Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1304828 defa)

0 Üye ve 20 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #4515 : 17 Ocak 2021, 00:23:28 »
Transferle psikolojik ustunluk kendi kendimizi tatminden baska bir sey degil oda zaten ilk puan kaybinda kayboluyor. Benim yasim 41 bunlari fenerbahcede cok yasadik.
Mesut futbol topu ayagindayken dunyanin en iyi oyuncularindan ama top ayaginda yokken de bir o kadar kotu oyuncu bunu da gectim hic umurunda olmayan bir oyuncu. Biz alman milli takimi gibi isleyen bir takim da degiliz. Bunun fanatik fenerli olmasiyla alakasi yok bize gelmesinde de baska bir takimda alacagi ucrete yakin bir ucret vermesek belirleyici etken almaz.
10 numara kavrami pek kalmadi ama pelkas gayet iyi oynuyordu ve alternatifi de vardi
Artik bu saatten sonra sampiyon yapsin bizi kendisini de buna hazirlasin

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #4516 : 17 Ocak 2021, 00:31:16 »
pelkasın alternatifi kim abi bence perotti oda gidici merak ettim umarım mesut başarılı olur herkes kendi görüşünü ortaya koyuyor

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #4517 : 17 Ocak 2021, 00:46:05 »
Transferle psikolojik ustunluk kendi kendimizi tatminden baska bir sey degil oda zaten ilk puan kaybinda kayboluyor. Benim yasim 41 bunlari fenerbahcede cok yasadik.
Mesut futbol topu ayagindayken dunyanin en iyi oyuncularindan ama top ayaginda yokken de bir o kadar kotu oyuncu bunu da gectim hic umurunda olmayan bir oyuncu. Biz alman milli takimi gibi isleyen bir takim da degiliz. Bunun fanatik fenerli olmasiyla alakasi yok bize gelmesinde de baska bir takimda alacagi ucrete yakin bir ucret vermesek belirleyici etken almaz.
10 numara kavrami pek kalmadi ama pelkas gayet iyi oynuyordu ve alternatifi de vardi

Transferle psikolojik ustunluk diye bir şey var ama biraz içi boş bir kavram denilebilir. Mesela şu an twitterda GS'lilerin açtığı #YönetimTransferlerNEREDE tag'ı bunun bir etkisi. Sonuçta. aldığın oyuncu sahada oynamadıktan ve şampiyon olamadıktan sonra sonra, milyonlarca Euro harcamak ve sosyal medyada transfer şovlarının hiç bir anlamı yok. Ayrıca, mesajlarda biraz karamsarlık sezinledim ve anlam veremedim. Biz değil, transfer yapmakta zorlananlar karamsar olsun. Özetle; Mesut geldi diye şmapiyonluk cepte değil tabii ki de, daha bu işin sol kanat ve en önemlisi stoper transferi var. Santraforlarımızın performansı da pek tatmin edici değil. Risk alıp Samatta'yla devam edilecek mi, bu da önemli.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #4518 : 17 Ocak 2021, 00:49:09 »
Sol kanat için bir diğer aday da Sebastián Driussi. Zenit'le olan sözleşmesi bu sezon sonunda bitecek. 2017 yılında River Plate'e €15 milyon bonservis bedeli verilerek transfer edilmiş, şu an 24 yaşında. Büyük takımların talip olduğu Papu Gomez'e kıyasla daha gerçekçi bir hedef.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #4519 : 17 Ocak 2021, 00:51:29 »
Ozan yada Gustavo gidecek sanırım.Romadan Amadu Dıawara ile ilgimiz varmış.23 yaşında Gineli.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #4520 : 17 Ocak 2021, 00:54:19 »
Ozan yada Gustavo gidecek sanırım.Romadan Amadu Dıawara ile ilgimiz varmış.23 yaşında Gineli.

ikiside gitmez abi bence özellikle mesut transferinden sonra orta saha dinamizmi ikisine kaldı 14-15 verirlerse ozana belki ama avrupa şampiyonasıda var vitrin olucak

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #4521 : 17 Ocak 2021, 01:24:24 »

