Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1315108 defa)

0 Üye ve 74 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
  • Yer: Bursa
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #2895 : 19 Ağustos 2018, 20:25:40 »
Kameni gitmeden kaleci alamayız ama acilen 8 numara ve stoper almalıyız.
İsmail artı cüzi bi paraya bursadan aziz behiç denenebilir.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #2896 : 19 Ağustos 2018, 20:38:23 »
Kameni gitmeden kaleci alamayız ama acilen 8 numara ve stoper almalıyız.
İsmail artı cüzi bi paraya bursadan aziz behiç denenebilir.

Valla defansa kimi alırsan al .... top bir şekilde kaleye gidiyor sonuçta  :((
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #2897 : 19 Ağustos 2018, 20:58:17 »
genç yerli oyuncuların alınması ve süre bulması dışında (umarım da bulmaya devam eder) Ali Koç'un futboltakımıyla ilgili icraatlerini kesinlikle beğenmiyorum.

çok uzun bir süre önce yönetime talip olunmasına rağmen hoca ile anlaşılması çok uzun süre sürdü. keza bir sürü oyuncu inceledik denmesine rağmen yerli oyuncularda olduğu gibi ve başkanın daha önceden bahsettiği gibi potansiyelli ve genç yabancı oyuncu transferi yapılmadı.

transferler hazırlık kampını bırakın, avrupa kupalarına ve ligin başlamasına yetişmedi.

deniyorki transfer için bir kuruş para yok o zaman Bas dost ve Wilshere gibi oyunculara neden talip olundu

yaşı önümüzdeki sene sözleşmesi bittiğinde 30 olacak olan ve takımın en fazla bonservis kazandıracak oyuncusu olan ve bir sürü orta saha oyuncusu olmasına rağmen Josef neden satılmadı madem satılmayacak kadar değerli sözleşmesi neden uzatılmadı.

Volkan'a ve takımı bu sene de yakmaya devam etmesine maruz kalmak ayrı bir utanç kaynağı

takımın forma sponsorunun olmaması hatta hiçbir yeni sponsorluk olmaması da ayrı tabiki.

Ali Koç Aziz Yıldırım yönetiminde 6 yıl yer aldı ayrıldıktan sonra da destekledi bu süre içinde hem yönetim tarzını hem kulübün durumunu ondan iyi bilecek kişi çok az. ayrıca bu süre zarfında tek bir eleştiri dahi duymadık kendisinden

ülkenin durumu ortada bizim durumuz da malum. daha iyi bir alternatif de olmadığına göre inşallah her şey daha iyi olur zamanla

