Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1303466 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • İnadına Fener
Ynt: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #6960 : 14 Ağustos 2022, 11:31:41 »
Valla gördük yıldızlarını. Belotti’yi falan alamazlar. Bir sürü sorunumuz varken bir de gidip kıytırık Dursun Özbek işleri ile uğraşmayalım bence.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #6961 : 14 Ağustos 2022, 12:28:16 »
Ayrıca 650 milyon Euro borç bırakan adamla hiç kimse karşılaştırılamaz. 1 dönem daha dursaydı, kulübü kayyımdan satılık ilanıyla görürdük.

Ali Koç'un bütün beceriksizliklerini borç hikayesi üzerinden aklamaya çalışmaktan sıkılmadınız mı? Bu kadar kötü transfer politikasının malum borç hikayesiyle ne alakası var? Çakıl taşıyla transfer yapmıyorsun, gayet iyi paralar verip boş beleş adamları getiriyorsun. Sadece bu sezon CL'ye katılsan hatırı sayılır bir para kasaya girecekti. Araya çok değil 1 şamiyonluk sıkıştırsaydın yine kasana çok iyi para girecekti.

Fenerbahçe'ye kayyum falan atanmazdı, öyle bir dünya yok. Türkiye'de borçtan batacak büyük kulüp yok. Bizden daha beterini GS ve BJK yaşadı. Hiçbir şey olmadı, sana da olmazdı merak etme. Ayrıca Aziz Yıldırım yönetiminin uzun bir süresinde Ali Koç'un da orada olduğunu unutuyorsunuz. Ortada bir günah varsa bunda Aziz Yıldırım kadar diğer yöneticilerin de payı vardır. Ha tüm günah Aziz Yıldırım'ın olsun, şu anki saçmalığı açıklamıyor bu. Kaç yıldır aynı terane, sıkışınca borç var, ne yapsın. Yapamıyorsa başkan olarak kalmasın, olmuyor desin bıraksın.

3 Temmuz'u Aziz Yıldırım'la değil, Ali Koç'la yaşasaydık muhtemelen o zaman kayyum atanırdı. Kulübün anahtarını falan teslim ederdi. Bu kulüp, bu kadar borca girmişse, eli kolu bağlanmışsa bunun en önemli nedeni 3 Temmuz kumpasıdır. Ben, o günleri unutmadım, yapılanları ve yaşatılanları..

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #6962 : 14 Ağustos 2022, 13:06:06 »
Bu kulüp, bu kadar borca girmişse, eli kolu bağlanmışsa bunun en önemli nedeni 3 Temmuz kumpasıdır. Ben, o günleri unutmadım, yapılanları ve yaşatılanları..
Öncesi de var tabii. 90’lı yılların sonundan itibaren yaşananlar kitap olur.

Umarım devir dönünce bunları yazan biri çıkar ve en büyük tokadı da Fenerbahçe’ye “küçük takım” diyebilen FB’lilere vurur…

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #6963 : 14 Ağustos 2022, 13:30:19 »
Fenerbahçe’nin şu kadro yapısı içinde ihtiyacı olan oyuncunun Maxi Gomez olmadığını düşünüyorum.

Görüşlerine ehemmiyet verdiğim bazı insanlar gelişime açık diyorlar. Doğrudur.

…Bu kadro içinde fiziksel temastan yılmayan, göğüs göğüse mücadelede ayakta kalan, rakip ceza sahası içinde alan açabilen birine ihtiyacımız vardı...

Gördüğüm kadarıyla Gomez bu değil.

Aboubakar olurdu. Hatta burada beğenilmemesine rağmen Batshuayi bile olurdu.

Bizim ligin formülü bu.

Gomez çok bir şey değiştirmez bence…

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #6964 : 14 Ağustos 2022, 13:54:25 »
TR'ye gelmek istemeyen Belotti'yi nasıl ikna edeceksin abi ? Adam istemiyorum diyor, para derdi yok ki.

Ayrıca 650 milyon Euro borç bırakan adamla hiç kimse karşılaştırılamaz. 1 dönem daha dursaydı, kulübü kayyımdan satılık ilanıyla görürdük.