Zor, bonservis maliyeti bize ağır gelir. Güya, zaten takımında kalmak istiyormuş. Gerçek hayatta hangi seviyeye çıkar bilmem ama FM'de canavar oluyordu, şu ana değin o seviyeden uzak. Daha genç yaştayken, büyük takım yapmadan önce uygun fiyata bulup çıkarmak lazım böyle adamları.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
« Yanıtla #4522 : 17 Ocak 2021, 03:12:46 »
Ozan ya da Gustavo'dan birini bile satmak intihar olur hele ki Mesut'lu bir takımda.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #4523 : 17 Ocak 2021, 03:21:31 »
Osayi umarım takıma seneye katılır. Çok bildiğim bir oyuncu değil ama Yağız'ın dediğine göre 6 aylık kiralanabilecek direkt bir kalite arayışı varmış kanat için. Ki bunu tercih ederim. Büyük takımlarda forma şansı bulamadığı için kiralanmak istenen iyi bir kanat çok iyi olur olacaksa. Ama bana kalırsa kanattan önce bize stoper ve santrafor şart. Süper ligde şampiyonluk genellikle iyi omurgadan geçiyor koldan bacaktan ziyade.. Orta saha gerçekte muazzam oldu. Kale iş yapıyor maç alıyor savunma hattı güçlendikçe daha da iyi olacaktır kale de. Ama atan konusu sıkıntılı. Gol yükünü biraz olsun sırtlayacak bir santrafor şart hele de Mesutlu bir sistemde. Bakalım yapıyorlar bir şeyler. En azından geç kalınmaması güzel ve planlı hareket ediyorlar gibi. Alınan oyuncular menajer önerisi ya da aa bu varmış alalımdan ziyade bi planın ürünü gibi. Szalai ve Osayi tanımıyorum ama umarım çok iyi çıkarlar yaşları da genç. Ki bence bize uyacak olan Ajax değil de Shaktar modeli. Ucuza al performans al parlat sat olayı yani yetiştirmekten ziyade. Sadece bu noktada Brezilya pazarını esgeçmemeliyiz diye düşünüyorum ben.
Transfer önceliği sıralamam Santrafor = Stoper > Kanat

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #4524 : 17 Ocak 2021, 03:31:48 »
Mesut kalitesi tartışılmaz ve bence doğru bir hamle 34üne falan gelince yapmaktan iyidir. Ama Zamanında Ebru Polat'a kadar düşen bir dünya yıldızı da ne bileyim  ;D
Beni en çok çekimser yaklaştıran yanı ise gereksiz bir siyasi duruş sergileme çabaları yakınlık kurma durumları falan. En basit örnek Kısıklı'da ev alayım komşu olayım falan ne bileyim biraz Türkiye'ye gideyim de orada da yolumu yapayım kafaları gibi sanki..
Bir de Mesut'un biraz şovu seven yapısı da mevcut umarım ben Fenerbahçe'ye gideyim çocukluk Sevdamda top koşturayım tekmeye yeri geldiğinde kafa sokayım koşayım mücadele edeyim kupalar kazanayım kazandırayım kafasındadır.
Türkiye'de bir renktaşımızın da bahsettiği gibi, topsuz oyunda hiç olmama şansın yok. Perotti örnek veriliyor da Perotti mücadeleci Adam savunmada özellikle sezgilerini kullanarak top çalma vs kovalayan bir adam. Alex keza kafa göz giriyordu valla bakmayın öyle durduğu gibi sadece klasla iş yapan koşmayan falan biri değildi. Mücadeleden sertlikten falan da kaçmazdı asla. Hatırlayın topa tek yumrukla falan çıkan kalecilerden o yumruğu yeme pahasına yükselir gol yapardı vs vs.. Neyse siz anladınız beni

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #4525 : 17 Ocak 2021, 04:15:29 »
Osayi umarım takıma seneye katılır. Çok bildiğim bir oyuncu değil ama Yağız'ın dediğine göre 6 aylık kiralanabilecek direkt bir kalite arayışı varmış kanat için. Ki bunu tercih ederim. Büyük takımlarda forma şansı bulamadığı için kiralanmak istenen iyi bir kanat çok iyi olur olacaksa. Ama bana kalırsa kanattan önce bize stoper ve santrafor şart. Süper ligde şampiyonluk genellikle iyi omurgadan geçiyor koldan bacaktan ziyade.. Orta saha gerçekte muazzam oldu. Kale iş yapıyor maç alıyor savunma hattı güçlendikçe daha da iyi olacaktır kale de. Ama atan konusu sıkıntılı. Gol yükünü biraz olsun sırtlayacak bir santrafor şart hele de Mesutlu bir sistemde. Bakalım yapıyorlar bir şeyler. En azından geç kalınmaması güzel ve planlı hareket ediyorlar gibi. Alınan oyuncular menajer önerisi ya da aa bu varmış alalımdan ziyade bi planın ürünü gibi. Szalai ve Osayi tanımıyorum ama umarım çok iyi çıkarlar yaşları da genç. Ki bence bize uyacak olan Ajax değil de Shaktar modeli. Ucuza al performans al parlat sat olayı yani yetiştirmekten ziyade. Sadece bu noktada Brezilya pazarını esgeçmemeliyiz diye düşünüyorum ben.
Transfer önceliği sıralamam Santrafor = Stoper > Kanat

