Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1305041 defa)

0 Üye ve 26 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
Ynt: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #6195 : 19 Nisan 2022, 13:36:37 »
yani tarzi sevilse sevilmese de ... 1 sampiyonlugu var o anlamda yazim... iyi kadro ile hepsi kafaya oynar...

Mesele once sahadisinda haklari savunabilecek ve gereken transferi yapabilecek bir yonetim olmasi ...
alex in en iyi dönemi, forvette niang-semih, kanatlarda gökhan-caner/santos, defansta lugano-yobo, orta sahada emre-baroni-mehmet topal...

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #6196 : 19 Nisan 2022, 14:11:28 »
Futbol için TD’lerin takıma en büyük katkısı doğru kadro oluşturmadır. Bu yüzden İngiltere’de her şey TD’ye teslim edilir.

Daum iy kadrolar oluşturabildiği için başarılı oldu.

FT iyi bir kadroya/lara denk geldi, teknik taktik bilgisi çok az olmasına rağmen futbolcu düzeyinde yönetim becerisi iyi olduğu için belli yerlere gelebildi. Bu ikinci kısım da bir yere kadar işe yarıyor… 

Sen kadro yapma işini tamamen TD’ye bırakmazsan o adam iyi mi kötü mü bunun ayrımına varamazsın.

Basketbol veya voleybol gibi rotasyonun, hücum ve savunma setlerinin önemli olduğu, oyun içinde sürekli teknik, taktik müdahalelerin gerektiği/yapılabildiği bir branş değil futbol.

TD’yi abartmayalım. Hele bizim gibi Hamza Hamzaoğlu’nun, Ertuğrul Sağlam’ın, Okan Buruk’un, hatta Aykut Kocaman’ın şampiyon olduğu bir ligde,  FT gibi teknik/taktik bilgisi sıfırın altında olan birinin kaç kez şampiyon olduğu bir ligde, TD işini hiç abartmanın alemi yok.

Taraftarın yapacağı iş, İsmail Kartal’a sonuna kadar destek olmak olmalı. Ama gerçekten sonuna kadar. Hatta Ali Koç’a rağmen…

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #6197 : 19 Nisan 2022, 17:36:01 »
alex in en iyi dönemi, forvette niang-semih, kanatlarda gökhan-caner/santos, defansta lugano-yobo, orta sahada emre-baroni-mehmet topal...

@ayhan ayni seyleri yaziyoruz. Elinde iyi kadro vardi diyorum zaten.... O kadroya Low de sampiyon yapardi, Ismail Kartal da, Emre'de...  Aykut ta yapti zaten ... Iyi kadro ile rezil bir hoca olmadikca, gelececek hocalarin etkisi %10 dur maksimum... 

Yani Low u alip 30 harcayacaksak...Yine 30 harcayip, 2-3 eksigi tamamlayip ismail kartal la gidilebilir bana cok sacma gelmiyor.. Low 3-4 puan daha fazla alir Avrupa da daha iyi olur vs

Ama turkiye de Low, Ismail Kartal, vs isimlerden bagimsiz hakkimizi koruyacak yonetim olmadikca bir halt yiyemeyiz diyorum sadece. Oncelik sirasi futbol sube de agirligi olan bir yonetici, iyi bir santrafor, eldeki kadroda orta sahanin azaltilmasi... sonra hoca onemli...
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #6198 : 19 Nisan 2022, 19:51:55 »
hepimiz ali koçun löwü de o çok istenen baba santrforu da alamayacağını biliyordu nitekim löwü alamadı şimdi sırada ilk maça forvette samattayla çıkmak var.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #6199 : 22 Nisan 2022, 17:29:09 »
2 gündür nwakaeme iddiaları dolaşıyor her yerde ama umarım olmaz bu iş

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #6200 : 22 Nisan 2022, 18:37:05 »
Yeni bir Sosa olur mu?

