Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1305068 defa)

0 Üye ve 21 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3135 : 30 Ocak 2019, 00:32:56 »
Tolgay takasının tek iyi yanı Şener'in gitmesidir.Şener'in gitmesi demek muhtemelen Dirar'ın sağ beke çekilip önüne Moses'ı koymak demek ki bu da bence sağ kanat için ideal bir hücum-savunma rotasyonu.Fakat Castillo haberleri felaket.Daha komik olanı ise 1.5 yıllığına kiralama için 4 milyon euro vermiş olmamız.Üstüne 4 milyon euro verip bonservisini alabilirmişiz!
Rezalet bir hamle.Zaten oyuncu Slimani vari bir sezon geçiriyorken ve oyun tarzıda Fernandao-Slimani gibiyken ne diye bu adam alınır ki ? Neden pivot santrafor alıyoruz akıl alır gibi değil.GS'nin yaptığı en iyi iş leblebici forvetleri alıyor ve bu forvetler min 15-20 le bitiriyor.Bence Ighalo çok daha mantıklı bir tercihti.(Eminim 7-8 e alabilirdik)
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #3136 : 30 Ocak 2019, 00:51:35 »
Isla'nın son maç performansından sonra yerini kaptıracağını sanmıyorum. Önünde de Dirar oynar. Moses sol açığa çekilebilir.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #3137 : 30 Ocak 2019, 04:18:15 »
Ighalo tam bizim kalemimiz tam. Sow Niang Webo ortaya karışıp yap hepsinin bazı özelliklerinden ortaya karışık Ighalo çıkar. Adam kusursuz falan değil ama moses ile falan birlikte gerçekten iyi bir senkron olurdu. Lige falan da fazlasıyla uygun. Avrupa'da yüzüne bile bakılmayan Diagne'nin yaptıkları ortadayken

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #3138 : 30 Ocak 2019, 04:21:36 »
Hep söyledim söylemeye de devam edeceğim. Isla gerçekten çok iyi bek normalde dinamizmiyle vs. Maçları izlerken özellikle dikkat edin öyle zamanlaması doğru kaliteli ve tehlike yaratacak bindirmeleri var ki.. Etrafı çöp dolu ama işte sıkıntı orada. 2014 yılındaki gibi beklere sürekli top döndürülen bir sistem ve oyuncu grubu olsa efektifliğini çok daha iyi anlarsınız. Ligin en iyi sağ beki bence. Son yazdığım kadroda bilerek yer vermedim çünkü Adamın efektifliğini anlayan bilen yok ki

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #3139 : 30 Ocak 2019, 04:24:40 »
Isla'nın son maç performansından sonra yerini kaptıracağını sanmıyorum. Önünde de Dirar oynar. Moses sol açığa çekilebilir.
Abi bence bu yılı bilmem ama seney kesinlikle sağ kenar oynamalı Moses çünkü o bölgede oynadığında hem iç tarafa hem dış tarafa kat ederek Adam geçebiliyor ki bu bizim takımda kimsenin sahip olmadığı bişey. O yüzden üretken olamıyoruz çok durağan kalıyoruz. Adam eksilten oyuncu yok takımda doğru dürüst. Barış mesela o yeteneğe sahip ne yapıp edip kullanmalıyız bu özelliğini onun da

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #3140 : 30 Ocak 2019, 04:28:01 »
Dediğin gibiyse kötü... Eljif ve Jailson kadarda mı yok?
Abi şöyle söyliyim normalde Eljif'in şu halinden de Jailson'un şu halinden de iyi(ikisinin de gelişmeye açık olduğunu ve bundan çok daha iyi olabileceklerini düşünüyorum) ancak 1 1 buçuk senelik haliyle Tolgay ilk 11 falan oynamamalı şu takımda. Vasatlıktan kurtulup özlenilen Fenerbahçe'yi düşünüyorsak
Çünkü silik bir oyun karakteri var bana göre ve 8 numara oynayacak Adam gerçekten dominant olmalı oyunda Appiah gibi falan. Oyunun hem hücum hem savunma yönünde sürekli olarak hissettirmeli kendini oyunu çekip çevirebilmeli. Bekleri kanat oyuncularını oyuna da sokmalı yay çevresinde hatta ceza sahasında da bulunmalı yeri geldiğinde takım baskı yediğinde geriden topu alıp oyunu şöyle bir rahatlatmalı. Ve ben Tolgay'da bu özellikleri göremiyorum. Ndiaye falan tarzında dribbling ile top taşıyan bir oyuncu da değil.
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2019, 04:34:25 Gönderen: smith jr »