Alex de Souza 2004 yılında Türkiye'ye gelmeyi çok mu istiyordu? Peki para derdi var mıydı? Kendisi zengin, kayınpederi daha da zengin. Para zâten verilecek de o an başka etkenler giriyor devreye, ikna etmek ayrı bir başarı.

Belotti gibi bir adam hâlâ boştayken ikna edip getiremiyorsan bunun başarısızlıktır benim için.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #6965 : 14 Ağustos 2022, 15:06:44 »
Şu haberi okuyalım da kulağımızı kimlere kapatmamız gerektiğini, FB’yi kimlerin yorumladığını, Ali Koç’un kimlere itibar ettiğini, Türk futboluna kimlerin yön verdiğini görelim.

Bu ve türevlerine itibar edildikçe, bu ülkede bilimle, akılla yapılan hiç bir şey değer bulmaz… İlerleme de olmaz…

Her sene gelen hocayı yollar yeni baştan yaparız. Liyakatsiz adamları yönetici yaparız…

https://antalyam.com/ridvan-dilmenden-nuri-sahine-elestiri/

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #6966 : 15 Ağustos 2022, 10:49:20 »
Ali Koç'un bütün beceriksizliklerini borç hikayesi üzerinden aklamaya çalışmaktan sıkılmadınız mı? Bu kadar kötü transfer politikasının malum borç hikayesiyle ne alakası var? Çakıl taşıyla transfer yapmıyorsun, gayet iyi paralar verip boş beleş adamları getiriyorsun. Sadece bu sezon CL'ye katılsan hatırı sayılır bir para kasaya girecekti. Araya çok değil 1 şamiyonluk sıkıştırsaydın yine kasana çok iyi para girecekti.

Fenerbahçe'ye kayyum falan atanmazdı, öyle bir dünya yok. Türkiye'de borçtan batacak büyük kulüp yok. Bizden daha beterini GS ve BJK yaşadı. Hiçbir şey olmadı, sana da olmazdı merak etme. Ayrıca Aziz Yıldırım yönetiminin uzun bir süresinde Ali Koç'un da orada olduğunu unutuyorsunuz. Ortada bir günah varsa bunda Aziz Yıldırım kadar diğer yöneticilerin de payı vardır. Ha tüm günah Aziz Yıldırım'ın olsun, şu anki saçmalığı açıklamıyor bu. Kaç yıldır aynı terane, sıkışınca borç var, ne yapsın. Yapamıyorsa başkan olarak kalmasın, olmuyor desin bıraksın.

3 Temmuz'u Aziz Yıldırım'la değil, Ali Koç'la yaşasaydık muhtemelen o zaman kayyum atanırdı. Kulübün anahtarını falan teslim ederdi. Bu kulüp, bu kadar borca girmişse, eli kolu bağlanmışsa bunun en önemli nedeni 3 Temmuz kumpasıdır. Ben, o günleri unutmadım, yapılanları ve yaşatılanları..

iki farklı konu bunlar aslında.

Aziz Yıldırım efsane başkan mertebesine çıktıktan sonra dengesini kaybetmeye başladı. 3 temmuza rağmen takımı tekrar toparladı, avrupada iyi sonuçlar aldı, nisanda şampiyonluk yaşattı.. Ama güç zehirlenmesiyle nisanda şampiyonluk gören takımı da dağıttı. 2014-2018 arasındaki dönem bence çöküş döneminin başlangıcıydı, sebebi de kendisiydi.

şimdiki konu ie bambaşka. Ali Koç geldiğinde ne kadar sevinmiştim... Duruyordur mesajlarım da arşivde. Ama çok iş bilmez çıktı. hem iş bilmez hem de kendini hiç geliştirmez birisiymiş. Geldiği sene küme düşme sınırında geçen lig, saçma sapan transferler, hoca değiştirmeler... Geçen seneki durumumuzun ya da başarısız olursak bu sene, kesinlikle Aziz Yıldırımın bıraktığı borçla falan alakası yok. Dünya kadar adamlar aldık, dünyanın parasını harcadık.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #6967 : 15 Ağustos 2022, 11:29:41 »
iki farklı konu bunlar aslında.