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
« Yanıtla #2898 : 20 Ağustos 2018, 00:01:27 »
Söylediklerine katıldığım arkadaşlarım var.. Sonuna kadar arkasındayım ve hep te destekleyeceğim ama yönetimsel bir kaç eleştirim olacak ki bence bir çok Fenerbahçe taraftarı bu konuda aynı fikirde.
1- Yabancı sermayelerden bile beklenti varken hiçbir kurumdan markadan forma sponsorluğu alınamaması.. Hiç olmadı ne biliyim Grundig vs bir şey olsun Koç grubundan
2-Bir yıllık bir çalışma söz konusu madem Comolli ile birlikte ve 100 oyunculuk liste var ortada.. Hoca konusu neden çok geç netleşti? Neden direkt 11 oyuncuları bu kadar geç transfer edildi? Neden Abedi Pele'ye o kadar komisyon vermeden oyuncu getiremedik? Neden mali ve sportif anlamda sezonun en önemli maçında Alper forvet çıktı?? Berke Barış zaten göz önündeki oyuncular. Ferdi desen Cocu tanıyor. Ayew ve Slimani'yi ben bile Cocu'dan Comolli'den çok izlemişimdir. E peki nerde kaldı bu 100 oyunculuk scouting? Benim 100 oyunculuk scouting anlayışım Sow'u Rennes'den almak genç Valbuena'yı Bordeaux'dan almak, Modriç'i Kramaric'i Pjaca'yı kendi ülke takımlarında oynarken getirmektir. Transferler tamam geçen yıllara göre iyi, gençleştirme vizyonu doğru ama çok çok geç kaldık ve Scouting transferi dalan yapılmadı.
3- Tutarsız konuşmalar var. Para yok deniyor satalım ki alabilelim falan deniyor. Sonra Comolli çıkıyor evet UEFA denetimlerine göre hareket ediyoruz almak için satma derdimiz yok diyor. Madem öyle neden Benfica karşılaşmasına geçen yılki takım çıkmak zorunda kaldı?? Guiliano'nun sisteme uymadığı satılması gerektiği yeni mi anlaşıldı? Bu işin Hasan Ali ile olmayacağı her maç 90 dakika oynadıktan sonra mı anlaşıldı??
4- taraftar gerekirse şampiyon olmayalım bekleyelim önemli değil diyor ama için için üzülmeyecek mi yıkılmayacak mı sanki?? Yada o şampiyonluk beklentisi had Safada değil mi sanki taraftarda? İşin realitesinde Şampiyon olmamak CL katılamamak= Maddi yıkım, oyuncu satamamak ve iyiden iyiye loser olmak değil mi??
5- Volkan Demirel nefret edilen Aziz Yıldırım zihniyetinin kanserli bir organı değil mi bu takım içinde? O kadar zihniyet değiştirdiğimiz #Yeniden dediğimiz bir dönemde saha içi ve kulüp genleri içinde negatif etkiden başka şey veremeyen Volkan neden hala 11'de neden sözleşme yenilendi?? Taraftar istemiyordu kimse bişey demezdi. Medya tepkisi vefasızlık söylemlerinden mi çekinildi? Sebep nedir??
5- Neden hala Jozef Topal?? Aykut gibi aman savunayım da bir şekilde gol atarım mantığı hala mı var?? Oyun tutmaya yönelik oynamaya devam edeceksek eğer hala Cocu o işi Aykut'tan daha iyi yapsın diye mi para harcanıp getirildi?? Ben yeni bir anlayış için getirildi zannediyordum.
6- bakın size yapılması gerekip yapılması için sadece 10 günümüz kalan hamlelerimizi söyliyim.
Xxxx Berke Erten
Isla Şener
Skrtel Yiğithan
Transfer Roman Burak
Transfer Hasan Ali
Souza Topal Oğuz Kaan( Altınordu kiraya)
Eljif Ekici Ozan(Avrupa'ya kiraya)
Transfer Ferdi
Barış Alper
Ayew Valbuena
Slimani Soldado

Bu veya buna benzer bir kadro mühendisliği olmalıydı. Bu konuda bir çok hem fikir. Ama ne elden çıkarılacak oyuncular elden çıkarıldı nede yapılması için bas bas bağıran hamleler yapıldı.

Bunun yanında başka bir kaç durum daha olabilir tabi ama şu anda aklıma gelmiyor. Bu yazdıklarımdan ooo iki kötü sonuç hemen eleştiri mantığı çıkmasın. Ben arkalarındayım çevremde ağır mesnetsiz içi boş eleştiri yapanlara karşı sesimi düşürmeden savunuyorum ama bunlar da önümüzde duran gerçekler sonuçta.
 Herşey için bir sebep söylenebilir ama özellikle sponsor için tek bir hamle yok ya bunu aklım almıyor.

Kjaer Galatasaray muhabbetleri var kiralık olarak.. Eğer onu kaptırırsak işte o Zaman işin rengi değişir. Sonuçta Rojo da aradığımız profilde ama Kjaer GS'ye kaptırmak büyük psikolojik yıkım olur Akbaba'ya Çakala benzemez. Artı olarak Souza kalacaksa sözleşmeyi derhal yenileyelim bedavaya kaybetmeyelim 10 -12 teklif gelen adamı

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #2899 : 20 Ağustos 2018, 20:07:52 »
Kameni-Berke-Volkan-Erten
Dirar-İsla-Şener
Transfer-Roman
Skrtel-Yiğithan-Burak
Transfer-Hasan-İsmail-Serhat-Ömer-Abdülcebrail
Josef-Topal-O.Kağan
Elif-Ozan-Uygar-Mahsun
Ayew-Barış-Samet
Ekici-Ferdi-Muhammet
Valbuena-Alper-Atıf
Slimani-Soldado