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #6201 : 22 Nisan 2022, 21:04:08 »

Fenerbahceyi kullanarak fiyat arttiriyorlar gibi geldi bana... 33 yasinda.. Ligin bence en iyi oyuncusu ama daha ne kadar boyle gider bilinmez...

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #6202 : 26 Nisan 2022, 13:04:41 »
https://twitter.com/ahmetercaniar/status/1518754472310325248?s=21&t=xoktVs4yqToblUr_TXsGsA
jesusla fotoğraf sızmış fotoğrafta portekiz cumhurbaşkanı var :D

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #6203 : 26 Nisan 2022, 14:14:45 »
Aragones geldiğinde 70 yaşında adam getirdi diye haklı olarak Aziz Yıldırım’ı eleştiren medya 68 yaşındaki Jesus’u olumlu karşılıyor. Aragones gibi Jesus da ununu elemiş eleğini asmış bir şekilde gelecek. Mesele böyle adamları zamanında/mesleki olarak top oldukları noktada getirebilmek… Ki Cocu’dan önce getirmeye çalışmıştı Ali Koç Jesus’u. O zaman bunu başarsaydı helal olsun derdik. Şimdi aşağı yukarı o zamanki tahmini maliyetlere yakın bir bütçe ile getirmeye çalışıyor.

Çok afedersiniz ama eskiler ölmüş eşeğin solmuş taşağı derlerdi… Jesus, FT, Şenol Güneş… Bu TD grubu artık miadını doldurdu…

Bu arada, diyelim ki Jesus geldi… Aynı medya saha sonuçları ilk kötüleştiğinde eski defterleri açıp, “zaten loser bir hocaydı” diye başlık atar emin olun…

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • Yer: istanbul
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #6204 : 26 Nisan 2022, 14:35:32 »
Aragones geldiğinde 70 yaşında adam getirdi diye haklı olarak Aziz Yıldırım’ı eleştiren medya 68 yaşındaki Jesus’u olumlu karşılıyor. Aragones gibi Jesus da ununu elemiş eleğini asmış bir şekilde gelecek. Mesele böyle adamları zamanında/mesleki olarak top oldukları noktada getirebilmek… Ki Cocu’dan önce getirmeye çalışmıştı Ali Koç Jesus’u. O zaman bunu başarsaydı helal olsun derdik. Şimdi aşağı yukarı o zamanki tahmini maliyetlere yakın bir bütçe ile getirmeye çalışıyor.

Çok afedersiniz ama eskiler ölmüş eşeğin solmuş taşağı derlerdi… Jesus, FT, Şenol Güneş… Bu TD grubu artık miadını doldurdu…

Bu arada, diyelim ki Jesus geldi… Aynı medya saha sonuçları ilk kötüleştiğinde eski defterleri açıp, “zaten loser bir hocaydı” diye başlık atar emin olun…
Aynen katılıyorum.Löw dahil bunlardan biri gelecekse yada daha iyisi bulunmayacaksa İsmail Hocayla devam etmek yanlışmı?Birde senle ilgili değil herkes isimleri eleştiriyor da biride demiyorki bu hoca bize uyar.Tabiki yönetim takmaz ama biz kimle devam etmeliyiz?neden? bizimle düşüncelerinizi paylaşın.Nasıl Baskette Voleybolda paylaşıyorsanız.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #6205 : 26 Nisan 2022, 14:37:14 »
Ki Cocu’dan önce getirmeye çalışmıştı Ali Koç Jesus’u. O zaman bunu başarsaydı helal olsun derdik.
abi 3 sene önce yaşında sorun yoktu şimdi mi var bu 3 yıl içerisinde jesus libertadores ve brezilya ligi kazandı biz ne yaptık?
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2022, 14:37:22 Gönderen: efeovic »

