Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1304728 defa)

0 Üye ve 18 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #4530 : 17 Ocak 2021, 18:15:01 »
Ajax modeli burada mümkün değil gibi zira hem zihniyet/sistem sıkıntılı hem de biraz parlayan veletlerin g.tü kalıp büyük takımlara kapağı atmaya çalışıyorlar.

Shaktar örneğini çok yazdık ama Brezilyalılar baskın olduğu için çeteleşme durumları ortaya çıkabileceği için tartışmaya açık. Benfica/Porto modelleri daha sağlıklı ama onların da Brezilyalı oyuncuları rahatça transfer ettiği için liglerinden kaynaklı avantajları var. Bu iş için Brezilya, Fransa ve Afrika pazarlarında aktif olmak lazım.

Tecrübeli ve belli kalitedeli oyuncularla potansiyelli gençleri harmanlamak lazım. Szalai, Osayi ve sol kanat için ismi geçen Aboubakary Koita vb. transferlere de fitim şahsen. Biri tutmaz, belki ikisi tutmaz ama üçüncüden iyi para kazanıp satarsın. Uygun maliyete alacağın için, tutmazsa büyük kaybın da olmaz. Belözoğlu da bizimle aynı kafada gibi görünüyor. Umarız ŞL'de boy gösteririz ve €20-30 milyonlara (hatta daha üstüne) oyuncu saattığımız günleri de görürüz.

Bazıları "ligin değeri düşük yæa" gibi basma kalıp laflar kullanıyor ama her zaman verdiğim Shaktar örneği ortada. Avupa'da bile 1-2 istisnai sezon hariç öyle aman aman başarıları yoktu ama sürekli boy gösterdikleri için -lokal ligleri dandik olmasına rağmen- uçuk rakamlara bir sürü adam sattılar. Tabi o adamların hepsini €5-6 milyona almadılar, €15 milyon ve üzerine aldıkları adamlar da var ama nihayetinde €30-40'a hatta daha üstüne sattıktan sonra €15 milyon çerez parası oluyor.
Biz seninle genelde aynı fikirde oluyoruz abiii seviyorum biliyorsun bu işi :)

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #4531 : 17 Ocak 2021, 18:15:30 »
Mesut kalitesi tartışılmaz ve bence doğru bir hamle 34üne falan gelince yapmaktan iyidir. Ama Zamanında Ebru Polat'a kadar düşen bir dünya yıldızı da ne bileyim  ;D
Beni en çok çekimser yaklaştıran yanı ise gereksiz bir siyasi duruş sergileme çabaları yakınlık kurma durumları falan. En basit örnek Kısıklı'da ev alayım komşu olayım falan ne bileyim biraz Türkiye'ye gideyim de orada da yolumu yapayım kafaları gibi sanki..
Bir de Mesut'un biraz şovu seven yapısı da mevcut umarım ben Fenerbahçe'ye gideyim çocukluk Sevdamda top koşturayım tekmeye yeri geldiğinde kafa sokayım koşayım mücadele edeyim kupalar kazanayım kazandırayım kafasındadır.
Türkiye'de bir renktaşımızın da bahsettiği gibi, topsuz oyunda hiç olmama şansın yok. Perotti örnek veriliyor da Perotti mücadeleci Adam savunmada özellikle sezgilerini kullanarak top çalma vs kovalayan bir adam. Alex keza kafa göz giriyordu valla bakmayın öyle durduğu gibi sadece klasla iş yapan koşmayan falan biri değildi. Mücadeleden sertlikten falan da kaçmazdı asla. Hatırlayın topa tek yumrukla falan çıkan kalecilerden o yumruğu yeme pahasına yükselir gol yapardı vs vs.. Neyse siz anladınız beni
Bu işe ne diyorsunuz? Bir tek ben mi rahatsız oluyorum..

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #4532 : 17 Ocak 2021, 19:03:52 »
Kap aciklamasi geldi hayirlisi olsun

Çevrimdışı Av.Asım

• Üye
« Yanıtla #4533 : 17 Ocak 2021, 19:53:05 »
İnstagrama, Pr çalışmalarına ve markasına bu kadar mesai harcayan, twitchde oyun yayını yapan, siyasi figür haline gelmiş, 1 seneye yakın süredir müsabakaya çıkmamış 32 yaşındaki Mesut Özil birşey vaad etmiyor. Bence hiç riske girmeyip formalardan reklamdan ödemesini amorti edip şampiyonluğu avucumuza alana kadar sakat vs. diyerek hiç sahaya sürülmemeli. Umarım yanılırım ama kağıt üzerinde şu vakte kadar yaptığımız yıldız transferlerden en çok risk barındıranıdır.
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2021, 19:55:36 Gönderen: Av.Asım »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #4534 : 17 Ocak 2021, 20:09:23 »
Mesutun ne verip veremeyecegine ben de tam emin değilim. Realde oynarken hiç beğenmezdim. Bunca yıldızın arasinda ne isi var mesutun derdim. Arsenal performansini ise hiç bilmiyorum.