Aziz Yıldırım efsane başkan mertebesine çıktıktan sonra dengesini kaybetmeye başladı. 3 temmuza rağmen takımı tekrar toparladı, avrupada iyi sonuçlar aldı, nisanda şampiyonluk yaşattı.. Ama güç zehirlenmesiyle nisanda şampiyonluk gören takımı da dağıttı. 2014-2018 arasındaki dönem bence çöküş döneminin başlangıcıydı, sebebi de kendisiydi.

şimdiki konu ie bambaşka. Ali Koç geldiğinde ne kadar sevinmiştim... Duruyordur mesajlarım da arşivde. Ama çok iş bilmez çıktı. hem iş bilmez hem de kendini hiç geliştirmez birisiymiş. Geldiği sene küme düşme sınırında geçen lig, saçma sapan transferler, hoca değiştirmeler... Geçen seneki durumumuzun ya da başarısız olursak bu sene, kesinlikle Aziz Yıldırımın bıraktığı borçla falan alakası yok. Dünya kadar adamlar aldık, dünyanın parasını harcadık.

Hayir komigi de su; her seferinde berbat isler yapiyor. Sonra bir sekilde toparlaniyor (emre ve ismail hoca nin yaptigi gibi)
Ertesi sene elindekini koruyup ustune birseyeler koyacagina, yikip yeniden basliyoruz... Bunun mantikli aciklamasi kesinlikle yok...
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #6968 : 15 Ağustos 2022, 11:31:02 »
Bu arada Aziz Yildirim in ayrilmasi dogruydu.. hala da Ali Koc a ragmen dogru. Hem takimi hem kendini yipratir bir hale gelmisti.

Sahenk, Saran biri cikar dogruyu yapar diye bekleyecegiz artik, baska care yok.

Çevrimdışı mrkene

• Üye
« Yanıtla #6969 : 15 Ağustos 2022, 13:12:08 »

Ne Ali Koç sevdalısıyım ne Aziz düşmanı, umrumda değil her ikisi de.. Ama Ali Koç'u en başarısız ilan etmek için de baya bir önyargılı olmak lazım, abi.

2018'de 620 milyon Euro borç bırakan adamı bırakın da borcuyla  analım. O dönem kısa vadeli borcun toplam borca oranı %60'dan fazlaydı. Bilmeyenler için kısa vadeli borç 1 sene içerisinde tahsil edilmesi gereken borç demek. Bu borcun çoğu da banka ve faktöring firmalarına idi. Yani söke söke alacaklardı. O dönemde 400 milyon Euro'ya yakın borcu tahsil edebilecek, o borçtan Fenerbahçe'yi sıyırabilecek başka biri varsa buyursun gelsin. Ali Koç evet başarısızdır , evet çok kötü yönetim sergilemiştir hatta bana kalsa Saran gelseydi ama durum ortada. Aksini iddia eden varsa buyursun , sayılar ortada. Aziz Yıldırım'ın pisliğini Ali Koç temizledi. Bizi çok büyük rezillikten kurtardı. Sadece bu bile Ali Koç'a atfedilen "en kötü başkan" tanımlamasına başlı başına cevaptır.

Şu an için kısa vadeli borç oranı yüzde 30larda.. bunun da sebebi bankalar Birliği anlaşması sebebiyle. Diğer 3 büyükten çok daha iyi durumdayız.

Bu kulübün önceliği ekonomidir. On yıllardır elemelerden ŞL katılan Türk kulübü yok. Şampiyon olsak alacağımız gelir 10milyon Euro bile değil.
2 sene önce şampiyon olan Bjk , ŞL gelirlerine rağmen bizden daha fazla zarar etti. Şampiyon olunca her şey güllük gülistanlık olsa keşke.

Abi, Aziz Yıldırım'ı yönetiminde Ali Koç da vardı o da sorumlu sayılır demişsin. Kusura bakma da Aziz varken orada kimsenin lafının geçmediğini ilkokul çocugu bile bilir.

3 temmuz'u Ali Koç ile yaşasak düşerdik demek tarih bilmezliktir. Nihat için bunu söylerseniz eyvallah ama Ali Koç'a bunu demeyin bari. 12 mayıs'da , başkan içerdeyken kulübün başında nasıl durduğunu yaptığı açıklamaları unutan varsa bir şey diyemem.