Ajax modeli burada mümkün değil gibi zira hem zihniyet/sistem sıkıntılı hem de biraz parlayan veletlerin g.tü kalıp büyük takımlara kapağı atmaya çalışıyorlar.

Shaktar örneğini çok yazdık ama Brezilyalılar baskın olduğu için çeteleşme durumları ortaya çıkabileceği için tartışmaya açık. Benfica/Porto modelleri daha sağlıklı ama onların da Brezilyalı oyuncuları rahatça transfer ettiği için liglerinden kaynaklı avantajları var. Bu iş için Brezilya, Fransa ve Afrika pazarlarında aktif olmak lazım.

Tecrübeli ve belli kalitedeli oyuncularla potansiyelli gençleri harmanlamak lazım. Szalai, Osayi ve sol kanat için ismi geçen Aboubakary Koita vb. transferlere de fitim şahsen. Biri tutmaz, belki ikisi tutmaz ama üçüncüden iyi para kazanıp satarsın. Uygun maliyete alacağın için, tutmazsa büyük kaybın da olmaz. Belözoğlu da bizimle aynı kafada gibi görünüyor. Umarız ŞL'de boy gösteririz ve €20-30 milyonlara (hatta daha üstüne) oyuncu saattığımız günleri de görürüz.

Bazıları "ligin değeri düşük yæa" gibi basma kalıp laflar kullanıyor ama her zaman verdiğim Shaktar örneği ortada. Avupa'da bile 1-2 istisnai sezon hariç öyle aman aman başarıları yoktu ama sürekli boy gösterdikleri için -lokal ligleri dandik olmasına rağmen- uçuk rakamlara bir sürü adam sattılar. Tabi o adamların hepsini €5-6 milyona almadılar, €15 milyon ve üzerine aldıkları adamlar da var ama nihayetinde €30-40'a hatta daha üstüne sattıktan sonra €15 milyon çerez parası oluyor.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #4526 : 17 Ocak 2021, 06:34:51 »
Yeni Eljif Elmas olur şeklinde nitelendirilen Luka Stankovski (18, Rabotnicki) ile ilgileniyormuşuz.

Cüzi bir miktar karşılığında QPR ile anlaşabilirsek, Osayi'yi kadroya ara transferde dahil etme durumu olabilir.

Sol kanat için Transfermarkt'ta bizim kulübün sayfasındaki söylentiler kısmında Bruno Henrique adlı oyuncuyu gördüm az önce. Aynı kısımda söyletilere göre yüzdesel değerler de biçiliyor ama dedikodular üzerinden oluştuğu için pek gerçeği yansıtmıyor ve transfermarkt'ın diğer sitelerinde farklı oranlar olabiliyor. Yine de yazmış olalım. Önceden de bizle ismi geçmiş, belki şapkadan o çıkar.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #4527 : 17 Ocak 2021, 09:37:49 »

Dogrusun ama su lig de Alex den sonra bizim takimda izledigin en son yildiz kimdi?  kaliteli oyuncu izlemeyi ozlemisiz... Perotti bile kac dakika oynadi bilmem ama verdigi keyif ortada....  Mesut un da keyif verecegine kendi adima eminim.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Murat

• Üye
« Yanıtla #4528 : 17 Ocak 2021, 15:56:29 »
Doğru santrafor. Lakin Ersun yanal ile şampiyon olduğumuz sene gibi bir tarz oyun oynamak anlamında.
Bu arada Hatay kadrolarına baktım. Diouf ile beraber oynadıkları zaman sol tarafta oynuyor.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #4529 : 17 Ocak 2021, 18:14:09 »
Bu arada Hatay kadrolarına baktım. Diouf ile beraber oynadıkları zaman sol tarafta oynuyor.
Yeni bir Sow mu acaba ya?  8) BıupendZa çok isterim gerçekten ileri üçlünün her yerinde iş yapar