Beni biraz umutlandiran kendisinin de bize gelmeyi çok istemesi ve sürekli fenerbahceli olmasından bahsetmesi. Buradan yola çıkarak takim icin varını yoğunu ortaya koyacağına inanmak istiyorum. En azından ara pasi vermeyi, kosan adamin onune pas atmayı bilen birisi geldi takima.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #4535 : 17 Ocak 2021, 21:03:08 »
Hayırlı olsun.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #4536 : 17 Ocak 2021, 22:03:08 »
Eden Hazard'ı sezon sonuna kadar kiralamak için çabaladığımız söyleniyor. Yok artık, tam "patron çıldırdı" transferi olur. :D

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #4537 : 17 Ocak 2021, 22:18:34 »
Hazard dedikodudur.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #4538 : 17 Ocak 2021, 22:43:30 »
Ekrem Konur, Bruno Henrique için "Al Hilal kulübünün oyuncu için 10M€  teklifi var. Pazarlıklarda sona gelindi." yazmış. Bizim de ciddi iligimiz varmış ama bu durumda o iş yattı demektir.

Mesut'un transferi için Acun'un cebinden toplamda €8 milyon çıkacağı ve Mesut'un imaj haklarına (Türkiye hakları?) sahip olacağı söyleniyor.

Sansürsüz Futbol'da bir videoya "Simon Deli bir adım önde" başlığı atılmış. Umarım Sokratis olur, Simon Deli bana hiç güven vermiyor ama Arsenal'in Sokratis'in bonservisinden para koparmadan bırakmayacağı söyleniyor, biz de "bonservisini al gel" demişiz.

Mesut kalitesi tartışılmaz ve bence doğru bir hamle 34üne falan gelince yapmaktan iyidir. Ama Zamanında Ebru Polat'a kadar düşen bir dünya yıldızı da ne bileyim  ;D
Beni en çok çekimser yaklaştıran yanı ise gereksiz bir siyasi duruş sergileme çabaları yakınlık kurma durumları falan. En basit örnek Kısıklı'da ev alayım komşu olayım falan ne bileyim biraz Türkiye'ye gideyim de orada da yolumu yapayım kafaları gibi sanki..
Bir de Mesut'un biraz şovu seven yapısı da mevcut umarım ben Fenerbahçe'ye gideyim çocukluk Sevdamda top koşturayım tekmeye yeri geldiğinde kafa sokayım koşayım mücadele edeyim kupalar kazanayım kazandırayım kafasındadır.
Türkiye'de bir renktaşımızın da bahsettiği gibi, topsuz oyunda hiç olmama şansın yok. Perotti örnek veriliyor da Perotti mücadeleci Adam savunmada özellikle sezgilerini kullanarak top çalma vs kovalayan bir adam. Alex keza kafa göz giriyordu valla bakmayın öyle durduğu gibi sadece klasla iş yapan koşmayan falan biri değildi. Mücadeleden sertlikten falan da kaçmazdı asla. Hatırlayın topa tek yumrukla falan çıkan kalecilerden o yumruğu yeme pahasına yükselir gol yapardı vs vs.. Neyse siz anladınız beni

Boş ver, bizi şampiyon yapsın da haricen istediğini yapsın. :D

Bir iki foto vermeyi -bazı arkadaşların yaptığı gibi- siyasete bulaştı diye nitelendirmek de doğru değil. Artık yurt dışında oynamadığına göre, taraftarın büyük kısmını rahatsız edecek işlere girmez zira €100 milyon serveti olan adamın bunlara ihtiyacı da yok.

Hazard dedikodudur.

Söylentiler İspanya kaynaklı ama ortaya atan gazete/site reklam amaçlı yapmış olabilir. RM'de sadece 6 maç oynayabilmiş bu sezon. Bu açıdan ufak da olsa açık kapı var ama böyle bir oyuncuya sadece biz değil, büyük takımlar da talip olur tabii ki de. Çok çok düşük bir ihtimal olduğu zaten ortada.

« Son Düzenleme: 17 Ocak 2021, 22:48:35 Gönderen: Avanta »

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #4539 : 18 Ocak 2021, 03:26:10 »
Hazard akıllansın, kendini bulsun diye Real Madrid 6 aylığına kirâlama yoluna gitse bile, CL'de yoluna devam eden ve ekonomisi bizi 5'e katlayacak 10 kulüp çıkar, savaş verir o 6 ay için. Ayrıca kirâlamaz Real, ne olursa olsun tutar kadroda ya da satar bonservisiyle. Hayâl kurmanın anlamı yok.

Angel Di Maria seneye boşa çıkıyor, gidelim kapısında yatalım ve anlaşalım. Hazard'a göre daha gerçekçi ama Di Maria bile imkânsıza yakın.

Stoper için Sokratis tek hedef olmalı. Deli meli kesmez şu an savunmadaki sorunu hâlletmek için.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #4540 : 18 Ocak 2021, 10:07:55 »
Real manyak mi hazardi direkt rakiplerine kiralasin. Kiralama kararı verseler bile şampiyonlar liginden kimseye vermezler. Kendi kulvarlarinda olmayan ve rakip olmayacak takımlara verirler. Gerci basinin ufurmesidir bu. Oyle bisiy olacagini sanmam.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #4541 : 18 Ocak 2021, 10:16:36 »
Real manyak mi hazardi direkt rakiplerine kiralasin. Kiralama kararı verseler bile şampiyonlar liginden kimseye vermezler. Kendi kulvarlarinda olmayan ve rakip olmayacak takımlara verirler. Gerci basinin ufurmesidir bu. Oyle bisiy olacagini sanmam.

Öyle üfürmeçok sakatlık yaşamış Zidane ile arası açık o balık kaçtı yıllar önce ekonomik durum iyiyken gelecekti.Büyük isimler sonrası olur böyle söylenti.Transfer olayları azda geyiğiyle eğlencesiyle güzel.
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2021, 10:17:02 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #4542 : 18 Ocak 2021, 10:41:30 »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye