Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1304876 defa)

0 Üye ve 23 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3060 : 04 Ocak 2019, 10:16:00 »
Millet transfer yapıp duruyor. Sanki en az ihtiyacı olan biziz gibi bizimkilerin ne bok yediği belli değil yine.

Çevrimdışı Murat

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #3061 : 04 Ocak 2019, 12:15:26 »
Millet transfer yapıp duruyor. Sanki en az ihtiyacı olan biziz gibi bizimkilerin ne bok yediği belli değil yine.

Kaygıya gerek yok, nasılsa Comollimiz var. Adam gelmeden yüzlerce futbolcu takip ediyordu. Geldikten sonra  portföyünü binlere çıkarmıştır alimallah.

Çevrimdışı Murat

• Üye
« Yanıtla #3062 : 04 Ocak 2019, 12:16:16 »
Bu arada yeni bir altyapı oyuncusu ile profesyonel imza töreni yaparsa şaşırmam.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #3063 : 04 Ocak 2019, 21:44:32 »
6 ay sonra sözleşmesi bitecek olan Sadık Çiftpınar(kendisi Galatasaraylı eşi hasta Fenerbahçeli) 1.3 milyon Euro+Yiğithan+Barış(Kiralık) karşılığında transfer edilmiş.
Ne düşünüyorsunuz? Bana maddi anlamda ve verilenler anlamında pek mantıklı gelmedi 6 ay sonra serbest kalması beklenebilirdi kendisiyle anlaşıp.
Siz ne diyorsunuz bu işe? Nasıl oyuncudur? Ben pek alıcı gözle izlemedim kendisini

Çevrimdışı fbismail

• Üye
« Yanıtla #3064 : 04 Ocak 2019, 22:38:31 »
Ben de adını bu seneye kadar pek duymadım. 26 yaşındaki adını pek duymadığım bir oyuncunun da ne kadar iyi çıkacağını bilmiyorum. İnşallah yararlı olur demekten başka bir söz hakkımız da yok.

Bizim yönetim niye böyle oyuncular alıyor anlamıyorum. Bir transfer sezonunu çöpe attınız. Taraftar bunu anlayışla karşılayabilir. Yeni yönetim der, öğrenecekler der, herkes yanlış yapabilir der. Aynı yanlışları (ya tutarsa mantığı) tekrar yapmak hoş karşılanmayabilir.

Daha iki gün önce yazmıştım. Lütfen basında çıkan isimler olmasın diye. Kabul ediyorum biz artık;

26 yaşında bir Anelka alamayız. Şu anki piyasa değeri 100 milyon dolardan fazla olurdu.
28 yaşında Arjantin milli takımının 10 numarasını (Ortega) alamayız. Piyasa değeri 70-80 milyon dolardan fazla olurdu.
25 yaşında Gana milli takımının 8 numarasını (Appiah) alamayız. Piyasa değeri en az 50 milyon dolar olurdu.
26 yaşında Uruguay milli takımının yıldız stoperi (Lugano) alamayız. Piyasa değeri en az 20-30 milyon dolar olurdu.
27 yaşında kariyerinin zirvesindeki Alex de Souza'yı alamayız. Piyasa değerini bilmem ama yerini bir daha dolduramayacağımız kesin.

Yanlışlar da oldu. 2002/2003 sezonunda bu takımda 5 tane 10 numara vardı. Ariel Ortega, Milan Rapaic, Haim Revivo, Ceyhun Eriş, Yusuf Şimşek. Bir takımda aynı mevkinin 5 tane oyuncusu olmamalı.

Bu kulüpte böyle efsane oyuncular oynadı. O isimler bize artık ne kadar yakın bilmiyorum ama basında çıkan isimler de bize yakın olmamalı. Bu isimlerle ilgilenenler bu kulübün yerini ve büyüklüğünü bilmiyordur. Size gidin yıldız isim alın veya 18-20 yaşında bir süper genç alın demiyoruz ama 25-26 yaşına gelip de hiçbir şey yapamamış bir oyuncunun bize para kazandıracağını da düşünmüyoruz.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #3065 : 04 Ocak 2019, 23:23:54 »
Arkadaşlar, durumumuz fena. Orası kesin ama yine de kendimiz kandırmayalım. Çok iyi biliyoruz ki, bu takım Messi'yi de, Ancelotti'yi de getirse; takım bir anda üst üste galibiyetlerle 1. sıraya da otursa memnun olmayacak bir şeyler illa ki buluruz. Ha memnun olacak bir şey mi var diye sorabilirsiniz. Hakkınızdır. Ancak hala daha kimsenin maddi durumla ilgili felaketin farkında olduğunu düşünmüyorum.
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2019, 23:24:57 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #3066 : 05 Ocak 2019, 00:18:44 »
Muhteşem bir transfer. Bir Ali Koç klasiği. Umuyorum ve inanıyorum ki Sadık Çiftpınar transferi ile hızla üst sıralara tırmanıp özlediğimiz ve hakettiğimiz yere geleceğiz. Bu tarz bir transfer daha yapılırsa şampiyonluk neden olmasın diyorum.

Çevrimdışı fbismail

• Üye
« Yanıtla #3067 : 05 Ocak 2019, 01:22:31 »
Arkadaşlar, durumumuz fena. Orası kesin ama yine de kendimiz kandırmayalım. Çok iyi biliyoruz ki, bu takım Messi'yi de, Ancelotti'yi de getirse; takım bir anda üst üste galibiyetlerle 1. sıraya da otursa memnun olmayacak bir şeyler illa ki buluruz. Ha memnun olacak bir şey mi var diye sorabilirsiniz. Hakkınızdır. Ancak hala daha kimsenin maddi durumla ilgili felaketin farkında olduğunu düşünmüyorum.