Transfer noktasına gelirsek çok değil Aziz Yıldırım'ın 90 milyon dolarlık stad anlaşmasını bir senede yediği sezona bakın yeter.. senelik maaş bütçemiz 90-100 milyonlarda geziniyordu. Nasıl sonuçlar aldığımız da ortadaydı. Son senesindeki kadronun fotoğrafını koysam buraya kalp krizleri geçiririz tekrardan..
Ha bakın hala diyorum bu Ali Koç güzellemesi vs değil. Fenerbahçe'ye kim zarar verirse onun karşısındayım. İsimler, şahıslar, unvanlar umrumda değil. Ama doğruyu da söylemek gerek.

Çevrimdışı mrkene

• Üye
« Yanıtla #6970 : 15 Ağustos 2022, 13:14:02 »
Alex de Souza 2004 yılında Türkiye'ye gelmeyi çok mu istiyordu? Peki para derdi var mıydı? Kendisi zengin, kayınpederi daha da zengin. Para zâten verilecek de o an başka etkenler giriyor devreye, ikna etmek ayrı bir başarı.

Belotti gibi bir adam hâlâ boştayken ikna edip getiremiyorsan bunun başarısızlıktır benim için.

Abi adam italya milli takım 2.forveti . İstemiyor adam ülkeye gelmek , napalım. Gelecekse artık kulüp bulamadığı için gelecek. Para veya ikna edildiği için değil

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #6971 : 15 Ağustos 2022, 13:55:37 »
Abi adam italya milli takım 2.forveti . İstemiyor adam ülkeye gelmek , napalım. Gelecekse artık kulüp bulamadığı için gelecek. Para veya ikna edildiği için değil

Erdal in soylemek istedigi de o. Para herkes ortaya koyabilir, cogu da fenerden fazla koyar masaya... Ozellikle araplar.
Sen proje ile gideceksin. Adama gelcegi icin proje koyacaksin onune. Alex, Obradovic ... bu adamlar sadece para ile gelmedi. Inandirildiklari projeler icin geldiler...

Ama bizim birakin uzun vadeli, kisa vadeli bile bir projemiz, bir hedefimiz oldugunu sanmiyorum.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
« Yanıtla #6972 : 15 Ağustos 2022, 14:54:48 »
Belotti'ye imza parası içine yedirilmiş şekilde senelik 5 kağıdı ver uçarak gelir. Roma'ya gideceğine inanmıyorum orada forma Abraham'a zimmetli.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #6973 : 15 Ağustos 2022, 15:24:20 »
Abi, Aziz Yıldırım'ı yönetiminde Ali Koç da vardı o da sorumlu sayılır demişsin. Kusura bakma da Aziz varken orada kimsenin lafının geçmediğini ilkokul çocugu bile bilir.

3 temmuz'u Ali Koç ile yaşasak düşerdik demek tarih bilmezliktir. Nihat için bunu söylerseniz eyvallah ama Ali Koç'a bunu demeyin bari. 12 mayıs'da , başkan içerdeyken kulübün başında nasıl durduğunu yaptığı açıklamaları unutan varsa bir şey diyemem.

Ali Koç, senin mantığınla o zaman ilkokul çocuğu olarak yönetimde yer aldı, uzun yıllar boyunca. Madem ilkokul çocuğu gibi takılıyorlardı orada niye durdular o kadar süre yönetimde? Bana bunun mantıklı izahını yapabilir misin? Yoksa alakasız laf sokmalarına devam mı edeceksin?

Ben, muhasebeci değilim. Olmaya da niyetim yok. Taraftarı 'muhasebeci' yapan bir yönetim istemiyorum. Bütün sponsorlarımız hazır diyerek göreve geleceksin, günün sonunda amatör şubeler şöyle zarar ediyor, burası böyle zarar ediyor diye işin içinden sıyrılacaksın. Kendi şirketleri dışında bulup getirdiği esaslı tek bir sponsor yok.

Futboldaki beceriksizliği bir yana dursun, amatör şubelerin içini boşalttı. Taraftarın sevdiği, benimsediği bütün değerleri birbir kaçırttı.

