Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1304868 defa)

0 Üye ve 21 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
  • Yer: Bursa
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3720 : 14 Ağustos 2019, 13:40:50 »
Gs Nzonzi'yi almış. Seri-Nzonzi orta sahası kurdu adamlar.
Biz 2 aydır 6 numara arıyoz.

Adamların 4'lü savunması hazır bizde daha sol bek ve Zanka'nın yanına stoper lazım.

Falcao'yu da aldıkları an 10 numara hariç bütün bölgelerde bizden iyi olacaklar.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #3721 : 14 Ağustos 2019, 14:02:55 »
1 ay önce lig hemen başlasa diyordum.

Şimdi keşke başlamasa diyorum. GS'nin bir şampiyonluğunu daha izleyeceğiz şu transferlerden sonra. 2 aydır sol bek-stoper-ön libero alamıyoruz, adamlarsa gidip 2 günde N'Zonzi ile anlaşıyor. Makas o kadar açılmaya başladı ki 5 yılda kapanmaz.

Ekonomik sıkıntıyı Ali Koç'tan başka kimse gideremez diye herkes susuyor ama aynı zamanda Ali Koç kadar transfer kabızı bir adam da görmedi bu câmiâ. Bunu denk gelip yüzüne söyleyebilsek hemen ekonomik durumu anlatır.

Oysa birilerini kiralamak ya da boşta dolaşan oyunculara imzâ attırmak ne kadar zor olabilir? Şu takıma ne Comolli ne de Ali Koç bireysel başarı olarak birilerini transfer edemedi. Nerde Comolli'nin 100 oyunculuk transfer listesi. Nerde Ali Koç'un Barcelona ile ikili ilişkilerinin faydası?

Mustafa Cengiz gibi sıradan birisi ve Albayrak gibi cümle kuramayan minibüs şoförü çok acayip transferler yaparken biz savunmaya Zanka gibi boktan bir kazmayı alıyoruz.

Lig başlar, 6.haftada GS'ye yenilince 4 puanla ligin dibinde oluruz, Ersun istifâ ettirilmiş olur, osuruk bir yabancı hoca getirilir ve eylülün ilk haftası panik transferiyle 2 boktan oyuncu kiralanır, sezonu envayi çeşit taşak geçilmesiyle 9-10 gibi bitiririz ve Ali Koç da seçimle geldiği gibi seçimle gider.

19-20 sezonunun resmi budur.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #3722 : 14 Ağustos 2019, 14:10:24 »
Ulan Osmanli nin Avusturya seferleri gibi oldu iki senedir transfer sezonu ... Allah Allah nidalari ile giriyoruz, allah allah diye diye donuyoruz ....

Nerede 6 numara, nerede defans... hani zajc satiliyordu? kolarov geliyordu?? yedek forvet olacakti...

Elde var koca bir sifir ... sonra da basket e laf edenler cikiyor....

hay ben boyle askin adaletini.....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #3723 : 14 Ağustos 2019, 14:20:18 »
Gerçekten inanamıyorum şu olan bitene. Ali Koç'un başkan olması Obradovic'in koç olması gibi bir his yaratmıştı bende. Şuraya bak abi! Ben böyle rezil bir transfer dönemi hatırlamıyorum. Emeği geçen herkes siktirsin gitsin!
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #3724 : 14 Ağustos 2019, 14:40:38 »
1 ay önce lig hemen başlasa diyordum.

Şimdi keşke başlamasa diyorum. GS'nin bir şampiyonluğunu daha izleyeceğiz şu transferlerden sonra. 2 aydır sol bek-stoper-ön libero alamıyoruz, adamlarsa gidip 2 günde N'Zonzi ile anlaşıyor. Makas o kadar açılmaya başladı ki 5 yılda kapanmaz.

Ekonomik sıkıntıyı Ali Koç'tan başka kimse gideremez diye herkes susuyor ama aynı zamanda Ali Koç kadar transfer kabızı bir adam da görmedi bu câmiâ. Bunu denk gelip yüzüne söyleyebilsek hemen ekonomik durumu anlatır.

Oysa birilerini kiralamak ya da boşta dolaşan oyunculara imzâ attırmak ne kadar zor olabilir? Şu takıma ne Comolli ne de Ali Koç bireysel başarı olarak birilerini transfer edemedi. Nerde Comolli'nin 100 oyunculuk transfer listesi. Nerde Ali Koç'un Barcelona ile ikili ilişkilerinin faydası?

Mustafa Cengiz gibi sıradan birisi ve Albayrak gibi cümle kuramayan minibüs şoförü çok acayip transferler yaparken biz savunmaya Zanka gibi boktan bir kazmayı alıyoruz.

Lig başlar, 6.haftada GS'ye yenilince 4 puanla ligin dibinde oluruz, Ersun istifâ ettirilmiş olur, osuruk bir yabancı hoca getirilir ve eylülün ilk haftası panik transferiyle 2 boktan oyuncu kiralanır, sezonu envayi çeşit taşak geçilmesiyle 9-10 gibi bitiririz ve Ali Koç da seçimle geldiği gibi seçimle gider.

19-20 sezonunun resmi budur.

Hocam, gerçekten anlamıyorum.

Bu yazıda o kadar çok eksik bilgilerle yapılmış çıkarım ve negatif enerji varki..

kırmızı işaretlediğim kısım için yorum bile yapamıyorum. Bunu söyleyebilecek birisinin kariyeri boyunca onlarca oyuncuyu kiralamış ve serbest oyuncuları bir takıma getirmiş olması lazım. Ben şahsen bilemiyorum oyuncu kiralamanın yada boştaki oyuncuyu getirmenin ne kadar kolay ne kadar zor olduğunu, muhtemelen ilgililer benden çok biliyordur. İnsanlar yapmadığı bir konu hakkında neden bu kadar rahat atıp tutar anlayamıyorum.

İnsan psikolojisi böyle gerçekten. Elindeki bilgilerin eksik olup olmadığına bakmadan, araştırmadan sadece bu bilgiler tutarlı geldiği için, bu eksik bilgilere dayanarak bir çıkarıp yapıp karar verebiliyoruz.
Galatasaray'ın bu Nzonzi ile 2 gün anlaştığı mesela.. bu bilgi nereden geldi ? Sadece basında daha önce duyulmadı diye mi böyle düşünüyorsunuz ?
Ali Koç kadar transfer kabızı... Ali Koç kadar ffp baskısı altında olup ondan daha iyi ve daha güzel transfer yapan kim vardı daha önce ? Adam her yerde konuşup durumu anlatıyor.
Zanka nın "boktan bir kazma" olduğunu neye göre belirliyoruz ? İngilteredeki istatistiklerine göre mi ? Ne yapacaktı adam, küme düşen takımı şampiyon mu yapmalıydı iyi görünmesi için ? Kötü de olabilir ama bugün bu iddiada bulunmak için elimizde hiçbir veri yok eğer geldiği takımın geçen sene 10-20 maçını izlemediyseniz.
Albayrak pek sevdiğim birisi değil ama konuşmasını, şivesini kullanıp minibüs şoförü diye de küçümsenecek birisi de değil. Sonuçta şampiyonlar liginde oynayacak bir takıma getiriyor oyuncuyu.
Bugün mantığı ile düşünen herkes çok rahat görebilir ki, her 10 oyuncudan 9 tanesi, hem bizim hem GS nin teklif yapması durumunda büyük bir para farkı yoksa onları seçer.

Bunları Ali Koçu savunmak için yazmadım. Mevcut durumdan ben de memnun değilim her Fenerbahçeli gibi ama mahalle kahvesinde kek yiyip çay içen boş adamlar gibi (bu lafım ne sana Erdal hocam ne de buradaki bir başka arkadaşa) de eleştirmek doğru değil. Kaldı ki hatırlarsak, Aziz Yıldırım da ilk 4 senesinde pek farklı değildi, hatta ilk 4 sene değil, 2003-2004 e kadar aradaki tek şampiyonluk dışında.
Biraz bekleyip görelim nasıl olacak her şey. Ama kabul etsek de etmesek de bu şartlar altında başka kimse gelmez kulübün başına. Konu sırf bizim mali yapımız da değil, ülke ekonomisi, dövizdeki belirsizlik, yayıncı kuruluş ile ilgili yaşanan sıkıntılar, bu konuların bir çoğunun siyasi ayağı.. Zaten ülke futbolunun durumu da ortada, 4-5 sene önce ilk 4 e giremeyecek kadrolar şampiyon oluyor.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #3725 : 14 Ağustos 2019, 15:20:56 »
Gerçekten inanamıyorum şu olan bitene. Ali Koç'un başkan olması Obradovic'in koç olması gibi bir his yaratmıştı bende. Şuraya bak abi! Ben böyle rezil bir transfer dönemi hatırlamıyorum. Emeği geçen herkes siktirsin gitsin!

Külüp bitik durumda iflas kayyum her an olabilir.Bu diğer branşlarada yandır.Ezeli rakibimiz rakipsiz kaldı.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #3726 : 14 Ağustos 2019, 15:30:33 »
Durun yahu, hele bir transfer sezonu kapansın, o zaman vaziyete göre hep beraber gömeriz :D

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #3727 : 14 Ağustos 2019, 15:41:24 »
Külüp bitik durumda iflas kayyum her an olabilir.Bu diğer branşlarada yandır.Ezeli rakibimiz rakipsiz kaldı.
Benim anlamadığım aynı borçlar, hatta daha fazlası gs bjk ve ts de de var deniyor.
Neden sadece iflas, kayum bizim için konuşuluyor?
Bir diğeri de win win kampanyasında başkan ''isim verip ERsun hocaya kalp krizi geçirtmeyelim'' dedikten sonra taraftar beklemekten kalp krizi geçirdi.
Madem ki hal böyle, neden beklenti içine sokuyor hocayı taraftarı?
Başkan bir sohbette''Totenham, Juventus, Barcelona vs kulüpleri sayıp gayet iyi ilişkilerimiz var, bu takımlardan kiralık futbolcu almak gayet mantıklı'' tarzında söylemlerde bulundu.
Bırak kiralamayı tek futbolcu ismi çıkmadı.
Çıkıpta açıklama yapan da yok.
Bana göre Fenerbahçe yönetimi diye bir şey yok. Ali Koç tek adam.
Ali Koç'un söyledikleriyle yaptıkları 180 derece zıt..
Bu kadar belirsizlik bezdirdi bizi.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #3728 : 14 Ağustos 2019, 15:51:22 »
Bu arada buraya not duseyim, sabah sinirle yazdim ama dusuncem hala ayni;

iyi bir defans oyuncusu ile bu takim hala ilk 4 e oynar. Ha bu arada eldeki 11 den adam akilli 6-7 kemik oyuncu olan kadro olusursa bu sene gercekten basarili gecmis olur.

Bu yoklukta ve krizde sampiyonluk beklentim yok ... Ama 5-6 sene oynayacak kemik bir kadro olusursa, oper basima koyarim bu sezonu.

Neredeyse 20 oyuncu aldik sattik. Bu surdurulebilir bir tablo degil. Boyle de hic bir takim duze cikamaz. Seneye hedef kemik bir kadroyu 2-3 iyi oyuncu ile zenginlestirmek olmali hedef.... Genclerden 1-2 oyuncuyu one cikarmak olmali.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
« Yanıtla #3729 : 14 Ağustos 2019, 16:02:21 »
Feda dese kimsenin gıkı çıkmayacak, hiç gereği yokken beklentiyi yükseltti.
Yıldız oyuncu alacağız dedi. Böyle vaatler verirsen taraftar açılan makası kaliteli oyuncu ile kapatmanı bekler.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
« Yanıtla #3730 : 14 Ağustos 2019, 16:10:42 »
Ya yıldız oyuncuyu geçtim. Skertel 6 ay önceden gideceği belli.
6 ay sonra anca yerine ligden düşen takımın oyuncunu alıyorsun (ona da eyvallah)
Geçen sene kalecilerden çok çektik.
Bu sene kalede yeni gelen 19-20 çocuk (beğendim)
Defans küme düşen takımın oyuncusu+ müzmin sakat Serdar Aziz (2,4 m euro yıllık) + ciddi zaafiyetleri olan Sadık..
Altay kardeşime Allah yardım etsin.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #3731 : 14 Ağustos 2019, 16:11:34 »
Benim anlamadığım aynı borçlar, hatta daha fazlası gs bjk ve ts de de var deniyor.
Neden sadece iflas, kayum bizim için konuşuluyor?
Bir diğeri de win win kampanyasında başkan ''isim verip ERsun hocaya kalp krizi geçirtmeyelim'' dedikten sonra taraftar beklemekten kalp krizi geçirdi.
Madem ki hal böyle, neden beklenti içine sokuyor hocayı taraftarı?
Başkan bir sohbette''Totenham, Juventus, Barcelona vs kulüpleri sayıp gayet iyi ilişkilerimiz var, bu takımlardan kiralık futbolcu almak gayet mantıklı'' tarzında söylemlerde bulundu.
Bırak kiralamayı tek futbolcu ismi çıkmadı.
Çıkıpta açıklama yapan da yok.
Bana göre Fenerbahçe yönetimi diye bir şey yok. Ali Koç tek adam.
Ali Koç'un söyledikleriyle yaptıkları 180 derece zıt..
Bu kadar belirsizlik bezdirdi bizi.

Galatasaray 2 yıldır şampiyon ve lige doğrudan katılıyor.Bu transferde rahat davranmak demek transferler fırsat yada planlı daha kolay oluyor.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #3732 : 14 Ağustos 2019, 16:15:24 »
Feda bizim gibi bir klübün kaldıracağı bir durum değil.Bunda da taraftar ayaklanırdı.Biz ezeli rakibi baz alıyoruz Galatasaray onların pozitif yada negatif yaptıkları etki ediyor.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #3733 : 14 Ağustos 2019, 19:40:19 »
Ortada çalım falan yok.Romalı oyuncu ile başından beri Galatasaray ilgileniyordu zaten.Basının yalanı net.

Çevrimdışı franz392

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #3734 : 14 Ağustos 2019, 19:51:49 »
Biz ilgilenmemişizdir de onlar da uzun süre uğraşmadı, illa sızardı zaten. Avrupa'da daha iyi takımlardan teklif aldığına eminim ama Şampiyonlar Ligine takmış adam. Bizim vizyonerler de Topal'ı geri çağırıp misilleme yapabilir >:(