Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1305457 defa)

0 Üye ve 24 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #1170 : 12 Haziran 2015, 17:51:45 »
Ya Casillas kim ya ? Kaç yaşına gelmiş. Ertuğrulu geri alalım, Merti oynatalım, hatta Volkanla devam edelim Casillas yerine.

Birde 50m eurodan bahsetmişsiniz, imkan vermiyorum bu kadar büyük paralar harcayacağımıza, harcamayalımda zaten. Nani, Rolanda deniyor. Gelecek sene kontratı bitecek, kendi takımında oynayamayan adamlar bunlar, ikisine 3-4 milyon verip almak lazım. Sneijder bile hemde sezon ortasında 7,5 m ye gelmişken 7-8 e milyon bonservis vermek intahar olur.

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #1171 : 12 Haziran 2015, 18:56:14 »
Başıma bir şey gelmeyecekse Van Persie'yi istemiyorum.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #1172 : 12 Haziran 2015, 18:59:08 »
Takım genclessin de kim gelirse gelsin

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #1173 : 12 Haziran 2015, 20:21:25 »
nani belki gelebilir ama van persie gelmez.
nani dunyanin en yetenekli 10 oyuncusu arasina girer.
Alex'den sonra formaya isim yazdirmayacagim demisdim ama Nani gelirse lafimi yerim , 7  ve ya 17 numara Nani cubuklu tamamdir.

Çevrimdışı HakeemOlajuwon

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #1174 : 12 Haziran 2015, 23:39:17 »

Ya Casillas kim ya ? Kaç yaşına gelmiş. Ertuğrulu geri alalım, Merti oynatalım, hatta Volkanla devam edelim Casillas yerine.

Birde 50m eurodan bahsetmişsiniz, imkan vermiyorum bu kadar büyük paralar harcayacağımıza, harcamayalımda zaten. Nani, Rolanda deniyor. Gelecek sene kontratı bitecek, kendi takımında oynayamayan adamlar bunlar, ikisine 3-4 milyon verip almak lazım. Sneijder bile hemde sezon ortasında 7,5 m ye gelmişken 7-8 e milyon bonservis vermek intahar olur.
Casillas la siz ertuğrul u merti falan mı kıyaslıyorsunuz, bir de volkanı koyun , 10 la çarpın , cebinden çıkartır casillas, ayrıca ezbere konuşmamak lazım, nani geçen sezon gayet verimli bir sezon geçirdi sportingde.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #1175 : 13 Haziran 2015, 00:03:52 »
van persie  bize gelmeyecek bence

nani de hayırlı olsun , büyük süpriz olmazsa bizdeymiş...

nani yi beğenmeyenlere saygı duyuyorum ama en azından çalım atan bir oyuncumuz olacak. o bile yeter
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2015, 00:05:18 Gönderen: exex »

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #1176 : 13 Haziran 2015, 09:02:44 »
Casillas ın kariyeri için kabul ederim o dediklerinizi ama önümüzdeki iki sene için değil.
Nani nin istatistiklerini hatırlamıyorum, ama sürekli oynayıp skora az katkı yaptığı kalmış aklımda. Kötü de demedim. Rolando da aynı şekilde. Ama bence fazla da bonservis vermemek lazım.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #1177 : 13 Haziran 2015, 09:37:28 »
nani sporting'de 12 gol 8 asist yapmış bi yerde okudum.
van persie transfermarkt'den bakdım , kronik sakatlığı var , 3 kez uzunsüreli ayakbileği sakatlığı geçirmiş.
ama van perise ve nani alınabiliyorsa ikisi de alınsın.
nani demek en az 20 bin fazla forma demek, nani demek en az 2 bin fazla kombine demek.
van persie daha büyük yıldız , nani için dediklerimi 2'ye çarpmak lazım.
sportif katkılarını bir tarafa bırakalım, getirecekleri heyecan ve kombine+forma satışı yeter.

bu sezon 300 bin forma satmışız, 20 bin de kombine
eğer nani ve rvp gelirse 350 bin forma , 30 bin kombine satarız.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #1178 : 13 Haziran 2015, 13:50:26 »
Evet, Nani cl dahil 35 maç oynamış, 12 gol 8 asisti var. İyi rakamlar bence.

Çevrimdışı Emreisking

• Üye
« Yanıtla #1179 : 13 Haziran 2015, 19:49:53 »
bu takımın suanda başarıya aç genclerle doldurulup savasması sıfırdan kurulması gerektigini düşünüyordum.. ancak bu sabah söyle bir düşünceyle uyandım:

bu takım carlos geldigi vakit inanılmaz isim yapıp takım ruhu ve bitliktelikle cl de ceyrek final gördü. aynısı bu sene de yapılabilir: ki hesaplarım kadar olursa max 50m euro bütce ve 20m yıllık kontratla mükemmel bi kadro kurulabilir; ki eldeki gereksiz yüklerden kurtulursak da hem bütce yaratıp hem de yıllık kontratlardan uzaklasılabilir cok rahatca bu kadro kurulabilir yeterki insanlar hedefler için ikna edilebilsin:

casillas caner egemen maicon gökhan topal alper xabi alonso van persie fernandao ibrahimovic

adları alt alta yazınca biraz yaslı oluyor kadro kabul... ama bu kadroya birkac genc oyuncuyu ekledikce bu takım önce isim yapar sonra da bi mantalite oturtarak hep aynı cizgide devam edecek bir yapı kurulabilir. casillasa laf edenlere suanki fizik durumundan öte edwin van der sar örnegini hatırlatmak istiyorum. düzenli sezon öncesi antremanla istedigi fizik kondisyona ulaşabilir.
"acıksası bilen bilir, ben bizim takımın fizik kondisyon ile ilgili phoenix suns ın staffı ile irtibata gecmelerini ve bilgi alısverişinde bulunmalarını öneririm...."

bu yapıya eldeki oyunculardan da yedek destegi eklenirse ki şu şekilde:

mert h.ali kjaer alves şener meireles emre diego stoch topuz webo

ki bu yedeklere bi ek de krasici yazmak istiyorum. bu adam hala yaslı degil, bir kere daha verim vermesi için denenmeli.. belki son şansını yüksek yerlere transfer olabilmek için iyi degerlendirir...

gerekirse altyapıdan genclerle takviye edilecek sekilde 23 kişilik iskelet kurulmus olur. bu takım gerektiginde 4 3 3 gerektiginde 4 2 3 1 gerektiginde 4 4 2 de oynayabilcek varyasyonlara sahip olur. hem hücum futbolunu hem kontra atak futbolunu hem de tam saha pres oyununu sahaya sürebilecek oyuncu havuzu yaratmıs oluyoruz.

gelenler ve gidenler için ise yaptıgım derleme de ibrahimovic van persie fernandao xabi alonso maicon kjaer şener ve casillas 8 transfer eder ve yaklasık 50-55m euro ile bonservisler halledilir. oyunculara da ortalama 3yıllıktan total 60-70m kontrat önerilerek(yıllık 20m) basarı saglanabilir.

bu takımdan sow (14) emenike (7) kadlec (2) satılıp volkan selcuk bekir serdar serbest bırakılırsa (kuytu da koyun ayrılanlara) min 15m yıllık kontrat tasarrufu etmiş oluyoruz ki ek 20m ile basa bas dengede sayılır.

bu sene yapılacak yeni forma ve stad isim anlasmaları üzerine zengin abilerimizin pamuk ellerini ceplerine atması ile bu takımın kurulması cok da zor olmaz...

kaldı ki bu takımı kurmakta önümüzde 2 engel var:
1 yüksekten uçan euro kuru
2 bizim verdigimiz yıllık ücretleri netten yazdıgımız için 4te biri kadar da devlete vergi veriyor olusumuz...(ülkedeki diğer kaçakçıların aksine)

ama bunlar halledilir şeyler. saglam bir mali yapılanmayla (1milyon üye) bütceler yaratılabilir. eger bu kadro kurulmak isteniyorsa pekala kurulabilir... hayal degil!! burası katar da degil. bu oyunculara hedefler anlatılıp ortam gösterilirse bu adamlar buraya yatmaya degil şova eğlenmeye gelir.

