Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1304856 defa)

0 Üye ve 20 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #2760 : 15 Temmuz 2018, 22:55:36 »
Giuliano'yu unuttun galiba Umut?

Hollanda futbolunun delisi olduğum için Ferdi'nin çok fazla maçını izledim. Özellikle Hollanda alt yaş milli takımlarındaki maçları.

Çocuğa 10 numara diyorlar ama esasen etkili olduğu mevki sağ açık. Sol ayağıyla sağ açıkta tıpkı Robben gibi çok etkili oynar ve bence Cocu onu bu rolde oynatacak çünkü iyi tanıyor.

Fiziği en büyük sıkıntı olacak, muhakkak güçlenmesi gerekli. Kumaş olarak Emre Mor'a yakın bir kalitesi var ama kafa yapısı kesinlikle çok profesyonel, neticede Hollanda altyapısından geliyor.

Genç oyuncu hamleleri güzel hamleler. Feyenoord'tan Orkun Kökçü, Hertha Berlin'den Muhammed Kiprit, Stuttgart'tan Berkay Özcan, Rapid Wien'den Mert Müldür, Bayern Münih'ten Mert Yılmaz, Reims'ten Aksel Aktaş, Fortuna Düsseldorf'tan Muhayer Oktay, Bochum'dan Okan Yılmaz, B.Dortmund'tan Mert Göçkan, Basel'den Eray Cümart gibi çok yetenekli oyuncuları da umarım takip ediyoruzdur. Şunların hepsini birden alsak en fazla 2 Milyon Euro harcamış oluruz ve 3-4 tanesi ilerde direkt olarak 11'de başlar.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #2761 : 15 Temmuz 2018, 23:14:56 »
Isla'yı satabilirsek satıp Dirar'ı sağ bekte kullanamaz mıyız?İyi bir ofansif sağ bek olur gibime geliyor.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #2762 : 16 Temmuz 2018, 00:18:30 »
Giuliano'yu unuttun galiba Umut?

Hollanda futbolunun delisi olduğum için Ferdi'nin çok fazla maçını izledim. Özellikle Hollanda alt yaş milli takımlarındaki maçları.

Çocuğa 10 numara diyorlar ama esasen etkili olduğu mevki sağ açık. Sol ayağıyla sağ açıkta tıpkı Robben gibi çok etkili oynar ve bence Cocu onu bu rolde oynatacak çünkü iyi tanıyor.

Fiziği en büyük sıkıntı olacak, muhakkak güçlenmesi gerekli. Kumaş olarak Emre Mor'a yakın bir kalitesi var ama kafa yapısı kesinlikle çok profesyonel, neticede Hollanda altyapısından geliyor.

Genç oyuncu hamleleri güzel hamleler. Feyenoord'tan Orkun Kökçü, Hertha Berlin'den Muhammed Kiprit, Stuttgart'tan Berkay Özcan, Rapid Wien'den Mert Müldür, Bayern Münih'ten Mert Yılmaz, Reims'ten Aksel Aktaş, Fortuna Düsseldorf'tan Muhayer Oktay, Bochum'dan Okan Yılmaz, B.Dortmund'tan Mert Göçkan, Basel'den Eray Cümart gibi çok yetenekli oyuncuları da umarım takip ediyoruzdur. Şunların hepsini birden alsak en fazla 2 Milyon Euro harcamış oluruz ve 3-4 tanesi ilerde direkt olarak 11'de başlar.
Satılacağını düşünüyorum abi. Zaten Cocu'nun düşündüğü 4-3-3'te yeri yok. Geçen sene herkes çok diloluğunu yaptı, söyledik Alex'le alakası yok diye dinletemedik. 4-4-2'nin santrfor yanı forveti olur, başka da bir şey olmaz ondan. Umarım aldığımıza okuturuz.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2763 : 16 Temmuz 2018, 00:19:03 »
Isla'yı satabilirsek satıp Dirar'ı sağ bekte kullanamaz mıyız?İyi bir ofansif sağ bek olur gibime geliyor.
Ben Isla'yı beğeniyorum ya, neyini beğenmiyorsunuz? :)

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #2764 : 16 Temmuz 2018, 00:35:06 »
Ben Isla'yı beğeniyorum ya, neyini beğenmiyorsunuz? :)
Vasat geliyor bana, Şener'le denk gibi:)

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #2765 : 16 Temmuz 2018, 22:58:45 »
Dirar muhtemelen Katar'a gider..
Orta alanda Ekici, Eljif gib yaratıcı oyunular varken İsla, Gökhan Gönül'ün en verimli yıllarından bile daha iyi katkı verebilir.
Ferdi bana Marc Overmars'ı hatırlatıyor.
Solda oynar Valbuş ile rekabete girer.
Sağ bek İsla sürekli hücumda olacak, solda da Valbuş zaten geri gelmezken sol bekte Hak kalabilir.
Forvete Jannsen gelse bile bir forvet daha lazım.
Birde Roman,Skertel geçen sezon işlemedi.
Bir stoper daha almak şart.
...