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #3141 : 30 Ocak 2019, 05:55:30 »
Abi şöyle söyliyim normalde Eljif'in şu halinden de Jailson'un şu halinden de iyi(ikisinin de gelişmeye açık olduğunu ve bundan çok daha iyi olabileceklerini düşünüyorum) ancak 1 1 buçuk senelik haliyle Tolgay ilk 11 falan oynamamalı şu takımda. Vasatlıktan kurtulup özlenilen Fenerbahçe'yi düşünüyorsak
Çünkü silik bir oyun karakteri var bana göre ve 8 numara oynayacak Adam gerçekten dominant olmalı oyunda Appiah gibi falan. Oyunun hem hücum hem savunma yönünde sürekli olarak hissettirmeli kendini oyunu çekip çevirebilmeli. Bekleri kanat oyuncularını oyuna da sokmalı yay çevresinde hatta ceza sahasında da bulunmalı yeri geldiğinde takım baskı yediğinde geriden topu alıp oyunu şöyle bir rahatlatmalı. Ve ben Tolgay'da bu özellikleri göremiyorum. Ndiaye falan tarzında dribbling ile top taşıyan bir oyuncu da değil.

Öldürmüşsün resmen ya hu, naaptın sen? Öyle bir anlatmışsın ki sanki Tolgay Arslan'dan değil de Tolga Ciğerci'den bahsediyorsun.

Tolgay'da göremediğini söylediğin özellikleri ben fazlasıyla gördüm, bir tek şut konusunda etkili değil. Bu sezon teknik karar yüzünden oynamıyor. BJK'nin 2.şampiyonluğu yaşadığı sene oynadığı oyunu izlemedin gâlibâ. Yıllardır hasret kaldığımız orta sahada takımı çekip çevirecek, akıl koyup tekniğiyle takımı atağa kaldıracak bir oyuncu Tolgay. Ben son derece memnunum gelmesinden, umarım bir aksilik çıkmaz.

Tabi Ersun'un da orta ikiliyi Topal-Tolgay yaptığını ve önlerinde de Ekici'nin oynadığını düşünerek konuşuyorum. Tolgay hem Eljif'i hem de Benzia'yı donundan çıkarır, sallar sallar duvara çarpar.

Ocak ayında yerli oyuncu olarak yapılabilecek en iyi transferi yapıyoruz, hiç gömmeyelim gâyet de iyi bir oyuncu alıyoruz. Yıllardır ne kazmalar gördük şu orta sahada. Üstelik Şener gibi bi halta yaramayan oyuncudan da kurtuluyoruz. Isla ve Dirar sağ bek için yeterli.

Maç temposunu yakalayınca göreceğiz Tolgay'ın katkısını.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #3142 : 30 Ocak 2019, 08:25:18 »
bir tek şut konusunda etkili değil

abi bence o bile onemsiz... sonucta ne olacak 10 numaramiz Benzia.... ona gore kim vursa topa daha iyidir.

Vurdugu kaleyi bulsa yeter. O anlamda Tolgay i elestirene kadar cok adam var.

Tolgay iyi oldu bence, hatta slimani nin gitmesi de yerinde oldu. Senerin gitmesi de umarim iyi olmustur diyeyim..

ama Slimani nin yerine kim gelecek??? asil soru bu ...
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2019, 08:26:12 Gönderen: ETIRYAK »
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı ertuğrul

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #3143 : 30 Ocak 2019, 08:44:46 »
Tolgay  son döneminde iyi değildi.Aynen Oğuzhan gibi bir düşüş yaşadı.Kafasını sıfırlayıp yeni bir başlangıç yapma düşüncesinde olursa faydalı olabilir.Çok süper bir oyuncu falan değil.Top tutabilmesi  artısı ama  fazla oynaması, bazen ani agresif hareketleri(kart görme potansiyeli) gibi olumsuz tarafları var.
Elif'ten daha faydalı olur.

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #3144 : 30 Ocak 2019, 09:43:54 »
Öldürmüşsün resmen ya hu, naaptın sen? Öyle bir anlatmışsın ki sanki Tolgay Arslan'dan değil de Tolga Ciğerci'den bahsediyorsun.