bu şekilde de hem sahadan kopan taraftar geri tribüne çekilir hem avrupa medyasında ilgi artar hem de uluslararası destekleyen taraftar artarak isim yapılır. unutmayın bu avrupaya la galaxynin adını beckham ögretti. biz de kendi adımızı bu şekilde ögretip küllerimizden dogabiliriz. biz bir porto ajax olmadık olamayız da bu hayallere girmek büyük fiyaskı dogurur bize...

bu fikirlere katılan katılmayan elbet olur ama 2 yıllık bir süreç için bu yapılanmaya imza atılıp kadro kademeyle genclestirilerek harika bir gelecek kurulabilecegi kanaatindeyim. yeter ki insanlar ikna edilsin.

olur olmaz kısımları nelerdir bu hayalin tartışmaya açalım derim.. saygılar.
O kadroyu kurmaya 50 milyon bonservis yeterde 20 milyon kontrat kesinlikle yetmez en az 40 milyon lazım ayrıca kanat oyuncusu da yok forvetten bozma açıklarla ne Sıkıntılar yaşadığımızı bu sene gördük

Çevrimdışı nsmert

• Üye
  • Yer: izmir
« Yanıtla #1180 : 13 Haziran 2015, 23:21:41 »
nani ve kjaer bitti diyorlar

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #1181 : 14 Haziran 2015, 13:00:40 »
10 gün sonra kamp var daha bir tane transfer bile belli değil.
hoca 11 haziranda açıklandı , guya 1 aydır temaslar varmış , o zaman planlamayı yapın.
kampa yetişmeyen transferden hayır gelmez , oyuncu gerekli kondisyon yüklemesini kampda yapar , e sen oyuncuyu kampa yetiştiremiyorsan nasıl verim alacaksın ?
aziz maşalarına alttan alttan yalan haberleri veriyor taraftarın da gazı alındı artık.
terreno merreneo hikaye başdakı adam gitmeden hiç birşey değişmez.
1-2 güne tevez benzema falan haberleri çıkarsa şaşırmayın.

Çevrimdışı hatai

• Üye
« Yanıtla #1182 : 15 Haziran 2015, 00:42:58 »
Mert Günok ile yolları ayırmışız. Kendi ağızından açıklama var. Bunu sebebi nedir bilen var mı acaba? Bizim yönetim neyin kafasını yaşıyor? Volkan'dan kurtulalım derken Volkan daha kaliteli kalecimizi serbest bırakıyoruz. Çok mu para istedi, yoksa teknik direktör mü yeterli görmedi? Bir cevabı var mı anlaşılmamasının? Link burada http://www.fanatik.com.tr/2015/06/14/mert-gunok-serbest-galatasaray-pusuda-607700

Kalmasını istediğim birkaç oyuncudan biriydi. Yazık mı desem ayıp mı desem? Kötü bir kaleci miydi ki anlaşılmadı? Volkan'ın yetersiz olduğunu herkes görüyor. Mert gidince Volkan 40 yaşına kadar kaleyi mi koruyacak? yoksa yabancı kaleci mi alınacak? Yabancı alınacaksa kim var boşta ve kaliteli? Ve maliyeti ne kadar olur? Soracak soru çok ama merak ettiğim buna kim karar verdi?

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
« Yanıtla #1183 : 15 Haziran 2015, 01:35:50 »
Anladığım kadarıyla Volkan abisi kadar iyi iletişim kuramamış başkanla.

Çevrimdışı nuevitas

• Üye
« Yanıtla #1184 : 15 Haziran 2015, 01:47:25 »
1 senelik daha sözleşmesi olan bi oyuncu yerine sözleşmesi biten oyuncuyu göndermek bana daha mantıklı geliyo ayrıca Mertin bizle artık sözleşme imzalamaması gerekirken kulübün onla sözleşme imzalamaması Mertin kariyeri için daha iyi onun yapması gerekeni yöneticler yapmış