Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1306395 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • İnadına Fener
Ynt: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #6435 : 28 Haziran 2022, 15:41:28 »
Emre Mor deneme transferiyse eğer, ulan bakarsın iş yapar 5-10 kazanırız diyorlarsa okay ama oyun planın yüksek öneme sahipse sıçtık
Fırsat transferi, Ayüw gibi  :P :P

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #6436 : 28 Haziran 2022, 18:19:40 »
Mariano Diaz iddiaları var.
Kaç yıldır futbol oynamıyormuş adam.
Tam bizlik hamle olur.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #6437 : 28 Haziran 2022, 21:05:48 »
Kaç yıldır yeni hoca ve bu yeni hocayla birlikte 10-12 transferle yeni takım kurulmasından bıkmış usanmıştım. İşte bu yüzden İsmail kalsın istedim hep. İsmail kalsaydı iyi bir santrafor ve kanatla kapatacaktı transferi çünkü takımın iskeleti hazırdı. Ayrıca Arda Güler'i de oynatıyordu.

JJ geldi ve Arda'yı hiç oynatmayacak. Bruma gibi büyük bir balonu boş yere aldırdı. Hiç ihtiyacımız olmayan Lincoln'ü de aldırıp MHY ile Crespo'nun idare edeceği 6 numaraya transfer arıyor. Dahası elde L.Gustavo da varken.

Yetmezmiş gibi Emre Mor denen iti alıyoruz. Evet, futboldan 3-5 kuruş kazanmış bir it kendisi benim için. Takımın havasını bozmak için daha ideal bir tipitip olamazdı ve o da geldi.

Şu 3 transferi İsmail istese Ali Koç anında kovardı onu ama JJ isteyince kimsenin gıkı çıkmıyor.

Elalem Weghorts, Trezeguet gibi isimlerin peşinden koşarken biz nerde boş herif varsa ona gidiyoruz, üstelik yıllardır ''bu takıma baba santrafor lazım'' derken, santrafor bakılmıyor bile.

İsmail Ferdi'den sol bek, Osayi'den sağ bek yarattı ne güzel. Şimdi JJ efendi sol bek istiyor, muhtemelen sağ bek de isteyecek.

Yâni şu ana kadarki hayal kırıklığım öyle büyük ki içimdeki heyecan söndü gitti.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #6438 : 28 Haziran 2022, 22:07:04 »
Amaç şampiyonluksa Valencia kalmamalı mı Berisha kalacağına ben mi farklı izliyorum bu oyunu?

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #6439 : 29 Haziran 2022, 13:11:23 »
JJ demiş ki; kadromdaki böyle yetenekli bir golcüyü (Berişa) tam tanımadan gereksiz transfer yapmam.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #6440 : 29 Haziran 2022, 14:18:47 »
Berişa’yı oynatacağı ilk söylendiği zaman da yazmıştım; JJ potansiyelli ancak bunu bir şekilde sahaya yansıtamayan oyuncuları özellikle seçiyor anladığım kadarıyla. Adam bu şekilde meydan okumayı seviyor. Emre Mor transferine de bu yüzden onay verdi diye düşünüyorum.

Ama bir taraftan bu seçimler risk barındırıyor. Kadrodaki bu tarz oyuncu sayısı arttıkça JJ meydan okuyacak diye bizim aldığımız risk artıyor. Bu mevkilerde eksik girme durumumuz olacak lige.

JJ’in bu challenge merakı yüzünden onbire yakın oyuncular

Berişa —> potansiyelinin olduğuna inanıyorum ancak bizim ligin golcüsü değil diye düşünüyorum
Emre Mor —> wonderkid, bence tam bir overrated
Lincoln —> wonderkid, o bölgeye gerek yoktu bence
Bruma —> başka bir wonderkid, kaç M € yatırım yapılmıştı zamanında bu çocuğa, karşılığı yok ama…
Gustavo —> genç yetenek  :P JJ’in bu sarkık ön libero sevdası, dönüp dolaşıp onu kadroya sokacak gibi

« Son Düzenleme: 29 Haziran 2022, 14:19:36 Gönderen: Enver Tarcan »