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2766 : 17 Temmuz 2018, 01:48:23 »
Şu aşamada eleme turlarına;

Isla-Skertel-Roman-HAK
Ekici-Joseph-Eljif
Guilano-Soldado-Valbuena

kadrosu ideal gibi. Mentalite değişimiyle beraber bu kadro vasat üstü bir performans verebilir. Soldado'nun durumu önemli tabii.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #2767 : 17 Temmuz 2018, 08:46:25 »
Sol arka - Santrafor - defans....

4-5 senedir ayni adamlari ariyoruz :)

Ama oncelikli Sol arka bence ... defansif yonu kuvvetli hizli bir oyuncu defansi da rahatlatabilir. En azindan dogru oyuncu cikana kadar.... Bosa para da harcanmaz....

Janssen gelecekse, saldado ve atif la gecen sene ne yaptilarsa bu sene de yapabilirler. Yine en azindan sezon basinda idare edip, dogru oyuncuyu bulana kadar...
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #2768 : 17 Temmuz 2018, 14:48:07 »
Comolli konuşuyor iyi güzel de madem FFP durumu var transfer yok bişey yok onay kabul desinler ki iki sene yapılanmayla geçecek tamam diyelim. E o Zaman sen neden geldin Cocu neden geldi ana kadroda büyük değişiklikler olmayacaksa? Aykut'u sevmem ama o kadar para verdik onu yollayıp Cocu'yu getirirken. Ağustos geldi direkt katkı verecek transfer yok sponsor yok bişey yok. Senin varlığına gerek yoktu ki Berke Ferdi Barış gelmesi için vs.. Bide madem FFP var Onyekuru'yu neden biz kiralayıp koymadık sola, yada ileride gelir de getirecek olan Bamba'yı alıp koymadık sağa.. Bilmiyorum anlamıyorum vallahi ne olacak. Çünkü sol bek stoper kanat forveti ve forvet şart oğlu şart şu an bu takıma

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #2769 : 17 Temmuz 2018, 15:06:20 »
Comolli konuşuyor iyi güzel de madem FFP durumu var transfer yok bişey yok onay kabul desinler ki iki sene yapılanmayla geçecek tamam diyelim. E o Zaman sen neden geldin Cocu neden geldi ana kadroda büyük değişiklikler olmayacaksa? Aykut'u sevmem ama o kadar para verdik onu yollayıp Cocu'yu getirirken. Ağustos geldi direkt katkı verecek transfer yok sponsor yok bişey yok. Senin varlığına gerek yoktu ki Berke Ferdi Barış gelmesi için vs.. Bide madem FFP var Onyekuru'yu neden biz kiralayıp koymadık sola, yada ileride gelir de getirecek olan Bamba'yı alıp koymadık sağa.. Bilmiyorum anlamıyorum vallahi ne olacak. Çünkü sol bek stoper kanat forveti ve forvet şart oğlu şart şu an bu takıma

sırf bu sebep bile yeterli Aykutu göndermek için. Aykutla nasıl yapılanma olacak ? Cocu, Psv de gençlerle başiarıya ulaşmış birisi, bizde de bunun için çalışıyorlar. Önemli olan, Ferdi'nin, Barış'ın gelmesi değil, sahada olmaları. Gördük Aykutun gençlere ne kadar şans verdiğini.
Bu sene öyle adını duyduğumuzda "vay be" diyeceğimiz transfer beklememek lazım. Ama gelenlerin hepsinin o adı olup da kendisi olmayanlardan faydalı olacağını göreceğiz. Geçen seneki kadromuz bile şampiyon olabilirdi, sadece içeride Galatasarayı yensek bitiyordu iş. Yani eldeki kadroya 1-2 akıllı takviye bile bizi tekrar potaya sokar, üstelik asıl transferimiz de 12 numara olacak.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
« Yanıtla #2770 : 17 Temmuz 2018, 15:31:28 »
Kameni'yi şutlayıp bir tane santrafor alalım yeter. Santrafor olmazsa olmaz. Kameni'de aşırı fazlalık benim gözümde. Diğer mevkilerde en azından sayı olarak yeterliyiz. Stoperde yeri gelir Souza yeri gelir Yiğithan da oynar ben ikisine de güveniyorum. Orta saha ve kanatlar zaten kalabalık. Bir tane santrafor alırız yeri geldimi Giu veya Aatıf sahte 9 oynar.