Çevrimdışı south

• Üye
« Yanıtla #2900 : 20 Ağustos 2018, 23:51:33 »
GS N’diaye’yi de alınca benim gözümde şampi gibi bi şey oldu daha belkide defans ve forvette alcaklar.Onlar şampiyon olamasa Beşiktaş yapacağı 2-3 transferle çok daha iyi duruma gelcektir.Bu sebeple bu sene ben kadroyu iyileştirmekten çok kadroyu boşaltmanın iyi kötü para toplayıp eldeki çöpleri elden çıkartmaya bakıyorum.Seneyede yepyeni bi sayfa açalım.Volkan,Neustader,İsmail,Hasan,Topal,josef,kameni,dirar,soldado,valbuena,alper satabilceğimiz hepsini satıp yeni bi sayfa açalım.Kalede Berke’yle orta sahada Ferdi’yle genç bi yabancı solbekle yenilsek sabredilir,zaman lazım denirde Volkan’la Josef-Topal orta sahasıyla Hasan’la yenilmeye artık tahammül edilmiyor.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #2901 : 21 Ağustos 2018, 00:58:02 »
Geçen yıl Soldado ve Dirar'a 8 9 milyon bonservis verildi ve biz bu uğurda Kjaer'i sattık ağlayacağım amk ya

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #2902 : 22 Ağustos 2018, 17:53:36 »
Zürich'ten 1.89luk 24 yaşındaki İsviçreli pivot santrafor Michael Frey yarın İstanbul'a geliyormuş. Oyuncu bizde oynamak için kulübüne rest çekmiş kadro dışı falan kalmış, bu istekliliği güzel. İlginç olan bir başka şey de doğum tarihi 19.07 :) eğer bu kadro dışı kalışı vs sebebiyle bonservissiz yada 1e falan geldiyse iyi transfer, yıllık ücreti tahminim düşük olacaktır. Piyasa değeri 2.5 milyon Euro.
 Ha öncelik açısından bakacak olursak eğer bana çok mantıklı gelmedi çünkü acil olarak sol bek Stoper ve orta saha hatta kaleci transferi gerekiyorken tek forvet oynayan takıma Slimani Soldado yanına 3. Santrafor bana pek mantıklı gelmedi.(Takımda 3 santrafor olması değil burada tuhaf olan Adam akıllı sol bek stoper orta saha yokken Yedek santrafor transferi öncelik olarak mantıksız geldi. Her bölgeni tamamlasan ondan sonra alırsın sıkıntı yok, yada Benfica maçları öncesinde alınsaydı yine mantıklıydı.. Çift forvet mi olacak acaba diyenler olabilir ama hiç sanmam Slimani ile çift forvet oynayacak tarzda oyuncu değil)

Oyuncuyu çok fazla izlemedim, bir elin parmaklarını geçmez ama bildiklerimi paylaşayım sizlerle, fiziği dolayısıyla güçlü ve kafa toplarında indirimi olarak ta bitirici olarak ta etkili, benim en hoşuma giden yanı ise çok hırslı ve mücadeleci olması, çabuk yada seri bir oyuncu olduğu söylenemez, iki ayağını da kullanabiliyor, topla teması şutta da dribbling yaparken de baya sert :D bazen bomboş pozisyonda ayağından fazla açarsa şaşırmayın top sürme esnasında😂  Pivot santrafor özellikleri iyi top saklama kafayla indirme sağa sola servis yapma anlamında, istikrarsızlık problemi var sezon içinde de farklı kulüplerde de.. Mesela İsviçre dışında pek parlak maçları yok.. Oyun tarzı Elmander'i andırıyor biraz olsun vs vs vs

Neyse hayırlı olsun, bakarsınız tutar uzun seneler katkı alırız yada iyi paraya satarız falan, çünkü genç gelişime açık ve futbol konusunda tutkulu bir arkadaş kendisi.. Maliyeti de belli ki düşük olacak. O yüzden bekleyelim görelim.. Tutmazsa büyük kayıp olmaz ama tutarsa büyük kazanç ve kar sayılabilir.