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #6441 : 29 Haziran 2022, 22:18:06 »
M.Ö affedilmiş.
İnanılmaz yanlış bir karar.Umarım Jesus hocam şuna değil dakika;Samandıra’da 11-11 maçlarda bile oynatmaz.Mesut’tan futbolcu dışında her şey olur bundan sonra.Survivor 2023’e de Arda kankası ile beraber gitsin işte.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #6442 : 30 Haziran 2022, 13:03:50 »
Hala en iyi gol vuruşu olan oyuncumuz çelimsiz Valencia…

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #6443 : 30 Haziran 2022, 14:42:40 »
Hala en iyi gol vuruşu olan oyuncumuz çelimsiz Valencia…
Ama bakma boyuna posuna en sağlam en güçlü olan da o valla :) ve öyle enteresan bir topçu ki servis biraz yapılsın her sezon sadece ligde 20-25i garanti var düzenli oynadığında. Çift forvet falan oynayacaksak Berisha değil net bu adam olmalı. Yeni transfer ve Valencia as ikili Berisha ve Serdar muadil yedekleri

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #6444 : 30 Haziran 2022, 14:46:55 »
Bizim şu andaki üç oyuncunun da gol vuruşları iyi aslında o açıdan sıkıntımız yok ama üçünün de defoları olduğu için yanlarındaki oyuncu çok çok mühim misal;
Valencia’nın tek dezavantajı tek santrafor olarak oynadığında ceza sahasında çoğalamazsak kayboluyor ve
Serdar Dursun fizik olarak iyi gibi görünse de fundamental sıkıntısı var ve bencilliği aşması lazım
Berisha ise topla oynamaması gerekiyor(çünkü oynayamıyor) ve mental olarak sıkıntılı

Bu defolarının yanında gol vuruşları iyi aslında üçünün de

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #6445 : 30 Haziran 2022, 15:43:12 »
Ama bakma boyuna posuna en sağlam en güçlü olan da o valla :) ve öyle enteresan bir topçu ki servis biraz yapılsın her sezon sadece ligde 20-25i garanti var düzenli oynadığında. Çift forvet falan oynayacaksak Berisha değil net bu adam olmalı. Yeni transfer ve Valencia as ikili Berisha ve Serdar muadil yedekleri
Keçi  :D

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #6446 : 30 Haziran 2022, 16:40:28 »
Bu defolarının yanında gol vuruşları iyi aslında üçünün de
Ben buna pek katılmıyorum.

Keskin şut denilen bir şey varmış. Kaleye yönelik girişimlerin kaleyi bulma oranı. 

Su-i misal emsal olmaz ama örneğin Haaland'ın 90 dakika başına çektiği 3.34 şut, sezonda 15+ gol atan oyuncuların ortalaması olan 3.83'ün bir hayli altındaymış.  Kaleyi bulan şut sayısı ise 1.83 ile, en iyi golcülerin ortalaması olan 1.7'nin de üstündeymiş. Bu da Haaland'ın diğerlerine göre ne kadar keskin bir şutunun olduğunu gösteriyormuş.

Bizde oyuncu bazında böyle bir istatistik yayınlanıyor mu bilmiyorum. Staff tutuyordur mutlaka. Çok düşüktür bizim oyuncuların bu istatistiği. Dünkü maç örneğin; karşı karşıya kaçırdı Berişa.

Pozisyon içinde kalabilme, pozisyonu şuta dönüştürebilme vb. gibi istatistikler varsa, hem Serdar hem Berişa çok zayıf bu konularda zaten. Her ikisinin de bazı vuruşları şut bile olamıyor ne yazık ki. Tıngır mıngır gidiyor.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #6447 : 30 Haziran 2022, 17:01:03 »
bir niang degil hic biri... hatta nobre degil ...
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #6448 : 30 Haziran 2022, 22:30:38 »
bir niang degil hic biri... hatta nobre degil ...
Ona ne şüphe.. bize Niang lazım bir de Kuyt şampiyon olamazsan malsın demektir böyle iki takviye ile

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #6449 : 01 Temmuz 2022, 11:46:16 »
Bu taraftar Sarı Niang Belotti’den aşağısını hak etmiyor