Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1305081 defa)

0 Üye ve 22 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #1185 : 15 Haziran 2015, 09:27:23 »
Mert konusu hakkinda fazla dusunmeye gerek yok , iste olayin tek sebebi su, arkadas guzel ozetlemis.

Anladığım kadarıyla Volkan abisi kadar iyi iletişim kuramamış başkanla.

Çevrimdışı myildirim

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1186 : 15 Haziran 2015, 15:14:01 »
15-16 sezonu için tahminlerim ve öngörülerim dolayısıyla muhtemel yapılanma ve transferler için görüşlerim:

Stoperde alves ve kadlecden biri kalacaksa 1 stoper alıp devam ederiz. Alves(kadlec)-ego-kjaer(maicon)-hakan c.(berkay) olur muhtemelen. İlk tercihim maicon. 2 yeni stoper + ego + alves baya lüks olur bizim için. Bekler zaten nerdeyse belli gg77-caner-şener-hali kısa vade için iş görür. Normalde kaleci transferi istemiyordum maliyet açısından ama mertle anlaşmadığımız için bir yabancı alır mıyız yoksa volkan-ertuğrul-erten mi devam ederiz bilemiyorum ama alırsak çok lüks bir transfer ücretli birini getiremeyiz oraya.

Orta saha için guarin ya da obi mikel inşallah olur, ilk tercihim ise guarin olur bunlardan. Guarin-Raul-Emre-Topal-Diego ve zaman zaman bunları destekleyecek Alperle devam ederiz muhtemelen. Belki emre ile ya da raul ile devam etmezsek ozan tarzı birini alırız ama ikisiyle de devam ederiz gibime geliyor.

Sol açık için miro, alper ve zaman zaman naniyi kullanabiliriz, sow kalacaksa artık solda değil santrafor olarak oynamalı muhakkak.

Sağ açıkta nani ve volkan şen tarzı bir yedek isimle devam ederiz.

Forvet ise fernandao sow ve emenikenin muhtemel satışından gelecek bonservise göre iyi bir isim alınabilir. Rvp gelmez ama duyumlardaki pato, austin gibi isimler işimizi görecektir.

Yani kısacası bütçe doğrultusunda tahminim

Gidenler ya da devam edilmeyecek olanlar

Krasic
Alves/Kadlecden biri
Serdar
Topuz
Bekir
Mert
Emenike
Selçuk
Webo

Kalanlar ve gelecekler:

Maicon(Kjaer) 8m
Nani 8m
Guarin(Obi Mikel) 12m
Austin(Pato) 7m
Emre
Ego
Kaleci? (Neto?)
Şener 1.7m
Fernandao 4m
Volkan Şen 2m

Gelenler listem yaklaşık bonservisle 43 milyon tuttu, inşallah ilk yazdıklarım olur temennisiyle.

13 civarı da gideceklerin satışından çıkarsak bize ortalama maliyet 30 milyon euro civarı olur, zaten bu miktarda bir para harcarız diye tahmin ediyorum, 50 milyon euro civarına falan çıkmayız yani, ffp kurallarında hayalcilik olur o 50-60'lık sırf transfer bütçesine ayrılan rakamlar bizim ayarımızda bir klüp için.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #1187 : 15 Haziran 2015, 15:42:16 »
Aziz Yıldırım gitmeden bu takımdan hiçbir şey olmaz hala bunu anlamadınız mı? Mutlaka burnunu sokar çünkü kendisi betondan da futboldan da çok iyi anlar.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #1188 : 15 Haziran 2015, 20:03:27 »
aziz yıldırım nobre gönderirken daum ayrılmıştı ve gönderme bahanesi daum'un raporu demişti. (kocaman daha sonra semih'le takas etmeye çalışmış bu yüzden semih'in başını yemişti)

mert içinse volkan'ı kesemiyormuş gönderilme sebebi.

illa kalecei göndereceksen önce volkan gitmeli. ikincisi gönderilme bahanesinden de anlaşılacağı gibi gönderen yeni hoca değil yönetim. çok komik şeyler ayrıca transferlerin nasıl bir zihniyetle yapıldığının göstergesi.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #1189 : 15 Haziran 2015, 20:34:57 »
ayrıca ertuğrul mertten iyi kaleci değil.

Moussa Sow, Emenike, Pierre Webo, Bekir İrtegün, Mert Günok, Selçuk Şahin, Serdar Kesimal ayrıldığını yazmışlar

emenike en başta gitmesi gereken oyuncu, selçuk ve bekir de öyle, serdar'ı öldürdük bize bu saatten sonra fayda gelmez, sow iyi bonservis alınabiliyorsa kesinlikle değilse kesinlikle kalmalıydı. webo ilk 11 oyuncusu değil ama iyi bir yedek olabilirdi.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #1190 : 15 Haziran 2015, 21:17:18 »
ayrıca ertuğrul mertten iyi kaleci değil.

Moussa Sow, Emenike, Pierre Webo, Bekir İrtegün, Mert Günok, Selçuk Şahin, Serdar Kesimal ayrıldığını yazmışlar

emenike en başta gitmesi gereken oyuncu, selçuk ve bekir de öyle, serdar'ı öldürdük bize bu saatten sonra fayda gelmez, sow iyi bonservis alınabiliyorsa kesinlikle değilse kesinlikle kalmalıydı. webo ilk 11 oyuncusu değil ama iyi bir yedek olabilirdi.

ertugrul iyi kaleci falan degil hatta super lig'deki en kotu kalecidir.
ertugurul sadece  fenerbahce ile maclarda iyi performans gostermisdir, onun haricinde bir de ts maci var yanilmiyorsam.
mert de  cok iyi kaleci degil yan top zaafiyeti var refleksleri iyidir ve fizigi. 
webo'nun yolu acik olsun , emenike'nin takimda kaldigi her saniye taraftara hakarettir, formayi yere atan edepsizlik yapan birinin bu takimda isi yoktur, cok daha agir konusurdum da ama olmuyor maalesef.
selcuk, bekir, serdar gibi adamlarin futboldan para kazanmasi dahi adaletsizlik iken bir de Fenerbahce uzerinden para kazanmalari nerden baksan rezaletdir.

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
  • Yer: izmir
    • @oguzbsrdm
« Yanıtla #1191 : 15 Haziran 2015, 22:22:43 »
azizin beton anlayısı futbol gibiyse aman dikkat demek lazımm da neyse konumuz bu degil.. suan mertle anlasmamanın bize büyük kayıpları var: tamam cok ii eksiksiz bir kaleci olmayabilir ama sen bu adamı kendi elinke gsye gönderirsen adam rahatca muslerayı yüksek paraya elden cıkarabilir bu parayla da iyi transfer yapabilir. diyelim ki bjkye gitti adamların baya sıkıntı yasadıkları o noktaya güvenilir bir adam kazandırmıs oluruz. sadece bunlar için mert elde kalmalıydı. hani kendi dese ki ben gitmek, oynamak istiyorum kimse bişey diyemez ama adam sıramı beklerim derken sen git istedigin yere demek büyük ayıptır terbiyesizliktir.

haricinde webonun kalması taraftarıyım yedek olarak canla basla mücadele verip kendini hep hazır tutmayı basarabildi. bence onurlandırılmalı!

haricinde bu yönetim ne halt yiyo bilen duyum alan yok. baya ortalık westernde düello öncesi kasaba meydanı gibi. tüm alanlarda bu kadar sessizlik hayra alamet degil...
goodbye jules we never forget U!!

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #1192 : 15 Haziran 2015, 22:29:40 »
Merti gönderenin aklına tüküreyim, salaklığın çapsızlığın bu kadarına yuh yani. Volkanı göndersen senelik 2.5M Euro vermekten kurtulacaksın, Mertin maaşına zam yaparsın. Çok daha az maliyetle Mert - Erten - Anıl yaparsın kaleyi yahut yabancı 1 kaleci alıp YK - Mert - Anıl yapar devam edersin. Volkan takımda kaldıkça bize zarar olarak yazmaya devam eder. Geçen sene çapsız isoya ve herşeye rağmen Muslerayla Volkan ters takımlarda olsa puan farkıyla biz şampiyonduk.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
« Yanıtla #1193 : 15 Haziran 2015, 22:51:35 »
Onurlandırma kısmına zerre katılmıyorum sırf bu kafayla iki açıklama Yaptılar diye Aziz aşık oldu Emre'ye Volkan'a göndermiyor Emre paranın ..... Koydu yılsa 15 20 maç oynaya oynaya Volkan her topu içeri ala ala yok böyle olay ya... Kimse onurlandırılmasın kardeşim ya sokağa atacak paramız yok bizim. He keşke Volkan gitse Mert kalsaydı ama tersi oldu nasıl Şener'i alıp hamle şansını aldıysak elinden GS BJK'nin bu ku kez de Mert'i bırakıp hamle imkanı tanıdık resmen.. Ama neyse benim nacizane fikrim Keşke Volkan gitse de kale yabancı-Ertuğrul-erten olsa
Sağ Bek sol Bek GG Caner Şener Hali Stoper Alves Kjaer Egemen Hakan ve genç bir stoper gelecek vadeden 22 23 yaşında
Orta saha Topal Guarin Meireles Diego ve maalesef Emre ve Bir oyuncu daha Olmalı bence yada Alper ile destek
Sağ Nani Centurion
Sol Stoch Alper Beykan yada Gökhan Sazdağı
Forvet Adriano Sow Fernandao ve bir yerli genç