AMA COMOLLİ BEY LÜTFEN ÖNCELİKLERİ HALLEDELİM 8 numara Stoper ve Sol bek Şarttttt (Kaleci de şart ta bence transfer olmayacak o bölgeye) STOPER SOL BEK ORTA SAHAYA KALİTELİ TRANSFERLER ŞART BU YIL ŞAMPİYONLUK ŞART EĞER BU KADAR KÖTÜ MALİ DURUM VARSA. BU 3 BÖLGEYE KALİTESİ TARTIŞILMAZ 3 TRANSFER YAPMAZSAK EĞER YİNE İZLERİZ GALATASARAY'IN ŞAMPİYONLUK KUTLAMALARINI VE ONLAR OLUR 22 BİZ KALIRIZ 19DA

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #2903 : 22 Ağustos 2018, 18:44:16 »
Kariyeri pek parlak değil, geçen sene bir Zürih maçını izlemiştim ve bana hantal gelmişti. Yani çok genç de değil ama 2 forvetle sezonun geçemeyeceği de belliydi. Yalnız sorun şu ki bu transferle birlikte kadroda 13 tane yabancı olacak. Daha acil ihtiyaçlar varken ilk hamle bu olmamalıydı. Umarım Kameni 1, Dirar da 2 milyon euro civarında bir bedelle satılır da hem maaş yüklerinden kurtuluruz hem de kota açılır. Stoperde zaten sayısal eksiklik olduğu için takviye olacaktır ama orta saha aynı düz tip heriflerle dolu, muhakkak hücumcu bir o numara şart. Yalnız Bein Sports'ta Cocu orta saha için transfer istemiyor gibi bir haber gördüm, doğruysa bu sezon da cehennem olur.

Edit: Josefap açıklamasından sonra orta saha transferi de beklemiyorum maalesef.
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2018, 22:05:46 Gönderen: franz392 »

Çevrimdışı Murat

• Üye
« Yanıtla #2904 : 22 Ağustos 2018, 20:52:01 »
Acaba Soldadoyu mu satacaklar?

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #2905 : 23 Ağustos 2018, 03:18:47 »
Souza yalanlandı şimdilik ama satılma ihtimali bence çok yüksek..
Diego Reyes için de transfer bitti diyorlar (Stoper)
Son günlerde hareketlilik yüksek olacak bence, gelenler gidenler falan derken

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #2906 : 23 Ağustos 2018, 03:21:17 »
Keşkee... Kameni İsmail Souza(Mantık ve mali sebepler) Valbuena (Gelir elde etmek için son yıl) Dirar(3e 5e bakmadan) Soldado(Bizim lige uymadı, MLS Meksika Araplardan Comolli 3 4 milyon Euro çarpsa keşke)

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #2907 : 23 Ağustos 2018, 10:59:16 »
Souza 13 e gitmiş galiba.Comolli Valbuena,Kameni,Dirar,İsmail’i de bir yere gönderirse süper olur.
Transfer yapmasa bile çöplerden ve maaş yüklerinden kurtulmak gerek.
Souza-Topal ikilisi sonunda bozuldu.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #2908 : 23 Ağustos 2018, 11:53:22 »
Her ne kadar sürekli gömülse de benim beğendiğim bir oyuncuydu. Sahada canını dişine taktı, tekmelere kafa soktu, hiç enerjisi azalmadı, taraftara saygısızlığı da olmadı. Topal yerine tek ön libero oynasa daha fazla katkı sağlardı, yolu açık olsun. Çok iyi bir 8 numara transferi bekliyorum artık, Comolli devreye girmeli. Bunun dışında Dirar tamamen fazlalık ama hiç gidecek gibi durmuyor, Kameni de çuval varken oynayamayacak. Bu ikili yok pahasına da olsa gönderilmeli.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #2909 : 23 Ağustos 2018, 12:08:44 »
Bu gun huerta soylentisi cikmaya basladi
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....