Tarih bilmemezlik ise tam da senin söylediklerin oluyor. Ne Aziz Yıldırım ne İlhan Ekşioğlu ne de içeride yatan hiç kimse, ailem zarar görür diyerekten kaçıp gitmedi. Bu defterleri açarsak incinirsin, incinirsiniz.

* Başkan içerdeyken bu kulübü ayakta tutan kişi, sevin sevmeyin, beğenin beğenmeyin, hocalığına ne derseniz deyin Aykut Kocaman'dır, gerisi boş yapmaktır.
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2022, 15:31:40 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı mrkene

• Üye
« Yanıtla #6974 : 15 Ağustos 2022, 15:56:50 »
Ali Koç, senin mantığınla o zaman ilkokul çocuğu olarak yönetimde yer aldı, uzun yıllar boyunca. Madem ilkokul çocuğu gibi takılıyorlardı orada niye durdular o kadar süre yönetimde? Bana bunun mantıklı izahını yapabilir misin? Yoksa alakasız laf sokmalarına devam mı edeceksin?

Ben, muhasebeci değilim. Olmaya da niyetim yok. Taraftarı 'muhasebeci' yapan bir yönetim istemiyorum. Bütün sponsorlarımız hazır diyerek göreve geleceksin, günün sonunda amatör şubeler şöyle zarar ediyor, burası böyle zarar ediyor diye işin içinden sıyrılacaksın. Kendi şirketleri dışında bulup getirdiği esaslı tek bir sponsor yok.

Futboldaki beceriksizliği bir yana dursun, amatör şubelerin içini boşalttı. Taraftarın sevdiği, benimsediği bütün değerleri birbir kaçırttı.

Tarih bilmemezlik ise tam da senin söylediklerin oluyor. Ne Aziz Yıldırım ne İlhan Ekşioğlu ne de içeride yatan hiç kimse, ailem zarar görür diyerekten kaçıp gitmedi. Bu defterleri açarsak incinirsin, incinirsiniz.

* Başkan içerdeyken bu kulübü ayakta tutan kişi, sevin sevmeyin, beğenin beğenmeyin, hocalığına ne derseniz deyin Aykut Kocaman'dır, gerisi boş yapmaktır.

Kimseye laf sokmaya çalışmıyorum, abi dediğim insana saygısızlık yapacak da değilim. Ancak tanımadığın bilmediğin insanlar hakkında incinirsin diyerek üstten bakmaya çalışacaksan buraya satırlar dökmeye gerek yok.  Ama yine de sözümü söyleyeceğim.

Cidden diyorum aziz yıldrım yönetiminde başka birinin söz sahibi olduğuna inanan biri var mı ? Nihat Özdemir, saran, aydınlar, Ali Koç, Ömer Temelli, HBK hatta yeri geldi kardeşi Ali Yıldırımı dahi dinlemedi adam. Özaydınlı bile gidip gelmedi mi ? Bunun Ali Koç savunuculuğuyla alakası bile yok.

Sen muhasebeci değilsin ama ben taraftarı olduğum kulübün muhasebecisiyim. 6 milyar TL borcu olan kulübümü düşünüyorum, düşünmeye de devam edeceğim. Bu borcun sorumlusu kimse ondan hesap sorulana kadar.
4 büyükler içerisinde ana sponsoru kendi taraftarı dışında biri olan var mı ?? 4 senede kulüpler sponsor bulamıyor. Ali koç kendi şirketlerini getirmiş vallahi banane. Aziz Yıldırım kanlı bıçaklı olduğu aydınları getirmedi mi ? Veya Ali Koç buna laf ettikten sonra aydınlar ile sponsorluk yenilemedi mi? Umrumda değil. Şu an değerlere takılıp oradan buradan , gayri ahlaki olmadıkça gelen her paranın başımın üstünde yeri var.

Amatör şube konusunda sonuna kadar haklısın, abi.

Kimse kimseyi kaçmakla itham dahi etmedi. Neyi söyleyerek beni incitebilirsin bu konuda çooook merak ettim Kemal abi. Ne biliyorsun hakkımda da, ben senin söylediklerinden incineceğim lütfen açıkla.

Bu mevzu niye kişiselleşti onu da anlamadım.

Aykut Kocaman efsanelerinden biridir bu laf. Kulübü ayakta tutma hikayesi. Severim.