro Antunovic 8 sayı-6 ribaunt yaptı.
Litvanya-Letonya: 79-71
Litvanya, ev sahibi Letonya'yı 79-71 mağlup ederken, ev sahibine ilk yenilgiyi yaşattı.
Litvanya'da Tadas Sedekerskis 23 sayı-7 ribaunt-5 asistle takımını galibiyete taşırken, Rokas Gadiliauskas 14 sayı-13 ribaunt ve Eimantas Stankevicius 18 sayı-6 ribaunt-5 asist yaptı.
Letonya'da Rodions Kurucs 21 sayı-4 ribaunt yaparken, Arturs Strautins 11 sayı-8 ribaunt ve Kristers Zoriks 16 sayı-3 asist yaptı.
Puan Durumu
1- Sırbistan 3-0
2- Türkiye 2-1
3- Letonya 2-1
4- Litvanya 1-2
5- Bosna Hersek 1-2
6- Hırvatistan 0-3
Yarının Programı
15.45 Sırbistan-Bosna Hersek
18.00 Hırvatistan-Litvanya
20.15 Türkiye-Letonya
F Grubu
İspanya-Almanya: 68-82
Almanya, gruptaki ilk maçında İspanya'yı 82-68 mağlup etti.
Almanya'da Kostja Mushdi 29 sayı-8 ribaunt-4 asistle takımını galibiyete taşırken, Isaiah Hartenstein 15 sayı-15 ribaunt ve Lars Lagerpusch 15 sayıyla oynadı.
İspanya'da Pol Figueras 25 sayı-7 asistle oynarken, Eric Martinez 18 sayı-6 ribaunt ve Maxim Esteban 15 sayı yaptı.
Rusya-Fransa: 44-83
Bütün rakiplerini farklı mağlup eden Fransa, ikinci turda ilk maçında Rusya'yı 39 sayı farkla 83-44 mağlup etti.
Fransa'da Frank Ntilikina 15 sayı-3 ribauntla oynarken, Killian Tillie 11 sayı-8ribaunt ve Bathiste Tchouaffe 10 sayı yaptı.
Rusya'da Andrei Lopatin 11 sayı-3 ribaunt yaparken, Agasiy Tonoyan 7 sayı ve Maxim Barashkov 7 sayı yaptı.
Polonya-İtalya: 59-85
İtalya, Polonya karşısında zorlanmazken rakibini 26 sayı farkla 85-59 mağlup etti.
İtalya'da Lorenzo Bucarelli 10 sayı-5 ribaunt-5 asistle takımını galibiyete taşırken, Lorenzo Penna 12 sayı-4 ribaunt-4 asist ve Cesare Borbin 10 sayıyla oynadı.
Polonya'da Dominik Rutkowski 16 sayı-5 ribaunt yaparken, Jakub Wantuch 11 sayı ve Marcin Wiszomirski 8 sayı-6 ribaunt yaptı.
Puan Durumu
1- Fransa 3-0
2- İtalya 3-0
3- Almanya 2-1
4- Rusya 1-2
5- İspanya 0-3
6- Polonya 0-3
Yarının Programı
15.45 Fransa-İspanya
18.00 Rusya-Polonya
20.15 Almanya-İtalya
Liderler
Sayı
1- Tadas Sedekerskis (PF) 22.0 sayı (Litvanya)
2- Kostja Mushidi (SG) 19.8 sayı (Almanya)
3- Dzanan Musa (SG) 19.0 sayı (Bosna Hersek)
4- Rodions Kurucs (PF) 18.0 sayı (Letonya)
5- Edon Maxhuni (SG) 17.8 sayı (Finlandiya)
Ribaunt
1- Rokas Gadiliauskas (C) 13.8 ribaunt (Litvanya)
2- Sylvester Berg (C) 10.3 ribaunt (Danimarka)
3- Vasileos Christidis (C) 10.3 ribaunt (Yunanistan)
4- Isaiah Hartenstein (C) 9.8 ribaunt (Almanya)
5- Roberts Blumbergs (SG) 8.8 ribaunt (Letonya)
Asist
1- Ömer Al (PG) 5.0 asist (Türkiye)
2- Andreas Anastasios Skoufis (PG) 5.0 asist (Yunanistan)
3- Mate Kalajzic (PG) 4.5 asist (Hırvatistan)
4- Tadas Sedekerskis (PF) 4.3 asist (Litvanya)
5- Edon Maxhuni (SG) 4.0 asist (Finlandiya)
Top Çalma
1- Vili Nyman (SF) 3.8 top çalma (Finlandiya)
2- Ömer Al (PG) 3.8 top çalma (Türkiye)
3- Amar Gegic (SG) 3.3 top çalma (Bosna Hersek)
Top Kaybı
1- Tadas Sedekerskis (PF) 6.3 top kaybı (Litvanya)
2- Edon Maxhuni (PG) 5.5 top kaybı (Finlandiya)
3- Mate Kalajzic (PG) 5.0 top kaybı (Almanya)
Blok
1- Ömer Yurtseven (C) 2.8 blok (Türkiye)
2- Bartlomiej Pietras (PF) 2.3 blok (Polonya)
3- Rokas Gadiliauskas (C) 2.0 blok (Litvanya)
DerinNba