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #6206 : 26 Nisan 2022, 14:38:14 »
Aynen katılıyorum.Löw dahil bunlardan biri gelecekse yada daha iyisi bulunmayacaksa İsmail Hocayla devam etmek yanlışmı?Birde senle ilgili değil herkes isimleri eleştiriyor da biride demiyorki bu hoca bize uyar.Tabiki yönetim takmaz ama biz kimle devam etmeliyiz?neden? bizimle düşüncelerinizi paylaşın.Nasıl Baskette Voleybolda paylaşıyorsanız.
benim sıralamam 1-löw+ismail 2-jesus 3-pirlo 4-löw.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #6207 : 26 Nisan 2022, 14:54:58 »
abi 3 sene önce yaşında sorun yoktu şimdi mi var bu 3 yıl içerisinde jesus libertadores ve brezilya ligi kazandı biz ne yaptık?
Efe’cim verimli yaşlarını geçmiş işte. Ben mesleki olarak 45 yaşımdaki halimden çok farklı hissediyorum mesela kendimi. Önceliklerim değişti, hırslarım azaldı… Bu işin doğasından kaynaklanan bir durum.  Konu başarılarına gelirse Jesus’un Benfica’daki son sezonu konu edilebilir mesela. Ben bu noktada değilim ama... Evet 2018 yazında gelseydi çok daha olumlu bakardım. Şu an emekliliği gelmiş biri gözüyle bakıyorum.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #6208 : 26 Nisan 2022, 15:25:26 »
Daha önce yazmıştım düşüncelerimi. Özellikle bizim ligimiz için TD’lerin doğru kadro kurma (ihtiyaç olan yere doğru oyuncu transferi, kadro aklı oluşturma vb) ve bireysel düzeyde futbolcu yönetme dışında başarıda çok etkisinin olmadığını düşünüyorum.

Türkiye’de şampiyon olan TD’lere bakın üstelik; Hamza, Ertuğrul, Okan… FT gibi teknik taktik bilgisi sınırlı adam yıllarca hükmetti lige…

En iyi kadroyu kur Türkiye’de bu yüzde 90 yeterli olur. Yüzde onluk bölümde futbolun doğal dinamikleri ile alakasız şeyler zaten. Denizli de şampiyonluğu GS’ye kaybettiğimiz sezon bize karşı kurulan kutsal ittifak gibi, o sezon Cordoba’nın GS maçını satması gibi, Sergen’in yine GS maçında gole giderken etrafında dönüp pozisyonu harcaması gibi, İsmail Kartal ile şampiyonluğa giderken Rize’de otobüsümüzün kurşunlanması gibi… Bunlarla başa çıkmak zaten mümkün değil.

Löw’ün gelmeyeceğini düşündüğüm halde şu sebepten olumlu bakıyorum. Böyle bir adam sistem getirebilir. Kötü alışkanlıklarımızı düzeltebilir. Transferi Ali Koç’un elinden alabilir. Diğer taraftan Löw’ün bir oyuncuyu istemesi ile İsmail Kartal’ın hatta Jesus’un istemesi arasında çok fark var… Löw elit düzeyde bir TD. Fenerbahçe’nin imajı net değişir.

Ama gelmez. Neden gelsin?

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #6209 : 26 Nisan 2022, 17:46:59 »
Bence iyice ayari kacti Ali Koc un.... Fabrika ayarlarina donse fena olmayacak. Hani insanin aklina geliyor acaba o kadar kasacagina sayin baskan; gelirken verdigi sozu tutsa yeter mi?

Yani profesyonel kadro olusturacagim diyordu. Teknik direktor, ustune de yabanci bir sportif direktor...

Bana Ismail hoca kalsa ve ustune kariyerli bir sportif direktor gelse sanki daha mantikli geliyor... (futbola da bir gherhardini yani)

Bir de adamakilli, milletin cekinecegi, federasyona agirlik koyabilecek bir yonetici ki bu hoca meselesinden daha onemli....

Bu 3 lunun arasindaki uyum olursa sanki jesus'a low'e verecegi 5-6 milyon... ekiplerine ustune verecegi 10 milyon euro da dusunulunce.... Sanki bu sekilde daha faydali hamleler yapilabilir.