Sakatlık olmazsa ilk Cl maçına tahminim şu şekilde çıkarız:

Volkan-Isla-Roman-Skrtel-Hasan-Souza-Ekici-Giuliano-Valbuena-Aatıf-Soldado(iyileşirse).Burada belirleyici faktör Soldado'nun durumu.Forvette Ahmethan ya da Alper oynarsa zaten kapat gitsin direk. Soldado oynarsa ve hazır olursa şansımızı zorlarız.

Önümüzdeki 15-20 günü de atlatıp iyisiyle kötüsüyle yeni sezona girelim sıktı şu ara artık.

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #2771 : 17 Temmuz 2018, 15:49:39 »
Bu hafta bir forvet transferi gelsin artık. Toplamda 2 forvet, 1 stoper ve 1 sağ açık lazım. Dirar tamamen fazlalık şu anda. Stoperde nicelik olarak da nitelik olarak da eksiğiz, Skrtel-Neudstadter ikilisine güvenerek yola çıkılmaz. Orta sahada çok yığılma var, Sion'da bile düzenli forma giyemeyen Salih'in bizde işi yok artık. Sol bekler berbat ama kimse onların maaşını karşılamayacağı mecburen devam edilecek. Kaledeki kovaya da güvenmiyorum ama artık yapacak bir şey yok.

Bunlar dışında Mehmet Ekici umarım yine sakatlık sorunları yaşamaz çünkü ona ihtiyacımız var. Eljif ve Ferdi ikilisinden umutluyum. Ayakları düzgün, oyun kurup adam eksiltebiliyorlar. Eljif tecrübe kazanıp Ferdi de güçlenirse önemli 2 değeri kazanmış olacağız.

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #2772 : 17 Temmuz 2018, 16:35:56 »
Comolli'nin konuşmalarına bakılırsa önümüzdeki günlerde bir transfer gözükmüyor, illa elenmemiz mi gerekiyor anlamadım.
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2018, 16:37:02 Gönderen: franz392 »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2773 : 17 Temmuz 2018, 21:21:00 »
Öncelikle taraftar bir şeye karar vermeli: Takım bu borç batağındayken hiç transfer yapılmasa bile destek verilecek mi verilmeyecek mi? Hem ekonomik durum düzeltilsin istiyoruz, hem de çatır çatır transfer istiyoruz FF'ye rağmen.

Hem s.kim olsun hem donuma değmesin. Böyle bir dünya da maalesef yok.

Kendi adıma en iyisini yapmaya uğraştıklarına eminim. Transferi yapmıyorlarsa da bir bildikleri vardır. Olabilecek en iyi senaryoyu oluşturacaklardır. Kendi adıma mentalite değişimi bile yeterli benim adıma. Transfer yapılırsa bu sene için ekstra olarak bakıyorum ben. Soldado'ya bir rotasyon, bir stoper ve bir de açık olursa isteyeceğim transferler olur ama olmuyorsa da bu kadronun geçen seneki performansın üstüne çıkacağına inanıyorum.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #2774 : 17 Temmuz 2018, 21:46:52 »
Bir suru hayal kirikligi var transferde

yine volkan ve kameni ile devam etmek buyuk bir hayal kirikligi

Takimda forvet sadece fernandao ve soldado varken fernandao gibi senede 20 gol ortalama atan bir forveti yerine daha iyisini getirmeyeceksen yollamak ve yasi kemale ermis ve son yillarinda onemli sakatlik yasamis bir soldadonun eline bakmak daha buyuk bir hayal kirikligi.

Orta sahada oyuncu bollugu var ama takimi sirtlayacak bir orta saha oyuncusu yok iclerinde

Gercek bir ne sag acik ne sol acik oyuncusu var

Stoperde hem sayisal hemde oyuncu kalitesi olarak eksigiz. Topal ve josef oynar diye dusunuluyorsa ona da hic katilmiyorum.

Burada baya bir sure once yazmistim odeal bir kadro yapisi birbirine yakin kalitede 17-18 oyuncu ve genc ve yetenekli 5-6 oyuncu olmali diye o zaman biri itiraz etmisti ayni kalitede 25 oyuncu olmasi gerekir diye. Her transferdwn faydalanmak imkansiz ama her iyuncu ciddi bir yatirim hele maliyeti yuksek oyuncular daha onenli olu yatirimlar hem sokaga para atmamak bakimindan hem de yetenekleri ziyan etmemek icin iyi planlama sart.

Trasfer sezonu bitmesine daha var ama ali kocun secimden once avrupadan elendikten so nra yapilan transferlere iliskin konusmasisi herkes hakli olarak hatirlatir.

Maliyeti uygun olmak sartiyla genc olmayan iyuncular da dusunulebilir