Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1304704 defa)

0 Üye ve 20 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3780 : 20 Ağustos 2019, 09:56:46 »
Gonlumuze gore oldu hadi bakalim.... Darisi kalan sezona ... Elde var 1

evet süper oldu ama ben maçı deplasmanda zannediyordum, ondan karamsar yazmıştım,  o kadar ilgileniyorum işte futbolla :)

Çevrimdışı south

• Üye
« Yanıtla #3781 : 20 Ağustos 2019, 09:58:57 »

Vedat Muriqi, sadece gol atmaya değil, pas vermeye de ayağını alıştırır ise takım ruhu daha da sağlamlaşır. 3-0 iken arkadaşına verse yüzde doksanlık gol pozisyonu oluşacak atakta, aptalca bir şut seçimi ve üstelik pozisyonu göre göre, bilerek vermeyip, öyle bir saçma şuta imza atmak hiç hoş değil... Skorun lehimize olmadığı bir yerde bu seçimi yapsaydı, epey kulakları çınlatılırdı. Benden söylemesi...
Vedat takım arkadaşlarını iyi besleyen biri.Bencil bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum tek pozisyonluk bir şeydi bence.Max Kruse çok uygun yerlerde arkadaşlarından paslar istedi ama kimse görmedi o pozisyonda bunların en netiydi bi ara bu adama karşı takım içinde bi gıcıklık mı var diye bile düşündüm.
   Kruse gerçekten kalite kokuyor al-verleri,asistleri,oyunu rahatlatması Emre ile beraber bu takımın en kaliteli oyuncusuyum diye bağırıyor resmen.
   Altay bi kaleci için iyi bir ayağa sahip dün bunu gösterdi.Kendini geliştirirse tekniği sayesinde yüksek bonservis ücretleriyle transfer yapabilir ancak yan toplarda bir sıkıntısı var Sivas maçında boşa çıkmıştı golü yemiştik bu maçta da boşa çıktı Gazişehirli oyuncu vuramadı.
   Zanka için ayağı kötü ve hantal olduğunu söylemişlerdi.Bu maç çok ölçüt olmasada ayağının Türkiye ligi için iyi bile olduğunu düşünüyorum,sertliği (kazmalığı) hoşuma gitti.Ancak biraz ağır o belli.Yanına çabuk bir stoper şart.Bi ara Zanka ve Jailson rakip yarı sahanın yarısında falandılar.Takım boyu bir hayli kısalmıştı.Ve boğmuştuk rakibi gerçekten özlediğim bir görüntüydü.İçeride anadolu kulüplerine karşı savunmacılarımızdan birini Jailson yapıp hem savunmacılarıda pas oyununa katabiliriz.Hem de kısalan takım boyunda çabuk bir savunmacı kazanmış oluruz.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #3782 : 20 Ağustos 2019, 11:19:58 »
Bu saatten sonra merkez orta sahaya transfer filan olmaz bence. Stoper, sol bek ve forvet için en iyi ihtimalle toplamda 2-3 transfer yapılır.

Fiorentina'lı santrfor Khouma Babacar'a için satın alma opsiyonlu kiralama teklif yapıldığı söyleniyor.

D. Reyes'in her an Tigre'ye imza atabileceği haberleri çıkmaya başladı. Frey'i satın alma opsiyonu kiralık olarak gönderdik, Alper maaşında %40 indirime gitti, bunların üstüne Reyes de giderse epey iyi olacak. Maaş bakımından külfet olarak geriye bir tek 1 yıllık sözleşmesi kalan Kameni kalıyor.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #3783 : 20 Ağustos 2019, 16:54:52 »
Ersun hoca bu orta saha oyuncularından verim alacak. Bence sol bek-stoper ve kanat-forvet transferiyle bitirsek olur. İki çok yönlü transfer. Hatta Ferdi süre alsın diye kanat da istemiyorum ama neyse.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #3784 : 20 Ağustos 2019, 17:06:56 »
Ersun hoca bu orta saha oyuncularından verim alacak. Bence sol bek-stoper ve kanat-forvet transferiyle bitirsek olur. İki çok yönlü transfer. Hatta Ferdi süre alsın diye kanat da istemiyorum ama neyse.

abi taslanmak pahasina soyluyorum 1 oyuncu gelecekse defansin ortasina gelsin ....

gerisini almak icin almasinlar.

Ara transferde de brezilya dan forvet veya ne ihtiyac varsa ona baksinlar .... bosa parayi cop e gommesinler
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #3785 : 20 Ağustos 2019, 19:18:09 »
abi taslanmak pahasina soyluyorum 1 oyuncu gelecekse defansin ortasina gelsin ....