Tolgay'da göremediğini söylediğin özellikleri ben fazlasıyla gördüm, bir tek şut konusunda etkili değil. Bu sezon teknik karar yüzünden oynamıyor. BJK'nin 2.şampiyonluğu yaşadığı sene oynadığı oyunu izlemedin gâlibâ. Yıllardır hasret kaldığımız orta sahada takımı çekip çevirecek, akıl koyup tekniğiyle takımı atağa kaldıracak bir oyuncu Tolgay. Ben son derece memnunum gelmesinden, umarım bir aksilik çıkmaz.

Tabi Ersun'un da orta ikiliyi Topal-Tolgay yaptığını ve önlerinde de Ekici'nin oynadığını düşünerek konuşuyorum. Tolgay hem Eljif'i hem de Benzia'yı donundan çıkarır, sallar sallar duvara çarpar.

Ocak ayında yerli oyuncu olarak yapılabilecek en iyi transferi yapıyoruz, hiç gömmeyelim gâyet de iyi bir oyuncu alıyoruz. Yıllardır ne kazmalar gördük şu orta sahada. Üstelik Şener gibi bi halta yaramayan oyuncudan da kurtuluyoruz. Isla ve Dirar sağ bek için yeterli.

Ortalama 10 saniyelik videolardan oluşan bir flood var şurada. Tam da buradaki niteliklerini (özellikle takımı atağa kaldırışı ve derinlemesine pasları) gösteriyor. Yalnız kazma Topal'dan artık kurtulmak lazım, onun olduğu bir orta sahanın üretken olma şansı sıfıra yakın.

http://twitter.com/antisolak9/status/1062767373365768192

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #3145 : 30 Ocak 2019, 10:37:01 »
ama Slimani nin yerine kim gelecek??? asil soru bu ...

Kimse gelmese de olur. Zaten yoktu. Merhum A.İlhan'ın şiirini biraz değiştirirsek:

ne "golcüler" sevdim zaten yoktular
"kazma olurlardı" sonbaharla bir

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #3146 : 30 Ocak 2019, 15:23:34 »

Ayew ve Slimani'den sonra bıraktım ben geçmişe bakmayı. Normalde Elif'ten de Jailsondan da iyi dedim zaten. Ama son 1 1 buçuk yıllık Tolgay aynen bahsettiğim gibi bir oyuncu. Aaa çöp bu demedim. Ama Ali Koç'un siz benim hayal ettiğim Fenerbahçe'yi anlamamışsınız dediği Fenerbahçe'nin de Kadıköy'de rakiplerinin bacaklarını titreten Fenerbahçe'nin de oyuncusu değil ve bu sözümün arkasındayım. İstatistikler herşey değildir ama ortada sonuçta onlar da. Dediğim gibi son 1 1 buçuk senelik Tolgay için aa çok iyi oldu ya diyorsak eğer biz 4. Yıldızı başka evrende takarız artık o da belki

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #3147 : 30 Ocak 2019, 15:25:55 »
Şener'in gitmesi açısında iyi oldu ama bu transfer direkt rakibimiz olan bir takımın eline çöpü bırakıverdik :D (Şimdi kesin orda Cafu kesilir AMK)

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #3148 : 30 Ocak 2019, 15:30:30 »
Ortalama 10 saniyelik videolardan oluşan bir flood var şurada. Tam da buradaki niteliklerini (özellikle takımı atağa kaldırışı ve derinlemesine pasları) gösteriyor. Yalnız kazma Topal'dan artık kurtulmak lazım, onun olduğu bir orta sahanın üretken olma şansı sıfıra yakın.

http://twitter.com/antisolak9/status/1062767373365768192

2-3 yıl önceki maçlar genelde bunlar

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #3149 : 30 Ocak 2019, 18:23:47 »
2-3 yıl önceki maçlar genelde bunlar

Zaten en verimli sezonu da 2016-2017 idi, Talisca ve Aboubakar takımdaydı ve şampiyon olmuşlardı. Şenol, bazen bir oyuncuya takıyor ve  taktıktan sonra asla onu kazanmaya çalışmıyor. Oğuzhan'a gösterdiği özenin 10'da birini Tolgay'a gösterse şu an her maç ilk 11'de oynamya devam ederdi ve asla da satmazlardı.