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
  • Yer: izmir
    • @oguzbsrdm
« Yanıtla #1194 : 16 Haziran 2015, 04:09:35 »
Onurlandırma kısmına zerre katılmıyorum sırf bu kafayla iki açıklama Yaptılar diye Aziz aşık oldu Emre'ye Volkan'a göndermiyor

bu düşüncene katılmıyorum bu olaylar farklı sonucta. işini iyi yapan profesyonelce sesini cıkarmadan kenarda otıran oyuna girdi mi de en asagı 10 üzerinden 7.5luk oynayan birine hadi sen git demek bence mantıklı degil. ki bana sorsan emrenin karakteri böyle olmasa kaşmasıbı isterdim cünkü aldıgı paranın takımdaki bircok kişiye göre daha cok hakkını verdigini düşünüyorum. ama benim de düşüncem aynı volkana bu yaz jübile yapılnası herkes adına en hayırlısı olur.
goodbye jules we never forget U!!

Çevrimdışı hatai

• Üye
« Yanıtla #1195 : 16 Haziran 2015, 11:20:02 »
Mert'le sözleşme imzalamayan yönetime yaptıkları ahmaklıktan dolayı epey bir salladım. Ama şim ortalıkta güzel bir haber dolaşıyor "Bekir İrtegün Fenerbahçe'den ayrılmış" diye. Bekir twitter hesabından Fenerbahçe'yi silmiş. kaynak: http://www.milliyet.com.tr/bekir-irtegun-fenerbahce-yi-sildi--fenerbahce-2074304-skorerhaber/

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #1196 : 16 Haziran 2015, 23:40:19 »
Kjaer , Şener , Fernandao tamam

Maicon , Nani için duacıyız

Guarin uzak hedef gibi

Eger Maicon da olursa stoper mevkimiz ;

Egemen - Alves - Kjaer - Maicon - Hakan Cinemre gayet iyi oluyor ...Daha Kadlecide var birde !

Şu defans işini bir bitirelimde hayırlısıyla ...

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #1197 : 16 Haziran 2015, 23:49:08 »
Kjaer , Şener , Fernandao tamam

Maicon , Nani için duacıyız

Guarin uzak hedef gibi

Eger Maicon da olursa stoper mevkimiz ;

Egemen - Alves - Kjaer - Maicon - Hakan Cinemre gayet iyi oluyor ...Daha Kadlecide var birde !

Şu defans işini bir bitirelimde hayırlısıyla ...

bu hoca açıklandığında ben 2 porto maçı izledim torrentden , maicon eğer o maicon ise onu alırsak 8 sene stoper aramayız çok net söylüyorum..taş gibi stoper
kjaer i tanımıyorum o yüzden maicon ile nasıl tandem olur bilemem ama ayrılıkda maicon mükemmel stoper.

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #1198 : 17 Haziran 2015, 00:21:12 »
bu hoca açıklandığında ben 2 porto maçı izledim torrentden , maicon eğer o maicon ise onu alırsak 8 sene stoper aramayız çok net söylüyorum..taş gibi stoper
kjaer i tanımıyorum o yüzden maicon ile nasıl tandem olur bilemem ama ayrılıkda maicon mükemmel stoper.

Biraz yavaş ama adı Liverpolla anılıyordu ciddi olarak öyle görmüştüm bazı yerlerde.tanıtımını yapmışlar aşağıdaki linkte ;

http://alanoyunu.blogspot.nl/2015/06/rapor-simon-kjaer.html

« Son Düzenleme: 17 Haziran 2015, 00:21:22 Gönderen: exex »

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #1199 : 17 Haziran 2015, 00:42:45 »
Biraz yavaş ama adı Liverpolla anılıyordu ciddi olarak öyle görmüştüm bazı yerlerde.tanıtımını yapmışlar aşağıdaki linkte ;

http://alanoyunu.blogspot.nl/2015/06/rapor-simon-kjaer.html

bakdım rapora ..video analiz olsaydı daha doyurucu olurdu ama fikir verdi en azından.
bide ben who score'dan araşdırdım kjaer'i.. fransa liginde 3 euroligde de 1 kez maçın adamı seçilmiş.
verimliliği de gayet yüksek..7.32 raiting ortalaması var, stoper için iyi.