Maddi durumumuzun farkındayım. Zaten eleştirirken bunları düşünüp de söylüyorum. Kendi cebinden 500 milyona yakın parayı veren bir insana da mümkün olduğunca bir şey söylemek istemiyorum. Benim demek istediğim böyle oyuncular yerine hiç transfer yapmayalım daha iyi.

Şu an kulübümüz maddi olarak o kadar kötü ki (diğer 2 büyük de aynı) borcumuzun faizini bile ödeyemiyoruz. Aynı ülkemiz gibi. Sürekli borçla bir şeyler yapılıyor. Borçlar sürekli artıyor.

Aziz Yıldırım eskiden borç artmadan kulüpler büyüyemez diyordu. Keşke o zamanlar "dur ya, sen ne yapıyorsun?" deselerdi. Aziz Yıldırım 2008 yılına  kadar kulübü maddi olarak çok güzel yönetti ama 2008 yılından sonra tam bir facia. 10 sene şampiyonlar ligine gidemeyen takım sırf transferde geri kalmamak için borçla yüksek bedelli ve yüksek maaşlı oyuncular aldı. Bu bizim için sonun başlangıcı oldu. Bizim için kurtuluş yolu var mı bilmiyorum. Üzülerek de söylesem belli bir süre için bütüm amatör branşlar kapatılabilir. Bu yapılırsa da kendi adıma neden yapıldı diye ses çıkarmam. Sadece basketbol takımı yılda 25 milyon dolara yakın zarar ediyor. Ali Koç da sadece taraftar korkusundan 2,5 yıl daha buraya para aktaracak. Hem koç ailesinden hem de kulüpten. Bu düşünce sadece sonumuzu hızlandırır.
Rangers bile 3 lig birden düştü (veya düşürüldü). Biz başarı olarak, dünya futbolundaki yeri olarak Rangers'tan büyük değiliz. Sorun neyse belirlensin ona göre önümüze bakalım. Taraftardan korkmayla bu işler düzelmez.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #3068 : 05 Ocak 2019, 02:40:27 »
Keşke dereağzını falan da verseydik Malatya'ya az olmuş

Çevrimdışı south

• Üye
« Yanıtla #3069 : 05 Ocak 2019, 03:14:53 »
Bir grup gerizekalı fenerbahçe twitter fenomenleri var bunlar genelde arkadaş zaten.Futboldan gram anlamıyorlar tek işleri konuşuyor olmak için konuşmak ve oyuncuları gereksiz yükseltip gereksiz yermek Barış Alıcı,Michael Frey gibi.Şimdide işi gücü bırakmışlar Sadık’ın eşi şöyle iyi fenerli böyle sağlam laf çakmış.Bunlar küme düşsek bi goygoy malzemesi bulurlar.Diğer takım taraftarları sosyal medyadan gayet sağlam tepkiler verebilirken bizim bu gerizekalıları sürekli anasayfalarda görüyor oluşumuz artık çok sıkmaya başladı.
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2019, 03:15:38 Gönderen: south »

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #3070 : 05 Ocak 2019, 08:55:44 »
Ben başka yerde de 750 bin euro diye gördüm. Defansa adam almak gerektiği gün gibi ortada. Yaşına takılmamak lazım. Bekir gibi çıksa kötü mü olur ? Bugün, Roman in oynadığı, Reyes in yedek olduğu bir mevkiden bahsediyoruz. Bir oynasın, görelim.
Hangi takımı tuttuğu dan çok önemli değil, önemli olan kişiliği.
Basketbol un, futbolu kurtarmak için  kapatılması vs yorum bile yapılmayacak saçmalıkta bir konu ve mali durumla ilgili sebep de değil. Futboldaki 2 tane saçma transferi yapmasan daha çok kâr ediyorsun zaten.
Biz, Glasgow ile bir de değiliz. Iskoçya nin nüfusundan fazla taraftarımız var.
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2019, 08:56:51 Gönderen: ayhan »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #3071 : 05 Ocak 2019, 12:29:05 »
Öncelikle bizim forvet sorunumuz olduğunu düşünmüyorum. Forvet fromsuzluğu sorunumuz var ki hoca çözecektir. Daha sonra kanayan yaranın Skrtel'in partneri olduğunu da biliyoruz. Bu hamle oraya ki izlediğim kadarıyla ayağı da düzgün, sağlam bir stoper. Yalnız Yiğithan'ın neden verildiğini anlamadım. Bir de 1.5 verdiysek ciddi para. Sol bek lazım, bir de oyun planına göre açık. Ama sanki hoca bana 4-4-2 yapacakmış gibi geliyor ve pek de açık kullanmayacak. Bakalım, görelim.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #3072 : 05 Ocak 2019, 13:05:00 »
Bizim en büyük sorunumuz kadronun kötü olması, oyuncularin tamamına yakınının vasat olması, ne forveti, ne defansı, kalecisi. Ilk yarı sonunda bulunduğu yeri hakediyor bu takım. Bunu hala nasıl göremiyorsunuz çok ilginç.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #3073 : 05 Ocak 2019, 13:38:25 »
Zaten bir fazla yabancimiz var bu sartlarda yabanci oyuncu transferi zor

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #3074 : 05 Ocak 2019, 16:27:46 »
Zaten bir fazla yabancimiz var bu sartlarda yabanci oyuncu transferi zor
Yabanci fazlası derken anlayamadım ne demek istediğinizi?
Sınırlama yok ki..