Ara transferde de brezilya dan forvet veya ne ihtiyac varsa ona baksinlar .... bosa parayi cop e gommesinler
Kolaro işi olsa ve Sow/Kuyt tarzı bir oyuncu alsak diyorum işte. Kolarov stoper olarak da büyük iş görür bence. Bizim ligimizdeki forvet kalitesi çok düşük ve Arupa'da yokuz. Hasan Ali dönene kadar sol bek oynardı, sonra ortaya geçerdi. Ama sanırım o tren kaçtı.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #3786 : 20 Ağustos 2019, 19:28:07 »

Başkanın "takım yeterli" gibisinden laflarını referans alırsak, defansa 1 takviye yaparak kapattığımız taktirde hiç şaşırmam.

---

Murat abi Mangala demiş; dünkü maçta Emre ve Tolga Ciğerci'nin performansından sonra -Zajc satılsa bile- merkez orta sahaya transfer olayı kapanmıştır bence. Fazla bir işe yaramasalar da Tolgay, Ekici filan eklenince orası halen çok kalabalık.

Eğer ki forvete transfer yapılacaksa, Babacar tipinde bir oyuncu olmaz umarım. Fiziği ve nispeten hızı hariç sivrilen bir özelliği yok gibi, çok golcü bir oyuncu da değil. Muriç ile aynı tipte oyuncu olduğu için Babacar'dan ziyade; mobil, topla arası ve tekniği iyi bir forvet daha tamamlayıcı olacaktır. Bu tipte oyuncuların anavatanı da Arjantin ve Brezilya denilebilir. Trabzonspor Sörloth'un yanına Sturridge'i alarak böyle bir forvet hattı kurdu mesela.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #3787 : 20 Ağustos 2019, 20:45:24 »
Başkanın "takım yeterli" gibisinden laflarını referans alırsak, defansa 1 takviye yaparak kapattığımız taktirde hiç şaşırmam.

---

Murat abi Mangala demiş; dünkü maçta Emre ve Tolga Ciğerci'nin performansından sonra -Zajc satılsa bile- merkez orta sahaya transfer olayı kapanmıştır bence. Fazla bir işe yaramasalar da Tolgay, Ekici filan eklenince orası halen çok kalabalık.

Eğer ki forvete transfer yapılacaksa, Babacar tipinde bir oyuncu olmaz umarım. Fiziği ve nispeten hızı hariç sivrilen bir özelliği yok gibi, çok golcü bir oyuncu da değil. Muriç ile aynı tipte oyuncu olduğu için Babacar'dan ziyade; mobil, topla arası ve tekniği iyi bir forvet daha tamamlayıcı olacaktır. Bu tipte oyuncuların anavatanı da Arjantin ve Brezilya denilebilir. Trabzonspor Sörloth'un yanına Sturridge'i alarak böyle bir forvet hattı kurdu mesela.

Abi bir forveti zor bulduk, yanina degil de yedeklemek lazim. Ortasahamiz zaten cok ileri cikiyor. Bu orta saha ile 2 forvet oynayacagimizi sanmam... Zaten vedat in arkasinda; Krause; Rodrigues, Mosses, Emre, Ekici, Ferdi .... vs vs vs hepsi gerektiginde oraya deplase oluyor.

Bize Vedatin gununde olmadigi zaman ya da sakatliginda, kart cezalisi oldugunda veya Mac icinde didisirken yoruldugunda  oyuna girecek (10-12 mac oynacak) bir oyuncu lazim bence..... O da simdi zor gibi.... o yuzden Ocak ta Brezilya, Arjantinden birini getirebilirler diyorum.  bence en dogrusu olur....

DEFANS LAZIM ..... (en az 1) eldekiler yetmez ....

Ama yine tekrarliyorum duzgun alamiyorsak, carcur etmeyip eldekilerle idare etmeye calisiriz umarim.... Cunki onu da gerekirse Ocaga birakip simdiden Luciano gibi karakterli iyi bir defans aranabilir .....

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #3788 : 20 Ağustos 2019, 20:47:28 »
Kolaro işi olsa ve Sow/Kuyt tarzı bir oyuncu alsak diyorum işte. Kolarov stoper olarak da büyük iş görür bence. Bizim ligimizdeki forvet kalitesi çok düşük ve Arupa'da yokuz. Hasan Ali dönene kadar sol bek oynardı, sonra ortaya geçerdi. Ama sanırım o tren kaçtı.

keske .... ama bana da zor geliyor

Sanki Brezilya dan simdiden baglantiya gecip, Ocak ayinda, bir defans ve bir forvet getirilebilir.

Luciano, Nobre misali.....

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #3789 : 20 Ağustos 2019, 23:17:20 »
Abi bir forveti zor bulduk, yanina degil de yedeklemek lazim. Ortasahamiz zaten cok ileri cikiyor. Bu orta saha ile 2 forvet oynayacagimizi sanmam... Zaten vedat in arkasinda; Krause; Rodrigues, Mosses, Emre, Ekici, Ferdi .... vs vs vs hepsi gerektiginde oraya deplase oluyor.

Bize Vedatin gununde olmadigi zaman ya da sakatliginda, kart cezalisi oldugunda veya Mac icinde didisirken yoruldugunda  oyuna girecek (10-12 mac oynacak) bir oyuncu lazim bence..... O da simdi zor gibi.... o yuzden Ocak ta Brezilya, Arjantinden birini getirebilirler diyorum.  bence en dogrusu olur....

DEFANS LAZIM ..... (en az 1) eldekiler yetmez ....

Ama yine tekrarliyorum duzgun alamiyorsak, carcur etmeyip eldekilerle idare etmeye calisiriz umarim.... Cunki onu da gerekirse Ocaga birakip simdiden Luciano gibi karakterli iyi bir defans aranabilir .....

Aynı fikirdeyim abi, bence de forvet pozisyonu için Babacar vb. filan €7-8M gömmeye gerek yok. Dediğin gibi; Muriç'in yokluğunda idare edebilecek fiyat/performans oranı iyi bir transfer lazım. Zaman zaman Muriç'i zorlayabilmesi ve rekabet yaratabilmesi de iyi olur tabi.

Bu arada G. Amerika demişken; aslında hiç araştırma yapılmıyor değil, geçenlerde okuduğum bir haberde yönetimin Luciano, Lugano, Alex ve Deivid'den bu konu için araştırma yapmalarını istediği ama önerdikleri hiç birinin alınmadığı yazıyordu.
« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2019, 00:16:35 Gönderen: Avanta »

Çevrimdışı CurvaNord

• Üye
  • Yer: Eskişehir-Kadıköy-Alanya
    • CurvaNord
« Yanıtla #3790 : 22 Ağustos 2019, 10:12:26 »
Başak ve Trabzon maçlarını bir izleyelim, o maçlar büyük fikir verecek ilerisi için... Ancak hazır yelkeni rüzgarla doldurmuşken yönetimin artık 3 net transferi ne pahasına olursa olsun yapıp bitirmesi lazım... Ekici, Zajc, Tolgay falan da satılıp az da olsa nakite çevrilmeli... Ciğerci bence rotasyonda kendine yer bulur bu takımda...
Hasta Siempre Fenerbahçe...

Çevrimiçi Murat

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #3791 : 22 Ağustos 2019, 10:52:58 »
... Ekici, Zajc, Tolgay falan da satılıp az da olsa nakite çevrilmeli...

Ah keşke keşke

Ciğerci bence rotasyonda kendine yer bulur bu takımda...
[/quote]
 Hem fikirim.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #3792 : 22 Ağustos 2019, 16:12:06 »
Kenan Pamuk
@kpamuk

1h
Marcos Rojo Fenerbahçe için hala ilk sırada. İlk aşamada İstanbul'a gelmekle ilgili tereddütleri vardı. Şu anda bu konuda olumlu. Ücretiyle ilgili pazarlıklar devam ediyor.

Manchester United'daki brüt maaşı 5.720.000 sterlin.

Net maaşı avro cinsinden 3.450.000.

---

Eğer kiralama bedeli vermeyeceksek, kalitesi belli bir oyuncu için yıllık €3,5M verilebilir bir rakam. En azından şu soper işi taraftarı tatmin edecek şekilde ivedilikle çözülür umarım.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #3793 : 23 Ağustos 2019, 01:06:17 »
Eğer sol bek Stoper orta saha Forvet transferi aynı anda olmuyorsa en azından Kolarov Gustavo forvet yapalım razıyım. Sol stoper olarak Gustavo önde Jailson Emre yapılabilir sol bek Kolarov sağ bek İsla o yoksa Dirar sağöstoper zanka ve Serdar'dan formda olan. İlerisi Okay zaten sıkıntısız

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #3794 : 23 Ağustos 2019, 09:44:19 »
Bu saatten sonra Kolarov gelmez. Gustavo kaliteli bir oyuncu ancak savunmada ve forvette eksikler varken fazla bonservis verilmesi doğru olmaz. Gustavo dışında bana da sol bek ve stoper oynayabilen birini alacaklar gibi geliyor. Yalnız forvetten bahseden yok, Muriç alternatifsiz durumda. Mesela Babacar kiralık gelirse idare eder sanırım.